Doğu Avrupalılar ve Slavlar, Batı Avrupa’da ciddi ayrımcılığa maruz kalıyor. Irkçı hakaretlerden, ayrımcılıktan, dışlamadan fiziksel saldırılara. Doğu Avrupalılara ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapılıyor.

Bu konunun neredeyse hiç tartışılmaması ve bu konuda hiçbir şey yapılmaması beni çok üzüyor. sanki bu ayrımcılık tamamen normalleştirilmiş ve kabul edilebilir ve olmamalı gibi.

Ayrıca insanların paylaştığı birçok örnekle ayrı bir gönderi yaptım:

It’s Eastern European discrimination awareness month. Here are some stories of Eastern European’s facing racism/xenophobia, discrimination in the west. from poland

İşte insanların paylaştığı bazı hikayeler:

1. Polonyalı bir kız olarak kesinlikle. Almanya’da işim (fizik araştırmaları) nedeniyle birçok orta sınıfla kaynaşıyorum ve davet edildiğim arkadaş ve aile toplantılarında Doğu Avrupalılara karşı eleştirileri dinlemek zorunda kaldığım süreler… Şaşırtıcı. İnsanlar ayrıca, Cambridge’de eğitim görmüş bir Polonyalı olduğum için bana düzenli olarak bir hayvanat bahçesi hayvanı gibi davranıyorlar ve ailem, temas kurduğum çoğu Almandan kesinlikle daha varlıklı olmasına rağmen, otomatik olarak mütevazi koşullardan geldiğimi varsayıyorlar. İlk Alman ortağım, ebeveynlerinin Pole ile olan bir ilişkiyi onaylamaması nedeniyle benden ayrıldı. Her neyse, burada 3 yıl geçirdikten sonra taşınacağımı söyleyebiliriz ve sosyal ortam bunun büyük bir parçası.

2. Ben de akademide çalışıyorum ve benzer deneyimlerim var. Ancak genelde Almanlarla pek kaynaşmam. Ben daha çok uluslararasıları tercih ederim. Son zamanlarda Almanlarla gerçekten kötü etkileşimlerim oldu ve kendimi çok ayrımcılığa uğramış hissettim. Komik olan şey, ırkçılık için bir devlet kurumunda çalışan bir kızdı ve bana, sahip olduğum fikirlere sahipsem Almanya’da yaşamamam gerektiğini söyledi. Kusura bakmayın kusura bakmayın ama düşünceniz ne olursa olsun Almanya’da yaşayabilirsiniz. Ama evet bu acıttı. Almanya’dan ayrılmak için sabırsızlanıyorum ve bu en büyük nedenlerden biri.

3. Öyle olmalı, çünkü arkadaşım (Romen olan) yakın zamanda burada Güneybatı Almanya’da bir daire arıyordu ve İKİ farklı ev sahibi ona dairesini bir Rumen’e kiralamayacaklarını söyledi. Bu boku benim geldiğim yerde dene ve böyle bir şey söylediğin için yumruklanma ya da vurulma ihtimalin yüksek.

4. Ayrıca kulağa çok Polonyalı gelen soyadım yüzünden bir daire almam da reddedildi. Bakışlar öldürebilseydi, ev sahibi adımı duyduktan sonra cinayetle suçlanacaktı. Bana verdiği bakışlar. Okuldayken bir arkadaşım tuvalete gitmeleri gerektiği için çantalarına bakabilir miyim diye sordu. Tamamen bizim arkadaş grubumuzdan veya “bunu yapmasına izin verme, senden bir şeyler çalacak, o Polonyalı” diyen biri yok. Bu güne kadar bunun zararsız bir şaka mı yoksa ciddi mi olduğu konusunda emin değilim. Okulda çok zorbalığa uğradım. Annem bir keresinde iki yabancının (hatırladığım kadarıyla orta doğu bölgesi) “Şu anda ihtiyacım olan tek şey Polonyalı köleler” gibi bir şey söylediğine kulak misafiri olmuştu.

