COVID için kullanılan test, bulaşıcı hastalıkları test etmek için kullanılmak üzere tasarlanmamıştır.

“Üretken bir yazar ve araştırmacı olan ve aynı zamanda koronavirüs testi ile ilgili çok önemli makalenin yazarı Jason Hommel’e göre,” Bilim Adamları COVID19 Test Kitlerinin Çalışmadığını, Değersiz olduğunu ve İmkansız Sonuçlar Verdiğini Söylüyor “:

“PCR, temelde hücrelerinizden bir örnek alır ve ‘viral dizileri’, yani bilinen bir viral genomun parçalarıyla eşleşiyor gibi görünen insan olmayan DNA parçalarını aramak için herhangi bir DNA’yı çoğaltır. Sorun, testin işe yaramadığı biliniyor. Çok küçük miktarda DNA almak ve analiz edilebilene kadar üssel olarak büyütmek anlamına gelen ‘amplifikasyon’ kullanır. Açıktır ki, numunedeki herhangi bir dakika kontaminasyonu da potansiyel olarak büyük keşif hatalarına yol açacak şekilde büyütülecektir. Ek olarak, yalnızca kısmi viral diziler arıyor, tüm genomları değil, bu nedenle diğer sorunları görmezden gelseniz bile tek bir patojeni tanımlamak neredeyse imkansız. Bu kitlerin COVID-19 gibi belirli bir virüsü izole edebileceği fikri saçma. “

“COVID için kullanılan test, bulaşıcı hastalıkları test etmek için kullanılmak üzere tasarlanmamıştır.” üzerine 17 yorum

1. Tokat merkezden ben doruk. Merhaba herkese paylaşımınız vallaha billaha hoşuma gitti, twitter da paylaştım 03-09-2020 20:30:50

2. Düzce merkezden ben ziya. selam arkadaşlar sayfanız inanılmaz çok güzel, teraziye tıkladım 08-09-2020 12:51:50

3. Eskişehir merkezden ben Emine. Merhaba sayfan inan ki dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 15-09-2020 15:48:02

4. Hakkari merkezden ben ziya. Selam herkese web siteniz inan ki mükemmel, facebookta paylaştım 30-09-2020 13:50:00

5. Çorum merkezden ben ziya. Slm sayfa vallaha billaha güzel, linkedinde paylaştım 02-10-2020 11:43:33

6. Trabzon merkezden ben ali. selamun aleyküm paylaşım süper ötesi mükemmel, twitter da paylaştım 05-10-2020 14:25:54

7. Bu konu : ” COVID için kullanılan test, bulaşıcı hastalıkları test etmek için kullanılmak üzere tasarlanmamıştır. ” çok güzel. Selamlar sayfan valla hayran bıraktı, facebookta paylaştım , Emine – 61

8. Rize dan kimler var. COVID için kullanılan test, bulaşıcı hastalıkları test etmek için kullanılmak üzere tasarlanmamıştır. . Merhaba siten vallaha iyi, face de paylaştım , banu – 405

Yorum yapın