Yazıyı göremeyenler için aşağıda (resimler hariç) her şeyi kopyala-yapıştır yaptım.

https://threadreaderapp.com/thread/1313858771064512517.html

COVID-19’un kökenleri ve Wuhan laboratuvarlarından birinde olası bir biyo-çevreleme hatası hakkında bir haber.

Yeterince insanın bilmediği gerçekler olduğunu hissediyorum, bu yüzden bu yazıda önemli ve ilginç olanları özetlemeye karar verdim.

Her yıldız gerilim filmi gibi, çözülmesi gereken gizemli ölümlerle başlıyor.

• Bu bulmacayı çözmek için, altı madencinin SARS benzeri bir zatürreye yakalandığı ve üçünün öldüğü Mojiang ilçesinde Nisan 2012’ye geri dönmeliyiz.

• Salgının aynı ay ve yılında Mojiang’da USAID/PREDICT yarasa örnekleme projesi vardı. (Projelerinden biri için maden kuyusunu temizlemeleri için madencileri kiralayanların onlar olduğundan şüpheleniyorum.)

• Temmuz 2012’de, mayın kuyusu zatürree salgınından birkaç ay sonra, Mojiang ilçesinde 6 aylık bir hastalık kontrol çalışması yapıldı.web.archive.org/web/2020060810…Daha sonra Çin CDC yetkilileri tarafından Mojiang’a daha yüksek profilli ziyaretler yapıldı:web.archive.org/web/2020060810…web.archive.org/web/2020060810…

• (Kontrol etmeye çalıştıkları daha büyük bir salgın var mıydı?)

• İşin garibi, madenciler arasındaki atipik pnömoni vakaları, 2012’nin resmi CDC istatistiklerine ulaşmadı, bu da bana kesinlikle bir örtbas olduğunu gösteriyor.

• Başka bir vakada, Yunnan’daki bir Taylandlı turist, 2013 yılında “açıklanamayan zatürree” nedeniyle çoklu organ yetmezliğinden öldü. Belirtiler benzerdi ve madencilerle aynı hastaneye tedavi için kabul edildi.

• Bu vaka bile resmi Çin CDC istatistiklerine dahil edilmedi.

• arşiv.is/8YUge

• Aynı zamanda, Çin Bilim ve Teknoloji Bakanlığı, viral patojenleri ve bunun başlıca bulaşıcı hastalıklarla ilişkisini belirlemek ve araştırmak için bir proje başlattı (2013FY113500).

• Çin genelinde birden fazla laboratuvar (WIV ve Çin CDC dahil) tarafından tam olarak bu madende çok yıllı bir yarasa gözetim projesi gerçekleştirildi.

• Bunu daha ayrıntılı olarak buradan okuyabilirsiniz:

• Tıbbi tez (2013): Doktora tezi (2016):

• Madencileri tedavi eden Kunming Tıp Üniversitesi doktorunun 2013 tıbbi tezi, zatürreye Rhinolophus sinicus’tan gelen SARS benzeri koronavirüsün neden olduğu sonucuna vardı.

• Madencilerin zatürre vakaları klinik olarak COVID-19 ile neredeyse aynıydı.

• Maden kuyusuna en son ne zaman gidildiği, kaç numunenin toplandığı ve kaç tanesinin kültüre alındığı/izole edildiği gibi gizemin diğer önemli kısımları belirsizliğini koruyor.

• WIV’den RaTG13 için numune sağlaması istendi, ancak artık ellerinde olmadığını açıkladılar.

• Bu gizeme ek olarak, 2013FY113500 Projesi için viral veritabanı kaldırıldı, tam olarak saklayacak bir şeyleri olsaydı umduğum gibi.

