Kategoriler
Genel

DEA ajanı Michael Levine: Oliver North's Enterprise gibi CIA, Pentagon ve gizli org, onlarca yıldır dünyanın en büyük uyuşturucu satıcılarını destekliyor ve koruyor; Contras ve Orta Amerika müttefikleri DEA tarafından ulusal kokainin en az% 50'sini sağladığını belgeledi tüketim

Gary Webb'den özür dileyen var mı?
ile Michael Levine

Gary Webb, onu daha önce unuttuysanız, iyi araştırılmış, "Karanlık İttifak" başlıklı makalede CIA destekli Contras'ı kokain ve silahların Kaliforniya sokak çetesine satılmasıyla ilişkilendiren ve sona eren gazeteci oldu. Sarı Sayfalar'daki her genel haber alım satım örgütü tarafından gazetecilikten kurtuldu. Kendi işvereni San Jose Mercury bile öldürmek için yığıldı.

Ve tahmin et ne oldu? CIA nihayet dün New York Times'da Amerika Birleşik Devletleri'ne kokain kaçakçılığına karıştıkları konusunda bilgi sahibi olurken aslında Nikaragua Kontraları ile "çalıştıklarını" kabul etmedi. Bizim tarafımızdan bilinen bir eylem, uzmanları ve federal ajanları, Kokain İthali ve Dağıtma Komplosu – hapishanede ömür boyu cezalandırılan federal bir suç olarak mahkemeye verdi.

Düzenli olarak nasıl yürüdüğümüzü göstermek için, bu yasayı ihlal ettiğimizde CIA olmayan türlere muamele edilirken, New York'ta bir DEA süpervizörü olarak görev yaparken, iki New York Şehri polisine, Komplo'nun Cocaine'i dağıtması için federal bir hapishaneye koydum. arkadaşlarının uyuşturucu ticaretine başka bir şekilde baktılar. Nikel kazandıklarını ve arkadaşlarına herhangi bir şekilde yardım ettiklerini kanıtlayamadık, sadece rapor ederek görevlerini yapmadılar. Sırasıyla 10 ve 12 yıl hapis cezasına çarptırıldılar ve bunlardan biri bana yakın zamanda söylendi, intihar etti.

Mahkeme nitelikli uzman ve federal ajan olarak otuz yıl harcadım ve son 20 yılda, 1 trilyon doların üzerinde vergi uyguladığımız kanunu ihlal etmek için özel izne sahip herhangi bir Amerikan Vatandaşı sınıfının farkında değilim; her politikacının, bürokratın ve medya uzmanının bize söylediği yasa bizi tarihimizdeki Amerikan güvenliği için en ciddi tehlikeye karşı koruyor.

Webb makalesi hakkında ilginç olan şey, CIA'nın Webb'in raporunda iddia ettiği veya hatta hayal ettiğinden çok daha büyük ölçekli uyuşturucu kaçakçılığından kanıtlanmasından (ve şimdi itiraf etmekle) sorumlu olmasıdır.

Aslında, The Big White Lie (Büyük Beyaz Yalan) kitabımda ayrıntıları verilen gizli deneyimleri desteklemek için kullandığım kanıtın bir parçası olarak kullandığım "Hun Operasyonu, Kronoloji" başlıklı gizli bir DEA raporuna göre (Robert Greenwald Productions tarafından bir film için opsiyonel) CIA, 1980-83 yılları arasında DEA'nın Bolivya iktidar hükümetinin birçok üyesine ABD'de tüketilen kokainin yüzde 90'ından fazlasını üretmekle yükümlü olduğu bir dönemde, aktif olarak DEA'yı engellemekteydi. CIA Müfettişi General Hitz'in kongreden önce belirttiği gibi, bu dönemde Nikraguan Contra taraftarları aynı CIA korumalı Bolivyalılardan büyük miktarda kokain satın alıyorlardı.

Sizce Kongre bu kanıtı görmek istiyor mu?

Dinleyicilerim tarafından bilindiği ve Başkan Lyndon Johnson'ın bir zamanlar "Zengin insanlar oğullarına CIA'ya gönderdikleri aile parasıyla güvenmediklerinde" söyledikleri için doğrudan casusluk yapamayan çete bu ülkeye, örneğin tıbbi kullanım için 70 marihuana bitkisine sahip olduğu için 93 yıl hapse mahk wasm edilen bilgisayar şirketi sahibi Will Foster'dan çok daha fazla zarar verdi.

Tabii ki, shifty, kalitesiz formlarına sadık kalarak, Contra uyuşturucu kaçakçılığına yardım ettiklerini ve onlara saldırdıklarını itiraf ederken, şimdi lanet kanıtı detaylandıran kendi nihai soruşturma raporlarını yayınlamayı reddediyorlar. Şubat 1998'de CIA Müfettiş General Fredrick Hitz'in kongreye söz verdiği ve Amerikan halkının "kısa süre içinde" çıkacağına dair aynı rapor, çünkü CIA Direktörü George Tenet'in iddia ettiği gibi, CIA'nın bütçesinde düzgün bir şekilde sınıflandırmak için yeterli parası yok o.

O zaman inanıyorum ki sakallı Fidel adında yaşlı bir adam tanıyorum, Güney Miami sokaklarını kıyıdan yaklaşık 90 mil uzakta bir ada ile dolaşıyor. Paranın emekliliği için olduğunu söylüyor.

Nasıl istersiniz, ondan kaçıyorlar mı?

Bir kere, dördüncü mal denilen ana akım medya yardımcı olmak için elinden geleni yapıyor. İran-kontra duruşmaları sırasında Senatörler Kerry ve D'amato Senato'dan önce CIA'nın uyuşturucu kaçakçılığına karıştığını belirten açıklamalar yaparken, Washington Post'un sahibi Katherine Graham, CIA'nın Langley karargahında bir CIA üyesi seçti. Novemeber, 1988'de şunları söyleyerek:

Diyerek şöyle devam etti: "Genel halkın bilmesi gerekmeyen ve bilmemesi gereken bazı şeyler var. Hükümet sırlarını saklamak için meşru adımlar atabildiğinde ve basın bildiklerini yazdırıp yazdırmayacağına karar verdiğinde demokrasinin geliştiğine inanıyorum."

Görünüşe göre CIA uyuşturucu kaçakçılığının korunması da bu sırlar arasındaydı.

Bu nedenle, Washington Post muhabiri ve uyuşturucu uzmanı Michael Itsikoff, CIA destekli kontrakaları aynı zamanda kokain kaçakçılığına bağlayan "güvenilir bir kanıt" bulunmadığını yazdığında, bu CIA ajanı işe alımları için sürpriz olmamalıydı. Senatör Kerry'nin, Kontras'ın tarihimizde Amerikalılar için en iyi uyuşturucu satıcısı olabileceğini belirten komitesi.

Anaakım medya, Oliver North, ABD Kosta Rika Büyükelçisi Lewis Tambs ve çeşitli üst düzey CIA memurlarının Nobel Ödülü kazanarak Kosta Rika'ya girmesinin yasaklandığı haberi basmayı reddettiğinde ifadesini duyanlar için de sürpriz olmamalıydı. Başkan Oscar Arias, uyuşturucu çalıştırmak için. İlaçlar, bu arada, hepsi bize gidiyor.

Gary Webb'in ana akım medya tarafından yok edildiğinde, gerçeği bulduğu gibi söylemekten az ya da çok bir şey yapmadığı için sürpriz olmadı. Ve şimdi, CIA suçlarını basına kabul ederken, ancak kanıtı serbest bırakmayı reddederken ve Adalet Bölümünün Başkanı Janet Reno, kendi departmanının CIA uyuşturucu kaçakçılığı ile ilgili soruşturmasını sınıflandırarak eşi görülmemiş bir şey yaptı. Uyuşturucu Ücretsiz Amerika, zaten kanıtlanmış, meyvesiz anti-ilaç reklamlarına 2 milyar dolar vergi paramızı harcıyor. Ve paranın nereye gittiğini düşünüyorsun? Cevap: büyük tahtadaki her büyük medya kuruluşuna. Gary Webb, dostum, çok büyük bir özür borcunuz var. Ama alacağından şüpheliyim. Bu yaşamda değil.http://michaellevinebooks.com/art/gary-webb.html

“DEA ajanı Michael Levine: Oliver North's Enterprise gibi CIA, Pentagon ve gizli org, onlarca yıldır dünyanın en büyük uyuşturucu satıcılarını destekliyor ve koruyor; Contras ve Orta Amerika müttefikleri DEA tarafından ulusal kokainin en az% 50'sini sağladığını belgeledi tüketim” için 65 yanıt

Artvin merkezden ben doruk. Selamın aleyküm sayfanız valla çok hoşuma gitti, tebrikler 18-02-2020 11:18:01

Erzurum merkezden ben Emine. Mrb bu web sitesi vallaha çok iyi, face de paylaştım 27-02-2020 00:50:55

Adana merkezden ben banu. Selamlar web siten yeminle çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 02-03-2020 00:04:10

Uşak merkezden ben banu. Merhabalar sayfan vallaha billaha iyi, linkedinde paylaştım 07-03-2020 14:16:46

Van merkezden ben mehmet. Merhaba herkese web sitesi valla mükemmel, facebookta paylaştım 07-03-2020 23:33:20

Edirne merkezden ben doruk. Merhaba sayfan vallaha billaha çok iyi, tebrikler 13-03-2020 13:04:03

Edirne merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar paylaşımınız vallaha dikkat çekici, saolun 17-03-2020 10:53:01

Yozgat merkezden ben Emine. selamun aleyküm paylaşım inan ki güzel, şukuladım 19-03-2020 21:53:22

Çanakkale merkezden ben ziya. selamun aleyküm sayfa ciddiyim hayran bıraktı, tebrikler 19-03-2020 21:53:24

Selamın aleyküm paylaşımınız vallaha billaha hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım

Uşak merkezden ben elif yılmaz. Merhaba sayfan cidden hayran bıraktı, twitter da paylaştım 19-03-2020 21:53:26

Hakkari merkezden ben ziya. Selamın aleyküm sayfanız gerçekten hayran bıraktı, teraziye tıkladım 19-03-2020 21:53:27

Çorum merkezden ben ali. Selamın aleyküm bu web sitesi inan ki ilgi uyandırıcı, şukuladım 19-03-2020 21:53:29

Iğdır merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm web siten ciddiyim iyi, linkedinde paylaştım 19-03-2020 21:53:31

Yozgat merkezden ben Emine. selam arkadaşlar web sitesi gerçekten dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 19-03-2020 21:53:33

Bartın merkezden ben mehmet. Selam paylaşım harbiden hayran edici, linkedinde paylaştım 19-03-2020 21:53:34

Bursa merkezden ben elif yılmaz. Selam sayfa valla çok iyi, şukuladım 19-03-2020 21:53:35

Ankara merkezden ben Aylin. Selam web siten vallaha dikkat çekici, face de paylaştım 20-03-2020 01:17:28

Ardahan merkezden ben Emine. Selam herkese web siteniz harbiden güzel, linkedinde paylaştım 24-03-2020 18:49:34

Sakarya merkezden ben Gürbüz. Mrb paylaşımınız inanki mükemmel, linkedinde paylaştım 01-04-2020 00:26:47

Aksaray merkezden ben gaye. Merhabalar web siteniz valla dikkat çekici, tebrikler 02-04-2020 08:26:59

Erzurum merkezden ben ali. Slm web siteniz inan ki hayran edici, teraziye tıkladım 26-04-2020 01:10:01

Eskişehir merkezden ben gaye. selam arkadaşlar siteniz valla ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 28-04-2020 14:32:40

Trabzon merkezden ben Aylin. Mrb web siteniz inanki hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 06-05-2020 09:36:58

Konya merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar web siteniz valla mükemmel, sosyal medyada paylaştım 07-05-2020 02:19:42

Mardin merkezden ben Emine. Merhaba sayfanız inanki hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 14-05-2020 09:34:09

Kırşehir merkezden ben ziya. Selam paylaşımınız inan ki hayran edici, linkedinde paylaştım 14-05-2020 21:46:23

Bitlis merkezden ben doruk. Selamlar paylaşım gerçekten çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 17-06-2020 21:52:53

Rize merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm siten ciddiyim ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 29-06-2020 05:06:35

Osmaniye merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar paylaşım harbiden güzel, sosyal medyada paylaştım 08-07-2020 20:15:26

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir