COVID19 ve uzun vadeli prionik nörodejenerasyon olasılığı hakkında kesin bir açıklama yapmıyorum, sadece soruyu soruyorum. Olabilir mi?

Konuyu araştırdıktan sonra, konuyla ilgili çok fazla bilgi ve büyük olasılıkla dezenformasyon var. Virüs ve aşının deli dana benzeri hastalığa ve diğer beyin bariyeri dejeneratif hastalıklarına neden olan ajanlar olan prionlar oluşturabileceğine dair bazı kanıtlar var.

Kanıtlar en iyi ihtimalle anekdot niteliğindedir, ancak bir ilişkiyi gösteren klinik vakalar vardır.

Bu atıfta bulunulan vaka, COVID19’a yakalanan ve bir prion hastalığı olan Creutzfeldt-Jakob hastalığını geliştiren bir adam hakkındadır. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32681865/

Bunun kısa veya uzun vadeli bir etkisi olduğuna dair başka bir kanıtı veya verisi olan var mı?

İşte bir AB yayınından bir makale…

https://www.europereloaded.com/covid-19-rna-based-vaccines-and-the-risk-of-prion-disease/

“Böyle bir potansiyel olumsuz olay, prion oluşturmak için içsel proteinlerin aktivasyonunun neden olduğu prion bazlı hastalıklardır. Alzheimer hastalığı ve ALS dahil olmak üzere bir dizi nörolojik hastalığa neden olduğu gösterilen bir RNA bağlayıcı protein sınıfı hakkında çok sayıda bilgi yayınlanmıştır. . TDP-43 ve FUS, bu proteinlerin en iyi çalışılanları arasındadır”

50 Comments

1. Bu konu : ” COVID19 | Soru | Hem Virüs hem de mRNA Aşıları Nörodejenerasyonu Hızlandırıyor mu? ” çok güzel. Mrb siteniz cidden çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 323

2. Bu konu : ” COVID19 | Soru | Hem Virüs hem de mRNA Aşıları Nörodejenerasyonu Hızlandırıyor mu? ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşım inanki çok iyi, face de paylaştım , Hasan – 217

3. Bitlis merkezden ben . selam arkadaşlar web siten cidden çok iyi, saolun 13-08-2021 22:57:57

4. Eskişehir dan kimler var. COVID19 | Soru | Hem Virüs hem de mRNA Aşıları Nörodejenerasyonu Hızlandırıyor mu? . selamun aleyküm paylaşımın gerçekten dikkat çekici, teraziye tıkladım , emin – 476

5. Elazığ dan kimler var. COVID19 | Soru | Hem Virüs hem de mRNA Aşıları Nörodejenerasyonu Hızlandırıyor mu? . selamun aleyküm paylaşımınız yeminle ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 113

6. Elazığ dan kimler var. COVID19 | Soru | Hem Virüs hem de mRNA Aşıları Nörodejenerasyonu Hızlandırıyor mu? . Merhaba sayfan inan ki çok güzel, linkedinde paylaştım , banu – 326

7. Bu konu : ” COVID19 | Soru | Hem Virüs hem de mRNA Aşıları Nörodejenerasyonu Hızlandırıyor mu? ” çok güzel. Selamlar bu web sitesi gerçekten dikkat çekici, face de paylaştım , banu – 78

8. Bu konu : ” COVID19 | Soru | Hem Virüs hem de mRNA Aşıları Nörodejenerasyonu Hızlandırıyor mu? ” çok güzel. Mrb web siten vallaha billaha dikkat çekici, facebookta paylaştım , ziya – 324

9. Siirt merkezden ben banu. Selamlar web siteniz inanki çok güzel, sosyal medyada paylaştım 13-08-2021 23:58:31

10. Bu konu : ” COVID19 | Soru | Hem Virüs hem de mRNA Aşıları Nörodejenerasyonu Hızlandırıyor mu? ” çok güzel. Selamın aleyküm web siten yeminle dikkat çekici, linkedinde paylaştım , banu – 484

11. Gürbüz Reply

Bu konu : ” COVID19 | Soru | Hem Virüs hem de mRNA Aşıları Nörodejenerasyonu Hızlandırıyor mu? ” çok güzel. Merhabalar sayfa harbiden hoşuma gitti, sağolun , Gürbüz – 305

12. Malatya dan kimler var. COVID19 | Soru | Hem Virüs hem de mRNA Aşıları Nörodejenerasyonu Hızlandırıyor mu? . Merhabalar paylaşımınız inan ki çok güzel, sosyal medyada paylaştım , doruk – 468

13. Selam herkese sayfanız harbiden hayran bıraktı, saolun

14. Gürbüz Reply

Bu konu : ” COVID19 | Soru | Hem Virüs hem de mRNA Aşıları Nörodejenerasyonu Hızlandırıyor mu? ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımınız gerçekten iyi, sağolun , Gürbüz – 363

15. Bu konu : ” COVID19 | Soru | Hem Virüs hem de mRNA Aşıları Nörodejenerasyonu Hızlandırıyor mu? ” çok güzel. selam arkadaşlar siteniz ciddiyim hayran bıraktı, teraziye tıkladım , ahmet – 118

16. Gürbüz Reply

Merhaba bu web sitesi inanki dikkat çekici, saolun

17. Bu konu : ” COVID19 | Soru | Hem Virüs hem de mRNA Aşıları Nörodejenerasyonu Hızlandırıyor mu? ” çok güzel. Mrb paylaşım inanki dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , ziya – 169

18. Ardahan merkezden ben emin. Slm paylaşımın gerçekten hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 14-08-2021 00:38:28

19. Manisa dan kimler var. COVID19 | Soru | Hem Virüs hem de mRNA Aşıları Nörodejenerasyonu Hızlandırıyor mu? . Slm paylaşımın vallaha çok güzel, teşekkürler , memo – 179

20. selamun aleyküm sayfa valla dikkat çekici, face de paylaştım

21. Çankırı merkezden ben banu. Merhabalar sayfanız yeminle çok güzel, linkedinde paylaştım 14-08-2021 01:05:57

22. Bu konu : ” COVID19 | Soru | Hem Virüs hem de mRNA Aşıları Nörodejenerasyonu Hızlandırıyor mu? ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfanız vallaha hoşuma gitti, şukuladım , mehmet – 211

23. Bilecik dan kimler var. COVID19 | Soru | Hem Virüs hem de mRNA Aşıları Nörodejenerasyonu Hızlandırıyor mu? . Selamlar web siten inanılmaz hayran edici, sosyal medyada paylaştım , banu – 224

24. Gürbüz Reply

Merhaba herkese sayfanız vallaha billaha çok güzel, facebookta paylaştım

25. Kahramanmaraş merkezden ben ali. Slm sayfanız gerçekten çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 14-08-2021 03:35:38

26. Bartın dan kimler var. COVID19 | Soru | Hem Virüs hem de mRNA Aşıları Nörodejenerasyonu Hızlandırıyor mu? . selam arkadaşlar web sitesi süper ötesi dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 97

27. Bu konu : ” COVID19 | Soru | Hem Virüs hem de mRNA Aşıları Nörodejenerasyonu Hızlandırıyor mu? ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımın inanılmaz çok iyi, tebrikler , hatice – 320

28. Selamlar paylaşım gerçekten iyi, facebookta paylaştım

29. Bu konu : ” COVID19 | Soru | Hem Virüs hem de mRNA Aşıları Nörodejenerasyonu Hızlandırıyor mu? ” çok güzel. Merhaba sayfanız gerçekten hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , hatice – 394

30. Bu konu : ” COVID19 | Soru | Hem Virüs hem de mRNA Aşıları Nörodejenerasyonu Hızlandırıyor mu? ” çok güzel. Merhaba paylaşım yeminle hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , – 107

31. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” COVID19 | Soru | Hem Virüs hem de mRNA Aşıları Nörodejenerasyonu Hızlandırıyor mu? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımınız inanılmaz güzel, teşekkürler , elif yılmaz – 380

32. selamun aleyküm paylaşım ciddiyim çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

33. Düzce dan kimler var. COVID19 | Soru | Hem Virüs hem de mRNA Aşıları Nörodejenerasyonu Hızlandırıyor mu? . Selam herkese sayfanız inan ki hayran bıraktı, twitter da paylaştım , Aylin – 250

34. Diyarbakır merkezden ben memo. merhaba arkadaşlar web siten valla güzel, teraziye tıkladım 19-08-2021 19:02:23

35. Selamın aleyküm web siteniz cidden hayran edici, sağolun

36. Bu konu : ” COVID19 | Soru | Hem Virüs hem de mRNA Aşıları Nörodejenerasyonu Hızlandırıyor mu? ” çok güzel. Selamlar paylaşımın inanki dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , Hasan – 108

37. Selam herkese web siten vallaha hayran bıraktı, linkedinde paylaştım

38. Bu konu : ” COVID19 | Soru | Hem Virüs hem de mRNA Aşıları Nörodejenerasyonu Hızlandırıyor mu? ” çok güzel. Merhabalar sayfan valla mükemmel, teşekkürler , gaye – 348

39. Selamın aleyküm siteniz cidden çok iyi, twitter da paylaştım

40. Giresun merkezden ben memo. selamun aleyküm bu web sitesi vallaha hoşuma gitti, sağolun 27-08-2021 16:16:11

41. Kırklareli merkezden ben banu. Merhaba web siteniz ciddiyim hoşuma gitti, teşekkürler 28-08-2021 10:07:37

42. elif yılmaz Reply

Kastamonu dan kimler var. COVID19 | Soru | Hem Virüs hem de mRNA Aşıları Nörodejenerasyonu Hızlandırıyor mu? . Selam herkese web siteniz cidden hayran bıraktı, sağolun , elif yılmaz – 91

43. Bu konu : ” COVID19 | Soru | Hem Virüs hem de mRNA Aşıları Nörodejenerasyonu Hızlandırıyor mu? ” çok güzel. Merhabalar paylaşım harbiden dikkat çekici, şukuladım , Gürbüz – 436

44. Bolu merkezden ben memo. selamun aleyküm web siten inanki dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 17-09-2021 05:41:08

45. Şırnak merkezden ben mehmet. Merhaba herkese paylaşım yeminle dikkat çekici, saolun 20-09-2021 06:32:17

46. Bu konu : ” COVID19 | Soru | Hem Virüs hem de mRNA Aşıları Nörodejenerasyonu Hızlandırıyor mu? ” çok güzel. Selam siteniz harbiden hoşuma gitti, teraziye tıkladım , hatice – 400

Write A Comment