https://www.youtube.com/watch?v=Pw1nsU2pLx0

İşte videomun senaryosu …

Açıkçası insanların soruları var … Simülasyon nedir? Amacı nedir ? Bunun bir simülasyon olduğunu nereden biliyoruz …
Bu soruları tersten cevaplayacağım … nasıl bileceğiz? Bu soruyu cevaplamak için önce bir simülasyonun ne olduğunu tanımlamalıyız … bir simülasyon, zaman içindeki işleyişini temsil eden sürecin veya sistemin yaklaşık bir taklididir. Basit bir örnek … Bu senaryo için basit bir hayran kullanalım. Daha önce hiç hayran görmemiş birine nasıl açıklarsınız, bir fanın havayı nasıl hareket ettirdiğini … basitçe bir fanın havayı hareket ettirdiğini söyleyebilirdiniz çünkü işleyişine yardımcı olan hareketli bir parçası vardır. Bu NASIL olduğunu açıklamıyor! Mümkün olan en basit şekilde, elinizi kullanabilir ve havayı hareket ettirmek için yeterince hızlı dikey olarak hareket ettirebilirsiniz. Fanın NASIL havayı hareket ettirdiğinin kabaca bir tahminini gösterdiniz. Bir fandan istenen nihai sonucu simüle ettiniz. Ama bir simülasyonda olduğumuzu nasıl bileceğiz? Bunu, kusurlarını gözlemleyerek biliyoruz. Hiçbir simülasyon her yönden mükemmel olamaz, dalgalanmalar olur ve düzeltilmesi gerekir, ancak benim sözüme güvenmeyin … * Video ekle 1 *. Kabul edelim ki, bu tek başına bir simülasyonun parçası olduğumuzu göstermez, tıpkı bir arabanın kendi başına bir benzin istasyonunun varlığını göstermemesi, ancak bir tür yakıt ikmal istasyonunun varlığını ima etmesi gibi. Daha fazla sorgulama gereklidir. Ve hiçbir yere hızlı gitmeyen bir tavşan deliğinden düşme olasılığını en aza indirmek için mümkün olduğunca fazla bağlam eklemeye çalışacağım. Gördüğünüz iyi beyefendi, Teorik Fizikçi James Gates. “video 2 ”takın. İsmine ve isteklerine saygı duyacağım ve onu bir otorite olarak kullanmayacağım, ancak onun “gerçek dünya” ile bilgisayarlar arasındaki benzerliklerle ilgili bulgularını mantık çerçevesinde yorumlama özgürlüğünü alacağım.
Simülasyonların amacı nedir? Bu yanlış soru …
Amacı tanımlamak çok önemlidir … amaç, bir şeyin yapılmasının veya yaratılmasının nedenidir veya bir şeyin var olmasıdır. İşte bir kaya … amacı nedir? Yok, kaya doğal süreçlerin nihai sonucudur, evet doğal dedim, simülasyonda olan her şey ona bağlı olanlar için doğaldır. Fanın amacı nedir? Havayı hareket ettirmek için değil mi? Ya birisi hayranları hobi olarak toplarsa ve onları hiç açmazsa? Fan amacını kaybetti mi? Bunu çözmene izin vereceğim. Aşağıdaki yorum. Gördüğünüz gibi, biz insanlar sistem içinde “uçucu” değişkenleriz. Bu ne anlama gelir ? Feci arızalar dışında, fanı açtığınızda dönecek ve daha fazla müdahaleye kadar hiçbir şey olmayacaktır. Öte yandan bir insan, aksi söylenene kadar kendisine verilen veya verdiği talimatlara uymak zorunda değildir. Bir insan, mantık yasaları içindedir, öngörülemez. Yine de en büyük gücümüz, en büyük zayıflığımızdır. Kendi amacımızı tahmin etmek istiyoruz ama yine de seçimlerimizde öngörülemeziz. Simülasyon içinde hayatınızı iyileştirmek istiyorsanız, tıpkı bir makinenin yapacağı gibi bir makine gibi davranmanız, amacınızı seçmeniz ve gerekli adımları gerçekleştirmeniz gerekir.
