Kategoriler
Genel

Düz beyaz adama karşı bu komplo nereden geldi.

Kesinlikle saçma, azınlıklar ve kadınlar yarım saniye ve düz beyaz erkekler için spot ışığı alıyor (bazılarınız, birçoğunuz aslında herkesin başarılı olmasını isteyen iyi sporlarsınız) kendi Jim'leri tarafından eziliyormuş gibi davranmak istiyorlar Crowe. Onlar yüzlerce yıldır yüzlerce yırtıcıydı, bugün olan şey baskı değil, eşitlik girişimi. DÜZ BEYAZ ERKEKLERE KARŞI HÜKÜMET YOKTUR!

Kategoriler
Genel

100 Yıl Komünizm ve 100 Milyon Ölü Rusya'da başlayan Bolşevik veba, insanlık tarihinin en büyük felaketiydi.

Zaten Avrupa çapında ünlü olan bu uluslararası en çok satan tesisler, son zamanlarda eski Sovyet bloğunda dünyadaki Komünizmin gerçek, pratik başarılarını ortaya çıkarmak için arşivler açtı: terör, işkence, kıtlık, toplu sürgünler ve katliamlar. Topladığı ayrıntıda şaşırtıcı olan kitap, yetmiş yıl boyunca Komünizmin suçlarını kataloglamak ve analiz etmek için ilk kapsamlı girişimdir.

Ignazio Silone, “Ağaçlar gibi devrimler de meyvelerine göre değerlendirilmelidir,” diye yazdı ve yazarların “Büyük Dümenci” nin Çin'de Komünist deneyime uyguladığı standart bu; Kim Il Sung'un Kore, Vietnam “Amca Castro ”ve Küba; Castro, Mengistu yönetimindeki Etiyopya, Neto yönetimindeki Angola ve Necibullah yönetimindeki Afganistan. Yazarlar, Avrupa'daki seçkin bilim adamları, Stalin'in Moskova'daki yüzlerce kiliseyi yok etmesinden Çavuşesku'nun Bükreş'in tarihi kalbini düzleştirmesine kadar Çin'i ziyaret eden yaygın yıkıma kadar ulusal ve evrensel kültüre karşı komünist suçları belgeliyorlar. Kızıl Muhafızlar tarafından kültür.

Ölüm sayısı arttıkça – eski Sovyetler Birliği'nde 25 milyon, Çin'de 65 milyon, Kamboçya'da 1.7 milyon ve daha fazla – yazarlar, bin yıllık Komünizmin ideolojisinin neresinde kurulmuş olursa olsun, sistematik olarak nasıl ve neden olduğunu gösteriyor. hızla suç, terör ve baskıya yol açtı. Olağanüstü bir muhasebe olan bu kitap, Komünizmin yirminci yüzyılın tarihi olan şiddet hiyerarşisindeki eşsiz konumunu ve önemini fazlasıyla belgelemektedir.

https://www.hup.harvard.edu/catalog.php?isbn=9780674076082

https://www.thecrimson.com/article/2017/11/20/nicolae-one-hundred-million/

https://web.archive.org/web/20180121061335/https://www.wsj.com/articles/100-years-of-communismand-100-million-dead-1510011810

Kategoriler
Genel

Neden bu kadar çok meme sayfası gf / bf'nizi aldatmakla ilgili mesajlar gönderiyor?

Belki de bunun büyük bir anlaşma olduğunu düşünüyorum çünkü bu konuda biraz hassasım ama instagramdaki hemen hemen her meme sayfasının zaman zaman SO'nuzu aldatmakla ilgili bir meme gönderdiğini görüyorsunuz. Meme sayfalarının çoğunu zaten takip etmedim. Bu tür memlerin birkaç örneğim var ama bunları bu yazıya nasıl ekleyeceğimi bilmiyorum. Bir örnek şöyle: “Ona bir ps4 satın aldığınızda, huzur içinde hile yapabilmeniz için” ona bağlı Cardi B'nin bir resmi. Bu memeyi 14 milyon takipçisi olan bir sayfada gördüm ve kimse gözünü kırpmadı. Belki bugün buluşma kültürüyle çok bağlantısızım ama topluma zarar verenler gibi memler değilim? Çünkü SO'nuzu aldatmak kesinlikle birini mahvedecek bir şeydir. Birinin aktif olarak hile yapmayı sosyal olarak kabullenmek için zorladığını mı düşünüyorsunuz yoksa kalbi kırılmış bir kişinin daha fazla ürün tüketeceğini bilen büyük markalar olabilir mi? Neyse böyle memes gördüğümde her zaman tiksinti ve bu yüzden çoğu meme sayfalarını takip etmedim. Böyle bir şey gördüyseniz veya düşünmüşseniz bana bildirin.

Kategoriler
Genel

Vic Morrow'un Ölümü

Farkında değilseniz, Vic bir Hollywood oyuncusuydu. Kariyeri boyunca birçok rol arasında kuşkusuz "Bad News Bears" (1976) filmindeki küçük lig Yankees için pislik koçu olduğunu hatırlayacaksınız. Her şekilde sadece harika bir duş resmediyor. Yani bu adam bu rolü neredeyse çok iyi oynadı. Onun biyo wiki'si. Aslında onu bir aktör olarak sevmiştim. Uzun bir süre boyunca televizyonda ve filmde birçok görünüşü vardı.

Erken ölümüne aşina olmayanlar için hızlı bir özet vereceğim. Alacakaranlık Bölgesi: Film için bir helikopter ona ve iki küçük çocuğa düştüğünde başını kesti. Kazanın bir özeti buraya.

Bu etkinlikte şüpheli eylemlerin bir parçası olan Yönetmen John Landis, Morrow ile helikopter sahnesi için iki Vietnamlı çocuğu getirerek çocuk işçi ihlallerini gerçekleştirdi. Bu "kazayı" (sahne) meydana getirmek için Landis ve yardımcıları tarafından ne kadar saçmalık çekildiğini görmek için bağlantılı wiki'yi okuyun. Üretim sırasında neler olduğunu çok daha ayrıntılı olarak kapsayan başka hesaplar da var, sahnenin nasıl çekildiğine dair bazı protestolar, temelde başınızı döndüren bir shenanigans lanet yükü.

"Gece sahnesi, Morrow'un karakterini iki çocuğu ıssız bir köyden ve sığ bir nehrin karşısına çıkarırken, uçan bir helikopterde Amerikan askerleri tarafından takip edildi. Helikopter, Vietnam Savaşı gazisi Dorcey Wingo tarafından yönetildi. (10) (11) ) Çekimler sırasında, Wingo helikopterini yerden 7.6 metre uzakta, büyük bir harç efektinin yanına getirerek yerleştirdi; daha sonra bir sonraki kamera çekimi için uçağı 180 derece sola çevirdi. (12) Efekt patlatıldı. helikopterin kuyruk rotoru hala üstündeyken, rotorun arızalanmasına ve kuyruktan ayrılmasına neden oldu.Alçak uçan helikopter kontrolden çıktı.Aynı zamanda Morrow Chen'i suya düşürdü. Helikopter, onun ve iki çocuğun üzerine düştüğünde. Morrow ve Le, helikopterin ana rotor bıçakları tarafından kesildi, Chen, helikopterin sağ iniş kızağı tarafından ezildi; her üçü de anında öldü. " kaynak

"Morrow'un arkadaşı ve eski Combat! Ortak yıldızı Dick Peabody, Morrow'un kazadan birkaç dakika önce son sözlerini şöyle yazdı:" Bu çekimi yapmak için çılgın olmalıyım. Bir çift istemeliydim. ""

Vic'un "kazayla" ölümünden hemen önce, ikinci karısından (Gale Lester) ayrıldı. Morrow'un kızı, aktris Jennifer Jason Leigh, Leigh'in annesinden (ilk karısı) boşandığı sırada babasıyla büyük bir düşme yaşadı. Hatta adını Morrow'dan Leigh'e değiştirdi. Orada kötü kan olmuş olmalı. Özetlemek gerekirse, kaza sırasında Vic, Vic parish olsaydı yoluna çıkan olası bir düşme dağına sahip üç kadın düşmana (hayatında yabancılaşmış kadın) sahipti, özellikle iş kazası olsaydı.

Her neyse, Jennifer olduğu gibi (ve büyük olasılıkla annesi ve diğer karısı), Vic'un "kazara" ölümüyle tahmin edilebilir şekilde büyük para kazandı. Sadece kazanın kendisiyle ilgili davalarda yerleşim parası kazanmakla kalmadılar, aynı zamanda Vic ile ilgili mesleği ile ilgili hayat sigortası poliçeleri ve diğer politikalar da vardı. Film stüdyolarının ve ailenin "varlıklarına" her zaman ek politikaları vardır.

Burada bir komplo olması mümkün mü?

