Kategoriler
Genel

Derek Chauvin ve Casey Anthony

Derek Chauvin muhtemelen beraat edecek.

Ve davanın kötü şöhreti, tıpkı Casey Anthony davasında olduğu gibi olacak.

Bir jüri için seçilebilmek için sanığın suçluluğu hakkında potansiyel jüri üyelerinin kararsız olması gerekir. Anthony denemesinde, medyada yer almak jüri seçimini çok zorlaştırdı. Suçluluk ya da masumiyetini aklına getirmemiş 12 kişiyi bulmak neredeyse imkansızdı çünkü mahkemede sunulacak neredeyse tüm kanıtlar zaten televizyonda sunulmuştu – bu yüzden ya bir jüri bir kayanın altında yaşıyor olmalıydı ve dava hakkında bilinmemekte ya da mahkemeye çıkan her şeyi gördükten sonra kızını öldürüp öldürmediğinden emin olmamaları gerekiyordu.

Derek Chauvin’in davası daha da kötü olacak – cinayet herkesin görmesi için videoda. Jüri ya tamamen izole edilmiş ve ne olduğunu bilmeyen ya da ona kamerada boğulduğu için Floyd’a işkence yaptığını ve alay ettiğini gören 12 kişi olmalı ve yine de bir cinayet gördüğünü düşünüyorlarsa emin değiller. Olayla ilgili dünya çapındaki kargaşa göz önüne alındığında, eski olay neredeyse yok olacak. Peki, bir savcı muhtemelen birilerini daha önce duyduklarını ya da onları suçlu bir karara sürüklediklerini gördüklerini söyleyebilirdi? Fazla değil. Casey’nin yaptığı gibi inecek.

“Derek Chauvin ve Casey Anthony” için 7 yanıt

Van merkezden ben gaye. Selam herkese paylaşım süper ötesi dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 13-06-2020 23:25:04

Kırşehir merkezden ben Emine. Slm sayfan cidden çok iyi, twitter da paylaştım 01-07-2020 13:17:24

Sakarya merkezden ben doruk. Selamlar paylaşımınız inan ki çok iyi, tebrikler 02-07-2020 08:23:46

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir