“COVID-19’un Aşırı Ölümler ve Hastalıklar Üzerindeki Doğrudan ve Dolaylı Etkileri: Yönetici Özeti” – Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanlığı, Ulusal İstatistik Bürosu, Devlet Aktüerleri Dairesi ve İçişleri Bakanlığı 15 Temmuz 2020

https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/907616/s0650-direct-indirect-impacts-covid-19-excess-deaths-morbidity-sage-48. pdf

“Arka fon

COVID-19 salgını İngiltere’deki birçok insanın sağlığını etkileyecek ve maalesef birçok insan hayatını kaybedecek. Bu makale, pandeminin sağlık üzerindeki etkilerini (hem aşırı ölümler hem de morbidite) tartışan ve tahmin eden araştırma ve analizlerin bir özetini sunmaktadır.

Pandeminin etkileri doğrudan COVID-19 kaynaklı olabilir veya sağlık hizmeti sistemindeki değişiklikler veya kilitleme önlemleri nedeniyle dolaylı olabilir. Aşağıdaki dört kategoriyi kullanarak sağlığa zararı kavramlaştırıyoruz:

A. COVID-19 (A) hastalığına yakalanmanın sağlık üzerindeki etkileri

B. COVID-19 için sağlık sonuçları, NHS kritik bakım kapasitesi eksikliği nedeniyle kötüleşti (B)

C. COVID-19’a yanıt vermek için yapılan sağlık ve sosyal bakım değişikliklerinin sağlık üzerindeki etkileri, örneğin acil bakımdaki değişiklikler (C1), yetişkin sosyal bakımındaki değişiklikler (C2), elektif bakımdaki değişiklikler (C3) ve birinci basamak ve toplum bakımı (C4).

D. Hem sosyal uzaklaşma önlemlerinden (D1) hem de yoksunluğu artıran ekonomik etkilerden (D2) daha geniş nüfusu etkileyen faktörlerin sağlık üzerindeki etkileri ”

““COVID-19’un Aşırı Ölümler ve Hastalıklar Üzerindeki Doğrudan ve Dolaylı Etkileri: Yönetici Özeti” – Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanlığı, Ulusal İstatistik Bürosu, Devlet Aktüerleri Dairesi ve İçişleri Bakanlığı 15 Temmuz 2020” üzerine 31 yorum

1. Mardin merkezden ben Emine. Selam paylaşımınız harbiden dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 10-08-2020 23:43:22

2. Batman merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar paylaşımınız ciddiyim çok hoşuma gitti, face de paylaştım 16-08-2020 08:14:39

3. Antalya merkezden ben banu. Selam paylaşımın ciddiyim iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 23-09-2020 23:19:44

4. Giresun merkezden ben Gürbüz. Selamlar sayfanız vallaha billaha hayran bıraktı, face de paylaştım 27-09-2020 12:40:15

5. Kahramanmaraş merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar paylaşımın ciddiyim güzel, teraziye tıkladım 07-10-2020 14:37:42

6. Bu konu : ” “COVID-19’un Aşırı Ölümler ve Hastalıklar Üzerindeki Doğrudan ve Dolaylı Etkileri: Yönetici Özeti” – Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanlığı, Ulusal İstatistik Bürosu, Devlet Aktüerleri Dairesi ve İçişleri Bakanlığı 15 Temmuz 2020 ” çok güzel. Selamlar web sitesi valla iyi, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 352

7. Manisa dan kimler var. “COVID-19’un Aşırı Ölümler ve Hastalıklar Üzerindeki Doğrudan ve Dolaylı Etkileri: Yönetici Özeti” – Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanlığı, Ulusal İstatistik Bürosu, Devlet Aktüerleri Dairesi ve İçişleri Bakanlığı 15 Temmuz 2020 . Merhaba herkese web siten süper ötesi dikkat çekici, face de paylaştım , hatice – 331

Yorum yapın