Kategoriler
Genel

COVID-19 Salgını Kırmızı Ringa Balığı

Dünyada olup bitenlerin benzeri görülmemiş olduğunu görmek kolaydır – tüm nüfusların zorla kilitlenmesi, ekonominin büyük bölümlerinin kapatılması ve hükümetlerin bu sert önlemlerin getirdiği sorunları hafifletmeye çalışan büyük açık harcamaları.

Görmek o kadar kolay olmayabilir, hepsinin yapaylığı.

Bununla birlikte, her geçen gün, “COVID-19 salgını” nın sadece bir kapak öyküsü olduğu, asıl amacı er ya da geç çökmek zorunda kalan bir ekonomide muazzam hükümet müdahalesini haklı kılmak olan bir hile olduğu daha açık hale geliyor.

Bir düşünün: Eğer bu çöküş 2008 mali krizi biçiminde gerçekleşmiş olsaydı, bankaların ve şirketlerin “kefaletini” finanse eden başka bir vergiye karşı halk direnişi patlayıcı olurdu. Ne de olsa, “Occupy Wall Street” protesto hareketini yaratan 2008 kazasıydı ve bu tepkinin tekrarlanması ihtimali – şüphesiz, daha büyük kurtarma boyutuna göre – – hükümet ve finans alanındaki liderlerimiz tarafından kesinlikle istenmeyen kabul edilirdi. Böyle bir reaksiyonu önlemenin bir sonraki salgın korkusunu gerçek bir “salgın” a dönüştürmek ve “virüsle mücadele” kisvesi altında gerekli ekonomik uyaranı uygulamaktan daha iyi bir yol var mı?

O zaman finansal “çöküş” virüse karşı sorumlu tutulabilir ve trilyonlarca dolar kredi uzun süre borçla sakat bırakılan bir ekonomiye enjekte edilebilir. Emeklilik birikimlerini kaybedenlerin öfkesi ve geleceği hiç bir zaman daha zayıf görünmeyen gençlerin öfkesi saptırılabilir. Ve herhangi birinin komik fikirleri olması durumunda, tüm ekranlara gerektiği kadar ekranlarına yapışmasını sağlamak için bir kilitlenme uygulanabilir. Ne de olsa “virüsün” yayılmasını istemeyiz.

Sahte bir pandeminin, enfekte olmak için kullanılan testler (testler bile kullanıldığında) kategorik olmaktan çok uzak olduğundan ve bir “yeni virüs” tanımlamasının arkasındaki metodoloji olduğundan, sahnelemek çok zor olmayacaktır. yaygın olarak tahmin edilenden daha az kesindir. COVID-19 olarak adlandırılan bela, onu soğuk algınlığı veya grip durumundan ayırt etmek için benzersiz semptomlara sahip değildir. (Bu konu hakkında daha fazla bilgi için bu mükemmelliğe bakın kâğıt ile David Crowe.)

Gerisi hükümet, iş dünyası ve medyada önde gelen “etkileyiciler” in tepkisine geliyor. Zalim hava kirliliğini protesto etmeye eğilimli bir şehri (bu arada solunum hastalığını şiddetlendiren) kilitlemek kesinlikle Çin'in çıkarına oldu. Batı hükümetleri bunu izledi ve çok geçmeden haber medyası insanları yüreklerinin içeriğinden dehşete düşürmek için ücretsiz hüküm sürdü. Biri, virologların, epidemiyologların ve ilklerinin, her bir koklama durumunda kıyameti öngörmesini beklemektedir, ancak karşı kuvvetler genellikle bu mantıksızlığın hükümetin en üst düzeylerini enfekte etmesini engeller. Bununla birlikte, COVID-19 durumunda, bu karşı kuvvetler nötralize edildi. Çünkü mantıksızlık göründüğü kadar mantıksız değildir. Pandemi, yönetilen bir ekonomik yeniden başlatma için mükemmel bir kapak öyküsüdür.

“COVID-19 Salgını Kırmızı Ringa Balığı” için 34 yanıt

Gümüşhane merkezden ben mehmet. Merhaba sayfa vallaha ilgi uyandırıcı, teşekkürler 31-03-2020 07:31:00

Eskişehir merkezden ben banu. Merhabalar paylaşımın süper ötesi hayran edici, twitter da paylaştım 03-04-2020 20:52:58

Burdur merkezden ben doruk. Merhabalar web sitesi gerçekten çok hoşuma gitti, saolun 11-04-2020 13:49:44

Mersin merkezden ben ali. Selam herkese paylaşımın vallaha çok iyi, şukuladım 14-04-2020 04:15:18

Manisa merkezden ben elif yılmaz. Merhaba paylaşımın inanki hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 23-04-2020 20:55:43

Mardin merkezden ben ahmet. Slm sayfan yeminle çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 02-05-2020 21:47:24

Malatya merkezden ben ali. Merhaba herkese paylaşımınız inanılmaz hayran edici, face de paylaştım 10-05-2020 00:20:29

Kırklareli merkezden ben Emine. Merhabalar paylaşımın süper ötesi mükemmel, teraziye tıkladım 11-05-2020 09:36:33

Kırşehir merkezden ben banu. Merhaba paylaşımın gerçekten mükemmel, şukuladım 14-05-2020 08:56:17

Mardin merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar web siten ciddiyim mükemmel, face de paylaştım 15-05-2020 08:44:35

Yalova merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar web siteniz vallaha billaha dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 30-05-2020 00:52:05

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir