İşler basitti. Olabilecek en kötü şey cezalı olmak veya zaman aşımına uğramaktı. Belki biraz ayrılırsınız ve zor bir ay geçirirsiniz.

Sonra 9/11 gelir ve yıllarca her yeri sıvanmış olduğunu görürsünüz. İnsanlar sadece insanları öldürüyor ve kendinize neden diye soruyorsunuz? Yaklaşık 9 yaşındaydım. Birinin neden tanımadığı diğer insanlara zarar vermek isteyebileceğini anlayamıyordum.

Herkesin kahramanı vardı. Ya babaları, anneleri ya da Örümcek Adam gibi kurgusal bir süper kahraman. Bir güvenlik unsuru. Dünyada iyilik olduğunu bilmek. Ne olursa olsun, gerçek bir iyilik olduğunu ve kahramanların gerçek olduğunu bilmek.

Sonra gençliğime, YouTube’a. Sadece YouTube değil, YouTube sansürsüz. Yüzbinlerce komplo teorisi. Neden 9-11’de yaptıklarını merak etmekten asla vazgeçemedim.

Videoları dinledim ve bulabildiğim her şeyi okudum. Görgü tanığı raporları, tanık görüşmeleri. Açgözlülük ve gücün gerçekliğini keşfettikçe kahraman arketipi yavaş yavaş soluyor.

Hiçbir yerde. Yine kandırılmak. Ateşli bir rüya gibi. Bilgi hiper kontrollüdür. İstatistikler yalnızca ücretli güvenilir teyitçiler veya uzmanlar tarafından araştırılmaktadır. Korku o kadar yaygındı ki, herkes uyuşmuş görünüyor. Bunun böyle olduğunu iddia etmek.

Çocuklara, sağlıkları için neredeyse sıfır tehdit oluşturan bir virüs için enjeksiyon yapılıyor. İnsanlar bölünmüş ve insanları önemseme konusunda tartışırken aynı zamanda başka bir insana Ölüm dilerler.

Tıbbi bir prosedür için alkol ve çörek. Tıbbi bir prosedür için akran baskısı. Seninkini almalısın ki benimki daha iyi çalışsın ama aslında alsak bile ikimiz de hasta olabiliriz.

23 Comments

1. Kırşehir merkezden ben hatice. merhaba arkadaşlar paylaşım süper ötesi ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 21-07-2021 03:07:19

2. elif yılmaz Reply

Edirne merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese paylaşımınız yeminle çok güzel, facebookta paylaştım 21-07-2021 07:16:01

3. Selamın aleyküm web sitesi vallaha hoşuma gitti, teraziye tıkladım

4. Edirne merkezden ben banu. Mrb bu web sitesi harbiden çok hoşuma gitti, şukuladım 23-07-2021 05:57:43

5. Balıkesir merkezden ben Emine. selam arkadaşlar paylaşımın yeminle çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 25-07-2021 01:34:30

6. Ardahan dan kimler var. Daha genç olduğunuzu ve Noel Baba’ya inandığınızı hatırlıyor musunuz? . Merhaba herkese sayfan valla iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , banu – 478

7. Selamın aleyküm paylaşımınız yeminle dikkatimi çekti, sağolun

8. Osmaniye merkezden ben hatice. Merhaba herkese siteniz ciddiyim çok güzel, sosyal medyada paylaştım 26-07-2021 01:07:32

9. Ankara dan kimler var. Daha genç olduğunuzu ve Noel Baba’ya inandığınızı hatırlıyor musunuz? . Mrb web siten süper ötesi hayran edici, linkedinde paylaştım , gaye – 352

10. elif yılmaz Reply

Muğla merkezden ben elif yılmaz. Selam paylaşımınız valla çok güzel, şukuladım 31-07-2021 15:29:30

11. Niğde merkezden ben gaye. Merhabalar sayfa yeminle çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 02-08-2021 02:00:44

12. Bolu merkezden ben Emine. Selamlar paylaşımın yeminle çok hoşuma gitti, şukuladım 08-08-2021 01:45:49

13. Gürbüz Reply

Ardahan merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar web siteniz inan ki dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 14-08-2021 02:57:53

14. İstanbul merkezden ben ziya. selamun aleyküm sayfan yeminle güzel, face de paylaştım 20-08-2021 07:13:21

15. elif yılmaz Reply

Burdur dan kimler var. Daha genç olduğunuzu ve Noel Baba’ya inandığınızı hatırlıyor musunuz? . Selam herkese bu web sitesi gerçekten çok iyi, sağolun , elif yılmaz – 99

16. Bu konu : ” Daha genç olduğunuzu ve Noel Baba’ya inandığınızı hatırlıyor musunuz? ” çok güzel. Selam herkese bu web sitesi yeminle ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , ahmet – 153

17. Bu konu : ” Daha genç olduğunuzu ve Noel Baba’ya inandığınızı hatırlıyor musunuz? ” çok güzel. Merhaba siteniz gerçekten çok güzel, face de paylaştım , Gürbüz – 176

18. Osmaniye dan kimler var. Daha genç olduğunuzu ve Noel Baba’ya inandığınızı hatırlıyor musunuz? . Selam sayfanız cidden güzel, face de paylaştım , emin – 440

19. Manisa merkezden ben emin. Selamın aleyküm bu web sitesi inanki çok iyi, şukuladım 31-08-2021 19:01:12

20. Bu konu : ” Daha genç olduğunuzu ve Noel Baba’ya inandığınızı hatırlıyor musunuz? ” çok güzel. selam arkadaşlar siteniz yeminle hayran bıraktı, teraziye tıkladım , Gürbüz – 413

21. selamun aleyküm paylaşım inanılmaz hoşuma gitti, facebookta paylaştım

22. Bu konu : ” Daha genç olduğunuzu ve Noel Baba’ya inandığınızı hatırlıyor musunuz? ” çok güzel. Selam sayfanız gerçekten çok iyi, sosyal medyada paylaştım , doruk – 69

Write A Comment