Kategoriler
Genel

Deja Vu & Uzay ve Zaman duygusu

Deja Vu. Kişisel olarak mutlak günlük temelde yaşadığım her şeyde derin bir his. Son 3 yıl birbiri ardına tekrarlanıyor gibi görünüyor. Bunu anlatmak için elimden geleni yapacağım çünkü deneyimlediğim şeyi açıklamakta bile zorlanıyorum.

Yıl 2017, Daha önce neler olduğuna dair bu bilgi hissini hissetmeye başladım. Benim gf beni ayrılıyor, onun eylemleri böylece daha önce gördüm ve duydum. Aklımızda, bizim tarafımızdan hareket eden arabalardan, havanın kokusuna, ön sundurmamızdaki ayara, sözlerine ve ifadesine tam olarak nasıl olduğunu hayal ettim. Baygınlık ve başım dönüyor. Konuşmaya başlar ve bir sonraki söylediği kelimeleri söyleyerek onu kestim. Bana bakıyor ve uzaklaşıyor.

O yılın ilerleyen saatlerinde şimdi, arkadaşlarla bir bardayım, sigara içiyoruz, bir adam bana yaklaşıyor ve onu çok iyi tanıdığımı hissettim, ama durum böyle değildi. Konuţmadan önce ondan sözlerini çalýyorum. “Hey adam baca deđil sigara içme bölümü.” Bana şaşkın bakıyor ve “düşünüyor musun …” diyordu. İçimdeki bir his her hareketini biliyordu, benimle savaşmaya çalıştı, ama tam olarak nasıl hareket edeceğini bildiğim gibi her hareketini engelledim, hatta bir sonraki hareketini bilmekten kopmaya çalıştım çünkü şu anda kafamda “tekrar oluyor” diye düşündü. Sadece ne olacağını görmek için kursunu farklı şekilde yönlendirmesi için bana bir kez vurmasına izin verdim. Bağırsakta olan iyi bir isabetmiş gibi davrandım. Bana ayrılmadan önce “biraz saygı göster” diyor.

Yıl 2018, yine yeni kız arkadaşım oldu ve Portland Oregon sokaklarında yürüyorum. Biz sadece bir suşi restoranı bırakmıştı. Ani korkunç bir düşüncem var, bize doğru hızla yaklaşan bir araba görüyorum, tekrar bayılıyorum ve çok çabuk geliyorum, yana kaçmaya çalışıyor ama onu geri çekiyorum, panikler ve arabalar bize başka bir vuruş yapmadan önce saniyeler araç, ilk gelen aracı yol almak üzere olduğu yola göndererek araca çarpıyor. Şoför sürüşten geçmiş, ikinci şoför sarhoştu. İkisi de yaşadı.

Yıl 2019, kız arkadaşım neden değiştiğimi merak ediyor, nasıl açıklayacağımı bilmiyordum ama şu anda her seçeneğimi, hareketimi ve her sonucu biliyordum. Ona daha önce olayları gördüğümü söylemeye çalıştım ve hepsinin nasıl olduğunu biliyorum, bunu birkaç kez test etti ve her şeyin şans olduğunu iddia etti. Katılmıyorum. Bu noktada çok kapalı oldum, şimdi sürekli bir transa yol açan bir düşünce halindeyim. Geleceğe yönelik olmayan olaylar düşüncelerimi dolduruyor. Füze saldırıları, pandemi, iç savaş, dünya liderlerinin birbirlerine sırt çevirdiğini, müttefik ulusların düşmana, kıtlığa, yıkıma ve bilinmeyenin derin korkusuna dönüştüğünü gördüm. Değiştim, ilişkimizde daha az aktif oldum. Bana deli olduğumu ve erkek arkadaşı için folyo şapka istemediğini söylüyor. Bunu tam olarak aynı şekilde söyleyeceğini bildiğim beni korkuttu. Benimle ayrılıyor ve beni en çok rahatsız eden şey, ilişkimizi dengeleyecek her sonucu gördüm, ancak geleceğin bu düşüncelerine göre hareket etme düşüncesi beni sadece sadece bu keşke aklın içine sürükleyecekti. .

Yıl şimdi 2020, bunu yaptığım zaman çizelgesinde tahmin ettiğim şeylerin çoğu, haber tekeri segmentlerinden facebooktaki yorum bölümlerine, hatta yanıtlara kadar oldu. Ne söyleyeceklerini biliyorum, nasıl davrandıklarını biliyorum. Bunlar yaşadıklarımın sadece birkaç örneği, daha fazlası var ve zaman çizelgesine karşı değil, onunla birlikte hareket etme sorumluluğum olduğunu hissediyorum. Kaderi değiştirmeye çalışmanın sonucunu gördüm ve yeni deneyimlerim hakkında çok şey öğrendim.

Buradan ayrıldım. Şimdiye kadar okuduysanız çok minnettarım. Aynı şeyi deneyimleyen başkalarını bulma umuduyla çıkıyorum. Sadece hiçbir trolün sahip olduklarını ve başkalarının saygılı olduğunu söylemeyi istiyorum. Hikayemi okuduğunuz için teşekkür ederim.

“Deja Vu & Uzay ve Zaman duygusu” için 30 yanıt

Kırıkkale merkezden ben ali. Merhaba bu web sitesi gerçekten hoşuma gitti, teraziye tıkladım 02-07-2020 12:57:46

Ankara merkezden ben ahmet. Selam herkese web siteniz yeminle ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 09-07-2020 22:06:29

Mersin merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm siten inanki mükemmel, şukuladım 17-07-2020 01:52:19

Uşak merkezden ben ali. Slm paylaşımınız süper ötesi hoşuma gitti, teşekkürler 29-07-2020 14:24:35

Iğdır merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inan ki hayran bıraktı, şukuladım 16-08-2020 06:35:52

Kilis merkezden ben gaye. Mrb paylaşım vallaha billaha ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 18-08-2020 01:31:42

Muş merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar sayfan ciddiyim dikkat çekici, şukuladım 22-08-2020 23:09:01

Balıkesir merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese paylaşım inanki ilgi uyandırıcı, tebrikler 26-08-2020 23:11:33

Bolu merkezden ben Aylin. Merhaba web sitesi ciddiyim dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 10-09-2020 08:15:00

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir