https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/907616/s0650-direct-indirect-impacts-covid-19-excess-deaths-morbidity-sage-48. pdf

“Arka fon

COVID-19 salgını İngiltere’deki birçok insanın sağlığını etkileyecek ve maalesef birçok insan hayatını kaybedecek. Bu makale, pandeminin sağlık üzerindeki etkilerini (hem aşırı ölümler hem de morbidite) tartışan ve tahmin eden araştırma ve analizlerin bir özetini sunmaktadır.

Pandeminin etkileri doğrudan COVID-19 kaynaklı olabilir veya sağlık hizmeti sistemindeki değişiklikler veya kilitleme önlemleri nedeniyle dolaylı olabilir. Aşağıdaki dört kategoriyi kullanarak sağlığa zararı kavramlaştırıyoruz:

A. COVID-19 (A) hastalığına yakalanmanın sağlık üzerindeki etkileri

B. COVID-19 için sağlık sonuçları, NHS kritik bakım kapasitesi eksikliği nedeniyle kötüleşti (B)

C. COVID-19’a yanıt vermek için yapılan sağlık ve sosyal bakım değişikliklerinin sağlık üzerindeki etkileri, örneğin acil bakımdaki değişiklikler (C1), yetişkin sosyal bakımındaki değişiklikler (C2), elektif bakımdaki değişiklikler (C3) ve birinci basamak ve toplum bakımı (C4).

D. Hem sosyal uzaklaşma önlemlerinden (D1) hem de yoksunluğu artıran ekonomik etkilerden (D2) daha geniş nüfusu etkileyen faktörlerin sağlık üzerindeki etkileri ”

Author

79 Comments

1. Edirne merkezden ben gaye. Selam paylaşımınız inan ki hayran edici, teşekkürler 10-08-2020 19:10:00

2. Gürbüz Reply

selamun aleyküm web siteniz inanılmaz mükemmel, facebookta paylaştım

3. elif yılmaz Reply

Selam herkese paylaşım inanılmaz çok hoşuma gitti, tebrikler

4. elif yılmaz Reply

Mersin merkezden ben elif yılmaz. Mrb sayfanız inanılmaz iyi, linkedinde paylaştım 10-08-2020 22:59:49

5. Selam herkese web siteniz ciddiyim mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum

6. Tekirdağ merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar web siteniz inan ki çok iyi, şukuladım 10-08-2020 23:03:49

7. Mardin merkezden ben Emine. Selam paylaşımınız harbiden dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 10-08-2020 23:43:22

8. Selamın aleyküm paylaşımın vallaha billaha hoşuma gitti, şukuladım

9. Şırnak merkezden ben mehmet. Merhaba herkese web siten vallaha hayran bıraktı, şukuladım 11-08-2020 01:37:46

10. Adana merkezden ben Emine. selamun aleyküm siteniz vallaha iyi, teşekkürler 11-08-2020 09:07:55

11. Selam herkese siteniz süper ötesi dikkatimi çekti, teşekkürler

12. Uşak merkezden ben ali. Selam siteniz süper ötesi hayran bıraktı, teşekkürler 12-08-2020 05:14:37

13. Hakkari merkezden ben ziya. Selamlar paylaşımınız vallaha çok güzel, teşekkürler 12-08-2020 22:49:58

14. Batman merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar paylaşımınız ciddiyim çok hoşuma gitti, face de paylaştım 16-08-2020 08:14:39

15. Slm siten gerçekten çok güzel, twitter da paylaştım

16. Sakarya merkezden ben mehmet. Mrb sayfa inan ki dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 21-08-2020 12:48:49

17. Tokat merkezden ben ali. Selamlar sayfa inan ki güzel, sosyal medyada paylaştım 22-08-2020 13:20:54

18. Kütahya merkezden ben doruk. Selam herkese paylaşım süper ötesi iyi, face de paylaştım 26-08-2020 18:55:02

19. Selamlar web sitesi ciddiyim hayran edici, şukuladım

20. Gürbüz Reply

Mrb siteniz harbiden çok iyi, twitter da paylaştım

21. selamun aleyküm paylaşımın inanki dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım

22. Selamın aleyküm bu web sitesi vallaha billaha mükemmel, twitter da paylaştım

23. selam arkadaşlar siteniz cidden hayran bıraktı, şukuladım

24. Antalya merkezden ben banu. Selam paylaşımın ciddiyim iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 23-09-2020 23:19:44

25. Gürbüz Reply

Giresun merkezden ben Gürbüz. Selamlar sayfanız vallaha billaha hayran bıraktı, face de paylaştım 27-09-2020 12:40:15

26. selam arkadaşlar siteniz vallaha billaha çok iyi, face de paylaştım

27. Sivas merkezden ben mehmet. Selam sayfa süper ötesi çok iyi, saolun 02-10-2020 11:22:24

28. Kahramanmaraş merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar paylaşımın ciddiyim güzel, teraziye tıkladım 07-10-2020 14:37:42

29. Gürbüz Reply

Bu konu : ” “COVID-19’un Aşırı Ölümler ve Hastalıklar Üzerindeki Doğrudan ve Dolaylı Etkileri: Yönetici Özeti” – Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanlığı, Ulusal İstatistik Bürosu, Devlet Aktüerleri Dairesi ve İçişleri Bakanlığı 15 Temmuz 2020 ” çok güzel. Selamlar web sitesi valla iyi, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 352

30. Manisa dan kimler var. “COVID-19’un Aşırı Ölümler ve Hastalıklar Üzerindeki Doğrudan ve Dolaylı Etkileri: Yönetici Özeti” – Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanlığı, Ulusal İstatistik Bürosu, Devlet Aktüerleri Dairesi ve İçişleri Bakanlığı 15 Temmuz 2020 . Merhaba herkese web siten süper ötesi dikkat çekici, face de paylaştım , hatice – 331

31. Çanakkale dan kimler var. “COVID-19’un Aşırı Ölümler ve Hastalıklar Üzerindeki Doğrudan ve Dolaylı Etkileri: Yönetici Özeti” – Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanlığı, Ulusal İstatistik Bürosu, Devlet Aktüerleri Dairesi ve İçişleri Bakanlığı 15 Temmuz 2020 . Merhaba sayfa süper ötesi dikkatimi çekti, face de paylaştım , Emine – 194

32. Selam herkese paylaşımın vallaha billaha çok iyi, teraziye tıkladım

33. selamun aleyküm paylaşım inan ki hayran bıraktı, facebookta paylaştım

34. Yalova merkezden ben ziya. Selamın aleyküm bu web sitesi yeminle dikkat çekici, sağolun 03-12-2020 10:23:46

35. Mrb bu web sitesi vallaha çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

36. Düzce merkezden ben Aylin. Selamlar sayfa süper ötesi hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 06-12-2020 14:14:13

37. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” “COVID-19’un Aşırı Ölümler ve Hastalıklar Üzerindeki Doğrudan ve Dolaylı Etkileri: Yönetici Özeti” – Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanlığı, Ulusal İstatistik Bürosu, Devlet Aktüerleri Dairesi ve İçişleri Bakanlığı 15 Temmuz 2020 ” çok güzel. Selamın aleyküm web siten harbiden dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 3

38. Selamın aleyküm sayfan inanılmaz çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım

39. Bayburt dan kimler var. “COVID-19’un Aşırı Ölümler ve Hastalıklar Üzerindeki Doğrudan ve Dolaylı Etkileri: Yönetici Özeti” – Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanlığı, Ulusal İstatistik Bürosu, Devlet Aktüerleri Dairesi ve İçişleri Bakanlığı 15 Temmuz 2020 . Merhaba siten inan ki mükemmel, şukuladım , gaye – 466

40. Bu konu : ” “COVID-19’un Aşırı Ölümler ve Hastalıklar Üzerindeki Doğrudan ve Dolaylı Etkileri: Yönetici Özeti” – Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanlığı, Ulusal İstatistik Bürosu, Devlet Aktüerleri Dairesi ve İçişleri Bakanlığı 15 Temmuz 2020 ” çok güzel. Selamın aleyküm web siten cidden çok iyi, facebookta paylaştım , banu – 415

41. Sinop merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm web siteniz harbiden çok hoşuma gitti, tebrikler 23-12-2020 17:00:09

42. Antalya dan kimler var. “COVID-19’un Aşırı Ölümler ve Hastalıklar Üzerindeki Doğrudan ve Dolaylı Etkileri: Yönetici Özeti” – Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanlığı, Ulusal İstatistik Bürosu, Devlet Aktüerleri Dairesi ve İçişleri Bakanlığı 15 Temmuz 2020 . Selam herkese paylaşımın süper ötesi çok iyi, saolun , ali – 242

43. Merhabalar bu web sitesi cidden dikkat çekici, şukuladım

44. Bu konu : ” “COVID-19’un Aşırı Ölümler ve Hastalıklar Üzerindeki Doğrudan ve Dolaylı Etkileri: Yönetici Özeti” – Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanlığı, Ulusal İstatistik Bürosu, Devlet Aktüerleri Dairesi ve İçişleri Bakanlığı 15 Temmuz 2020 ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımınız yeminle hayran edici, linkedinde paylaştım , ahmet – 58

45. Balıkesir dan kimler var. “COVID-19’un Aşırı Ölümler ve Hastalıklar Üzerindeki Doğrudan ve Dolaylı Etkileri: Yönetici Özeti” – Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanlığı, Ulusal İstatistik Bürosu, Devlet Aktüerleri Dairesi ve İçişleri Bakanlığı 15 Temmuz 2020 . selamun aleyküm siten gerçekten hoşuma gitti, face de paylaştım , doruk – 220

46. Bu konu : ” “COVID-19’un Aşırı Ölümler ve Hastalıklar Üzerindeki Doğrudan ve Dolaylı Etkileri: Yönetici Özeti” – Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanlığı, Ulusal İstatistik Bürosu, Devlet Aktüerleri Dairesi ve İçişleri Bakanlığı 15 Temmuz 2020 ” çok güzel. Mrb siteniz yeminle çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , gaye – 272

47. Selam paylaşımınız valla çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

48. selamun aleyküm sayfa süper ötesi hayran edici, şukuladım

49. elif yılmaz Reply

Merhaba sayfan süper ötesi güzel, twitter da paylaştım

50. merhaba arkadaşlar sayfa yeminle dikkatimi çekti, teşekkürler

51. elif yılmaz Reply

Selamın aleyküm paylaşımın inanki iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

52. Merhaba siten ciddiyim hayran bıraktı, teraziye tıkladım

53. Selamlar paylaşımın süper ötesi güzel, facebookta paylaştım

54. Gürbüz Reply

Selam sayfan süper ötesi mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum

55. Sinop merkezden ben banu. Selam herkese paylaşım vallaha iyi, saolun 29-01-2021 20:02:04

56. Bu konu : ” “COVID-19’un Aşırı Ölümler ve Hastalıklar Üzerindeki Doğrudan ve Dolaylı Etkileri: Yönetici Özeti” – Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanlığı, Ulusal İstatistik Bürosu, Devlet Aktüerleri Dairesi ve İçişleri Bakanlığı 15 Temmuz 2020 ” çok güzel. Merhaba web sitesi inanılmaz hayran edici, tebrikler , memo – 323

57. elif yılmaz Reply

Artvin merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm bu web sitesi inanılmaz mükemmel, linkedinde paylaştım 08-02-2021 22:59:42

58. Nevşehir dan kimler var. “COVID-19’un Aşırı Ölümler ve Hastalıklar Üzerindeki Doğrudan ve Dolaylı Etkileri: Yönetici Özeti” – Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanlığı, Ulusal İstatistik Bürosu, Devlet Aktüerleri Dairesi ve İçişleri Bakanlığı 15 Temmuz 2020 . Slm web siten inanki çok iyi, teşekkürler , emin – 88

59. selam arkadaşlar sayfa yeminle iyi, sosyal medyada paylaştım

60. elif yılmaz Reply

Kayseri merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm siten valla dikkat çekici, teşekkürler 03-03-2021 11:30:15

61. Antalya dan kimler var. “COVID-19’un Aşırı Ölümler ve Hastalıklar Üzerindeki Doğrudan ve Dolaylı Etkileri: Yönetici Özeti” – Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanlığı, Ulusal İstatistik Bürosu, Devlet Aktüerleri Dairesi ve İçişleri Bakanlığı 15 Temmuz 2020 . merhaba arkadaşlar sayfa gerçekten hayran bıraktı, tebrikler , memo – 331

62. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” “COVID-19’un Aşırı Ölümler ve Hastalıklar Üzerindeki Doğrudan ve Dolaylı Etkileri: Yönetici Özeti” – Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanlığı, Ulusal İstatistik Bürosu, Devlet Aktüerleri Dairesi ve İçişleri Bakanlığı 15 Temmuz 2020 ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımın inan ki çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , elif yılmaz – 53

63. Van dan kimler var. “COVID-19’un Aşırı Ölümler ve Hastalıklar Üzerindeki Doğrudan ve Dolaylı Etkileri: Yönetici Özeti” – Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanlığı, Ulusal İstatistik Bürosu, Devlet Aktüerleri Dairesi ve İçişleri Bakanlığı 15 Temmuz 2020 . Merhabalar sayfan inanki hoşuma gitti, facebookta paylaştım , Hasan – 374

64. Kırıkkale merkezden ben ali. Selam sayfanız cidden ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 18-03-2021 08:08:47

65. Kayseri dan kimler var. “COVID-19’un Aşırı Ölümler ve Hastalıklar Üzerindeki Doğrudan ve Dolaylı Etkileri: Yönetici Özeti” – Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanlığı, Ulusal İstatistik Bürosu, Devlet Aktüerleri Dairesi ve İçişleri Bakanlığı 15 Temmuz 2020 . selamun aleyküm sayfanız inanılmaz güzel, teraziye tıkladım , Emine – 53

66. Denizli merkezden ben Emine. Selamlar web siten süper ötesi hoşuma gitti, face de paylaştım 21-03-2021 15:00:04

67. Mrb siteniz inan ki dikkat çekici, twitter da paylaştım

68. Gürbüz Reply

Yalova merkezden ben Gürbüz. Selamlar sayfan ciddiyim mükemmel, twitter da paylaştım 01-04-2021 02:01:12

69. Çankırı dan kimler var. “COVID-19’un Aşırı Ölümler ve Hastalıklar Üzerindeki Doğrudan ve Dolaylı Etkileri: Yönetici Özeti” – Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanlığı, Ulusal İstatistik Bürosu, Devlet Aktüerleri Dairesi ve İçişleri Bakanlığı 15 Temmuz 2020 . Merhaba herkese bu web sitesi gerçekten çok iyi, teşekkürler , gaye – 321

70. Kırklareli dan kimler var. “COVID-19’un Aşırı Ölümler ve Hastalıklar Üzerindeki Doğrudan ve Dolaylı Etkileri: Yönetici Özeti” – Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanlığı, Ulusal İstatistik Bürosu, Devlet Aktüerleri Dairesi ve İçişleri Bakanlığı 15 Temmuz 2020 . Slm siten ciddiyim hoşuma gitti, sağolun , gaye – 254

71. Merhabalar bu web sitesi inan ki çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

72. Bingöl dan kimler var. “COVID-19’un Aşırı Ölümler ve Hastalıklar Üzerindeki Doğrudan ve Dolaylı Etkileri: Yönetici Özeti” – Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanlığı, Ulusal İstatistik Bürosu, Devlet Aktüerleri Dairesi ve İçişleri Bakanlığı 15 Temmuz 2020 . merhaba arkadaşlar web sitesi inanılmaz iyi, sosyal medyada paylaştım , – 424

73. elif yılmaz Reply

Selamlar siteniz vallaha billaha dikkatimi çekti, sağolun

74. Adana dan kimler var. “COVID-19’un Aşırı Ölümler ve Hastalıklar Üzerindeki Doğrudan ve Dolaylı Etkileri: Yönetici Özeti” – Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanlığı, Ulusal İstatistik Bürosu, Devlet Aktüerleri Dairesi ve İçişleri Bakanlığı 15 Temmuz 2020 . Merhaba herkese paylaşımınız gerçekten hayran bıraktı, face de paylaştım , mehmet – 211

75. Kütahya merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar sayfa vallaha iyi, facebookta paylaştım 05-05-2021 14:30:19

76. Antalya merkezden ben emin. selamun aleyküm sayfan harbiden iyi, facebookta paylaştım 07-05-2021 04:16:06

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link