Crypto AG = Protonmail? ….. Şubat 2020’de dünya, birçok ülke tarafından kullanılan sözde “tarafsız” İsviçre gözetim teknolojisi Crypto AG’nin aslında bir ABD-W.Alman gizli operasyonu olduğunu öğrendi. Protonmail’i merak etmeme neden oluyor.

aşağıdaki metin https://warwick.ac.uk/newsandevents/knowledgecentre/society/politics/operation_rubicon/

Haziran 1970’te, Amerikan Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Alman istihbarat teşkilatı Bundesnachrichtendienst (BND) ile ortaklaşa İsviçreli kodlama makinesi üreticisi Crypto AG’yi gizlice satın aldı. Piyasadaki en saygın firmalardan biri olan Crypto AG, müşterileri arasında hükümetler ve ordulara sahipti, ABD ve Batı Alman istihbarat teşkilatlarının çok çeşitli gizli bilgilere ve 20. yüzyılın en önemli olaylarından bazılarının ön bilgilerine eşi benzeri görülmemiş bir erişim sağladı. Yüzyıl.

PAIS’ten Dr Melina Dobson, Dr Jason Dymydiuk ve Sarah Mainwaring’e göre, Rubicon Operasyonu olarak bilinen Amerikan ve Batı Alman istihbarat teşkilatları arasındaki bu işbirliğinin yakın zamanda açığa çıkarılması, Soğuk Savaş sırasındaki istihbarat faaliyetlerine ilişkin algımızın tamamen yeniden değerlendirilmesine yol açtı.

Rubicon Operasyonu, Soğuk Savaş’ın en büyük, en uzun ve en başarılı sinyal istihbarat operasyonlarından biriydi. Minerva kod adlı İsviçreli cypher makine üreticisi Crypto AG’yi satın alma anlaşması son derece gizlilik içinde kabul edildi ve gerçekleştirildi. Aracılar aracılığıyla etkinleştirilen Crypto AG’nin yeni mülkiyetinin ayrıntıları, şirketin çalışanları da dahil olmak üzere seçkin birkaç kişi dışında hepsinden gizli kalacaktı.

Gizli satın alma ayrıca CIA ve BND’nin şirketin kapsamlı küresel müşteri portföyünü korumasına da izin verdi. Bu, başarılarının önemli bir bileşeni olacaktır. Crypto AG, cihazlarını Arjantin, Mısır, Yunanistan, Hindistan, İtalya, İran ve Libya dahil olmak üzere dünya çapında altmıştan fazla ülkeye sattı. Pazardaki en saygın firmalardan biri olarak, kitaplarında hükümetler ve ordular vardı. Artık tamamen CIA ve BND kontrolü altında, şirketin ürün tasarımı kolaylıkla değiştirilebiliyordu. İki istihbarat teşkilatı, Rubicon Operasyonu kod adı altında, şifreleme makineleri için yalnızca Amerikan ve Alman istihbaratı tarafından okunabilen güvensiz bir mekanizma yarattı.

Crypto AG’de MSM’de pek çok başka makale, video vb. Bulunmaktadır.

Beni meraklandırıyor Protonmail. Bu “güvenli” e-posta hakkında gerçekte ne kadar bilgi var? Muhtemelen daha derin bir araştırmaya değer.

İsviçre Gizlilik – Veri Güvenliği ve Tarafsızlık

ProtonMail İsviçre’de kurulmuştur ve tüm sunucularımız İsviçre’de bulunmaktadır. Bu, tüm kullanıcı verilerinin katı İsviçre gizlilik yasaları tarafından korunduğu anlamına gelir.

“Crypto AG = Protonmail? ….. Şubat 2020’de dünya, birçok ülke tarafından kullanılan sözde “tarafsız” İsviçre gözetim teknolojisi Crypto AG’nin aslında bir ABD-W.Alman gizli operasyonu olduğunu öğrendi. Protonmail’i merak etmeme neden oluyor.” üzerine 16 yorum

1. Bu konu : ” Crypto AG = Protonmail? ….. Şubat 2020’de dünya, birçok ülke tarafından kullanılan sözde “tarafsız” İsviçre gözetim teknolojisi Crypto AG’nin aslında bir ABD-W.Alman gizli operasyonu olduğunu öğrendi. Protonmail’i merak etmeme neden oluyor. ” çok güzel. Merhabalar siteniz vallaha dikkatimi çekti, tebrikler , Hasan – 272

