COVID-19 – Çin’in ihtiyacı olan katalizör

COVID-19’un Çin Bilimler Akademisi tarafından yönetilen Wuhan Viroloji Enstitüsü’nden geldiğine inanıyorum. 2005 yılında, Wuhan Viroloji Enstitüsü’nden araştırmacıları içeren bir grup, Çin’in at nalı yarasalarının SARS benzeri koronavirüslerin doğal rezervuarları olduğunu belirten SARS Corona Virüsünün kökeni hakkında araştırma yayınladı. Bu çalışmayı yıllar boyunca sürdüren Enstitü araştırmacıları, Çin genelindeki yerlerde binlerce at nalı yarasa örnek alarak 300’den fazla yarasa koronavirüs dizisini izole etti. Bugün bildiğimiz COVID-19 virüsünün dünyaya yayılmış bu araştırmanın sonucu olduğuna inanıyorum.

Ben virüs bir şekilde ‘sızdı’ inanıyorum ve biz asla kasıtlı olduğunu kanıtlamak mümkün olmasa da, ben virüs Corona viroloji derin araştırma dayalı bu tesis kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Stratejik olarak, inanılmaz bir silahtır. Çin, Amerika Birleşik Devletleri’nin düşüşünü hızlandırmak için iğneyi hareket ettirmek için bu katalizöre ihtiyaç duydu. Trump iktidara geldiğinde, Jinping’e sakat ve bölünmüş bir Amerika’ya saldırmak, batı gücünü istikrarsızlaştırmaya ve Pasifik bölgesindeki kavramalarını sıkmaya devam etmek için nadir bir pencere hediye etti. Wuhan’ın ‘ıslak pazar’ ticaretini virüsün kökenleri için bir kapak olarak kullanmak mükemmel bir kapaktır ve Çin’in virüsten gelen kendi nüfus kayıpları, daha sert isabet alan ülkelere kıyasla hiçbir şey değildir. Bununla birlikte, bu virüsün gerçek hasarı, henüz gerçek boyutunu henüz görmediğimiz küresel ekonomiler üzerindeki ekonomik etkilerdir.

Çin, aldatıcı savaş taktiklerinin ustalarıdır. Tarih boyunca, ikincil kaynaklarını iktidarın uzantısı olarak kullanarak ekonomilerini yavaş ve dikkatli bir şekilde inşa ettiler; nüfus ve verimlilik endüstrileri. Taktikler konusunda Çin, askeri ve istihbarat programlarını, çalınmış savunma verileri, önyükleme yapan Rus askeri donanımı ve batılı gücün uzun ve istikrarlı bir düşüşü sırasında ekonomilerine ve askeri üstel büyümesini veren kurnaz geleneklerden oluşan bir karışımdan oluşturdu.

COVID-19’un esasen ve açık bir şekilde Çin’de üretildiğine ve büyük olasılıkla en büyük ve en ölümcül icatlarının ülkelerinden geleceğine inanıyorum.

“COVID-19 – Çin’in ihtiyacı olan katalizör” üzerine 31 yorum

1. Şanlıurfa merkezden ben ziya. Merhaba herkese bu web sitesi harbiden hayran edici, twitter da paylaştım 02-07-2020 00:58:18

2. Gaziantep merkezden ben Aylin. Selam paylaşım valla mükemmel, sosyal medyada paylaştım 14-07-2020 09:26:19

3. Amasya merkezden ben doruk. Merhaba herkese sayfa inanki hayran bıraktı, twitter da paylaştım 23-07-2020 02:40:18

4. İstanbul merkezden ben banu. Merhabalar web siteniz süper ötesi çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 25-07-2020 08:38:34

5. Trabzon merkezden ben doruk. Selamın aleyküm paylaşımınız inan ki hoşuma gitti, face de paylaştım 08-08-2020 02:49:16

6. Van merkezden ben banu. Selamın aleyküm web sitesi yeminle hoşuma gitti, facebookta paylaştım 11-08-2020 16:27:17

7. Kars merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm sayfan vallaha hayran bıraktı, face de paylaştım 06-09-2020 23:37:06

8. Çanakkale merkezden ben mehmet. Selam web sitesi ciddiyim hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 29-09-2020 07:06:50

Yorum yapın