Kategoriler
Genel

CoronaVirus’dan Önce Büyük CEO Göçü

• Personel firmasına göre 2019’un ilk üç çeyreğinde 1.160 CEO görevinden ayrıldı Challenger, Gri ve Noel.
  • Bu rakam, aynı dokuz aylık sürede 2008’deki resesyonun zirvesinde (1.132 CEO gidişini gören) ayrılan CEO sayısını aşıyor.
  • Teknoloji sektörü, sektördeki 154 yöneticinin pozisyonlarını bırakarak ikinci en fazla CEO gidişini gördü.
  • Aralık 2019’un ilk haftasında dört CEO istifasını açıkladı: Susan Desmond-Hellmann Bill & Melinda Gates Vakfı, United Airlines şirketinde Oscar Munoz, Alphabet şirketinde Larry Page ve Expedia şirketinde Mark Okerstrom.
  • Boeing CEO’su Dennis Muilenburg, görev süresi ** altında meydana gelen iki uçak kazasından kaynaklanan serpinti nedeniyle istifa etti. **
  • Yönetici çıkışları 2020’ye kadar devam ettiOcak 2020 ile bir ay içinde ABD’deki en fazla CEO çıkışına rekor kırdı – toplam 219.

Bunların hepsi oldukça şüpheli, bunu neyin tetikledi?

https://www.businessinsider.com/biggest-ceo-departures-wework-juul-ebay-warner-bros-metlife-2019-10

Gönderen … Futur_alliance
[comments]

“CoronaVirus’dan Önce Büyük CEO Göçü” için 5 yanıt

Erzincan merkezden ben Aylin. selamun aleyküm web siten inanki ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 29-06-2020 06:09:23

Adana merkezden ben ziya. Selamın aleyküm siten inanılmaz iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 02-07-2020 18:21:20

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir