COVID-19 örtbas olarak mı kullanılıyor?

Ulusal Borcumuzun kontrolden çıktığını hepimiz biliyoruz. 26 trilyonda dünyanın en büyük borcuna sahibiz. Bunu nasıl geri ödeyebiliriz? Daha uzun yaşayan insanlar ve teknolojinin gittikçe daha fazla işi eski haline getirmesiyle, eğilim yanlış yöne gidiyor. Geçmişte, bilgi çok hızlı ve kolay bir şekilde paylaşılmadan önce, bu problemle ilgilenmenin, altınları yanlış yerleştirmenin, bir savaş başlatmanın, bir felaket veya saldırıda para ve veri kaybetmenin vb. görüş ve kitleler tek bir tweet ile birlikte katılabilirler. İyi bir nedenden ötürü savaş başlatılamadı ve insanlar eskisi kadar saf değiller.

Tek çözüm, borcu ödeyememek için kabul edilebilir bir mazeret yaratmanın bir yolu olacaktır. İnsanların bir kredi kartı faturası veya ipotek ödemekten nasıl kurtuldukları gibi. Bu durumda, bir dünya salgını ‘borcumuzu’ daha anlaşılır gösterecektir, özellikle de ekonomimizi “kurtarmak” için var olmayan trilyonlarca dolarlık para vermek iyi bir şeydir. Şimdi biz kurbanlarız, faturaları geri ödeyemeyen sorumsuz borç sahipleri değil. Hepimizin ortak bir düşmanı var ve bu biz değiliz.

Bu noktada, şu anda bizi ödememizi sağlamaya çalışan herhangi bir ülke nasıl görünecekti? Bu, salgın yüzünden işini kaybeden bekar anneyi tekmeleyen ev sahipleri gibi. Bize çok daha fazla zaman alacaktı. Ayrıca vatandaşlara borç konusunda daha iyi optikler sağlıyor. Borcumuzun belirli bir miktara ulaşması durumunda hükümetin kapanacağını söyledikleri günleri hatırlıyor musunuz? Neredeyse “Endişelenme, kontrol altına aldık … Eğer batırırsak, sokağa çıkma yasağını kaçırmış bir genç gibi” topraklayacağız “

O günler çoktan gitti ….

COVID-19’un bu fırsatı yaratmaya başlaması ya da COVID-19’un 911’in ‘fırsatına’ benzer şekilde kendisini sunan ve bundan yararlanan bir fırsat olması bir fikir meselesidir. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bununla birlikte, borç sorunumuzu çözmenin başka bir yolu var ve bu, tüm bunların merkezindeki adam Bill Gates’in kendisinden geliyor. Gezegeni doldurun.

Coronavirus daha iyi bir seçenek gibi görünüyor, ya da aynı çözüm mü? ….

“COVID-19 örtbas olarak mı kullanılıyor?” üzerine 25 yorum

1. Yalova merkezden ben ahmet. Merhaba herkese web siten vallaha çok iyi, teşekkürler 04-07-2020 09:03:39

2. Hatay merkezden ben Aylin. Selam paylaşımınız inanılmaz çok güzel, teşekkürler 09-07-2020 16:07:06

3. Kırklareli merkezden ben banu. Merhaba paylaşımın inanılmaz iyi, twitter da paylaştım 26-07-2020 19:39:24

4. Çankırı merkezden ben elif yılmaz. Mrb paylaşım ciddiyim çok iyi, facebookta paylaştım 11-08-2020 10:28:13

5. Kırklareli merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar paylaşım vallaha billaha hayran edici, sağolun 23-08-2020 03:39:00

6. Artvin merkezden ben ahmet. Selam herkese sayfanız inanki mükemmel, sosyal medyada paylaştım 02-10-2020 11:25:37

7. Niğde merkezden ben ali. Merhaba herkese paylaşımın valla dikkat çekici, sağolun 02-10-2020 11:36:51

8. Aksaray dan kimler var. COVID-19 örtbas olarak mı kullanılıyor? . Selamlar paylaşım ciddiyim çok güzel, teraziye tıkladım , doruk – 196

Yorum yapın