Danimarka’nın en büyük bankası teröristler, silah satıcıları, uyuşturucu karteli vb. İçin para akladı.

Yani herkes Dansk bankasının (Danimarka bankası) Putin ve ailesi için nasıl yüz para olduğunu biliyor.

Şimdi dava yeni bir delik açıyor.

Şimdi Danimarka bankası, yer altı silah satışlarının ve uyuşturucu satışlarının çoğunu kontrol eden adam olarak da bilinen Altaf Khanani için milyarlarca dolar akladı.

İşte bununla ilgili Danca haberleri, googletranslate ile İngilizceye çevrildi.

“Pakistanlı Altaf Khanani, ‘yeraltı dünyasının Goldman Sachs’ı’ olarak tanındı. ABD yetkilileri tarafından yapılan bir soruşturmaya göre, para akladı ve terörist gruplar, mafya klanları, motosiklet çeteleri ve uyuşturucu kartelleriyle bağlantıları vardı. Gizli belgeler artık paranın transfer edildiğini gösteriyor kendi ağındaki bir şirket Danske Bank’ın Estonya’daki şubesi aracılığıyla bankanın müşterisi Hilux Services LP’den. Ayrıca, Kuzey Kore füzelerini İran’a kaçırmaya çalışan silah tüccarlarının ve bir Rus suç örgütünün, bankayı büyük meblağları saklamak için bir araç olarak kullandıklarını ortaya çıkardılar. Danske Bank’ta 2007-2015 döneminde kara para aklama vakası, bu nedenle şimdiye kadar bilinenden çok daha büyük ve hatta daha ciddidir. Bankanın Eylül 2018’de sunduğu hukuki çalışma, bütünü anlatmaktan çok uzaktı. Politiken, DR ve Berlingske’nin Amerikan haber medyası Buzz ile iş birliği yaparak erişebildiği binlerce gizli belgeyi ortaya koyuyor. Feed News ve International Consortium of Investigative Journalists, ICIJ.

Sızıntının merkezinde, uluslararası bankaların finans dünyasında suçları araştıran ABD Hazine Bakanlığı FinCEN’e bağlı bir departmana gönderdiği kara para aklama şüphesiyle 2.100’den fazla çok gizli kara para aklama raporu yer alıyor. Ciddi suç Aalborg Aalborg Üniversitesi’nden kıdemli danışman Lars Krull ve Finans Danmark’ın kara para aklama görev gücünün eski üyesi, bilgilerin ciddi olduğuna inanıyor. Lars Krull, “Bunların sadece çok parası olan sıradan dolandırıcılar olmadığını, çok ciddi suçlarla bağlantıları olduğunu gösteriyor,” diyor ve ekliyor: »Bunlar, Danske Bank’ın bankaların zorunluluğunu yerine getirmediğinin açık örnekleri. müşterilerini tanıyın. Hilux Hizmetlerinin parayı nereden aldığının kontrolünde değiller ve paranın nereye gönderildiği konusunda da denetimde değiller. Ve bunu kara para aklamanın kontrolüne ilişkin kurallara göre yapmaları gerekir ‘. Bir silah tüccarı şirketinin bankada hesabı olduğunda Danske Bank’ın büyük bir sorumluluğu olduğuna inanıyor. »Prensipte herkes bir bankada hesap açabilir. Ancak banka, halihazırda uğraştıkları hesabın oluşturulması ile kontrol etmek zorundadır. Banka o zaman burada yünlü bir şey olabileceğinden şüphelenirse, o zaman yaratmayı reddetmek zorunda kalmayabilir. Ancak, sonradan yeni müşterinin ne yaptığını yakından takip etmeniz gerektiği açıktır, “diyor Lars Krull.

Kopenhag Üniversitesi’nden hukuk profesörü Linda Nielsen ve Finans Danmark’ın kara para aklama görev gücü başkanı, bilgilerin kara para aklama ile mücadelenin ne kadar önemli olduğunu gösterdiğine inanıyor.

