Ben değil, bir arkadaşım Martin Luther ve Martin Luther King Jr’ın üniversiteye kadar aynı kişi olmadığını öğrenmedi.

Ummm… bu garip. İki Martin Luther’in olduğunu bilmiyordum. 24 yaşındayım… üniversiteyi bile bitirdim. Ama ben savunma geçmişim her zaman en kötü deneğimdi haha.

Siktir.TIL

Aptalım ben. Bunu ben de bilmiyordum.

Til

Aynı….😶

Martin Luther’in soyundan geldiğini söyleyen Bay Luther adında bir öğretmenim vardı. Alabildiğin kadar beyazdı. Uzun süre kafamı karıştırdı.

O arkadaş değilim ama şimdi öğrendim

19 yaşıma kadar bunu düşündüm. O zamana kadar Martin Luther’in adını bile duymamıştım.

Aptal beynim bir an için üniversitede birleşsinler diye ne olduğunu merak etti.

Lisedeyken BABAMA aynı şeyi açıkladığımı hatırlıyorum.

Annem 61 yaşında ve bunu ona yaklaşık 2-3 yıl önce anlattım. Dürüst olmak gerekirse, Martin Luther’in Protestanlığı başlatan 16. yüzyıldan kalma bir Alman keşiş olduğuna hala bana tam olarak inandığını düşünmüyorum.

Bugün öğrendim….

Aradaki farkı bilmeyen bir HS sosyal bilgiler öğretmenim bile vardı. Elbette, bu konu onun öğrettiği sınıfın müfredatının bir parçası değildi ama yine de!!!

TIL

Tarih öğretmeniyim. Bunu kaç kişinin bilmediğine şaşıracaksınız.

Aynı burada Wikipedia’nın bile Martin Luther ile karıştırılamayacağına dair bir sözü var.

Tamam, r/todayilearned’e yönlendirilmem gerekiyor, hoşçakal

https://old.reddit.com/r/AskReddit/comments/ocfwtv/what_basic_childrensagelevel_fact_did_you_only/h3v2wqz/

42 Comments

1. elif yılmaz Reply

Selamlar siteniz inanılmaz mükemmel, tebrikler

2. Ordu merkezden ben emin. Mrb paylaşımın vallaha hayran bıraktı, facebookta paylaştım 04-07-2021 03:56:14

3. Bu konu : ” Devlet okulları, Protestan Reformu hakkında eğitim vermeyi çoktan bıraktı. Redditorların Puanları ” çok güzel. Mrb siten ciddiyim ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , Hasan – 420

4. merhaba arkadaşlar bu web sitesi vallaha iyi, face de paylaştım

5. Bayburt merkezden ben emin. merhaba arkadaşlar web siten vallaha dikkatimi çekti, face de paylaştım 06-07-2021 13:25:58

6. Muğla merkezden ben . Selam web siteniz harbiden çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 06-07-2021 14:28:13

7. Bu konu : ” Devlet okulları, Protestan Reformu hakkında eğitim vermeyi çoktan bıraktı. Redditorların Puanları ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımınız ciddiyim çok güzel, sosyal medyada paylaştım , banu – 297

8. Düzce dan kimler var. Devlet okulları, Protestan Reformu hakkında eğitim vermeyi çoktan bıraktı. Redditorların Puanları . selam arkadaşlar paylaşımın yeminle çok güzel, linkedinde paylaştım , Aylin – 310

9. Aksaray merkezden ben ali. selam arkadaşlar siten süper ötesi çok güzel, face de paylaştım 10-07-2021 18:40:53

10. Mardin merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar web siten ciddiyim hayran edici, sosyal medyada paylaştım 13-07-2021 02:59:33

11. Hakkari dan kimler var. Devlet okulları, Protestan Reformu hakkında eğitim vermeyi çoktan bıraktı. Redditorların Puanları . Selam sayfa valla dikkat çekici, teraziye tıkladım , ahmet – 9

12. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Devlet okulları, Protestan Reformu hakkında eğitim vermeyi çoktan bıraktı. Redditorların Puanları ” çok güzel. Merhaba paylaşım vallaha çok güzel, tebrikler , elif yılmaz – 20

13. Selam herkese web sitesi ciddiyim iyi, sosyal medyada paylaştım

14. Merhaba herkese paylaşımın inanki hoşuma gitti, teraziye tıkladım

15. Selam sayfan gerçekten hayran bıraktı, teşekkürler

16. Bu konu : ” Devlet okulları, Protestan Reformu hakkında eğitim vermeyi çoktan bıraktı. Redditorların Puanları ” çok güzel. Mrb paylaşımınız vallaha billaha mükemmel, twitter da paylaştım , Hasan – 332

17. Bursa dan kimler var. Devlet okulları, Protestan Reformu hakkında eğitim vermeyi çoktan bıraktı. Redditorların Puanları . Selam herkese siten gerçekten mükemmel, şukuladım , Emine – 455

18. Slm bu web sitesi gerçekten dikkat çekici, tebrikler

19. Afyon merkezden ben ali. Selamın aleyküm bu web sitesi harbiden hayran edici, facebookta paylaştım 24-07-2021 06:13:30

20. Ardahan dan kimler var. Devlet okulları, Protestan Reformu hakkında eğitim vermeyi çoktan bıraktı. Redditorların Puanları . Merhabalar web siten yeminle çok hoşuma gitti, sağolun , ali – 122

21. Bu konu : ” Devlet okulları, Protestan Reformu hakkında eğitim vermeyi çoktan bıraktı. Redditorların Puanları ” çok güzel. Selam herkese paylaşım harbiden dikkatimi çekti, saolun , doruk – 244

22. Bu konu : ” Devlet okulları, Protestan Reformu hakkında eğitim vermeyi çoktan bıraktı. Redditorların Puanları ” çok güzel. Selam herkese web siteniz yeminle iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , – 452

23. Bu konu : ” Devlet okulları, Protestan Reformu hakkında eğitim vermeyi çoktan bıraktı. Redditorların Puanları ” çok güzel. Merhabalar siteniz gerçekten hoşuma gitti, saolun , Emine – 344

24. Tokat dan kimler var. Devlet okulları, Protestan Reformu hakkında eğitim vermeyi çoktan bıraktı. Redditorların Puanları . Merhaba herkese sayfanız vallaha billaha güzel, şukuladım , doruk – 234

25. Selam herkese siten inanki çok iyi, facebookta paylaştım

26. Denizli dan kimler var. Devlet okulları, Protestan Reformu hakkında eğitim vermeyi çoktan bıraktı. Redditorların Puanları . Merhaba sayfanız inan ki çok iyi, teraziye tıkladım , Aylin – 197

27. Bu konu : ” Devlet okulları, Protestan Reformu hakkında eğitim vermeyi çoktan bıraktı. Redditorların Puanları ” çok güzel. Selam herkese paylaşım süper ötesi hayran edici, twitter da paylaştım , mehmet – 193

28. Mardin dan kimler var. Devlet okulları, Protestan Reformu hakkında eğitim vermeyi çoktan bıraktı. Redditorların Puanları . selam arkadaşlar paylaşımın inanki hayran edici, teraziye tıkladım , doruk – 417

29. Tokat merkezden ben Aylin. Mrb siten inanılmaz ilgi uyandırıcı, şukuladım 26-08-2021 04:10:59

30. Yozgat merkezden ben gaye. selamun aleyküm paylaşımınız inanılmaz dikkat çekici, linkedinde paylaştım 26-08-2021 20:32:18

31. Bu konu : ” Devlet okulları, Protestan Reformu hakkında eğitim vermeyi çoktan bıraktı. Redditorların Puanları ” çok güzel. Selam herkese sayfan yeminle çok güzel, face de paylaştım , ahmet – 320

32. Kayseri merkezden ben emin. Selamın aleyküm sayfa harbiden dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 31-08-2021 22:59:49

33. Bu konu : ” Devlet okulları, Protestan Reformu hakkında eğitim vermeyi çoktan bıraktı. Redditorların Puanları ” çok güzel. Selam web sitesi yeminle çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , emin – 258

34. Artvin merkezden ben Aylin. Merhaba siten ciddiyim çok iyi, saolun 04-09-2021 18:22:24

35. Eskişehir merkezden ben memo. selam arkadaşlar web siten gerçekten çok güzel, linkedinde paylaştım 10-09-2021 23:54:54

36. Edirne dan kimler var. Devlet okulları, Protestan Reformu hakkında eğitim vermeyi çoktan bıraktı. Redditorların Puanları . Mrb paylaşım cidden ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , emin – 340

37. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Devlet okulları, Protestan Reformu hakkında eğitim vermeyi çoktan bıraktı. Redditorların Puanları ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfanız yeminle çok hoşuma gitti, sağolun , elif yılmaz – 472

38. Bu konu : ” Devlet okulları, Protestan Reformu hakkında eğitim vermeyi çoktan bıraktı. Redditorların Puanları ” çok güzel. Selamlar paylaşım yeminle ilgi uyandırıcı, tebrikler , Emine – 284

39. Bu konu : ” Devlet okulları, Protestan Reformu hakkında eğitim vermeyi çoktan bıraktı. Redditorların Puanları ” çok güzel. Slm web sitesi gerçekten çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , ali – 496

40. Ordu dan kimler var. Devlet okulları, Protestan Reformu hakkında eğitim vermeyi çoktan bıraktı. Redditorların Puanları . Selamın aleyküm siten inanılmaz çok iyi, teraziye tıkladım , doruk – 199

41. Bu konu : ” Devlet okulları, Protestan Reformu hakkında eğitim vermeyi çoktan bıraktı. Redditorların Puanları ” çok güzel. Mrb web siten inan ki güzel, sağolun , gaye – 324

Write A Comment