Kategoriler
Genel

Kanıt?

Burada kimse Coronavirüs'ün etkilerine dair kanıt var mı?

Resimler veya vids veya vloglar gibi biliyorsunuz.

Hasta / mağdur (lar) dan AMA'ya ne dersiniz?

Medya bültenleri veya Gov.

Bu kısmı önceden yazacağım: Ben iki yüzlüyüm, tıpkı benim gibi her bir dünyada var olan ve kendimi buna dahil eden insan.

Benim endişem, insanlar uzun süredir eleştirel düşünme becerileri orada değil ve "iktidardaki insanlar" dan her türlü elektronik hapı / anketi yutmak.

Gerçekten o kadar aptal mıyız? Kalan eleştirel düşünme becerimiz var mı?

Gelecek var mı? …

… Blithlytrawling tarafından gönderildi
(Bağlantı) (Yorum)

Kategoriler
Genel

Sosyalist Şiller

Bizi kurtarabilecek son şeymiş gibi konuşmak, bu sayfada sosyalizm için parlayan insanlardan bıktım. DNC'yi ve uygulamalarını belirtmek gerekir, ancak çoğu zaman insanlar Bernie gibi davranır, sisteme karşı kurtarıcıdır.

Sosyalizm, r / komplo hakkında korktuğumuz şey için son oyun. Hayatımızın her alanını kontrol etmek ve köleleştirmek politikacıların ıslak rüyası. Zenginler orada güç ve para tutarken, halkı üzerinde daha fazla kaldıraç sahibi bir hükümete sahipken. Bu bir çözüm değil, bir ölüm dileği.

Bernie seni kurtaramaz ve Trump da kurtarmaz. Hedefimiz, hükümetin kontrolünü ve gücünü güçlendirmemek, onu güçlendirmemek olmalıdır.

Kategoriler
Genel

Corona virüsü stratejik ilerleme açısından

Teorik açıdan. Corona virüsünün kasıtlı olarak yaratılması, küresel hakimiyet yarışmasında Çin için dahiyane bir hareket olacaktır. Bunlar, korona virüsünün ortaya çıkabileceği ekonomik bombayı giyme yetenekleri ile ilgili en donanımlı ülkelerden biridir ve toplumsal yapıları nedeniyle yayılmayı kontrol altına alma konusunda önemli ölçüde başarılı oldular. Zarar görmediklerini söylememek gerekirse, ABD muhtemelen toplumlarında / ekonomilerinde en büyük aksamaya uğrayacak. Rakibinize eleştirel olarak vurmak amacıyla kasıtlı olarak zarar veren uzun oyunda, Çin uzun oyunu oynar (gerçekten gücü elinde tutan, uzun oyunu oyna).

^ Bu hipotezle hiç kimseyi okumadım.

"Tüm savaşlar aldatmaca üzerine kuruludur. Bu nedenle, saldırabildiğimiz zaman, başarısız gibi görünmeliyiz; güçlerimizi kullanırken, hareketsiz görünmeliyiz; yaklaştığımızda düşmanı çok uzak olduğumuza inandırmalıyız; çok uzaktayken, ona yakın olduğumuza inandırmalıyız. ”
– Sun tzu, Savaş Sanatı

Öte yandan, daha önce düşündüğüm bir düşünce, ABD'nin bu pandemiyi küresel tedarik zincirinde bir bozulma yaratmaya, Çin'in momentumunu yavaşlatmaya ve batıya Çin'e güvenen menkul kıymetlerdeki önemli kusurları göstermeye teşvik edebileceğiydi. Eğer bu, savaş konusunda Çin'in pozisyonunun ne kadar stratejik olduğu ve tedarikleri boğma yetenekleri hakkında kitlesel bir farkındalık yaratacak olsaydı, batı doğru itme ile muhtemelen yerli üretime, vb. .

Şimdi virüsün gerçek kökenleri açısından, kesin bir cevap alacağımızdan şüpheliyim. Bununla birlikte, bu noktaların her ikisi de hala geçerlidir (kim ve neden başlattıklarını değil, hem ABD hem de Çin tarafından stratejik olarak kullanılabilecek etkiler).

** Başka birçok olasılık var, virüslerin doğal olarak meydana geldiğini ve her şeyin bir komplo olmadığını anlıyorum. Ayrıca tüm insanları seviyorum; Ben sadece hükümetlere karşı sertim.

Kategoriler
Genel

Çin'in yaşlanma sorunu ve koronavirüs tedavisi

Çin'in yaşlanma sorunu var. Tek çocuk politikası, her iki ebeveyne bakması için sadece bir çocuğu olan yaşlı nesiller bırakıyor, yani devletin yaşlanan bir nüfusa refah sağlamak için adım atması gerekecek. Bu ekonomik üretkenliği ve büyümeyi sürükleyecektir. Hiç Covid-19. Neredeyse yaşlı bir nüfusa despotik bir devlet çözümü gibi görünüyor. Bu virüs neredeyse sadece yaşlıları etkilemek için uyarlanmış gibi görünüyor. Genç insanlar genellikle hafif vakalardır ve hastalandıklarında bile tam bir iyileşme bekleyebilirler, ancak semptomları göstermeden hastalığı orman yangını gibi yayarlar. Temelden uzak olabilir, ancak korelasyonlar vardır.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Aging_of_China

Kategoriler
Genel

Gılgamış mezarının varsayılan bulgusunda herhangi bir güncelleme var mı?

2003 yılında bir Alman arkeolog ekibi, Uruk antik kenti olduğuna inandıklarını ortaya çıkardı. "Çölde Venedik" dediler. Şehir içinde şehrin kralının mezarını buldular. Ortaya çıkarılmasından kısa bir süre sonra, askeri güçler bölgeye saldırdı ve siteyi ele geçirdi; düşman militarize bir bölgede olduğunu iddia ediyordu. Bu keşif hakkında hiçbir şey bir daha duyulmadı. Ve neredeyse 20 yıl oldu!

Konuyla ilgili daha fazla bilgiye sahip olan var mı?