Reddit Çin tavşan deliğini düşündüm?

Bu yüzden, telefonunun e-postasının ekran görüntüsünü yayınlayan bir çok kişisel kimlik bilgisi vermiş ve ona daha dikkatli olmasını söyleyen bir kullanıcı alıyordum. Bu beni reddit tabanlı mevcut kendi bilgilerimi kontrol etti. İlk başta yaptığım bazı mesajlar ya da yanıtlardı, sonra garip bir şey keşfettim.

Açıklamasında basitleştirilmiş Çince karakterler içeren .wang uzantısına sahip bazı sonuçlar var. Bu bağlantılar ölmüş olurdu, ancak birkaçı önbelleğe alınmıştı ve sadece reddit’i yansıtıyor gibiydi. dghj.wang ve y1m.wang. Bunları aramayı denedim ve bir kez daha çıkmaza giriyordum ama birkaçı hala önbelleğe alındı. Önbelleğe alınmış olanı kontrol ettim ve ilk başta bir klon gibi görünüyordu, ancak bir değişiklik fark ettim, çünkü Çince karakterlerin bir dizisi rastgele görünecekti. Bxxd.wang web sitesi için 新 棋牌 排行, y1m.wang web sitesi için xx 星 力 力 版 1 客服, dghj.wang web sitesi için 闲 来 麻将 两个 人 打 配合. Bu dize rastgele görünür. Durmaya karar verene kadar tavşan deliğine inmeye devam ediyorum, bitirmek için daha fazla zamanım olduğunda güncellenecek bazı ilginç şeyler buldum.

Hiç kimse sosyal medyanın kurumsal istilasından bahsetmiyor.

Bir zamanlar, arkadaşlarınızla, aslında tanıdığınız insanlarla konuşabileceğiniz “Myspace” adlı bir şey vardı. McDonalds, politika veya en sevdiğiniz perakende mağazayla ilgisi yoktu. Biraz ilerleyin ve Myspace öldü, çünkü ne yaptıklarını bilmiyorlardı ve görünüşe göre Facebook – neredeyse tüm Myspace kullanıcılarının güldüğü web sitesi – yeni ana sosyal medya platformu olarak ele alındı.

Başlangıçtaki facebook gerçekten harikaydı: arayüz, Myspace’inkinden daha hızlı, daha pürüzsüz ve sadece daha sosyaldi ve ayrıca arkadaş sayfanızı ziyaret ederek virüs alma riski olmadan da göz atabilirsiniz. Yorumlara yanıt vermek, yorumları beğenmek gibi bir şey yoktu ve bir gönderiye yapabileceğiniz tek şey ‘beğenmek’ ya da yorum yapmaktı. Basit, kolay ve mevcut facebook’tan yaklaşık% 200 daha sosyal. Ayrıca, “Bir Hayran Olun” birçok kişi tarafından sevildi ve web sitesinin en eğlenceli bölümlerinden biriydi.

Biraz daha hızlı ilerleyin ve sonra oldu: Pratikte bir gecede, ana akım haberler, politikacılar, dev şirketler ve ünlüler platforma egemen oldu. Artık hiç kimse arkadaşlarıyla konuşmayı umursamadı, tek yapmak istedikleri şey, facebook dışında başka bir yere gidebilecekleri, ancak sayfalarını ziyaret etmek ve tüm saçmalıklarını ‘sevmek’ zorunda oldukları ilgilerini çeken rastgele sayfaları takip etmekti.

Birçok insan facebook’un sosyal medya etkileşimlerinin çoğuna nasıl hakim olduğunu ve içeriklerini ve boklarını sansürlerken tuzlu hale geldiğinden şikayet ediyor, ancak bunu düşünürseniz, onlara güçlerini veren sağduyu ve öz farkındalık eksikliğiydi. . Kimse onları Angelina Jolie’nin sayfasını ‘sevmeye’ ve tırnak salonuna yaptığı gezi hakkında 10.000 yorum tartışmasına katılmaya zorlamadı. Bu seçimi kendi başlarına yaptılar.

Sosyal medya artık sosyal değil ve kısmen onu herkes için mahveden salaklar yüzünden suçlanıyor. Bir düşünün, eğer genel nüfus biraz daha akıllı olsaydı ve tüm reklam b’lerini satın almadıysa, bu otoriterlere karşı bir şansımız olabilirdi.

Vaxxed, seni aptallar.

Bence hayvanların aşılanması gerekiyor çünkü seçim şansı yok. Bence insanlar isterlerse aşılanmalıdır. Anti-vaxx olan insanların ayrımcılığa uğraması ve nefret edilmesi gerektiğini düşünmüyorum. Bu onların vücudu, onların seçimi, seni aptallar. Vaxxed oldum, vaxxed olacak. Kimlere aşı yapılması gerektiğini söylüyorsunuz? Doktor musunuz? Aşılamanın tarihi nedir? Toskana deneylerini aklınızda bulundurun.

Gönderen … StellerDoor
[comments]