Dünya Bankası web sitesinde 2017-2018 yıllarında dünya çapında satılan “Covid-19 tanı test cihazları” listeleyen ve internette dolaşan ekran görüntüleri ortaya çıktı. İşte bir örnek.

MSM çıkışları bu iddiayı çürütmek için hızla atladı ve Dünya Bankası sayfası bu listeleri gösterir ve HS300215 öğesini (Covid-19 test kiti olarak adlandırılır) “Tıbbi Test kitleri” olarak tanımlar.

İşte iddiayı çürüten bir Reuters gerçek kontrol makalesinin bir örneği.

Öyle görünüyor ki, dikkat çeken bir komplo teorisyeni, Dünya Bankası sayfasını photoshopladı ve Covid-19’a özgü PCR testinin yapıldığı anlatısına inanmamız için bizi kandırmak için “Tıbbi Test Kitleri” olan öğe açıklamasını “Covid-19 teşhis test cihazları” olarak değiştirdi. 2015 yılında Richard Rothschild tarafından patenti alındı ​​ve bu test kitlerinden 2017 ve 2018 yıllarında dünya çapında yüz milyonlarca satıldı. Davanın kapandığını ve çürütüldüğünü düşünebiliriz.

Yine de yapabilir miyiz?

NS Dünya Gümrük Örgütü çeşitli ürünlerin çeşitli ülkelere ve ülkelerden önemli ithalat ve ihracatını içeren önemli işlemlerin kayıtlarına sahiptir.

Burada Covid-19 tıbbi malzemelerinin sınıflandırma referansını içeren bir sayfa var..

Tablonun üst kısmına bakarsanız ürün adları sütununun altında “Covid-19 Test Kitleri” ve ilgili satırlarda HS Sınıflandırması sütununun altında “3822.00”, “3002.15” ve “9027.80” kodlarını göreceksiniz.

Bunun bir açıklaması var mı? “Komplo teorisi” gerçekten çürütüldü mü, yoksa Dünya Bankası web sitesi ve MSM çok kötü bir örtbas edip tüm kanıtları ve izleri temizlemeyi mi unuttu?

23 Comments

1. Yozgat dan kimler var. Covid-19 test kitlerinin yüz milyonlarca satıldığı iddiasını çürütmek . selam arkadaşlar sayfanız valla çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , – 134

2. Gaziantep merkezden ben ahmet. Merhaba siten valla iyi, sağolun 22-08-2021 16:04:51

3. Bu konu : ” Covid-19 test kitlerinin yüz milyonlarca satıldığı iddiasını çürütmek ” çok güzel. selam arkadaşlar web siten süper ötesi hayran edici, tebrikler , ahmet – 493

4. Merhaba herkese sayfa yeminle çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

5. Slm paylaşımınız ciddiyim ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım

6. elif yılmaz Reply

Giresun merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar web sitesi gerçekten çok iyi, şukuladım 22-08-2021 17:46:36

7. Selamlar web siten inan ki güzel, sosyal medyada paylaştım

8. Bu konu : ” Covid-19 test kitlerinin yüz milyonlarca satıldığı iddiasını çürütmek ” çok güzel. Slm paylaşımınız cidden dikkat çekici, şukuladım , banu – 344

9. Bu konu : ” Covid-19 test kitlerinin yüz milyonlarca satıldığı iddiasını çürütmek ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımınız ciddiyim dikkat çekici, sağolun , Aylin – 342

10. Burdur merkezden ben emin. merhaba arkadaşlar web siteniz yeminle hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 24-08-2021 11:27:26

11. Bu konu : ” Covid-19 test kitlerinin yüz milyonlarca satıldığı iddiasını çürütmek ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfanız vallaha hoşuma gitti, face de paylaştım , banu – 204

12. Hakkari merkezden ben memo. Selamlar paylaşım harbiden hayran bıraktı, tebrikler 25-08-2021 16:45:15

13. Iğdır merkezden ben Hasan. merhaba arkadaşlar sayfa gerçekten dikkat çekici, twitter da paylaştım 26-08-2021 15:22:51

14. elif yılmaz Reply

Sakarya merkezden ben elif yılmaz. Selam siten harbiden çok güzel, facebookta paylaştım 26-08-2021 20:29:05

15. Bursa merkezden ben Gürbüz. Mrb web siten inanki hayran bıraktı, saolun 31-08-2021 14:12:24

16. Bu konu : ” Covid-19 test kitlerinin yüz milyonlarca satıldığı iddiasını çürütmek ” çok güzel. Slm paylaşımın yeminle çok hoşuma gitti, teşekkürler , hatice – 61

17. Van merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar sayfan inanılmaz çok güzel, face de paylaştım 09-09-2021 13:48:25

18. Bu konu : ” Covid-19 test kitlerinin yüz milyonlarca satıldığı iddiasını çürütmek ” çok güzel. Merhabalar sayfanız vallaha çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , ali – 310

19. selam arkadaşlar paylaşımınız vallaha billaha ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım

20. Eskişehir merkezden ben memo. Mrb sayfanız inanki çok iyi, twitter da paylaştım 14-09-2021 03:02:52

21. Elazığ merkezden ben Aylin. Merhaba bu web sitesi valla dikkatimi çekti, teşekkürler 17-09-2021 05:34:16

22. Artvin dan kimler var. Covid-19 test kitlerinin yüz milyonlarca satıldığı iddiasını çürütmek . Merhabalar web siteniz inanki dikkat çekici, tebrikler , mehmet – 463

23. Bu konu : ” Covid-19 test kitlerinin yüz milyonlarca satıldığı iddiasını çürütmek ” çok güzel. Selamın aleyküm web sitesi süper ötesi çok güzel, linkedinde paylaştım , ali – 61

Write A Comment