Simülasyon nedir? Bu soru, “Nasıl biliyoruz, birdir” ile pekala bağlanabilir.
10 kişiye sorun ve 11 farklı yanıt alın.
Öncelikle simülasyonumuzun kusurlu olduğunu kabul ederek başlamalıyız. Mandela Etkisi, böyle bir kusurun kanıtı olacaktır. Sayısız insan belirli bir olayı bir şekilde hatırladığında ve yine de … böyle bir olayın farklı bir kaydı vardır. Birçok kişisel örnekten biri … C-3PO’nun tamamen altın olduğunu hatırlıyorum! Yine de yıllar sonra onun hakkında ilk fark ettiğim şey, sağ bacağında bir gümüş parça var. Nasılsın onu hatırladın mı? Ve kişisel Mandela Etkiniz nedir? Bir sonraki kusur, kanıtlanması zor bir kusurdur, çünkü bunu aynı şekilde hatırlayabilen çok sınırlı sayıda insanın başına gelir ve genellikle yereldir. Bununla ne demek istiyorum? Binalar, çeşitli nesneler, gece boyunca konumu, geometriyi veya rengi değiştiren manzara. Yıllardır aşina olduğunuz ve gördüğünüz her şey bir gecede değişiyor. Bu videoda ele almak istediğim son kusur veya hata Deja-Vu’dur, belirli bir yerde bulunduğunuz ve daha önce belirli bir eylemi yapmış veya görmüş olduğunuz hissi. Simüle edilmiş bir varoluşta yaşadığımızı ve kendi bilgisayar tabanlı simülasyonlarımızın sınırlarını bildiğimizi varsayarsak, bu tür sınırlamaların, daha büyük ölçekte de olsa, içinde yaşadığımız ana simülasyonumuza kadar uzandığını düşünmek güvenlidir. Bu nedenle, tüm sektörler / parçalar aynı işleme önceliğini almaz. Yüksek düzeyde faaliyet gören sektörler önceliklendirilir ve daha fazla kaynak alır. Bir şehir, sektör 1 düşünelim. Sınırlarının dışında daha az aktivite var, genel olarak daha az hareket var, 2. sektörü rastgele boş bir alan olarak kabul edelim. İnsanların “uçucu” değişkenler olduğunu belirlediğimizden beri, insanın yapmayı seçebileceği her olası kombinasyonun kaydını tutmak, hesaplama açısından pahalı olacaktır. Örneğimizde sektör 2 hala güncelleniyor ancak daha az sıklıkta. Şimdi, DEJA-VU neden oluyor? Koşullar tam olarak doğruysa ve siz gözlemci tam olarak 2 sektörün sınırlarında olursanız, bir an için aynı sürecin iki farklı örneğini veya oluşumunu deneyimliyorsunuz demektir. Başka bir deyişle, daha az güncellenen sektöre girdiğiniz ve küçük bir gecikme veya gecikmenin ardından ikinci durum, güncelleme sıklığı arttığında ve tüm süreçler yakalandığında, tabiri caizse yeniden yaşama hissini doğurur. aynı örnek iki kez. Videonun asıl amacı bu olmadığı için hipotezimin çok basit bir versiyonunu sundum. Tam sürümü öğrenmek isterseniz, şimdi aşağıdaki yorum bölümünde bana izin verin. Aklımda bir deney var, eğer başarılı olursa hipotezimin inandırıcılığını artıracak, ancak böyle bir araştırmanın doğasını, ekipmanı ve zamanı göz önüne alarak, ödeyebilmek için Youtube kanalımın yetişmesini beklemem gerekiyor. böyle bir çaba.

Orada güvende kalın kardeşlerim!

Author

53 Comments

1. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Déjà Vu Hipotezi ve Simülasyondaki Hatalar ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşım harbiden hoşuma gitti, teşekkürler , elif yılmaz – 172

2. Gürbüz Reply

Karaman merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm paylaşım harbiden güzel, saolun 11-02-2021 00:08:24

3. Sinop dan kimler var. Déjà Vu Hipotezi ve Simülasyondaki Hatalar . Merhabalar siteniz harbiden güzel, sosyal medyada paylaştım , mehmet – 274

4. elif yılmaz Reply

Afyon dan kimler var. Déjà Vu Hipotezi ve Simülasyondaki Hatalar . Selamın aleyküm web siteniz yeminle dikkatimi çekti, şukuladım , elif yılmaz – 389

5. merhaba arkadaşlar paylaşımın inanki çok iyi, tebrikler

6. Gaziantep dan kimler var. Déjà Vu Hipotezi ve Simülasyondaki Hatalar . selam arkadaşlar web sitesi yeminle dikkat çekici, tebrikler , Emine – 137

7. Selam herkese web siteniz ciddiyim çok güzel, sosyal medyada paylaştım

8. Zonguldak merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar siteniz vallaha hoşuma gitti, teraziye tıkladım 11-02-2021 04:15:41

9. Erzurum dan kimler var. Déjà Vu Hipotezi ve Simülasyondaki Hatalar . selam arkadaşlar paylaşımınız süper ötesi hayran edici, saolun , mehmet – 117

10. Afyon merkezden ben . Mrb siten ciddiyim dikkat çekici, linkedinde paylaştım 11-02-2021 14:37:50

11. Bu konu : ” Déjà Vu Hipotezi ve Simülasyondaki Hatalar ” çok güzel. Selam herkese sayfanız ciddiyim çok hoşuma gitti, face de paylaştım , banu – 488

12. Bu konu : ” Déjà Vu Hipotezi ve Simülasyondaki Hatalar ” çok güzel. Merhaba herkese sayfa gerçekten ilgi uyandırıcı, saolun , emin – 485

13. Amasya merkezden ben mehmet. Selamlar siteniz inanılmaz mükemmel, saolun 13-02-2021 13:02:30

14. Bu konu : ” Déjà Vu Hipotezi ve Simülasyondaki Hatalar ” çok güzel. Slm web siten vallaha dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , gaye – 123

15. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Déjà Vu Hipotezi ve Simülasyondaki Hatalar ” çok güzel. Merhabalar paylaşımınız yeminle iyi, twitter da paylaştım , Gürbüz – 454

16. Gürbüz Reply

Bingöl dan kimler var. Déjà Vu Hipotezi ve Simülasyondaki Hatalar . selam arkadaşlar paylaşımınız vallaha billaha çok güzel, teşekkürler , Gürbüz – 18

17. Selam web sitesi vallaha güzel, face de paylaştım

18. Sinop dan kimler var. Déjà Vu Hipotezi ve Simülasyondaki Hatalar . Merhabalar sayfan gerçekten güzel, facebookta paylaştım , ali – 344

19. Bu konu : ” Déjà Vu Hipotezi ve Simülasyondaki Hatalar ” çok güzel. Mrb paylaşım cidden çok güzel, saolun , ziya – 289

20. Bu konu : ” Déjà Vu Hipotezi ve Simülasyondaki Hatalar ” çok güzel. Merhaba sayfa inanki çok güzel, sağolun , doruk – 461

21. Kırklareli dan kimler var. Déjà Vu Hipotezi ve Simülasyondaki Hatalar . selamun aleyküm paylaşımınız vallaha billaha hoşuma gitti, teşekkürler , doruk – 485

22. Kahramanmaraş merkezden ben gaye. Merhaba herkese siten cidden çok iyi, şukuladım 16-03-2021 16:53:06

23. Bu konu : ” Déjà Vu Hipotezi ve Simülasyondaki Hatalar ” çok güzel. Mrb paylaşımınız inanılmaz iyi, twitter da paylaştım , doruk – 487

24. Merhaba sayfa gerçekten çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

25. Diyarbakır dan kimler var. Déjà Vu Hipotezi ve Simülasyondaki Hatalar . Slm web sitesi inan ki iyi, şukuladım , hatice – 159

26. Bu konu : ” Déjà Vu Hipotezi ve Simülasyondaki Hatalar ” çok güzel. Merhaba web sitesi cidden çok iyi, teşekkürler , ziya – 351

27. Mrb web sitesi inanılmaz hayran edici, facebookta paylaştım

28. Bu konu : ” Déjà Vu Hipotezi ve Simülasyondaki Hatalar ” çok güzel. Merhaba siteniz valla güzel, teraziye tıkladım , memo – 265

29. Kırıkkale dan kimler var. Déjà Vu Hipotezi ve Simülasyondaki Hatalar . Selam herkese sayfa yeminle hoşuma gitti, saolun , Aylin – 154

30. Bilecik dan kimler var. Déjà Vu Hipotezi ve Simülasyondaki Hatalar . Mrb siten cidden hoşuma gitti, facebookta paylaştım , Emine – 214

31. elif yılmaz Reply

Selam siten vallaha billaha hayran edici, şukuladım

32. Gürbüz Reply

Afyon dan kimler var. Déjà Vu Hipotezi ve Simülasyondaki Hatalar . Merhaba herkese paylaşım harbiden hayran edici, face de paylaştım , Gürbüz – 484

33. Selamlar paylaşımın yeminle hoşuma gitti, tebrikler

34. Bu konu : ” Déjà Vu Hipotezi ve Simülasyondaki Hatalar ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web sitesi inan ki iyi, linkedinde paylaştım , ziya – 254

35. Afyon dan kimler var. Déjà Vu Hipotezi ve Simülasyondaki Hatalar . merhaba arkadaşlar web siteniz vallaha hoşuma gitti, şukuladım , ahmet – 270

36. Bu konu : ” Déjà Vu Hipotezi ve Simülasyondaki Hatalar ” çok güzel. Merhabalar sayfan gerçekten çok güzel, sağolun , gaye – 127

37. Bu konu : ” Déjà Vu Hipotezi ve Simülasyondaki Hatalar ” çok güzel. Merhabalar paylaşımınız süper ötesi ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 432

38. merhaba arkadaşlar bu web sitesi yeminle iyi, face de paylaştım

39. Gürbüz Reply

Çanakkale dan kimler var. Déjà Vu Hipotezi ve Simülasyondaki Hatalar . Mrb bu web sitesi harbiden iyi, tebrikler , Gürbüz – 247

40. Isparta merkezden ben Emine. selam arkadaşlar web sitesi inanılmaz dikkat çekici, şukuladım 25-06-2021 17:17:02

41. Mrb sayfa vallaha billaha dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım

42. selam arkadaşlar paylaşımınız süper ötesi ilgi uyandırıcı, sağolun

43. Bu konu : ” Déjà Vu Hipotezi ve Simülasyondaki Hatalar ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımınız ciddiyim dikkat çekici, facebookta paylaştım , mehmet – 405

44. Muğla merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar web siteniz cidden güzel, saolun 10-07-2021 05:00:11

45. Balıkesir merkezden ben emin. Selamın aleyküm siten cidden güzel, saolun 10-07-2021 05:42:18

46. Burdur merkezden ben memo. selam arkadaşlar paylaşım vallaha dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 15-07-2021 14:08:49

47. Sinop dan kimler var. Déjà Vu Hipotezi ve Simülasyondaki Hatalar . Merhabalar sayfa gerçekten hayran edici, teraziye tıkladım , doruk – 378

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link