Dünya parayla çalışıyor, bu yadsınamaz ve sahip olduğumuz sistem tüketimli kapitalist bir sistemdir. Özellikle gereksiz olmayan ürünlerin tüketimi, şirketlere ve hissedarlara çok para kazandırıyor. Para kısmen size yeni bir yayın hizmeti, öncekine çok benzeyen yeni bir oyun, yeni bir değersiz film, daha fazla oyuncak, biraz farklı ayakkabılar vb. Para, insanların ürünlerini satarak kazanılır. Bu da şirketler için kâr sağlar ve zenginleri daha da zenginleştirir. Sözde zenginler, lobicilik ya da seçildiklerinde vergileri azaltacak politikacılara bağışlar yoluyla politikayı dikte eden kişilerdir. “Elit” veya %1 olan insanlar, para kazanmak için ürünleri satacak insanlara ihtiyaç duyarlar ve bunlar kontrol sahibi olan insanlardır. Pek çok politikacının aynı şirketlerde hisse sahibi olduğu gerçeğinden bahsetmiyorum bile ve bu nedenle iyi durumda olan bir şirket politikacıları daha zengin yapar ve şirket ancak satacak bir nüfusa sahipse başarılı olabilir.

Zenginler aslında politika olarak kimseyi öldürmek istemezler. Zengin insanlar materyalisttir ve lükse takıntılıdır ve bu lüks olmadan da kimseden farkları yoktur. Örneğin bir yat alın, bu yatta doğrudan veya dolaylı olarak yüzlerce kişi çalışacak ve bu insanların çoğu “zengin” olmayacak, malzemeyi tedarik etmekten paketlemeye ve size hizmet eden birine kadar bir çift ayakkabı alın, katılan birçok kişi olacaktır. Tüm bu insanları birdenbire öldürürseniz, zenginlerin lüksüne sahip olacağını mı düşünüyorsunuz? İstedikleri ürünlere ve istedikleri hizmetlere sahip olacaklarını düşünüyor musunuz? Tabii ki değil.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak, hükümetin insanları öldürecek bir aşı geliştirmesi mantıklı mı? Aşırı nüfus veya kaynak eksikliği diyebilirsiniz ama bunlarla ilgili literatürü görmezden gelsek bile, sence zenginler dünyada olacakların uzun vadeli etkilerini gerçekten umursuyor mu?

İnsanları öldürmek için hiçbir motivasyon yok. Sizi hayatta tutmaları gerekiyor çünkü siz tüketicilersiniz, onlara para kazandırıyorsunuz ve onların kâr ettiği kapitalist sistemin bir parçasısınız. İnsanlar yoksa, onlar için kâr da yoktur, bu da zenginleşmedikleri anlamına gelir.

31 Comments

1. Hatay dan kimler var. Devlet seni neden öldürmek istesin ki? . selamun aleyküm sayfan gerçekten ilgi uyandırıcı, saolun , memo – 215

2. Bu konu : ” Devlet seni neden öldürmek istesin ki? ” çok güzel. Merhabalar sayfa vallaha billaha çok hoşuma gitti, saolun , memo – 20

3. Bu konu : ” Devlet seni neden öldürmek istesin ki? ” çok güzel. Selam herkese sayfa yeminle dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 258

4. Bu konu : ” Devlet seni neden öldürmek istesin ki? ” çok güzel. Merhaba sayfanız ciddiyim hayran bıraktı, face de paylaştım , – 139

5. Bu konu : ” Devlet seni neden öldürmek istesin ki? ” çok güzel. Selam paylaşımın vallaha billaha çok güzel, linkedinde paylaştım , hatice – 104

6. Bitlis merkezden ben ali. Merhaba herkese siten inanılmaz hayran bıraktı, teraziye tıkladım 15-08-2021 13:44:49

7. Merhaba paylaşımınız gerçekten ilgi uyandırıcı, face de paylaştım

8. Adıyaman dan kimler var. Devlet seni neden öldürmek istesin ki? . Selam sayfanız gerçekten güzel, saolun , Emine – 143

9. Karaman merkezden ben emin. selamun aleyküm sayfan cidden hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 15-08-2021 20:28:12

10. Bu konu : ” Devlet seni neden öldürmek istesin ki? ” çok güzel. Mrb siteniz ciddiyim dikkat çekici, şukuladım , ziya – 420

11. Ardahan merkezden ben memo. selam arkadaşlar siteniz cidden çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 16-08-2021 00:38:58

12. Mrb paylaşımın cidden dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum

13. Gürbüz Reply

Merhaba herkese siten yeminle çok güzel, saolun

14. Bu konu : ” Devlet seni neden öldürmek istesin ki? ” çok güzel. selamun aleyküm web siten inanki çok iyi, teraziye tıkladım , gaye – 140

15. Mersin merkezden ben ali. selamun aleyküm siten gerçekten iyi, teraziye tıkladım 18-08-2021 17:31:29

16. Bu konu : ” Devlet seni neden öldürmek istesin ki? ” çok güzel. Selam sayfan inanki hoşuma gitti, tebrikler , ziya – 161

17. Elazığ merkezden ben doruk. Selamlar siten süper ötesi hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 21-08-2021 16:58:36

18. Bu konu : ” Devlet seni neden öldürmek istesin ki? ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfanız harbiden çok iyi, teşekkürler , mehmet – 204

19. Selamın aleyküm web sitesi süper ötesi iyi, sosyal medyada paylaştım

20. Merhaba herkese web siten inan ki çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

21. Burdur dan kimler var. Devlet seni neden öldürmek istesin ki? . merhaba arkadaşlar web siten vallaha billaha hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , memo – 176

22. elif yılmaz Reply

Bartın dan kimler var. Devlet seni neden öldürmek istesin ki? . Selamlar web siten inan ki ilgi uyandırıcı, sağolun , elif yılmaz – 443

23. merhaba arkadaşlar web siten inanki hayran edici, sosyal medyada paylaştım

24. Bu konu : ” Devlet seni neden öldürmek istesin ki? ” çok güzel. Slm sayfan harbiden iyi, twitter da paylaştım , Aylin – 228

25. elif yılmaz Reply

Merhabalar paylaşımınız harbiden ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım

26. Hatay dan kimler var. Devlet seni neden öldürmek istesin ki? . Selam siteniz ciddiyim iyi, sağolun , ali – 63

27. Elazığ dan kimler var. Devlet seni neden öldürmek istesin ki? . Selam siteniz vallaha iyi, facebookta paylaştım , memo – 421

Write A Comment