Bu yüzden bugün Reddit’in her yerinde ‘Bolsonaro’yu suçlamak için yapılan büyük protestolar’ üzerine manşetler ve yazılar görüyorum. Hepsi onun Covid’e verdiği yanıtı ‘yanlış ele almasına’ dayanıyor.

Bolsonaro, dolandırıcılık anlatısını sorgulayan tek dünya liderlerinden biri oldu.

https://www.forbes.com/sites/carlieporterfield/2021/05/05/brazils-bolsonaro-floats-conspiracy-theory-that-coronavirus-may-be-biological-warfare/?sh=2c2c8f812bb5

Diğer tek lider, gizemli bir şekilde ‘kalp problemlerinden’ ölen Tanzanya başkanı John Magufuli’ydi. Magufuli, sokağa çıkma yasağını, maskeleri veya sosyal mesafeyi desteklemedi ve DSÖ’yü ülkesinden kovdu. Kitlesel test programlarına para harcayan ülkeleri gereksiz gördüğü için alay etti ve onları para kaybı olarak gördüğü için aşı satın almayı reddetti.

Bir ay önce The Guardian, “Afrika’nın Tanzanya’nın aşı karşıtı başkanını dizginleme zamanı” başlıklı bir haber yayınladı. İki hafta sonra Magufuli halkın gözünden kayboldu. Sonra kalp komplikasyonlarından öldüğü açıklandı.

Şimdi Bolsonaro, covid’e verdiği yanıt için araştırılıyor.

https://theintercept.com/2021/05/01/covid-brazil-deaths-bolsonaro-investigation/

Bugün Brezilya’da meydana gelen ve msm tarafından kitlesel olarak gösterilen ve aynı zamanda ‘protestocuların maske takmaya ve sosyal mesafeyi korumaya çalıştıklarını’ hemen fark eden çok sayıda protesto var.

https://news.yahoo.com/brazilians-stage-nationwide-protests-against-194117007.html

Son olarak, bu beni asıl meseleme getiriyor, gerçek Brezilyalılardan gelen sosyal medya paylaşımları, Bolsonaro’yu hala desteklediklerini, protestoların orantısız ve büyük olasılıkla sahnelendiğini gösteriyor. Öyleyse bunun ABD’deki BLM protestolarına benzer şekilde düzenlendiğini varsayabilir miyiz? Bunu kim finanse ediyor? DSÖ’yü sorgulamaya cüret ettiği o kadar açık ki, ‘onlar’ onu öldürmeye çalışıyorlar. Burada herhangi bir Brezilyalı sizin bakış açınızdan yorum yapmak ister mi?

Protestoların gerçek gerçek hikayesinin sosyal medya paylaşımları:

https://imgur.com/a/s2gG0NG

27 Comments

1. Bu konu : ” Covid’i sorgulayan HALA YAŞAYAN yegane liderlerden biri olan Brezilyalı Bolsonaro hakkında konuşalım. ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımın inanılmaz hayran edici, tebrikler , ziya – 437

2. Bu konu : ” Covid’i sorgulayan HALA YAŞAYAN yegane liderlerden biri olan Brezilyalı Bolsonaro hakkında konuşalım. ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşım vallaha billaha hayran bıraktı, sağolun , ahmet – 43

3. Bu konu : ” Covid’i sorgulayan HALA YAŞAYAN yegane liderlerden biri olan Brezilyalı Bolsonaro hakkında konuşalım. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfanız ciddiyim güzel, face de paylaştım , banu – 200

4. Bu konu : ” Covid’i sorgulayan HALA YAŞAYAN yegane liderlerden biri olan Brezilyalı Bolsonaro hakkında konuşalım. ” çok güzel. selam arkadaşlar siteniz gerçekten çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 32

5. Sakarya dan kimler var. Covid’i sorgulayan HALA YAŞAYAN yegane liderlerden biri olan Brezilyalı Bolsonaro hakkında konuşalım. . Selamın aleyküm paylaşımın yeminle dikkatimi çekti, tebrikler , Aylin – 109

6. Bu konu : ” Covid’i sorgulayan HALA YAŞAYAN yegane liderlerden biri olan Brezilyalı Bolsonaro hakkında konuşalım. ” çok güzel. Selam siteniz harbiden mükemmel, teşekkürler , hatice – 388

7. Iğdır merkezden ben banu. Mrb paylaşımınız vallaha billaha iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 05-06-2021 22:01:55

8. elif yılmaz Reply

Sakarya merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar web sitesi gerçekten mükemmel, şukuladım 09-06-2021 12:26:31

9. Burdur dan kimler var. Covid’i sorgulayan HALA YAŞAYAN yegane liderlerden biri olan Brezilyalı Bolsonaro hakkında konuşalım. . Selamlar web siteniz vallaha billaha hayran bıraktı, tebrikler , gaye – 208

10. Bu konu : ” Covid’i sorgulayan HALA YAŞAYAN yegane liderlerden biri olan Brezilyalı Bolsonaro hakkında konuşalım. ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımınız ciddiyim çok iyi, sağolun , mehmet – 160

11. Bingöl dan kimler var. Covid’i sorgulayan HALA YAŞAYAN yegane liderlerden biri olan Brezilyalı Bolsonaro hakkında konuşalım. . merhaba arkadaşlar siten ciddiyim çok iyi, facebookta paylaştım , Hasan – 36

12. Kırıkkale dan kimler var. Covid’i sorgulayan HALA YAŞAYAN yegane liderlerden biri olan Brezilyalı Bolsonaro hakkında konuşalım. . selam arkadaşlar paylaşımınız vallaha billaha hoşuma gitti, saolun , mehmet – 345

13. Kırklareli dan kimler var. Covid’i sorgulayan HALA YAŞAYAN yegane liderlerden biri olan Brezilyalı Bolsonaro hakkında konuşalım. . Selam web siteniz harbiden ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , ali – 134

14. Sivas dan kimler var. Covid’i sorgulayan HALA YAŞAYAN yegane liderlerden biri olan Brezilyalı Bolsonaro hakkında konuşalım. . Merhaba siten vallaha billaha ilgi uyandırıcı, şukuladım , Aylin – 412

15. Giresun merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar bu web sitesi cidden çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 02-07-2021 05:52:28

16. Hakkari dan kimler var. Covid’i sorgulayan HALA YAŞAYAN yegane liderlerden biri olan Brezilyalı Bolsonaro hakkında konuşalım. . Merhabalar web sitesi harbiden hoşuma gitti, saolun , doruk – 288

17. Mrb web sitesi yeminle çok iyi, face de paylaştım

18. Malatya dan kimler var. Covid’i sorgulayan HALA YAŞAYAN yegane liderlerden biri olan Brezilyalı Bolsonaro hakkında konuşalım. . Merhaba paylaşımınız inanılmaz dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , memo – 325

19. İzmir merkezden ben ali. Selam web siteniz vallaha billaha çok güzel, saolun 01-08-2021 04:26:55

20. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Covid’i sorgulayan HALA YAŞAYAN yegane liderlerden biri olan Brezilyalı Bolsonaro hakkında konuşalım. ” çok güzel. Merhaba herkese web siteniz yeminle çok hoşuma gitti, tebrikler , elif yılmaz – 33

21. Bu konu : ” Covid’i sorgulayan HALA YAŞAYAN yegane liderlerden biri olan Brezilyalı Bolsonaro hakkında konuşalım. ” çok güzel. Slm bu web sitesi ciddiyim iyi, teraziye tıkladım , Aylin – 46

22. Denizli dan kimler var. Covid’i sorgulayan HALA YAŞAYAN yegane liderlerden biri olan Brezilyalı Bolsonaro hakkında konuşalım. . selamun aleyküm sayfan süper ötesi ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , Aylin – 428

23. Muş dan kimler var. Covid’i sorgulayan HALA YAŞAYAN yegane liderlerden biri olan Brezilyalı Bolsonaro hakkında konuşalım. . Merhaba sayfa ciddiyim hayran edici, face de paylaştım , emin – 450

24. Bursa dan kimler var. Covid’i sorgulayan HALA YAŞAYAN yegane liderlerden biri olan Brezilyalı Bolsonaro hakkında konuşalım. . selamun aleyküm paylaşım ciddiyim hayran bıraktı, twitter da paylaştım , mehmet – 454

25. Denizli merkezden ben . Selamlar web siten yeminle dikkatimi çekti, face de paylaştım 17-09-2021 23:43:04

Write A Comment