Kategoriler
Genel

Demokrasiye inanıyor musunuz yoksa insanların kontrolü çok kolay mı?

bu gerçekten çok basit bir soru. Demokrasinin işe yarayacağına inanmak istiyorum ama sonra her iki tarafta da insanlar ve Fox ve MSNBC’de gördükleri her şeye inanan insanlar gibi kült benzeri partizan kabileciliği görüyorum ve gerçekten merak ediyorum, demokrasi en iyi yol mu?

ve eğer öyleyse, kimin oy kullanmasına izin verilmeli? ve neden? Çocukların geleceklerinden beri oy kullanmasına izin verilmesi gerektiğini hissediyorum ve bir çok çocuk Biden gibi yaşlı yaşlılardan veya Trump gibi çılgın sanrılı sosyopatlardan çok daha farkında. Öyleyse neden Biden veya Trump Başkan olabilir ama çok daha akıllı ve daha az çılgın bir çocuk oy bile veremiyor? ve suçtan mahrum bırakma etik midir? çünkü bu anayasaya aykırı değil mi?

Demokrasiye inanıyorsanız, temsili demokrasiye mi yoksa doğrudan demokrasiye mi inanıyorsunuz? demokratik bir hükümet için ideal yapı nedir? Bir temsilci kaç kişiyi temsil etmelidir? Terimler ne kadar olmalıdır? Bir başkan olmalı mı ve görev süreleri ne kadar olmalı?

(Seçim kolejiyle ilgili aynı eski sohbeti yapmak istemiyorum, bu yüzden eğer bu kısmı atlayabilirsek. Lütfen takdir ediyorum.)

“Demokrasiye inanıyor musunuz yoksa insanların kontrolü çok kolay mı?” için 14 yanıt

Zonguldak merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar sayfa gerçekten hayran edici, facebookta paylaştım 17-05-2020 02:06:27

Van merkezden ben elif yılmaz. Merhaba siteniz inanki ilgi uyandırıcı, şukuladım 17-05-2020 02:30:15

Amasya merkezden ben ahmet. Selamlar sayfa vallaha billaha dikkat çekici, şukuladım 17-05-2020 14:53:43

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir