Kategoriler
Genel

Covid Tedavilerine Karşı Savaş

Hidroksiklorokin nedir?

“Hidroksiklorokin, esas olarak sıtma, artrit ve lupusu tedavi etmek için kullanılan ve diğer hastalıkların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

200 miligramlık tabletlerde mevcuttur ve jenerik versiyonuna ek olarak Plaquenil markası altında satılmaktadır.

CDC’ye göre, yetişkinlere ve her yaştan çocuklara reçete edilebilir ve hamile kadınlar ve emziren anneler tarafından güvenle alınabilir.

[Source] (https://www.foxbusiness.com/healthcare/what-are-hydroxychloroquine-chloroquine-and-how-much-do-they-cost)

Hidroksiklorokin Riskli mi?

CDC’ye göre değil.

Aşırı doz alırken meydana geldi, diğer birçok reçeteli ilaca benzer şekilde, yolcular için sıtma ile mücadele etmek için düzenli olarak reçete edilen bir tedavidir:

Seyahat ederken, CDC yetişkinlerin ve çocukların hedeflerine gitmeden en az 1 hafta önce haftada bir doz hidroksiklorokin almasını önermektedir. Oradayken haftada bir doz almalı ve ayrıldıktan sonraki 4 hafta boyunca almalıdırlar.

:

Yetişkinler için haftalık doz önerisi 400 miligramdır. Çocuklar için ebeveynler, çocuğun kilosuna göre dozaj reçete edecek doktorlarına danışabilirler. Çocuğun dozu haftada yetişkin dozunu aşmamalıdır.

[Source] (https://wwwnc.cdc.gov/travel/yellowbook/2020/travel-related-infectious-diseases/malaria)

Sahadaki Doktorlardan İlk Raporlar

Hemen hemen, dünyanın dört bir yanındaki doktorlar ve özellikle Fransa’daki hidroksiklorokinlerin Covid hastaları üzerinde çalıştığını görmeye başladılar.

30 ülkede 6.227 doktoru ankete alan bir ankette, yaklaşık yüzde 37’si (2.300 doktor) şunları belirtmiştir:

“hidroksiklorokin (yeni) yeni koronavirüs için en iyi tedavidir.”

Ve belirli doktorların anekdot önerileri Mart sonu ve Nisan başında hızlı ve öfkeli:

İçinde New YorkPlainview Hastanesi’ne bağlı bulaşıcı bir hastalık uzmanı olan Dr.Mohammud Alam, üç Long Island huzurevinde tedavi ettiği enfekte covid hastalarının yüzde 81’inin bulaşıcılıktan kurtulduğunu söyledi.

İçinde New JerseySmith, Bulaşıcı Hastalıklar ve Kentsel Sağlık Merkezi’nin kurucusu Dr. Stephen Smith, “Ingraham Açısı” nda COVID-19 hastalarını tedavi etmek için antimalaryal ilaçların ve antibiyotiklerin kullanımı konusunda iyimser olduğunu ve “oyun- değiştirici.” Beş gün veya daha uzun bir süredir hidroksiklorokin ve azitromisin rejiminde olan tek bir COVID-19 hastasının entübe edilmesi gerekmediğine dikkat çekti.

İçinde Los AngelesAnthony Cardillo, en ağır COVID-19 hastalarına çinko ile kombinasyon halinde hidroksiklorokin reçete ederken çok umut verici sonuçlar gördüğünü söyledi. Cardillo Eyewitness News’e, “Reçete ettiğim her hasta çok, çok hastaydı ve 8 ila 12 saat içinde temel olarak semptomsuzdu,” dedi. “Yani klinik olarak bir çözüm görüyorum.”

Aslında, ilk anekdot sonuçları o kadar açıktı ki, İspanya’daki doktorlar bunu düzenli olarak Covid hastaları için rejimlerinin bir parçası haline getirdi.

Hidroksiklorokinin Geri Alınması

Hidroksiklorokin’in etkinliğini ilk duyduğumda, bir akrabaya “ilaç şirketleri bundan hoşlanmayacak! Etkili bir tedavi aşı pazarlama yolunda gidecek” diye hatırlıyorum.

Her ne kadar açıklamada bulunsam da, en iyisini umdum ve tıp uzmanlarımızın ve doktorlarımızın hidroksiklorokinin (bariz) etkinliğini küçümsemek için siyasi motivasyonlara karşı kazanacaklarını umdum, çünkü Donald Trump bir basın toplantısı ve finansal çatışmalar sırasında gündeme getirdi. faiz.

Daha önce, Çin’in hiper-doz C vitamini sağduyulu rejiminin onların ülkemizde, çinko da dahil olmak üzere, ana akım medyanın küçümseme etkili tedavilerini sürekli olarak gördük ve bu da muazzam ilk vaat gösterdi.

Bunun yerine, tanık olduğumuz şey, herhangi bir tedavinin etkinliğini küçümsemek için değil, aynı zamanda sağlık bakım cihazımızın tamamen ele geçirilmesiydi. doktorlar ve hastalar arasındaki adım, aslında önlemek Doktorlar bu tedavileri reçete etmekten – belirgin zararlı yan etkileri olmasa bile.

Hatta FBI’ın bu savaşta bir piyon haline getirildiğine tanık olduk, Michigan’daki hastalara intravenöz C vitamini sağlayan bir doktor ofisine baskın düzenledik.

Yine de ben yine terapilere engel olan güçlü çıkarların en belirgin ve kanıtlanması kolay faydalı ilacı durdurmayacağını umuyoruz: hidroksiklorokin.

Tuhaf Sponsorlarla Çalışmalar

Bill ve Melinda Gates Vakfı neden hidroksiklorokin ile ilgili bir araştırmaya sponsorluk yapsın?

Bu, ‘kontrollü muhalefet’ ile birlikte çıkar çatışması kavramıdır. Bill ve Melinda Gates Vakfı İngiltere’de Oxford Üniversitesi’nde hidroksiklorokin araştırmasına sponsor olmaya karar verdi. Bill ve Melinda Gates Vakfı’nın özellikle ilaç üreten şirketler olmak üzere büyük ilaç yatırımcıları olduğunu unutmayın.

Gates Vakfı’nın GAVI Alliance’a verdiği destek, üreticileri belirli aşıların üretimini artırmaya teşvik etti. Bu teşvikler Pfizer ve GlaxoSmithKline’a (GSK) 1 milyar doların üzerinde ödemeyle sonuçlandı. Bazı muhabirler bu düzenlemeyi “ilaç şirketlerinin daha hızlı büyüyen, düşük gelirli ülkelere doğru genişleme arayışı” olarak nitelendirdiler. Ancak, Alman raporunda belirtildiği gibi, sivil toplum kuruluşu Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF) GAVI İttifakının aşı satın alınabilirliği üzerindeki genel etkisini sorgulayarak “bir çocuğu tamamen aşılamanın maliyeti 2014 yılında 2001’de olduğundan 68 kat daha pahalıydı” dedi.

[Source] (https://governmentslaves.news/2019/02/24/robert-f-kennedy-jr-exposes-bill-gates-his-relationship-with-big-pharma/)

Askıya Alınan Tüm Hidroksiklorokin Çalışmaları: 27 Mayıs 2020.

Ve bugün, etkili terapilere ilgisi olmayan güçlü özel ilgi alanları, Covid için bir terapi olarak hidroksiklorokin ile ilgili tüm çalışmaları durdurmanın bir yolunu bulabildi.

Onların mazereti neydi?

Haber kaynaklarının çoğunda belirtilen neden, “Lancet çalışması” sadece değil hidroksiklorokin etkili değilancak hastalar aslında bundan daha kötüydü ve bazıları hidroksiklorokin almayan gruptan daha yüksek oranlarda ölmeye başladı.

Alıntılanan “Lancet Çalışması”

Yazarları [the Lancet study] (https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(20)31180-6/fulltext) sonuçlandırılmıştır:

“Dört ilacın herhangi bir kombinasyonu ile tedavi, onları almayan 81.000 hastada görülenden daha yüksek bir ölüm riski ile ilişkiliydi.”

Araştırmanın yazarları yüzlerce hastaneden toplanan alan verilerini kullandılar ve yazarlara göre (bir şekilde?) etkili bir şekilde için kontrol:

“… yaş, cinsiyet, ırk veya etnik köken, altta yatan eştanılar ve başlangıçta hastalık şiddeti”

Bütün bunlar, birçok farklı veri kaynağından ve ülkeden – hepsi bu diğer faktörlerin nasıl rapor edileceği konusunda çeşitli derecelerde – geçmişe sahip veriler) kullanılmasına rağmen.

Çalışmanın yazarları bile şunları kabul etti:

“Gözlemsel çalışmalar ölçülmemiş karıştırıcı faktörleri tam olarak açıklayamaz …”

Öyleyse neden şüphelerim ortaya çıktı?

Bir hastanın sağlığı daha da kötüye gittikçe, hem hastalar hem de doktorlar ‘farklı veya yeni bir şey denemek’ için daha istekli ve hidroksiklorokinin bu listede olduğuna bahse girmeye hazırım.

Benim sorum şu; iki grup – almayanlar ve almayanlar – eşdeğer gruplar mıydı? Ya da bilim, bir kez daha pahalı araştırmalar lehine potansiyel terapileri körüklemek için hem politik hem de finansal motivasyonlara bir kez daha avlandı mı? asla geçmişte başarıyla yapılmış; Coronavirus suşu için bir aşı oluşturulması?

[One of the Bloomberg articles] (https://www.dailymail.co.uk/health/article-8298253/How-remdesivir-cost-Experts-say-10-Gileads-antiviral.html) Bu konuyu araştırırken gururla okudum, Remdesivir adlı patentli bir ilacın “hastaların iyileşme süresini ortalama 15 günden 11 güne indirdiğini” belirtti.

Bu yüzden Remdesivir’in maliyetinin ne kadar olduğunu ve sponsor olan şirket ne kadar kârlı olabileceğini araştırmaya karar verdim. o ders çalışma. Remdesivir’in yapmak için 9.32 dolara mal olduğunu ve Gilead’ın ” 4.500 $ “tedavi başına”.

Ne yazık ki, hidroksiklorokin ile kazanılacak para yok.

Good RX’e göre, hidroksiklorokinin en yaygın versiyonu için en düşük fiyat 60200 miligram tablet için yaklaşık 20.41 $ ‘dır.

[Source] (https://www.foxbusiness.com/healthcare/what-are-hydroxychloroquine-chloroquine-and-how-much-do-they-cost)

Kendiniz için düşünün: medya, aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Covid hakkında olası iyi haberlere nasıl tepki verdi:

C Vitamini Çinko hidroksiklorokin güneş ışığı ısısı

Aslında, hastanın güvenliği için endişe durumunda medyanın henüz saldırıya uğramadığı tek tedavi, kar marjları crack kokaininkini aşan Remdesivir’dir.

Covid19 için herhangi bir potansiyel tedavinin başarısında kamu vergi mükellefleri ve açık paydaşlar olarak, “iyi, bir çalışma, Mayıs etkili olmayacak, bu yüzden sanırım tamamen çöpe atacağız. “

Benim Hakkımda Soruyorum

Kendi eleştirel düşüncelerinizi kullanın ve kendin için karar ver Nasıl uygun Lancet çalışması milyarlarca dolarlık aşı ve ilaç endüstrisi içindi.

Kaynaklar

https://www.usnews.com/news/world/articles/2020-05-27/france-bans-hydroxychloroquine-to-treat-covid-19

https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-05-27/drug-touted-by-trump-rejected-for-covid-patients-in-france

https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-05-22/hydroxychloroquine-linked-to-deaths-heart-risks-in-covid-study

“Covid Tedavilerine Karşı Savaş” için 49 yanıt

Kilis merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm sayfan inan ki hayran edici, teşekkürler 28-05-2020 11:35:52

Kırıkkale merkezden ben Aylin. Selam herkese sayfa harbiden dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 29-05-2020 17:47:29

Isparta merkezden ben ziya. selamun aleyküm bu web sitesi cidden ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 06-06-2020 14:45:14

Karaman merkezden ben gaye. Merhabalar web sitesi inan ki mükemmel, facebookta paylaştım 09-06-2020 16:52:45

Artvin merkezden ben banu. selam arkadaşlar sayfa yeminle ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 12-06-2020 14:51:53

Isparta merkezden ben banu. Merhaba herkese web sitesi yeminle iyi, teşekkürler 06-07-2020 12:09:53

Hakkari merkezden ben gaye. selam arkadaşlar web siten harbiden dikkat çekici, facebookta paylaştım 14-07-2020 14:46:20

Kayseri merkezden ben gaye. Merhaba herkese paylaşımın inanki çok güzel, face de paylaştım 06-08-2020 22:10:30

Tekirdağ merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar sayfanız inanılmaz hoşuma gitti, teşekkürler 09-08-2020 12:48:06

Malatya merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm bu web sitesi harbiden mükemmel, face de paylaştım 27-08-2020 14:42:51

Hakkari merkezden ben ziya. Selamın aleyküm bu web sitesi vallaha billaha dikkatimi çekti, şukuladım 11-09-2020 14:22:34

Mardin merkezden ben doruk. Slm bu web sitesi valla hayran edici, face de paylaştım 14-09-2020 06:59:50

Kocaeli merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar sayfa yeminle ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 14-09-2020 23:27:00

Burdur merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar sayfan yeminle ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 15-09-2020 11:21:49

Bursa merkezden ben ali. Merhaba herkese sayfa ciddiyim hayran bıraktı, teşekkürler 18-09-2020 08:24:10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir