Kategoriler
Genel

COVID-19 dedikleri gibi mi? Teorim ve inandığım gerçek.

COVID-19, solunum sistemine saldıran, bağışıklık sistemi baskılanmış kişiler üzerinde yıkıcı etkileri olan tamamen yeni bir virüs. Özellikle ölümcül olmasa da, büyük miktarlarda enfekte olduğunda kesinlikle felaket olan vakaların yaklaşık% 4’ünde ölüme yol açar. Ve büyük miktarlar.

Gördüğünüz gibi, bu ‘yeni’ virüsün en kötü yanı ne kadar bulaşıcı olmasıdır. Daha önce hiç böyle bir şey görmedik. Günlerce yüzeylerde hayatta kalır. Enfekte olan biriyle en küçük temas bile, muhtemelen virüsün kasılmasına neden olur. Bir hastalık bu kadar hızlı yayıldığında ve bu yıkıcı olduğunda, sahip olduğu mutlak gücü anlamaya başlamak zor değildir.

Yine de, Coronavirus Ailesi’nin bir üyesi olan COVID-19, çok yakın zamanda insanları enfekte etmeye başladı. Hiçbir uyarı yoktu. Aniden, Çin’de bir kişi bir yarasa yiyor ve şimdi tüm dünyaya bulaşmış. Bunun daha erken olacağını düşünmüyor musun? Bu kadar bulaşıcı bir hastalıkla, hiçbir yerden çıkmayacağını düşünmüyor musunuz? Tabii ki, SARS ve MERS’in benzer olduğunu iddia edebilirsiniz, yani aynı ailenin bir parçasılar, ama modern çağda, bu kadar bulaşıcı bir hastalıkla karşılaştığımızda ve neden şimdi buluyoruz?

Sadece toparlanmıyor. İnsanlar noktalara katılmaya başladı, ama doğru olana katılmadıklarını biliyorum. Ana akım medya, vahşi hayvanların ve etin milyonlarca Wuhan vatandaşına satıldığı Wuhan ıslak pazarlarından kaynaklandığına inanmanızı sağlayacaktır. Görünüşe göre, satın alınan ve yenen bir yarasa bu hastalığı içeriyordu. Bir yarasa? Bir yarasa tüm bunlara yol açtı mı? Şüpheliyim.

Gerçeklere bak. Aralık 2019, Wuhan. O sırada şehirde neler oluyordu? Islak pazarlar, tabii, ama başka ne var? Eminim bunu duymamışsınızdır, çünkü sizden istemezler, ama size söyleyeceğim. 2019 Wuhan Askeri Oyunları. 140’tan fazla ülke, yüzlerce birliklerini kürek çekti ve dünyadaki ulusların savunma güçlerinin üyeleriyle birlikte koştu. Binlerce yüksek eğitimli personel aynı anda aynı yerde. Bunun belki sadece gölgeli bir şeyin düşmekte olduğunu düşünmüyor musunuz?

Aklını 2020 Ocak ayına geri at. ABD’nin İran’a yaptığı bir hava saldırısı, İran ordusu ve hükümetindeki en etkili isimlerden birini, olmasa da, öldürdü. İran Amerikan kanını çağırdı ve biz üçüncü dünya savaşının zirvesindeydik. Trump’ın cumhurbaşkanlığını genişletmek için bir savaşa ihtiyacı olduğu açıktı, hayır, “dünyanın en büyük ülkesi” üzerindeki saltanatı. ABD aslında İran’la bir savaşa girmiş olsaydı, bu maliyetli olurdu. Yıkıcı. Yaralılar, savaşa başlama kararını, Trump’ın yeniden seçilmesinde göstereceği önemden daha ağır basardı. Peki ne yaptı?

İleriyi planladı.

ABD kuvvetlerinin Wuhan’daki İran askerleriyle temasa geçeceğini biliyordu. İranlılarla aynı anda 500 ABD askeri personeli şehirdeydi. Fakat dünyanın gördüğü en büyük biyo-terör saldırısını gerçekleştirmek için 500 askere ihtiyacınız yok. Hayýr. Sadece üçüne ihtiyacýn var. 500 kişiden üçü son aylarda öldü. 500 aydan üç ay içinde üçünün ölmesi istatistiksel olarak olası değil mi? Muhtemelen hayır, ancak noktalar orada ve bağlantı kuramamak zor.

O zaman gerçekte ne oldu.

