“Daha basit” bir zamana geri dönmek isteyen başka biri var mı?

Sosyal medyanın ve diğer teknolojinin dünya için bazı faydalar sağladığını biliyorum ve insanlarla iletişim halinde kalmaktan zevk alıyorum, ancak artık iyilik için kullanılmadığını hissediyorum. Dünya telefonlarına takıntılı ve sosyal medyaya bağımlı ve bizler yalan haberlerle bölünüyoruz.

Ben sadece 20 yaşındayım, bu yüzden hayatımın hemen hemen çoğunda bu şekilde teknolojiyle uğraştım, ancak insanların bu kadar takıntılı olmadığı 2010’lar ve öncesi için çok nostaljiyim. Zaman geçtikçe daha da kötüye gideceğini bilmek beni üzüyor.

Geçenlerde Netflix’te The Social Dilemma’yı izledim ve arkadaşlarıma onları da korkutup korkutmadığını soruyorum ve evet diyorlar ama ne yapabilirler? Konuştuğum pek çok insan, bireyler olarak hiçbir gücümüz olmadığı için yapabileceğimiz hiçbir şey olmadığını söylüyor. Ama bir kolektif olarak iktidara sahip olurduk.

Corona’dan beri, dünyanın durumunda gittikçe daha çok üzülüyorum, 60 yıldır sadece 9-5 çalışıyoruz, zar zor geçinmek için yeterince para kazanıyoruz ve ne için? Koronadan önce biraz katlanılabilirdi, çünkü arkadaşlarım, ailem, canlı müzik, seyahat vb. Gibi başka eğlencelerim vardı. Ama şimdi geriye iyi bir şey kalmamış gibi geliyor. Ve hayatım boyunca küresel ısınmanın yıkıcı etkilerini göreceğimi bilmek kalp kırıcı. Dünya kırılmış gibi geliyor.

““Daha basit” bir zamana geri dönmek isteyen başka biri var mı?” üzerine 15 yorum

1. Tekirdağ merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar bu web sitesi inanılmaz çok iyi, sosyal medyada paylaştım 15-09-2020 15:21:04

2. Ardahan merkezden ben ahmet. Merhabalar web siten inanılmaz hayran bıraktı, face de paylaştım 02-10-2020 11:19:25

3. selam arkadaşlar bu web sitesi inanılmaz hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

4. Sakarya merkezden ben Gürbüz. Mrb sayfa yeminle iyi, facebookta paylaştım 04-10-2020 17:28:34

5. Eskişehir dan kimler var. “Daha basit” bir zamana geri dönmek isteyen başka biri var mı? . selam arkadaşlar sayfanız inan ki iyi, tebrikler , Aylin – 176

6. Siirt merkezden ben banu. selamun aleyküm web sitesi gerçekten çok güzel, şukuladım 28-10-2020 13:56:04

Yorum yapın