5. 7 yılını Almanya’da geçirmiş (10yo-17yo) bir Macar olarak bunu kesinlikle doğrulayabilirim. Batıdaki meşru insanlar bizim sadece şiddeti bilen ve sadece ucuz emek için iyi olan eğitimsiz vahşiler olduğumuzu düşünüyor. Özellikle alt orta sınıfın bir parçasıysanız. Batılı göçmenler elbette kendi çocukları gibi muamele görürler, ancak Doğuluysanız (bir AB ülkesinden gelseniz bile), kendinizi daha düşük, ikinci sınıf bir Avrupalı ​​gibi hissetmenizi sağlarlar.

6. Bana Almanya’da bir devlet lisesindeki ilk yıllarımı hatırlatıyor (Kutup, m22). Tekrar tekrar ırkçı Polonya karşıtı hakaretlerle ve hatta sınıf arkadaşlarımdan zorbalıkla ve ayrıca öğretmenlerden gelen ırkçı imalar ve ayrımcılıkla karşı karşıya kaldım. 8. sınıftan sonra özel okula geçmemin sebeplerinden biri de buydu.

35 Comments

1. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Doğu Avrupalılar, Batı Avrupa’da en çok ayrımcılığa uğrayan gruplardan biridir. kimse bundan bahsetmiyor ” çok güzel. Merhabalar sayfa cidden mükemmel, sağolun , Gürbüz – 229

2. İzmir dan kimler var. Doğu Avrupalılar, Batı Avrupa’da en çok ayrımcılığa uğrayan gruplardan biridir. kimse bundan bahsetmiyor . Merhaba sayfan vallaha billaha dikkat çekici, twitter da paylaştım , Aylin – 235

3. Afyon merkezden ben ali. Merhaba siteniz cidden ilgi uyandırıcı, tebrikler 30-07-2021 10:46:09

4. Bu konu : ” Doğu Avrupalılar, Batı Avrupa’da en çok ayrımcılığa uğrayan gruplardan biridir. kimse bundan bahsetmiyor ” çok güzel. Selam herkese web sitesi gerçekten çok güzel, sağolun , emin – 60

5. Adana dan kimler var. Doğu Avrupalılar, Batı Avrupa’da en çok ayrımcılığa uğrayan gruplardan biridir. kimse bundan bahsetmiyor . merhaba arkadaşlar web siteniz inan ki mükemmel, tebrikler , mehmet – 488

6. Çankırı merkezden ben ali. Merhaba herkese sayfan vallaha billaha dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 30-07-2021 10:50:32

7. Selamın aleyküm web siteniz yeminle hayran bıraktı, tebrikler

8. Selam sayfan ciddiyim hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım

9. Hakkari dan kimler var. Doğu Avrupalılar, Batı Avrupa’da en çok ayrımcılığa uğrayan gruplardan biridir. kimse bundan bahsetmiyor . Merhaba sayfa vallaha güzel, teraziye tıkladım , memo – 333

10. Slm paylaşımın ciddiyim mükemmel, face de paylaştım

11. Bu konu : ” Doğu Avrupalılar, Batı Avrupa’da en çok ayrımcılığa uğrayan gruplardan biridir. kimse bundan bahsetmiyor ” çok güzel. selam arkadaşlar web siteniz inanki mükemmel, teşekkürler , gaye – 49

12. Bu konu : ” Doğu Avrupalılar, Batı Avrupa’da en çok ayrımcılığa uğrayan gruplardan biridir. kimse bundan bahsetmiyor ” çok güzel. selamun aleyküm web sitesi inanılmaz hayran edici, facebookta paylaştım , ali – 99

13. Ordu dan kimler var. Doğu Avrupalılar, Batı Avrupa’da en çok ayrımcılığa uğrayan gruplardan biridir. kimse bundan bahsetmiyor . Selam web siteniz inan ki ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 142

14. elif yılmaz Reply

Bitlis dan kimler var. Doğu Avrupalılar, Batı Avrupa’da en çok ayrımcılığa uğrayan gruplardan biridir. kimse bundan bahsetmiyor . selam arkadaşlar bu web sitesi vallaha dikkat çekici, şukuladım , elif yılmaz – 429

15. Merhaba herkese paylaşım harbiden ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

16. Çorum dan kimler var. Doğu Avrupalılar, Batı Avrupa’da en çok ayrımcılığa uğrayan gruplardan biridir. kimse bundan bahsetmiyor . selam arkadaşlar paylaşımın inanki hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , hatice – 266

17. Selam siteniz süper ötesi ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum

18. Aydın merkezden ben banu. Merhaba sayfanız gerçekten hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 17-08-2021 14:14:09

19. Bu konu : ” Doğu Avrupalılar, Batı Avrupa’da en çok ayrımcılığa uğrayan gruplardan biridir. kimse bundan bahsetmiyor ” çok güzel. Mrb sayfanız inan ki hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım , Gürbüz – 207

20. Elazığ merkezden ben banu. Selamın aleyküm sayfan inanılmaz dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 23-08-2021 16:22:54

21. Uşak dan kimler var. Doğu Avrupalılar, Batı Avrupa’da en çok ayrımcılığa uğrayan gruplardan biridir. kimse bundan bahsetmiyor . Slm siten inanki hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , ahmet – 114

22. Niğde merkezden ben emin. Merhaba herkese paylaşımınız ciddiyim hayran edici, tebrikler 28-08-2021 01:24:35

23. İstanbul merkezden ben hatice. Selamlar web siten valla iyi, teşekkürler 29-08-2021 18:22:41

24. Sinop dan kimler var. Doğu Avrupalılar, Batı Avrupa’da en çok ayrımcılığa uğrayan gruplardan biridir. kimse bundan bahsetmiyor . merhaba arkadaşlar paylaşım yeminle çok hoşuma gitti, sağolun , ahmet – 393

25. Gümüşhane dan kimler var. Doğu Avrupalılar, Batı Avrupa’da en çok ayrımcılığa uğrayan gruplardan biridir. kimse bundan bahsetmiyor . Merhaba siten ciddiyim ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 333

26. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Doğu Avrupalılar, Batı Avrupa’da en çok ayrımcılığa uğrayan gruplardan biridir. kimse bundan bahsetmiyor ” çok güzel. Mrb siten ciddiyim hayran bıraktı, teşekkürler , elif yılmaz – 479

27. Muş merkezden ben . Merhaba herkese sayfanız vallaha iyi, tebrikler 11-09-2021 16:56:11

28. Bu konu : ” Doğu Avrupalılar, Batı Avrupa’da en çok ayrımcılığa uğrayan gruplardan biridir. kimse bundan bahsetmiyor ” çok güzel. selam arkadaşlar web siteniz vallaha hayran bıraktı, sağolun , ali – 42

29. Kırklareli dan kimler var. Doğu Avrupalılar, Batı Avrupa’da en çok ayrımcılığa uğrayan gruplardan biridir. kimse bundan bahsetmiyor . Selam web siten vallaha billaha güzel, şukuladım , hatice – 463

30. Niğde dan kimler var. Doğu Avrupalılar, Batı Avrupa’da en çok ayrımcılığa uğrayan gruplardan biridir. kimse bundan bahsetmiyor . selamun aleyküm web siteniz süper ötesi çok iyi, twitter da paylaştım , doruk – 339

31. Aydın dan kimler var. Doğu Avrupalılar, Batı Avrupa’da en çok ayrımcılığa uğrayan gruplardan biridir. kimse bundan bahsetmiyor . Mrb sayfanız vallaha dikkat çekici, sağolun , – 393

Write A Comment