“Kara para aklama olmadan, yasadışı silah anlaşmaları yapmak veya bir uyuşturucu karteli işletmekle ilgili pek bir şey yoktur. Para hareket ettirilemezse ve daha sonra çıkarılıp kullanılabilirse, suçlular zor anlar yaşayacaktır. Linda Nielsen, kara para aklamayla mücadelenin bu yüzden çok önemli olduğunu söylüyor ve devam ediyor: “Kara paranın aklanmasının arkasında ne tür ciddi suç türleri olduğunu gördüğümüzde, bu görevi üstlenmek için bankaların ve toplumun birlikte çalışmasının önemini vurguluyor. . Ve bu görev Danske Bank’ın Estonya’daki şubesinde bir yetişkin değildi. Bugün, Danimarka bankalarında kara para aklamaya odaklanma neyse ki tamamen farklı.

Altaf Khanani yeni, stresli isimler arasında. Khanani’nin kara para aklama organizasyonundaki merkezi bir şirket olan Mazaka General Trading LLC, 2014 yılında, Hilux Services LP, Danske Bank Estonya’da bir hesabı olan bir şirketten toplam 720.800 $ ‘a karşılık gelir. Adserbaijdjan’daki rejim tarafından kontrol ediliyor. Bu, Danske Bank’ın Estonya’daki şubesinin Khanani’nin ağındaki dünya çapındaki suç faaliyetlerinden para aklamak için kullanıldığını gösteriyor. Khanani, 2015 yılında Panama’da ABD DEA tarafından yakalandı ve ABD yetkilileriyle işbirliği yaptığı için kara para aklama suçundan hafif bir ceza aldı. Bu yıl Temmuz ayında serbest bırakıldı. Yetkililer, örgütünden milyarlarca dolar aktığını tahmin ediyordu. ABD Hazine Bakanlığı’nın 2015’te belirttiği gibi: “Khanani’nin kara para aklama örgütü, dünyanın dört bir yanındaki organize suç grupları, uyuşturucu örgütleri ve terörist gruplar için yasa dışı fonları aklıyor.” Politiken’in ICIJ’de dünyanın her yerinden medyadan gazetecilerle olan işbirliğinin bir parçası olarak Syddeutsche Zeitung, Altaf Khanani’nin avukatı Mel Black’e Mazaka General Trading LLC’nin kara para aklama şirketi olarak işlevini sordu. Avukatın yazılı yanıtında Khanani, şirketleri ve ağları hakkındaki soruları yanıtlamayı reddediyor. Avukat, “Efendim. Khanani suçunu kabul etti ve uzun bir hapis cezasına çarptırıldı” diye yazdı.

Uluslararası silah ticareti yapmak için ana sözleşmesinde açıkça ifade eden bir şirket olan OstWest Alliance, FinCEN Files’daki yeni belgeler Danske Bank Estonia’da bir hesaba sahipti. Şirket iki taraf tarafından kontrol ediliyor: Yeni Zelandalı Geoffrey Taylor ve ailesi ile Ukraynalı Iurii Lunov. İki tarafın ortak şirketi SP Trading, 2009 yılında Kuzey Kore’den İran’a 35 ton silah kaçırma girişiminin arkasındaydı.

SP Trading, uçağı yasadışı kargo ile kiralamıştı ve aynı zamanda Estonya’daki Danske Bank’ın bir müşterisiydi. Danske Bank’ın korktuğuna dair pek çok gösterge var. Olay, Kuzey Kore’den yasadışı silah ticareti teşebbüsünü yazan Amerikalı bir gazetecinin bankayı arayıp Danske Bank ile silah kaçakçılığı şirketi SP Trading arasındaki bağlantıyı bildiğini açıkça belirtmesinden sonra oldu. Çoğu okundu Arkadaşlar, burada genel olarak barışçıl Frederiksberg Danimarka’da böylesine şiddetli bir şey olabileceğini anlamakta zorlanıyorlar Danske Bank’ta kara para aklama vakası daha önce bilinen Danimarka ekonomisti ve ilkokul öğretmeninden daha büyük ve çok daha ciddi: Eğer bir erkek olsaydım , Dört çocuğum olurdu Tartışma postası Danske Bank’ın Eylül 2018’deki kara para aklama davasına ilişkin hukuki soruşturma, gazetecinin soruşturmasının ardından, “yasal yükümlülükler nedeniyle ifşa etme hakkına sahip olmadığımız Estonya şubesinde girişimlerde bulunulduğunu” belirtti. Hem SP Trading’in hem de Ostwest Alliance’ın Danske Bank Estonya’daki hesapları kısa bir süre sonra feshedildi.

ABD Hazine Bakanlığı’nın soruşturma birimi FinCEN’den alınan gizli belgeler, bankadaki bir Rus müşterinin ABD yetkililerinin korkunç Rus mafya sendikası Kardeşler Çemberi’ne bağlı olduğunu belirlediği bir şirkete para gönderdiğini de ortaya koyuyor.

Eylül 2011’den Şubat 2012’ye kadar, müşterinin şirketi ve başka bir şirket, bankadaki Bolzana LPP’yi 810.000 $ – 5 milyon kronun üzerinde – Gurgen House şirketine devretti. Bu şirket, Ekim 2013’te ABD Yabancı Varlık Kontrol Ofisi’nin (OFAC) yaptırımlar listesine girdi. Danske Bank, yetkililerin soruşturmasının bir parçası oldukları için birçok yeni bilgi hakkında yorum yapmayacak, ancak yazılı bir yanıtla bunu kabul edecek. “Sorunların boyutunu kabul etmekte çok yavaş kaldık”. “Şu anda, Estonya’da yerleşik olmayan müşterilerin portföyünü tasfiye ettiğimiz gibi, 2007 ve 2015 yılları arasında Estonya’daki durumun geliştiği zamandan genel olarak şu anda ekonomik suç ve kara para aklamayla mücadele açısından tamamen farklı bir yerdeyiz,” diye yazıyor Executive Başkan Yardımcısı Philippe Vollot. Kamera arkası polisi (SØIK) de olay hakkında yorum yapmak istemiyor. “

https://politiken.dk/indland/art7931792/Sagen-om-hvidvask-i-Danske-Bank-er-st%C3%B8rre-og-langt-mere-alvorlig-end-hidtil-kendt

Aynı zamanda biz Avrupalılar, paramızın “siyah” olmamasını sağlamak için 100 şey yapmadan bankalarımızı bile kullanamıyoruz.

Bankcartel her zaman dünyanın gerçek suçluları olmuştur.

“Danimarka’nın en büyük bankası teröristler, silah satıcıları, uyuşturucu karteli vb. İçin para akladı.” üzerine 15 yorum

1. Diyarbakır merkezden ben doruk. Merhabalar web siten süper ötesi hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 20-09-2020 23:44:38

2. Trabzon merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese web siten harbiden dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 21-09-2020 00:00:53

3. Muğla merkezden ben banu. Merhaba herkese paylaşımın yeminle dikkat çekici, teraziye tıkladım 21-09-2020 00:30:55

4. Niğde merkezden ben ali. Selamlar paylaşımın valla hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 21-09-2020 01:15:00

5. Bayburt merkezden ben Emine. Slm web siten vallaha billaha hayran bıraktı, şukuladım 22-09-2020 11:20:52

6. Erzincan merkezden ben ahmet. selamun aleyküm paylaşımın yeminle hayran edici, facebookta paylaştım 01-10-2020 21:47:19

7. Van merkezden ben gaye. Selam sayfan ciddiyim mükemmel, linkedinde paylaştım 02-10-2020 09:16:27

8. Aksaray merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar paylaşım süper ötesi güzel, twitter da paylaştım 02-10-2020 11:18:58

9. Bu konu : ” Danimarka’nın en büyük bankası teröristler, silah satıcıları, uyuşturucu karteli vb. İçin para akladı. ” çok güzel. Selamlar sayfa harbiden mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , memo – 362

10. Siirt dan kimler var. Danimarka’nın en büyük bankası teröristler, silah satıcıları, uyuşturucu karteli vb. İçin para akladı. . Selam paylaşım harbiden hayran bıraktı, twitter da paylaştım , – 99

Yorum yapın