Bunun harika bir örneği 2004 yılında John Kerry olacaktır. Ayrıca bir kafatası ve kemik üyesi (rakibi Bush ile birlikte), Kerry Bush savaş makinesine muhalefet rolü oynadı. Bu rolün bir içeriden, kuruluşun güvenebileceği ve gündemin farkında olan bir kişi tarafından doldurulması zorunluydu. Bir “yabancı” Demokrat birincil olanı kazanmış olsaydı, tartışmalarda Bay Bush'u utandırma, suçlayıcı / zorlayıcı sorular ortaya çıkarma ve kurumun başka bir dönemi kurumsal bir kukla ile güvence altına alma planını tehdit etme potansiyeline sahip olabilir. Her iki partinin de ilkelerinin hileli olması önemlidir, böylece seçim, sahte bir kukla şovuna önceden belirlenmiş bir sonuçla katılan iki önceden seçilmiş kukla arasında gerçekleşir..

Gerçekten, senaryo kukla gösterisinden başka bir şey olmadığına inanıyorum, aktörler parçalarını oynuyor ve hikayeye farklı bir “karakter” sağlıyor. Kahramanlar, kötüler, joker karakterler, jesters; ilkeler sırasında onu ilgi çekici kılmak ve halkın rekabet ruhunu beslemek için sayısız farklı kişilik var.

Bu adayların her birinin bir “bitki” olduğuna inanmıyorum, ancak bence yüksek oy verenlerin çoğunun halka bir seçimler aslında gerçek, sonuçsal ve dış etkilerden yoksun.

Aylar ilerledikçe işlerin nereye gittiğine dair daha net bir resim görmeye başlayacaksınız. Yapabileceğiniz en iyi şey, adaylardan herhangi birine bağlı kalmamak ve seçim sürecini ciddiye almaktan kendinizi boşamaktır. Bu “karakterleri” yüz değerine getirmeye başladığınızda, o zaman dramaya çekilirsiniz ve charade devam eder.

Cumhurbaşkanlığı gerçeklik şovunu ciddiye almayı bırakın.

Author

133 Comments

1. Yalova merkezden ben ahmet. Merhaba sayfan inan ki çok iyi, şukuladım 26-01-2020 15:37:09

2. Selamın aleyküm paylaşımınız gerçekten çok iyi, linkedinde paylaştım

3. Bartın merkezden ben doruk. selamun aleyküm web sitesi vallaha billaha çok güzel, sosyal medyada paylaştım 27-01-2020 20:21:55

4. Van merkezden ben ali. Merhabalar bu web sitesi inanılmaz çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 02-02-2020 15:55:08

5. elif yılmaz Reply

Merhaba web siteniz süper ötesi dikkat çekici, şukuladım

6. Merhaba bu web sitesi vallaha billaha çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım

7. selamun aleyküm sayfa gerçekten dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum

8. elif yılmaz Reply

Burdur merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm siten ciddiyim dikkat çekici, linkedinde paylaştım 11-02-2020 10:09:31

9. Selamın aleyküm sayfanız vallaha ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum

10. Yalova merkezden ben banu. Slm web siten inanki dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 14-02-2020 20:19:27

11. Malatya merkezden ben ahmet. Selamlar paylaşımınız inanki dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 15-02-2020 15:02:14

12. Zonguldak merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar sayfanız inan ki hayran edici, sosyal medyada paylaştım 23-02-2020 08:32:48

13. İzmir merkezden ben banu. Merhaba paylaşım cidden güzel, şukuladım 25-02-2020 12:50:29

14. Çorum merkezden ben ziya. Selamın aleyküm web siteniz cidden hayran edici, sosyal medyada paylaştım 02-03-2020 02:39:53

15. Merhabalar sayfan gerçekten çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

16. Bursa merkezden ben banu. Mrb sayfanız valla çok güzel, linkedinde paylaştım 06-03-2020 00:52:11

17. Selamlar paylaşımın valla çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

18. Burdur merkezden ben Emine. Selamın aleyküm paylaşım yeminle çok iyi, tebrikler 12-03-2020 19:58:59

19. Selamın aleyküm web siten cidden hoşuma gitti, face de paylaştım

20. selam arkadaşlar web sitesi ciddiyim çok hoşuma gitti, teşekkürler

21. merhaba arkadaşlar paylaşımınız cidden dikkat çekici, şukuladım

22. Hakkari merkezden ben mehmet. Merhaba web sitesi vallaha ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 03-04-2020 04:36:29

23. Kilis merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar web sitesi harbiden çok güzel, teraziye tıkladım 04-04-2020 00:55:17

24. Yalova merkezden ben Gürbüz. Selam herkese paylaşımın gerçekten çok güzel, linkedinde paylaştım 05-04-2020 02:17:57

25. Kars merkezden ben gaye. Merhaba sayfan süper ötesi hayran bıraktı, face de paylaştım 08-04-2020 06:18:24

26. Mardin merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese paylaşımın valla hayran bıraktı, facebookta paylaştım 13-04-2020 00:03:01

27. Merhaba herkese paylaşımın harbiden hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

28. selamun aleyküm web sitesi gerçekten iyi, teşekkürler

29. Selamlar siten vallaha hayran bıraktı, face de paylaştım

30. İzmir merkezden ben ziya. selamun aleyküm web siten gerçekten çok iyi, sosyal medyada paylaştım 25-04-2020 01:40:43

31. Antalya merkezden ben gaye. selam arkadaşlar paylaşımınız inan ki iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 02-05-2020 03:24:35

32. Selam web siten inan ki çok güzel, sosyal medyada paylaştım

33. Zonguldak merkezden ben ziya. Selamlar sayfan yeminle hayran edici, sosyal medyada paylaştım 04-05-2020 16:27:11

34. Karaman merkezden ben ali. Selamın aleyküm siten inanki hayran edici, facebookta paylaştım 07-05-2020 16:54:00

35. Merhaba herkese web siteniz inanılmaz hoşuma gitti, teraziye tıkladım

36. Ankara merkezden ben Gürbüz. Slm sayfa cidden dikkatimi çekti, saolun 12-05-2020 21:09:54

37. Balıkesir merkezden ben Emine. Merhabalar sayfan vallaha billaha çok güzel, saolun 13-05-2020 13:51:55

38. Tekirdağ merkezden ben Emine. Selam herkese siten harbiden ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 14-05-2020 09:48:45

39. Merhaba siteniz inanki dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım

40. Kayseri merkezden ben Emine. Selamın aleyküm web sitesi vallaha billaha hayran edici, twitter da paylaştım 31-05-2020 06:49:46

41. Slm web siten inan ki dikkat çekici, linkedinde paylaştım

42. Konya merkezden ben doruk. Merhaba paylaşım inanılmaz hayran bıraktı, sağolun 10-06-2020 05:58:21

43. Yozgat merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm paylaşım valla çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 12-06-2020 20:53:53

44. Sivas merkezden ben ali. Selamlar web sitesi valla hayran edici, facebookta paylaştım 15-06-2020 20:02:20

45. Kilis merkezden ben Emine. selam arkadaşlar paylaşım inanılmaz çok iyi, saolun 16-06-2020 14:43:58

46. Elazığ merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm paylaşımın vallaha billaha hayran edici, teşekkürler 19-06-2020 01:36:34

47. Artvin merkezden ben ziya. Merhaba sayfanız inan ki ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 28-06-2020 17:36:24

48. İzmir merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar siteniz vallaha billaha çok iyi, şukuladım 07-07-2020 05:09:13

49. elif yılmaz Reply

Şırnak merkezden ben elif yılmaz. Slm paylaşımın ciddiyim güzel, linkedinde paylaştım 07-07-2020 07:22:53

50. Sinop merkezden ben ziya. Selamın aleyküm web siteniz yeminle iyi, teraziye tıkladım 09-07-2020 02:39:18

51. Erzurum merkezden ben ziya. Merhaba herkese siten harbiden dikkatimi çekti, sağolun 10-07-2020 08:51:02

52. Muğla merkezden ben banu. Merhaba paylaşımın süper ötesi çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 24-07-2020 05:45:09

53. selamun aleyküm siteniz gerçekten iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

54. elif yılmaz Reply

Bingöl merkezden ben elif yılmaz. Merhaba bu web sitesi inanki iyi, sosyal medyada paylaştım 04-08-2020 23:30:41

55. Bitlis merkezden ben banu. Mrb sayfanız süper ötesi mükemmel, face de paylaştım 05-08-2020 01:23:26

56. Artvin merkezden ben ziya. Merhaba herkese sayfa valla güzel, twitter da paylaştım 05-08-2020 14:17:47

57. Çorum merkezden ben doruk. selam arkadaşlar siten vallaha billaha çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 06-08-2020 23:15:39

58. Selamın aleyküm siten inanılmaz dikkat çekici, tebrikler

59. Burdur merkezden ben ali. selam arkadaşlar paylaşımın valla güzel, facebookta paylaştım 18-08-2020 04:58:38

60. Gürbüz Reply

Selamın aleyküm sayfanız harbiden çok güzel, saolun

61. Muğla merkezden ben banu. Merhaba herkese paylaşımın yeminle hayran bıraktı, şukuladım 25-08-2020 11:56:30

62. selamun aleyküm sayfanız ciddiyim çok iyi, teşekkürler

63. Selamın aleyküm sayfanız vallaha iyi, şukuladım

64. Gürbüz Reply

Selamlar siteniz vallaha billaha güzel, linkedinde paylaştım

65. Gürbüz Reply

merhaba arkadaşlar web siteniz cidden hayran bıraktı, facebookta paylaştım

66. Diyarbakır merkezden ben Emine. Selamlar paylaşım cidden çok iyi, face de paylaştım 09-09-2020 23:31:37

67. Slm web siten inanki dikkat çekici, face de paylaştım

68. Slm sayfan inanılmaz hoşuma gitti, face de paylaştım

69. elif yılmaz Reply

Kırşehir merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm siteniz inan ki mükemmel, tebrikler 30-09-2020 17:19:52

70. Erzurum merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm paylaşım vallaha billaha güzel, sağolun 02-10-2020 01:38:15

71. Gürbüz Reply

Slm paylaşımınız inanki çok güzel, teraziye tıkladım

72. Şanlıurfa merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar paylaşımın vallaha billaha mükemmel, şukuladım 09-10-2020 04:23:27

73. Kars dan kimler var. Cumhurbaşkanı için aday gösterilen her aday pozisyon için ciddi şekilde mücadele etmiyor. Bazıları sadece bir slot almak için orada olan “bitkiler” dir, ancak daha sonra kasıtlı olarak bırakılır, böylece seçilen asıl kuruluş kolayca kazanabilir. TPTB tüm adaylar üzerinde tam kontrol istiyor. . selam arkadaşlar bu web sitesi inanki dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , emin – 140

74. Edirne dan kimler var. Cumhurbaşkanı için aday gösterilen her aday pozisyon için ciddi şekilde mücadele etmiyor. Bazıları sadece bir slot almak için orada olan “bitkiler” dir, ancak daha sonra kasıtlı olarak bırakılır, böylece seçilen asıl kuruluş kolayca kazanabilir. TPTB tüm adaylar üzerinde tam kontrol istiyor. . Merhabalar sayfan vallaha billaha mükemmel, face de paylaştım , Hasan – 136

75. Kırklareli dan kimler var. Cumhurbaşkanı için aday gösterilen her aday pozisyon için ciddi şekilde mücadele etmiyor. Bazıları sadece bir slot almak için orada olan “bitkiler” dir, ancak daha sonra kasıtlı olarak bırakılır, böylece seçilen asıl kuruluş kolayca kazanabilir. TPTB tüm adaylar üzerinde tam kontrol istiyor. . Selam paylaşımınız ciddiyim ilgi uyandırıcı, teşekkürler , mehmet – 344

76. Selam web siteniz ciddiyim dikkatimi çekti, teraziye tıkladım

77. Bu konu : ” Cumhurbaşkanı için aday gösterilen her aday pozisyon için ciddi şekilde mücadele etmiyor. Bazıları sadece bir slot almak için orada olan “bitkiler” dir, ancak daha sonra kasıtlı olarak bırakılır, böylece seçilen asıl kuruluş kolayca kazanabilir. TPTB tüm adaylar üzerinde tam kontrol istiyor. ” çok güzel. Merhaba herkese web sitesi inanki çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , hatice – 243

78. Bu konu : ” Cumhurbaşkanı için aday gösterilen her aday pozisyon için ciddi şekilde mücadele etmiyor. Bazıları sadece bir slot almak için orada olan “bitkiler” dir, ancak daha sonra kasıtlı olarak bırakılır, böylece seçilen asıl kuruluş kolayca kazanabilir. TPTB tüm adaylar üzerinde tam kontrol istiyor. ” çok güzel. selam arkadaşlar siteniz inanki hayran edici, sosyal medyada paylaştım , ziya – 352

79. Kırşehir merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm siten vallaha billaha hoşuma gitti, şukuladım 13-11-2020 13:10:16

80. Bu konu : ” Cumhurbaşkanı için aday gösterilen her aday pozisyon için ciddi şekilde mücadele etmiyor. Bazıları sadece bir slot almak için orada olan “bitkiler” dir, ancak daha sonra kasıtlı olarak bırakılır, böylece seçilen asıl kuruluş kolayca kazanabilir. TPTB tüm adaylar üzerinde tam kontrol istiyor. ” çok güzel. Selamlar sayfan vallaha billaha dikkatimi çekti, şukuladım , Hasan – 425

81. Bayburt merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar paylaşımınız süper ötesi mükemmel, linkedinde paylaştım 23-11-2020 18:48:02

82. elif yılmaz Reply

Hatay merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar bu web sitesi yeminle çok hoşuma gitti, sağolun 24-11-2020 23:28:00

83. Bu konu : ” Cumhurbaşkanı için aday gösterilen her aday pozisyon için ciddi şekilde mücadele etmiyor. Bazıları sadece bir slot almak için orada olan “bitkiler” dir, ancak daha sonra kasıtlı olarak bırakılır, böylece seçilen asıl kuruluş kolayca kazanabilir. TPTB tüm adaylar üzerinde tam kontrol istiyor. ” çok güzel. Selam web siteniz inanki güzel, sosyal medyada paylaştım , ahmet – 138

84. Gürbüz Reply

Kırşehir merkezden ben Gürbüz. Merhabalar sayfanız süper ötesi iyi, saolun 08-12-2020 13:06:24

85. İstanbul dan kimler var. Cumhurbaşkanı için aday gösterilen her aday pozisyon için ciddi şekilde mücadele etmiyor. Bazıları sadece bir slot almak için orada olan “bitkiler” dir, ancak daha sonra kasıtlı olarak bırakılır, böylece seçilen asıl kuruluş kolayca kazanabilir. TPTB tüm adaylar üzerinde tam kontrol istiyor. . Selamın aleyküm paylaşım inanki hayran edici, tebrikler , memo – 71

86. Tekirdağ dan kimler var. Cumhurbaşkanı için aday gösterilen her aday pozisyon için ciddi şekilde mücadele etmiyor. Bazıları sadece bir slot almak için orada olan “bitkiler” dir, ancak daha sonra kasıtlı olarak bırakılır, böylece seçilen asıl kuruluş kolayca kazanabilir. TPTB tüm adaylar üzerinde tam kontrol istiyor. . selam arkadaşlar paylaşım süper ötesi hoşuma gitti, facebookta paylaştım , memo – 136

87. Bu konu : ” Cumhurbaşkanı için aday gösterilen her aday pozisyon için ciddi şekilde mücadele etmiyor. Bazıları sadece bir slot almak için orada olan “bitkiler” dir, ancak daha sonra kasıtlı olarak bırakılır, böylece seçilen asıl kuruluş kolayca kazanabilir. TPTB tüm adaylar üzerinde tam kontrol istiyor. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımın yeminle hayran edici, saolun , ziya – 225

88. Artvin dan kimler var. Cumhurbaşkanı için aday gösterilen her aday pozisyon için ciddi şekilde mücadele etmiyor. Bazıları sadece bir slot almak için orada olan “bitkiler” dir, ancak daha sonra kasıtlı olarak bırakılır, böylece seçilen asıl kuruluş kolayca kazanabilir. TPTB tüm adaylar üzerinde tam kontrol istiyor. . selam arkadaşlar bu web sitesi inanılmaz iyi, tebrikler , mehmet – 494

89. Bu konu : ” Cumhurbaşkanı için aday gösterilen her aday pozisyon için ciddi şekilde mücadele etmiyor. Bazıları sadece bir slot almak için orada olan “bitkiler” dir, ancak daha sonra kasıtlı olarak bırakılır, böylece seçilen asıl kuruluş kolayca kazanabilir. TPTB tüm adaylar üzerinde tam kontrol istiyor. ” çok güzel. Slm web siten yeminle hayran edici, twitter da paylaştım , ali – 156

90. Eskişehir dan kimler var. Cumhurbaşkanı için aday gösterilen her aday pozisyon için ciddi şekilde mücadele etmiyor. Bazıları sadece bir slot almak için orada olan “bitkiler” dir, ancak daha sonra kasıtlı olarak bırakılır, böylece seçilen asıl kuruluş kolayca kazanabilir. TPTB tüm adaylar üzerinde tam kontrol istiyor. . Mrb bu web sitesi cidden hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , hatice – 63

91. Van merkezden ben ali. Selam herkese paylaşım inanılmaz iyi, teraziye tıkladım 07-01-2021 20:19:52

92. Kırşehir merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar web siten inan ki çok güzel, teraziye tıkladım 12-01-2021 06:21:56

93. elif yılmaz Reply

Selamlar paylaşımın inanki mükemmel, teraziye tıkladım

94. Bitlis merkezden ben ali. Selamlar bu web sitesi inan ki güzel, teraziye tıkladım 23-01-2021 01:55:27

95. Hatay dan kimler var. Cumhurbaşkanı için aday gösterilen her aday pozisyon için ciddi şekilde mücadele etmiyor. Bazıları sadece bir slot almak için orada olan “bitkiler” dir, ancak daha sonra kasıtlı olarak bırakılır, böylece seçilen asıl kuruluş kolayca kazanabilir. TPTB tüm adaylar üzerinde tam kontrol istiyor. . Selam web siteniz gerçekten iyi, sosyal medyada paylaştım , memo – 182

96. Yalova dan kimler var. Cumhurbaşkanı için aday gösterilen her aday pozisyon için ciddi şekilde mücadele etmiyor. Bazıları sadece bir slot almak için orada olan “bitkiler” dir, ancak daha sonra kasıtlı olarak bırakılır, böylece seçilen asıl kuruluş kolayca kazanabilir. TPTB tüm adaylar üzerinde tam kontrol istiyor. . Mrb bu web sitesi vallaha hoşuma gitti, teşekkürler , – 35

97. selam arkadaşlar sayfa vallaha hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum

98. Bu konu : ” Cumhurbaşkanı için aday gösterilen her aday pozisyon için ciddi şekilde mücadele etmiyor. Bazıları sadece bir slot almak için orada olan “bitkiler” dir, ancak daha sonra kasıtlı olarak bırakılır, böylece seçilen asıl kuruluş kolayca kazanabilir. TPTB tüm adaylar üzerinde tam kontrol istiyor. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siten inanılmaz iyi, saolun , Emine – 76

99. Mardin merkezden ben ali. Merhabalar web siten ciddiyim iyi, face de paylaştım 02-02-2021 15:55:40

100. Bu konu : ” Cumhurbaşkanı için aday gösterilen her aday pozisyon için ciddi şekilde mücadele etmiyor. Bazıları sadece bir slot almak için orada olan “bitkiler” dir, ancak daha sonra kasıtlı olarak bırakılır, böylece seçilen asıl kuruluş kolayca kazanabilir. TPTB tüm adaylar üzerinde tam kontrol istiyor. ” çok güzel. Selam bu web sitesi ciddiyim çok hoşuma gitti, face de paylaştım , ali – 294

101. Erzurum merkezden ben emin. Selamın aleyküm paylaşım inanılmaz iyi, tebrikler 04-02-2021 10:04:09

102. merhaba arkadaşlar paylaşım inanki hoşuma gitti, face de paylaştım

103. Denizli dan kimler var. Cumhurbaşkanı için aday gösterilen her aday pozisyon için ciddi şekilde mücadele etmiyor. Bazıları sadece bir slot almak için orada olan “bitkiler” dir, ancak daha sonra kasıtlı olarak bırakılır, böylece seçilen asıl kuruluş kolayca kazanabilir. TPTB tüm adaylar üzerinde tam kontrol istiyor. . Selamlar sayfan valla hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 230

104. Giresun dan kimler var. Cumhurbaşkanı için aday gösterilen her aday pozisyon için ciddi şekilde mücadele etmiyor. Bazıları sadece bir slot almak için orada olan “bitkiler” dir, ancak daha sonra kasıtlı olarak bırakılır, böylece seçilen asıl kuruluş kolayca kazanabilir. TPTB tüm adaylar üzerinde tam kontrol istiyor. . selam arkadaşlar bu web sitesi valla çok güzel, face de paylaştım , gaye – 357

105. Kayseri merkezden ben gaye. Slm siteniz süper ötesi dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 21-02-2021 04:38:41

106. Tokat dan kimler var. Cumhurbaşkanı için aday gösterilen her aday pozisyon için ciddi şekilde mücadele etmiyor. Bazıları sadece bir slot almak için orada olan “bitkiler” dir, ancak daha sonra kasıtlı olarak bırakılır, böylece seçilen asıl kuruluş kolayca kazanabilir. TPTB tüm adaylar üzerinde tam kontrol istiyor. . Merhaba herkese sayfan inanki güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , hatice – 330

107. Bu konu : ” Cumhurbaşkanı için aday gösterilen her aday pozisyon için ciddi şekilde mücadele etmiyor. Bazıları sadece bir slot almak için orada olan “bitkiler” dir, ancak daha sonra kasıtlı olarak bırakılır, böylece seçilen asıl kuruluş kolayca kazanabilir. TPTB tüm adaylar üzerinde tam kontrol istiyor. ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfa gerçekten iyi, sosyal medyada paylaştım , hatice – 217

108. Slm paylaşımınız süper ötesi dikkat çekici, şukuladım

109. Aydın merkezden ben memo. Merhaba sayfan inanılmaz hoşuma gitti, sağolun 26-03-2021 18:12:42

110. Selamlar paylaşım yeminle dikkatimi çekti, teraziye tıkladım

111. Ankara merkezden ben . Selamlar sayfan gerçekten çok hoşuma gitti, sağolun 05-04-2021 08:19:53

112. Merhaba web siteniz cidden dikkat çekici, facebookta paylaştım

113. Batman merkezden ben Aylin. Selam herkese paylaşımın cidden çok iyi, facebookta paylaştım 25-04-2021 06:19:05

114. Bolu merkezden ben banu. Merhaba siten gerçekten dikkat çekici, linkedinde paylaştım 05-05-2021 16:37:02

115. Bu konu : ” Cumhurbaşkanı için aday gösterilen her aday pozisyon için ciddi şekilde mücadele etmiyor. Bazıları sadece bir slot almak için orada olan “bitkiler” dir, ancak daha sonra kasıtlı olarak bırakılır, böylece seçilen asıl kuruluş kolayca kazanabilir. TPTB tüm adaylar üzerinde tam kontrol istiyor. ” çok güzel. Selamın aleyküm web siten cidden mükemmel, twitter da paylaştım , ali – 213

116. Kütahya dan kimler var. Cumhurbaşkanı için aday gösterilen her aday pozisyon için ciddi şekilde mücadele etmiyor. Bazıları sadece bir slot almak için orada olan “bitkiler” dir, ancak daha sonra kasıtlı olarak bırakılır, böylece seçilen asıl kuruluş kolayca kazanabilir. TPTB tüm adaylar üzerinde tam kontrol istiyor. . Merhaba web siten inanılmaz hayran edici, şukuladım , gaye – 15

117. Selam herkese web siteniz valla mükemmel, linkedinde paylaştım

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link