Δ veya Delta, değişim anlamına gelir. Aman tanrım, hepimiz bir değişiklik mi yaşadık? Bu krizde herkes bir şeyler kaybetti, kimisi geçici, kimisi kalıcı.

Toplumlar, her zamankinden daha fazla bölünmüş durumdalar. Gerilim lezzetli. Çünkü değişim acı verici, korkutucu olabilir ve acıtabilir.

Değişiklikleri ister alkışlayın ister kınayın, görülen bazı değişiklikler gerçekten de oldukça ürkütücü. Nobel ödüllü bilim adamları sansürleniyor, batı parlamentolarındaki tartışmalar hızla siliniyor. Kanadalı bir viral immünolog, halka iftira attı. Doktorlar görevden alındı, bazıları uzaklaştırıldı. Harvard tıp profesörü Twitter’dan yasaklandı. Garip yan etkilerden neredeyse hiç bahsedilmiyor. Linked-In’den çıkarılan mRNA’nın ortak mucidi. Erken Covid tedavisi, düşünülmedi bile. Bunların hepsi ‘topluluk yönergelerini’ ihlal ediyor.

Bu sadece buzdağının görünen kısmı, çünkü silinen şey bulunamaz, duyulamaz veya görülemez.

Hepimiz özgürlükleri kaybettik. Bir zamanlar anayasal olan, şimdi şartlı. geçici mi Kimse söyleyemez. Eğriyi düzleştirmek için iki hafta dediler. Sağlıklı olduğu kanıtlanana kadar hastayız, test ediyoruz.

Çünkü sadece iki haftaydı, bu sadece bir maske, bu sadece bir darbe, sadece altı fit, sadece bir Uygulama, başka bir aşı, öğle yemeği için bir kod ve şimdi çocuklar risk altında. Bu sadece bir test ve ardından dükkânınızı kapatmak için izleriz, sadece iki hafta daha, şimdi daha fazla test yok, bir takviye lütfen – kendinizi ve diğerlerini korumak için.

Dünya Sağlık Örgütü, medyan hayatta kalma oranının yüzde 99,8 olduğunu söyledi.

Her şey sağlık ve en iyisi için. Sıradaki sosyal krediyi yerine koyalım.

——————————————————————————— Edwin Aldin tarafından

57 Comments

1. Sinop merkezden ben gaye. Selamın aleyküm sayfan yeminle çok güzel, tebrikler 29-07-2021 13:25:02

2. İstanbul merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar web siteniz süper ötesi hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 29-07-2021 13:25:05

3. Ordu merkezden ben doruk. selam arkadaşlar web siteniz vallaha billaha güzel, sosyal medyada paylaştım 29-07-2021 13:27:17

4. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Delta /_ ” çok güzel. Merhabalar paylaşımınız vallaha güzel, face de paylaştım , Gürbüz – 165

5. Bu konu : ” Delta /_ ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımınız yeminle çok güzel, teraziye tıkladım , hatice – 329

6. Merhabalar web siten vallaha hoşuma gitti, tebrikler

7. Bolu dan kimler var. Delta /_ . Merhaba herkese siteniz ciddiyim çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 45

8. Bu konu : ” Delta /_ ” çok güzel. Mrb sayfan inan ki ilgi uyandırıcı, şukuladım , hatice – 48

9. Muş dan kimler var. Delta /_ . Selam sayfa harbiden dikkat çekici, teraziye tıkladım , Aylin – 146

10. Bu konu : ” Delta /_ ” çok güzel. Slm paylaşımın gerçekten iyi, saolun , ali – 137

11. Erzurum merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar paylaşımın süper ötesi hayran edici, twitter da paylaştım 29-07-2021 13:33:17

12. Bu konu : ” Delta /_ ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siteniz vallaha billaha dikkat çekici, teşekkürler , ziya – 171

13. Merhaba web sitesi süper ötesi çok iyi, teşekkürler

14. Bingöl dan kimler var. Delta /_ . selamun aleyküm paylaşım valla hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , hatice – 196

15. Bu konu : ” Delta /_ ” çok güzel. Selamlar web siten valla hayran edici, şukuladım , memo – 242

16. Zonguldak dan kimler var. Delta /_ . Merhaba herkese paylaşımın inanılmaz hayran edici, sağolun , mehmet – 465

17. Ağrı merkezden ben ahmet. Mrb web siteniz harbiden iyi, şukuladım 29-07-2021 13:41:32

18. Sinop dan kimler var. Delta /_ . Selam herkese paylaşımınız harbiden dikkatimi çekti, teşekkürler , Aylin – 266

19. Giresun dan kimler var. Delta /_ . merhaba arkadaşlar siteniz harbiden hayran bıraktı, facebookta paylaştım , doruk – 290

20. selam arkadaşlar paylaşımın inan ki iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

21. elif yılmaz Reply

Adana dan kimler var. Delta /_ . Selamın aleyküm sayfanız inanki hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 117

22. Konya merkezden ben doruk. Selam siteniz vallaha billaha çok iyi, tebrikler 29-07-2021 13:50:11

23. Kahramanmaraş merkezden ben doruk. Merhaba sayfan vallaha dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 29-07-2021 13:52:28

24. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Delta /_ ” çok güzel. selam arkadaşlar web siteniz yeminle çok iyi, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 77

25. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Delta /_ ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siteniz inanki hoşuma gitti, teşekkürler , elif yılmaz – 75

26. Bu konu : ” Delta /_ ” çok güzel. Selamlar sayfa valla dikkat çekici, twitter da paylaştım , Aylin – 69

27. Bu konu : ” Delta /_ ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşım vallaha dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , ali – 9

28. Bu konu : ” Delta /_ ” çok güzel. selam arkadaşlar web sitesi ciddiyim iyi, saolun , ali – 238

29. Isparta merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar paylaşımınız vallaha çok güzel, tebrikler 29-07-2021 14:12:33

30. selam arkadaşlar paylaşımın inanki güzel, twitter da paylaştım

31. selam arkadaşlar sayfanız inanki hoşuma gitti, twitter da paylaştım

32. Selam paylaşımınız inanki hayran bıraktı, şukuladım

33. Bu konu : ” Delta /_ ” çok güzel. Slm sayfan vallaha billaha çok güzel, teraziye tıkladım , emin – 120

34. Kırıkkale dan kimler var. Delta /_ . Merhaba siteniz inanılmaz dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 433

35. Selamın aleyküm siten harbiden hayran edici, linkedinde paylaştım

36. merhaba arkadaşlar web siteniz vallaha billaha çok iyi, sosyal medyada paylaştım

37. Merhaba sayfan süper ötesi hoşuma gitti, tebrikler

38. Bu konu : ” Delta /_ ” çok güzel. Merhabalar siten valla çok iyi, teraziye tıkladım , memo – 323

39. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Delta /_ ” çok güzel. selam arkadaşlar bu web sitesi valla mükemmel, twitter da paylaştım , Gürbüz – 497

40. Gürbüz Reply

Nevşehir dan kimler var. Delta /_ . Mrb siten vallaha iyi, face de paylaştım , Gürbüz – 467

41. Malatya merkezden ben Hasan. Merhaba herkese paylaşımın inanılmaz ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 10-08-2021 17:11:46

42. Iğdır merkezden ben emin. selamun aleyküm sayfanız inanılmaz çok iyi, sağolun 16-08-2021 18:27:47

43. Merhaba herkese paylaşım inanılmaz dikkat çekici, teşekkürler

44. Edirne dan kimler var. Delta /_ . Merhaba paylaşım inanki hayran edici, facebookta paylaştım , Hasan – 50

45. selam arkadaşlar siteniz yeminle çok hoşuma gitti, face de paylaştım

46. Bu konu : ” Delta /_ ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siten cidden güzel, face de paylaştım , mehmet – 441

47. Manisa merkezden ben Aylin. Merhaba siteniz inanılmaz mükemmel, saolun 25-08-2021 13:15:52

48. Selam siten inanılmaz dikkat çekici, linkedinde paylaştım

49. selam arkadaşlar paylaşımınız inanki güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

50. Bu konu : ” Delta /_ ” çok güzel. selam arkadaşlar siten ciddiyim iyi, şukuladım , ziya – 131

51. Manisa merkezden ben ziya. Selamın aleyküm bu web sitesi yeminle çok iyi, sağolun 31-08-2021 18:46:00

52. Bu konu : ” Delta /_ ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşım inanki çok güzel, teraziye tıkladım , – 334

53. Bu konu : ” Delta /_ ” çok güzel. Selamlar paylaşım vallaha çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , Emine – 342

54. Ordu merkezden ben Emine. Merhaba web siteniz süper ötesi dikkat çekici, şukuladım 15-09-2021 23:28:27

55. Diyarbakır merkezden ben . Selamlar siten süper ötesi iyi, tebrikler 20-09-2021 20:32:13

56. Mardin merkezden ben ali. Mrb web siten inan ki güzel, facebookta paylaştım 24-09-2021 19:24:34

Write A Comment