Covid, Trump için nasıl kazançlı bir hamle haline gelebilir

Trump’ın covid olup olmaması önemli değil. Bunu kampanyayı bırakmak ve Pence’in öncü olarak koşmasına izin vermek için bir bahane olarak kullanacak. Pence kazanacak çünkü Biden sıkıcı, ilham vermiyor ve koz karşıtı seçmenleri kaybedecek, Pence ise Cumhuriyetçi, Liberter ve hatta Trump’tan hoşlanmayan bazı ılımlı Demokrat seçmenleri kazanacak. Böylelikle Trump, sandıklara göre Kasım ayında heyelan kaybı gibi görünen ve kukla Pence aracılığıyla başkanlığı elinde tutan siyasi sermayesinin yanmasından kurtulacak. Dolayısıyla, perde arkasında hala görevde olacak ve 2024’te tekrar koşabilir ve yapmasa bile, Pence’in 2020 ve 2024’ü kazanması aslında Trump’ın sekiz yıl daha iktidarda olduğu anlamına gelebilir. Ve dahası, ikisinin de cumhurbaşkanlığı özlemleri var gibi görünen Ivanka veya Don Jr devreye girerse. Dolayısıyla, Trump’ın Demokratların sahip olduğu en büyük avantaj gibi göründüğü bir seçimde, onun için kazanan hamle, kendisini denklemden çıkarmak olacak. Böylelikle Demokratlar kendi tuzağına düşecek ve Trump perde arkasında hüküm sürmeye devam edecek.

“Covid, Trump için nasıl kazançlı bir hamle haline gelebilir” üzerine 16 yorum

1. İstanbul merkezden ben ziya. Merhaba herkese siteniz valla ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 03-10-2020 00:41:55

2. Bolu merkezden ben elif yılmaz. Selam web sitesi valla çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 03-10-2020 04:17:25

3. İstanbul merkezden ben ziya. Selamlar siteniz inanki çok güzel, linkedinde paylaştım 03-10-2020 04:29:15

4. Artvin merkezden ben elif yılmaz. Merhaba paylaşım süper ötesi iyi, saolun 03-10-2020 04:45:50

5. Eskişehir merkezden ben Aylin. Mrb siteniz gerçekten çok iyi, facebookta paylaştım 03-10-2020 05:19:20

6. Kilis merkezden ben . Merhabalar web siten vallaha billaha hayran edici, linkedinde paylaştım 19-10-2020 05:17:48

7. Bu konu : ” Covid, Trump için nasıl kazançlı bir hamle haline gelebilir ” çok güzel. Selam sayfan valla çok hoşuma gitti, face de paylaştım , gaye – 97

8. Bu konu : ” Covid, Trump için nasıl kazançlı bir hamle haline gelebilir ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımın süper ötesi hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , gaye – 11

Yorum yapın