Kategoriler
Genel

Polis bana bir Tweet için "Düşüncemi Kontrol Et" dedi

Batı "demokrasisi", baskıcı yöntemleri maskelemek için kullanılan bir kamuflaj.

Hükümetin geleneksel sütunları, kitenlerine yönelik bir saldırı için dikkatlice koordine edilir ve kontrol edilir.

İmparatorluğun çevresinde polisler uzun zamandır çeşitli suç işleri için kullanılıyor, ancak imparatorluklar sivil toplumu taklit edebilirdi. Şimdi çürüme merkeze geldi ve polis yerli halka baskı için kullanılıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=YUuZMyqhUUk

Bir sonraki adıma – "terörist" olarak atılmaya – ve ona karşı gittikçe daha agresif bir "tedbirler" aracı seti ve buna bağlı olarak daha küçük temel hak setleri ile çok yakın …

Kategoriler
Genel

Redlining History: New York Times'tan: Amerikan tarihi ders kitapları ülke çapında partizan politikaların gölgelediği şekillerde farklılık gösterebilir.

California'daki devlet okulu tarih ders kitapları temel olarak Goodies için Yaşasın, Baddies için Boo, Teksas'ta çok fazla değil.

… Beyazın siyah ilerlemesine karşı direnci iki eyalette farklı şekilde ele alınmaktadır. …
Redlining ve kısıtlayıcı işler hakkındaki tüm paragraflar, kısmen farklı devlet standartlarının bir sonucu olarak, sadece ders kitaplarının California baskılarında yer almaktadır. Teksas’ın sosyal bilgiler yönergelerinde konut ayrımcılığından hiç bahsedilmiyor.
… Yine de, Dallas'ın doğusundaki küçük bir kasaba olan Sunnyvale, Teksas'taki bir lise sosyal bilgiler öğretmeni olan Kerry Green, 11. sınıf öğrencileriyle redlining'i tartıştığını ve bunu savaş sonrası refah – iyimser tüketim hikayesi derslerine bir karşıt olarak eklediğini söyledi. , televizyon ve eyaletinin standartlarına göre vurgulanan Baby Boom.

devam etti

https://vdare.com/posts/redlining-history

Kategoriler
Genel

Amerika'da eğitim, kolej ve orta sınıfın gerçek amacı

Amerika'da eğitim, kolej ve orta sınıfın gerçek amacı

Yaptıkları ilk şey, sizi "eğitim" adına, imparatorluğun ihtiyaçları için gelecekteki iyi bir işçi olmak için şartlandırmanız için sizi kontrol, disiplin ve gözetim altında tutmak için devlet okuluna koymaktır. Eğitim benim **. Bu "eğitimde" size öğrettiklerinin yüzde 99'u, bilmeniz gerekmeyen şeylerdir ve ASLA gerçek hayatta veya herhangi bir işte veya meslekte kullanmayacaklardır. Bunu biliyorlar, ama ASLA bunu size söylemiyorlar. Öğretmenler öğrencilerine öğrettikleri şeylerin çoğunun asla onlara faydası olmayacağını kabul ediyor mu? Tabii ki değil. Size söyledikleri, çok çalışmak, iyi notlar almak ve sınavları geçmek, böylece bir sonraki sınıfa geçmek ve daha iyi bir geleceğe sahip olmak.

Eğitimin amacı zekanızı eğitmek, aydınlatmak ya da arttırmak değildir. Hepsi sizi şekillendirmek ve kalıplamak, disiplinli ve kontrol altında tutmak, harika ve yararlı şeyler öğrendiğinizi düşünmenizi sağlamak için bir aldatmaca. Ve aynı zamanda gelecek neslin kendi başına düşünmesini engellemek ve bu durumun statükoyu bozmasına neden olabilir. Bunun yerine onlara ne düşünmeleri gerektiği söylenir (örneğin kapitalizm iyidir, sosyalizm kötüdür, vb.).

Daha sonra, liseden sonra, kariyer düzeyinizi ve statünüzü yükseltmek için üniversiteye gitmeniz tavsiye edilir, burada gerçekte test ettiğiniz daha yararsız bilgiler olan daha üst düzey "eğitim" ile bombalanırsınız. Gerçekte, lisans programınız altında kolej derslerinden okuduğunuz ve ezberlediğiniz şeylerin çoğu, uzmanlaştığınız meslekte ASLA kullanılmaz ve gerçekte yaptığınız iş için büyük ölçüde gereksizdir. Ve istisna olan birkaç uzmanlıkta bile, sadece kolej sistemine sizi ve yabancı otları uzaklaştırmak için bir amaç vermek için bilmeniz gerekenden daha fazlasını sıkıştırıyorsunuz.

Size söylemedikleri şey, üniversitenin asıl amacının sizi eğitmek, sizi daha akıllı ya da daha akıllı hale getirmek değil, hatta daha iyi yetenekli bir kişi (bunlar en iyi faydalar olabilir). Gerçek amaç, zenginleri ve fakirleri arasında tampon görevi gören, elitleri (iktidardakileri) statükoya zarar verebilecek diğer herkesten koruyan ve koruyan bir orta sınıf yaratmaktır. Eski "böl ve fethet" stratejisini kullanarak, seçkinler konularını ikiye böler ve alt sınıfa baskı veya memnuniyetsizliklerinin bir kısmını bastırmak için yukarı hareket etmelerini sağlayan bir orta sınıf yaratır (veya en azından onlara o). (Bkz. Howard Zinn’in Amerika Birleşik Devletleri Halk Tarihi) Ama radikal bir sosyalist tarih öğretmeniniz yoksa (benim gibi) bunu asla onlardan duymayacaksınız.

Ve elbette, tüm "eğitim süreci" boyunca, onlar için çok çalışırsanız ve emekli olursanız, onlara hayatınızın en iyi yıllarını verirseniz, o zaman kapsamlı bir seyahat yapmak için zamanınız ve araçlarınız olacağına dair söz verirsiniz. hayal ediyorsun. Evet doğru, size Amerikan yemeklerinde verdikleri zehirle, yağ şansı (cinas amaçlı). Başka bir deyişle, eğlenmek için çok yaşlı ve sağlıksız olana kadar çok fazla eğlenmeniz gerekmiyor. Bunun bu şekilde çalışmayabileceğini biliyorlar, ancak bunun illüzyonunu çıkarlarına hizmet edecek (sizin değil). Hayattaki tek yolun bu olduğunu düşünerek şartlandın ve beyin yıkadın; alternatif yok. En iyi yıllarınızı onlara köle ederken, Disneyland, New York, Hawaii'ye veya dünyanın yüzde 0,000001'ini asla görmeyeceğiniz veya deneyimlemeyeceğiniz bazı turistik boklara gitmek için yılda 2 hafta izin alıyorsunuz.

Resim yayınla

Kategoriler
Genel

Nükleer 9/11

Burada bir şey inşa ettiğimize dair korkunç bir his var, belki bu aptalca ama İran'da her şey olduğunda, İran'ı istila etmek için bahane olarak elimizde başka bir felaket yaşayabiliriz gibi hissediyorum.

Belki de aptalca, ama Trump'ın en yakın danışmanlarının Rapture'a nasıl inandığını, Orta Doğu'da Bitiş zamanlarını getiren dev bir savaş olması gerektiğini ve Trump'ın bu.

İşte makale: https://news.sky.com/story/trumps-reckless-middle-east-rampage-makes-mad-bushs-rush-to-war-look-thoughtful-11906088

Sadece beni düşündürüyor; Nispeten küçük ölçekli bir nükleer 9/11, Trump'ın İran'a savaş ilan etmesine izin veren mükemmel bir nihai eylem olacaktır.

1. Bu büyük bir saldırı, şok edici, daha önce hiç görülmemiş ve halkı Trump'ın oraya bir şey yapması için umutsuz hale getirecekti.

2. İran'ın Uranyum Zenginleştirme programlarının gerçekten de son birkaç yıldır bize verilen mesaj olan güç sağlamak değil, nükleer silah geliştirmek için tasarlandığını "kanıtlıyor". Artık onlara güvenemeyiz.

New York ya da başka bir şey olmazdı, çok büyük, çok yıkıcı olurdu, ama ölüm sayısı üzerinde daha fazla kontrole sahip daha küçük bir yerde, ama yine de sembolik olurdu. Muhtemelen bir nükleer güç istasyonuna görünür bir siber saldırı kadar basit olabilir.

Muhtemelen sadece paranoyak ama bir yere gidiyor gibi geliyor, hepsi bu.

Kategoriler
Genel

Prens Henry ve Meghan Markle saraydan ayrılıp finansal açıdan bağımsız olmaları, insanların Prens Andrew'u unutmaları için bir yemdir.

Zaten bahsedilmiş olup olmadığını bilmiyorum ama olsaydı şaşırmazdım. Sadece zamanlamadan dolayı mantıklı ve kendimi bunu yaptıkları için biraz şok buldum. Ve sonra bana çarptı, bu bir hile, dikkatini en azından İngiltere'de Prens Andrew'dan uzaklaştırmaktı. Çünkü bahse girerim İngiliz Basınında konuştukları tek şey bu. Her neyse, görünüşte açık bir teori. Ayrıca, Meagan'i zaten "kötü olan" haline getirdiler. Her şey yolunda giderken bunu medyada tutmak gerçekten kolay olacak.