Bazı Vietnamlı çocukları getirin (kitapları bilerek saklayın), çok tehlikeli bir sahne yaratın ve bıçakları bırakın. $$$

İronik olarak, Vic'un filmdeki karakteri, zamanında geri gönderilen ve nazis / kkk vb. Tarafından mağdur edilmeye zorlanan bu kesinlikle aşağılık ırkçı / bigot / anti-semite idi. Yani neden olmasın. Adamdan çýkacaksak, yaban domuzu gidelim. Önce onu nazi yap, lol.

Bir saniye için ne kadar derine iniyoruz. Ölümü mümkün mü Gümrük bildirisi? Belki o oldu helikopter tarafından parçalara dilimlenmiş bir çift. Belki de Vic hakkında, hikayede çifte bir şey istemesini, grenli kaza görüntülerinde iki (yasadışı olarak edinilmiş) çocuğu tutan kişinin Vic olduğu (sahte) fikrini pekiştirmek amacıyla sordular. Ciddi şekilde araştırıyorum. Ama burada Hollywood'dan bahsediyoruz ..

Kategoriler
Genel

Bana önerilen birçok YouTube videosu ve telefonumdaki Google reklamları, DÜŞÜNDÜĞÜM şeylerle ilgili (ve asla sözlü olarak ifade edilmedi)

Telefonlarımızın reklam özelleştirmesi vb. (Yeterince ürkütücü) için konuşmamızı dinlediğini biliyorum, ancak son birkaç ay içinde daha da tuhaf ve kesinlikle açıklanamayan bir şey fark ettim. Şimdi, arka plan kaydı ile nasıl çalıştığını biliyorum ve (ne yazık ki) buna oldukça alışkınım. Telefonumdaki reklamlar veya önerilen yt vids'im anlar hakkında daha önce bahsettiğim şeyler hakkında olduğunda, garip bulmuyorum, ancak son birkaç haftadır, önerilerimin olması beni şaşırttı SADECE üzerinde düşündüğüm şeylerle giderek daha ilgili.

Bunu ilk olarak Kasım ayı sonlarında fark ettim, otobüste müzik dinledim ve kelimenin tam anlamıyla pencereden yeni gördüğüm bir ağacın ne olduğunu düşündüm. En fazla 3-4 dakika merak ediyordum (sadece güzel görünüyordu aptal değilim) ve sonra aramak için Google'ı açtım. "Tre" yazdım ve İLK önerilen arama "ağaçlar ve çalılar (benim şehrimin adı)" idi. Bunu son derece garip buldum ve dürüstçe garipti. Şimdi, açık olmak gerekirse, bunun ilk kez olup olmadığından emin değilim, ama kesinlikle ilk kez fark ettim.

O zamandan beri, belki 15-20 kez oldu. Bunu her fark ettiğimde kendimi çok rahatsız hissediyorum. Neredeyse ihlal edildiğimi hissediyorum. Paranoyak gibi gelebileceğimi biliyorum ama bu bir tesadüf olamaz. İlk başta bunun olduğunu düşündüm, ama bunun olması için çok fazla kez oldu. Reklamlar / vid önerileri de çok spesifik. Mesela ertesi gece, birinin papa olması için neler gerektiğini merak ediyordum. Tam anlamıyla uykuya dalmak üzereyken kafanızda ortaya çıkan bu rastgele düşüncelerden biriydi. Bu sabah uyandım ve YouTube ana sayfamda ilk tavsiye edilen video, hayatımda hiç izlemediğim bir kanalın "Nasıl papa olunur?"

Lütfen nefret yorumları göndermeyin. Bir tür trol ya da basitçe bir somun gibi gelebileceğimin farkındayım ama yemin ederim ki tüm durumdan biraz endişe duyan sıradan bir adamım. Keşke bunu kanıtlayabileceğim bir yol olsaydı, ama sana kafamda ne olduğunu gösteremem, sadece reklamları / önerileri, ama sonra tekrar kanıt olmaktan uzak; Bunları önceden düşünmüş olabilirim. Söyleyebileceğim tek şey değilim. Yalan söylemiyorum. Bu yazıyı yapmamın tek nedeni, bunun başkalarına olup olmadığını veya neler olup bittiğine dair herhangi bir fikriniz olup olmadığını öğrenmek. Kendimi bir çeşit laboratuvar faresi gibi hissediyorum.

Söylediklerimi dinlediğiniz için teşekkür ederim. Teşekkür ederim! İyi günler ve mutlu yıllar x