COVID-19 kasıtlı olarak IRanian güçlerine serbest bırakıldı. Acelesi olmalı. Özensiz bir iş. Ama yapıldı. Bu yüzden ilk salgını takip eden aylarda İran herhangi bir ulustan en yüksek vaka sayılarına sahipti. Aslında kaç İranlı seyahat ediyor? Amerikalılar ve Avrupalılar kadar hiçbir yerde. Peki İran’da neden bu kadar kötüydü? Çünkü İran hedeflenmişti. ABD sağlık sistemlerinin bir salgın hastalığa ayak uyduramayacağını biliyordu. Anlamak zorundasınız, ABD’nin amacı milyonlarca İranlıyı öldürmek değildi. Hayır. Ekonomiyi sakat bırakacaktı. Bu büyüklükteki bir ulus, gezegendeki en güçlü askerlerden birine karşı hem savunma savaşını nasıl devam ettirebilir hem de aynı anda milyarlarca insanı zaten başarısız olan bir sağlık sistemine pompalayabilir. Yapamadılar. ABD savaşı kazanacaktı, sadece birkaç kişi öldü ve Trump yeniden seçilecekti. Çok basit ve daha fazla kanıt var.

İşte bazı gerçekler. COVID-19’un 14 günlük bir kuluçka süresi vardır. Neden? Çünkü hastalık çölün ortasında bir ABD biyo-laboratuarında yaratıldığında İranlıların eve gelene kadar tamamen iyi olmasını istediler. Her nasılsa, semptomlara neden olmadığı iki haftalık dönemde yayılabileceğini fark etmediler.

Ocak ayında seçilmiş birkaç ABD senatörü ile yapılan bir toplantıda, bu adamlara ait tüm hisse senetlerinin piyasadan çekilmesine karar verildi. Ne olacağını biliyorlardı. Hepimizden önce biliyorlardı ve bize haber veremiyorlardı, çünkü o zaman muhtemelen eylemleri için tam anlamıyla çarmıha gerileceklerdi.

ABD, virüs için olası bir tedavi veya aşı üzerinde çalışan şirketleri satın almak için birkaç girişimde bulundu. Neden? İki sebep. 1, çünkü ABD ilk önce bir tedavi bulursa, ‘dünyayı kurtarmak’ için bir ‘kahraman’ olarak görüleceği için Trump’ın yeniden seçilme şansını destekliyor ve 2, ABD’nin daha muhtemel olması bir tedavi geliştirebilmek için tüm hastalığı ilk etapta geliştirdiler. Bir bilgisayar satın alırsanız ve bozulursa, kendiniz düzeltmeye mi çalışıyorsunuz yoksa onu yapan insanlara geri götürüp düzeltmelerini mi sağlıyorsunuz? Bunu düşün.

Söyleyebileceğim tek şey bu. Size gerçekleri verdim, hükümeti ve iplerde sahip oldukları basını veya gerçeği takip etmeyi seçip seçmemek size kalmış. Bilimi seçin. Onun

“COVID-19 dedikleri gibi mi? Teorim ve inandığım gerçek.” için 26 yanıt

Kütahya merkezden ben gaye. Selam herkese paylaşım süper ötesi dikkatimi çekti, tebrikler 17-04-2020 03:40:48

Tokat merkezden ben mehmet. Merhabalar bu web sitesi inanki mükemmel, sağolun 17-04-2020 06:36:39

Şırnak merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar sayfanız inan ki dikkatimi çekti, saolun 17-04-2020 07:20:28

Amasya merkezden ben ali. Selam web siten harbiden hayran edici, face de paylaştım 24-04-2020 22:13:55

Karaman merkezden ben ziya. Selam sayfan harbiden ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 25-04-2020 19:59:48

Mardin merkezden ben mehmet. Merhabalar paylaşımın valla ilgi uyandırıcı, şukuladım 03-05-2020 13:33:38

Bilecik merkezden ben Aylin. Selam herkese paylaşımınız cidden iyi, facebookta paylaştım 06-05-2020 19:56:56

Adıyaman merkezden ben Aylin. Merhabalar web siteniz inanki dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 14-05-2020 08:36:49

Mersin merkezden ben elif yılmaz. Mrb sayfanız yeminle hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 15-05-2020 05:17:25

Malatya merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm web siteniz harbiden hoşuma gitti, face de paylaştım 23-05-2020 20:22:51

Uşak merkezden ben banu. selam arkadaşlar sayfa yeminle hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 31-05-2020 19:26:54

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir