Aşı konusunda tereddüt ediyorum ama aşı olmaya karşı% 100 değil. Kocam ve ben beklemeye hemfikiriz. Beklemenin birkaç nedeni var:

1. Aşı konusunda rahat edebileceğimiz kadar yeterli bilgi yok.

2. Görünüşe göre aşı olmanın mantığı (başkalarını korumak için sürü bağışıklığı oluşturmak), aşıyı alırsanız COVID’den çok hasta olmayacağınız güvencesi ile doğrudan çelişiyor.

3. Haberler takviye aşıları için hazır olduğumuzu göstermeye başladı, bu yüzden bunun ilaç şirketlerinin daha fazla para kazanması için bir yol olduğundan endişeliyim.

4. Bunun gibi bir aşının çocukların kucağına girmesine imkan yok. Doğurganlığı nasıl etkiler? Ve yine de ebeveynlere, sürü bağışıklığını inşa etmek için çocuklarına aşı yaptırmaları gerektiği söyleniyor.

Aslında, ahlaki olarak aşıyı reddetmek zorunda olduğumu düşünme noktasına geliyorum, böylece çocukların gelecekteki bir yaşam için bilinmeyen sonuçları olan bir aşı olmak zorunda kalması için daha az gerekçe var.

AMA olabildiğince eğitimli olmak istiyorum. İşte size yardımcı olabilecek bulduğum şey:

https://www.nih.gov/news-events/nih-research-matters/lasting-immunity-found-after-recovery-covid-19

Görünüşe göre COVID olanların aşıya ihtiyacı olmayabilir.

2) https://search.mercola.com/results.aspx?q=covid%20vaccine#stq=covid%20vaccine

Bunların herhangi birinin ne kadar geçerli olduğunu bilmiyorum ama rasyonel olarak küçük çocukları aşılamak çılgınlık.

3) https://twitter.com/MLevitt_NP2013

COVID aşıları hakkında ek bilgi için önerileri olan var mı? Teşekkürler.

Not: Bu sabah en büyük kuruluştan yaşlılar için bir e-posta aldım. İşte yazılanların bir kısmı.

Bir takviye atışına ihtiyacınız olabilir

Marks, güçlendirici bir aşıya ihtiyaç duymamızın iki nedeni olduğunu söylüyor: Bağışıklığımız doğal olarak azalırsa veya virüs o kadar çok değişirse, mevcut aşılara karşı sahip olduğumuz bağışıklık yetersiz kalır.

Araştırmacılar, aşılara karşı bağışıklığın ne kadar süreceğini hala bilmiyorlar. Marks, “Veri topluyoruz” diyor. “3. aşama denemeleri yalnızca geçen yaz başladı ve veriler birkaç hafta geride kaldı.”

Mevcut aşılar, şu anda dolaşımda olan koronavirüs varyantlarına karşı bir miktar koruma sağlamalıdır. Ancak birkaçı, virüsün aşılar yoluyla üretilen bazı antikorlardan kurtulmasına izin verebilecek bir mutasyon içerir. Aşı üreticileri, bu varyantlara karşı korumayı iyileştirmek için aşılarının güçlendirici aşılarını veya güncellenmiş versiyonlarını oluşturmak için çalışıyor.

Muhtemelen, grip aşısı gibi, düzenli olarak, her üç yılda bir veya her yıl bir çeşit COVID-19 aşısı yaptırmamız gerekecek.

Sürü bağışıklığında normal menteşelere dönüş

Yaşam tamamen normale dönmeden önce, uzmanlar önce şunu söylüyor: sürü bağışıklığına ulaşmalıyız – virüsün yayılmasını önemli ölçüde yavaşlatmak için yeterli sayıda Amerikalı aşılandığında. Bu noktaya ne zaman ulaşacağımızla ilgili tahminler bu yazdan 2022’nin başına kadar değişiyor.

Marks, “Yaz aylarında, oranların doğal olarak düşeceği ve aşılayabildiğimiz kişi sayısının virüsün o kadar hızlı bulaşmaması için bunu yapacağı zaman konusunda çok iyimserim. varyantlar. “

Bu zaman çizelgesini etkileyecek faktörler arasında aşı olmaya istekli Amerikalıların yüzdesi, çocuklar için bir aşının ne kadar çabuk onaylandığı ve aşıların virüsün daha bulaşıcı varyantlarına karşı ne kadar iyi çalıştığı sayılabilir.

Author

7 Comments

1. Şanlıurfa dan kimler var. COVID aşısı ve genel olarak hte pandemi hakkında sağlam tıbbi bilgileri nerede bulabilirim? . merhaba arkadaşlar siteniz vallaha dikkat çekici, tebrikler , Aylin – 364

2. Tekirdağ merkezden ben Hasan. Merhaba web sitesi yeminle dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 28-03-2021 11:39:25

3. Osmaniye dan kimler var. COVID aşısı ve genel olarak hte pandemi hakkında sağlam tıbbi bilgileri nerede bulabilirim? . Selamlar sayfanız yeminle çok hoşuma gitti, sağolun , banu – 374

4. Ankara dan kimler var. COVID aşısı ve genel olarak hte pandemi hakkında sağlam tıbbi bilgileri nerede bulabilirim? . Merhaba paylaşımın harbiden güzel, sosyal medyada paylaştım , mehmet – 398

5. Rize merkezden ben doruk. Slm paylaşımın gerçekten mükemmel, face de paylaştım 09-04-2021 19:26:28

6. merhaba arkadaşlar sayfa inan ki çok hoşuma gitti, tebrikler

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link