2. Bu konu : ” Crypto AG = Protonmail? ….. Şubat 2020’de dünya, birçok ülke tarafından kullanılan sözde “tarafsız” İsviçre gözetim teknolojisi Crypto AG’nin aslında bir ABD-W.Alman gizli operasyonu olduğunu öğrendi. Protonmail’i merak etmeme neden oluyor. ” çok güzel. Mrb sayfa inan ki dikkatimi çekti, şukuladım , ahmet – 192

3. Artvin dan kimler var. Crypto AG = Protonmail? ….. Şubat 2020’de dünya, birçok ülke tarafından kullanılan sözde “tarafsız” İsviçre gözetim teknolojisi Crypto AG’nin aslında bir ABD-W.Alman gizli operasyonu olduğunu öğrendi. Protonmail’i merak etmeme neden oluyor. . Merhaba web siten yeminle iyi, şukuladım , ali – 358

4. Ağrı dan kimler var. Crypto AG = Protonmail? ….. Şubat 2020’de dünya, birçok ülke tarafından kullanılan sözde “tarafsız” İsviçre gözetim teknolojisi Crypto AG’nin aslında bir ABD-W.Alman gizli operasyonu olduğunu öğrendi. Protonmail’i merak etmeme neden oluyor. . Merhaba web siteniz inan ki mükemmel, teşekkürler , Hasan – 74

5. Bu konu : ” Crypto AG = Protonmail? ….. Şubat 2020’de dünya, birçok ülke tarafından kullanılan sözde “tarafsız” İsviçre gözetim teknolojisi Crypto AG’nin aslında bir ABD-W.Alman gizli operasyonu olduğunu öğrendi. Protonmail’i merak etmeme neden oluyor. ” çok güzel. Slm web siten gerçekten dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , ali – 47

6. Bu konu : ” Crypto AG = Protonmail? ….. Şubat 2020’de dünya, birçok ülke tarafından kullanılan sözde “tarafsız” İsviçre gözetim teknolojisi Crypto AG’nin aslında bir ABD-W.Alman gizli operasyonu olduğunu öğrendi. Protonmail’i merak etmeme neden oluyor. ” çok güzel. Selam web siten inan ki çok hoşuma gitti, teşekkürler , doruk – 108

7. Bu konu : ” Crypto AG = Protonmail? ….. Şubat 2020’de dünya, birçok ülke tarafından kullanılan sözde “tarafsız” İsviçre gözetim teknolojisi Crypto AG’nin aslında bir ABD-W.Alman gizli operasyonu olduğunu öğrendi. Protonmail’i merak etmeme neden oluyor. ” çok güzel. Merhaba siten ciddiyim hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , banu – 24

8. Aksaray merkezden ben gaye. Merhaba herkese sayfan süper ötesi ilgi uyandırıcı, teşekkürler 25-01-2021 16:37:44

9. Çankırı dan kimler var. Crypto AG = Protonmail? ….. Şubat 2020’de dünya, birçok ülke tarafından kullanılan sözde “tarafsız” İsviçre gözetim teknolojisi Crypto AG’nin aslında bir ABD-W.Alman gizli operasyonu olduğunu öğrendi. Protonmail’i merak etmeme neden oluyor. . selamun aleyküm sayfa inan ki güzel, twitter da paylaştım , Aylin – 87

10. Bu konu : ” Crypto AG = Protonmail? ….. Şubat 2020’de dünya, birçok ülke tarafından kullanılan sözde “tarafsız” İsviçre gözetim teknolojisi Crypto AG’nin aslında bir ABD-W.Alman gizli operasyonu olduğunu öğrendi. Protonmail’i merak etmeme neden oluyor. ” çok güzel. Slm siten inan ki hayran bıraktı, facebookta paylaştım , ali – 365

11. Kastamonu merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar paylaşımınız ciddiyim hayran bıraktı, facebookta paylaştım 06-02-2021 11:16:16

12. Adana merkezden ben elif yılmaz. Selam bu web sitesi harbiden dikkat çekici, teraziye tıkladım 14-02-2021 20:12:14

13. Ardahan dan kimler var. Crypto AG = Protonmail? ….. Şubat 2020’de dünya, birçok ülke tarafından kullanılan sözde “tarafsız” İsviçre gözetim teknolojisi Crypto AG’nin aslında bir ABD-W.Alman gizli operasyonu olduğunu öğrendi. Protonmail’i merak etmeme neden oluyor. . selam arkadaşlar sayfan yeminle hayran edici, saolun , ziya – 156

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link