• (Veritabanının arşivlenmiş versiyonu: web.archive.org/web/2020042021…)

• Gizemdeki bir sonraki ipucu, Project 2013FY113500, geçen yıl 30 Eylül’den önce Çin’in MoST’si tarafından gözden geçiriliyordu. Bir kısmı *devlet sırrıydı*

• Örneklerin bu incelemesi sırasında önerilen bir yayılma olayının ayrıntılı bir özeti buradan okunabilir:

• 11 Temmuz-13 Eylül 2019 tarihindeki başka bir MoST ihalesine göre, kazananların vahşi hayvanlardan 5 ana yeni viral patojeni tanımlaması ve bunları küçük hayvanlar üzerinde test ederek bir biyogüvenlik risk değerlendirmesi yapması gerekiyordu.

• WIV patojen veri tabanına erişim, ihalenin son gününe denk gelen 12 Eylül’de kısıtlandı.

• WIV, patojen veritabanlarına erişimi neden kısıtladıklarını hâlâ açıklamadı.

• Tüm bunlar, Eylül-Ekim 2019 civarında laboratuvarlarından birinde olası bir biyo-çevreleme hatası olduğundan şüphelenmeme neden oluyor. Bunları hesaba katın:

• Google’da Eylül 2019’da Hubei eyaletinde Coronavirus ve SARS terimlerini arayan gizemli noktalar

Gizemli Blip’ler COVID-19 Zaman Çizelgesi Hakkında Soruları YükseltiyorNe biliniyordu ve ne zaman biliniyordu?https://psychologytoday.com/intl/blog/long-fuse-big-bang/202005/mysterious-blips-raise-questions-about-covid-19-timeline

• Geçen yıl Eylül ayında virüs tespit kitlerinin “Acil” alımı için bir ihale yapıldı. 40.500 PCR kiti siparişi içerir (Koronavirüsler dahil).

• Wuhan CDC tarafından laboratuvarlarından 2,5 Ton (2 + 0,5) tehlikeli biyo-kimyasal atığı bertaraf etmek için iki ihale (çok fazla!!)

• whcdc.org/index.php/view…

• whcdc.org/view/11192.html

• İlgili bertaraf niteliklerine sahip iki şirketin depolarında 2019 yılında yangın çıktığını ve ruhsatlarının askıya alındığını belirtiyorlar.

• (Atık nereye atıldı? Güvenli bir şekilde atıldılar mı?)

• 6 Eylül’de Wuhan’daki Zhifang STP resmi olarak kapatıldı ve tesisten gelen atık su, ileri arıtma için doğrudan Jiangxia STP’ye aktarıldı. Jiangxia STP, WIV laboratuvar kompleksine çok yakındır.

Çin, geçen yılki laboratuvar güvenliği endişelerini biliyorduPekin biyogüvenlik yasası hazırlıyordu, ancak yeterince hızlı değilhttps://asia.nikkei.com/Editor-s-Picks/China-up-close/China-knew-of-lab-safety-concerns-from-last-year

• Kasım 2019’da, (diğer şeylerin yanı sıra) yüksek sızdırmazlık performansına ve otomatik alarma sahip atık sıvı algılama sistemi için bir ihale yapıldı.

• Aralık 2019’da Çin’in yeni “aşı yönetimi yasası” resmi olarak tüm BSL-3 ve üzeri laboratuvarlarda uygulandı.

• (Yeni biyogüvenlik yasaları, yönetmelikleri ve yerinde laboratuvar incelemeleri olası bir yayılma olayına tepki miydi?)

COVID-19: genetik ağ analizi, pandemi kökenlerinin ‘anlık görüntüsünü’ sağlarÇalışma, Çin ve Asya’dan Avustralya, Avrupa ve Kuzey Amerika’ya yayılırken genetik mutasyonlar yoluyla SARS-CoV-2’nin ‘başlangıçtaki süpernovasını’ gösteriyor.https://cam.ac.uk/research/news/covid-19-genetic-network-analysis-provides-snapshot-of-pandemic-origins *Çok sayıda SARS-CoV-2 genomunun kapsamlı evrimi ve moleküler özellikleri, salgın eğilimini ve olası kökenlerini ortaya çıkardı.Amaçlar SARS-CoV-2’nin milyonlarca insanı enfekte etmesinden bu yana çok sayıda genoma dayalı evrimini ve moleküler özelliklerini keşfederek salgın eğilimini ve olası kökenlerini ortaya çıkarmak…https://biorxiv.org/content/10.1101/2020.04.24.058933v3Karşılaştırmalı Filogenomiklerle SARS-CoV-2’nin Evrimine Tanıklık: Yakın Köken Wuhan değil Guangdong’durŞiddetli akut solunum yolu hastalığı koronavirüs tip 2 (SARS-CoV-2) adı verilen yeni bir koronavirüs türü şu anda bir pandemiye neden oluyor. SARS-CoV-2’nin altı aylık evrimsel geçmişine karakterlerle tanık olunur…https://preprints.org/manuscript/202005.0332/v2

• RaTG13 ve Pangolin CoV’ler ve aniden ortaya çıktıkları karanlık süreç hakkında ciddi şüpheler var.

• Ve ne insanlarda ne de hayvanlarda herhangi bir yakın ara versiyonu olmayan insanlara son derece uyarlanmış bir virüsümüz var.

• Bugün, virüsün Vuhan’da doğal bir şekilde nasıl ortaya çıkmış olabileceğini açıklayacak makul bir hipotezimiz yok. Ancak merkez üssünün, CoV’lerde uzmanlaşmış birkaç viroloji laboratuvarının yakınında bulunan Wuhan olması gerçeği, virüsün bir laboratuvardan bulaştığı düşünülebilir.

36 Comments

1. Balıkesir dan kimler var. COVID-19’un kökenleri ve Wuhan’dan birinde olası bir biyo-çevreleme hatası . Selamın aleyküm web sitesi valla hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , mehmet – 191

2. Selamın aleyküm sayfanız inanılmaz hayran edici, facebookta paylaştım

3. elif yılmaz Reply

Osmaniye merkezden ben elif yılmaz. Selamlar paylaşımınız inanki hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 04-06-2021 16:36:11

4. Çorum merkezden ben hatice. Selamın aleyküm web siten ciddiyim hayran edici, sağolun 04-06-2021 16:36:15

5. Selam herkese paylaşımın süper ötesi çok iyi, teraziye tıkladım

6. Kars dan kimler var. COVID-19’un kökenleri ve Wuhan’dan birinde olası bir biyo-çevreleme hatası . Mrb web siten gerçekten hayran edici, facebookta paylaştım , ziya – 191

7. Amasya dan kimler var. COVID-19’un kökenleri ve Wuhan’dan birinde olası bir biyo-çevreleme hatası . selamun aleyküm siteniz cidden dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 298

8. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” COVID-19’un kökenleri ve Wuhan’dan birinde olası bir biyo-çevreleme hatası ” çok güzel. Merhaba herkese web sitesi gerçekten hoşuma gitti, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 20

9. Bu konu : ” COVID-19’un kökenleri ve Wuhan’dan birinde olası bir biyo-çevreleme hatası ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web sitesi yeminle çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , Aylin – 431

10. Bu konu : ” COVID-19’un kökenleri ve Wuhan’dan birinde olası bir biyo-çevreleme hatası ” çok güzel. selamun aleyküm sayfanız gerçekten çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , gaye – 361

11. Gürbüz Reply

Bu konu : ” COVID-19’un kökenleri ve Wuhan’dan birinde olası bir biyo-çevreleme hatası ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfan gerçekten ilgi uyandırıcı, sağolun , Gürbüz – 84

12. Gaziantep dan kimler var. COVID-19’un kökenleri ve Wuhan’dan birinde olası bir biyo-çevreleme hatası . Mrb paylaşımın gerçekten dikkatimi çekti, sağolun , ali – 146

13. İzmir merkezden ben banu. Selam herkese paylaşımınız harbiden hayran bıraktı, saolun 08-06-2021 01:36:26

14. Aydın dan kimler var. COVID-19’un kökenleri ve Wuhan’dan birinde olası bir biyo-çevreleme hatası . merhaba arkadaşlar paylaşım inanılmaz dikkat çekici, linkedinde paylaştım , hatice – 169

15. Sivas merkezden ben ali. selam arkadaşlar siteniz cidden çok iyi, facebookta paylaştım 23-06-2021 20:05:07

16. Slm sayfa vallaha billaha çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

17. Selamın aleyküm web siteniz süper ötesi ilgi uyandırıcı, face de paylaştım

18. elif yılmaz Reply

Merhabalar siten gerçekten iyi, sosyal medyada paylaştım

19. Gürbüz Reply

Balıkesir merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm sayfanız vallaha hayran bıraktı, face de paylaştım 03-07-2021 16:26:13

20. Bu konu : ” COVID-19’un kökenleri ve Wuhan’dan birinde olası bir biyo-çevreleme hatası ” çok güzel. Mrb paylaşım inanılmaz hayran bıraktı, saolun , gaye – 31

21. Kastamonu dan kimler var. COVID-19’un kökenleri ve Wuhan’dan birinde olası bir biyo-çevreleme hatası . Selamlar sayfa cidden ilgi uyandırıcı, şukuladım , gaye – 5

22. Rize merkezden ben ahmet. selamun aleyküm siten inanılmaz hayran edici, sağolun 15-07-2021 09:16:25

23. selamun aleyküm web siteniz vallaha hayran edici, teraziye tıkladım

24. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” COVID-19’un kökenleri ve Wuhan’dan birinde olası bir biyo-çevreleme hatası ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımın cidden çok güzel, tebrikler , elif yılmaz – 154

25. Bu konu : ” COVID-19’un kökenleri ve Wuhan’dan birinde olası bir biyo-çevreleme hatası ” çok güzel. Merhaba herkese web siten ciddiyim çok güzel, linkedinde paylaştım , mehmet – 499

26. Elazığ dan kimler var. COVID-19’un kökenleri ve Wuhan’dan birinde olası bir biyo-çevreleme hatası . Slm paylaşımın süper ötesi çok hoşuma gitti, saolun , gaye – 373

27. Aksaray dan kimler var. COVID-19’un kökenleri ve Wuhan’dan birinde olası bir biyo-çevreleme hatası . Selamın aleyküm siten yeminle iyi, tebrikler , ahmet – 157

28. Edirne dan kimler var. COVID-19’un kökenleri ve Wuhan’dan birinde olası bir biyo-çevreleme hatası . selam arkadaşlar bu web sitesi valla güzel, teraziye tıkladım , memo – 6

29. Mardin merkezden ben doruk. Merhaba paylaşımınız inanılmaz iyi, facebookta paylaştım 31-08-2021 17:32:28

30. Bu konu : ” COVID-19’un kökenleri ve Wuhan’dan birinde olası bir biyo-çevreleme hatası ” çok güzel. Merhaba paylaşımın ciddiyim güzel, twitter da paylaştım , memo – 375

31. Karaman dan kimler var. COVID-19’un kökenleri ve Wuhan’dan birinde olası bir biyo-çevreleme hatası . Slm siten vallaha billaha dikkat çekici, linkedinde paylaştım , Hasan – 59

32. Bu konu : ” COVID-19’un kökenleri ve Wuhan’dan birinde olası bir biyo-çevreleme hatası ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfan harbiden çok güzel, teraziye tıkladım , ahmet – 102

33. Amasya dan kimler var. COVID-19’un kökenleri ve Wuhan’dan birinde olası bir biyo-çevreleme hatası . Selam sayfan inanki mükemmel, saolun , ali – 254

34. Düzce merkezden ben hatice. Mrb bu web sitesi cidden hoşuma gitti, şukuladım 25-09-2021 11:51:13

35. Bu konu : ” COVID-19’un kökenleri ve Wuhan’dan birinde olası bir biyo-çevreleme hatası ” çok güzel. Selamlar web siten valla dikkat çekici, face de paylaştım , Aylin – 285

Write A Comment