Kategoriler
Genel

Devlet Sponsorlu Çevrimiçi Algı Maalesef Var

İtiraf etmek talihsizdir çünkü güvensizlik ve umutsuzluk seviyesini büyük bir faktörle arttırır, ancak bu kitlesel karışıklık, sözel çatışma, sansür ve kriz zamanlarında hükümetlerin çevrimiçi tartışmaları sockpuppeting ile kontrol etmeye çalıştığı fikrinin sadece bir duruş değil. İşte iki örnek:

https://en.wikipedia.org/wiki/Joint_Threat_Research_Intelligence_Group

https://en.wikipedia.org/wiki/Unit_8200

Bence bir çukurluğu tanımanın bir yolu, ad hominem saldırıları kullanmaları ve aslında kritik tartışmalara girmemeleri. Onları tanımlamanın diğer yolları memnuniyetle karşılanacaktır.

Ben de bir herkes gibi bir sockpuppet sanki ‘shill’ veya ‘troll’ gibi adlandırmak için başvurmak sanki tedavi gerektiğini düşünüyorum. Onları ifşa etmenin en iyi yolu, söylediklerini kanıt ve argümanlarla desteklemelerine meydan okumaktır. Eğer yapamazlarsa ya da sadece isimlendirmeye devam ederse, o zaman bok dolu oldukları açıktır. Eğer yapabilirlerse, açık bir zihinle koyduklarını okumak zorundalar.

“Devlet Sponsorlu Çevrimiçi Algı Maalesef Var” için 25 yanıt

Tunceli merkezden ben mehmet. Mrb web sitesi inan ki mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 21-04-2020 01:02:48

Ardahan merkezden ben ahmet. Selam herkese sayfanız inanki dikkatimi çekti, şukuladım 22-04-2020 13:32:58

Erzincan merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar web sitesi gerçekten hoşuma gitti, teşekkürler 22-04-2020 23:31:18

Adıyaman merkezden ben gaye. Merhaba herkese web siten inanılmaz ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 24-04-2020 09:17:58

Ağrı merkezden ben banu. Selamın aleyküm paylaşım cidden hayran bıraktı, şukuladım 05-05-2020 07:20:09

Gümüşhane merkezden ben banu. Selam web siteniz inanki iyi, linkedinde paylaştım 09-05-2020 01:54:35

Adana merkezden ben Aylin. Selam herkese paylaşımınız vallaha billaha iyi, facebookta paylaştım 10-05-2020 15:25:41

Kastamonu merkezden ben banu. selam arkadaşlar siten cidden çok hoşuma gitti, tebrikler 27-05-2020 21:40:13

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir