Tamam, yani şu anda gerçekten çok kızgınım. Bir dolandırıcılık CPP’sinin (Kanada Emeklilik Planı) ne kadar olduğunu anladım. Bu ülkeye toplu göç için bir numaralı argümanlardan biri, nüfus yaşlandıkça emekli aylığı için düşük doğum oranları nedeniyle onlara ihtiyacımız olduğudur.

Bu bir yalan ve bunu kanıtlayabilirim.

CPP, yalnızca emeklilik fonları için kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Hükümet ya cebe atıyor ya da çalıyor. Sayılar toplamıyor.

Örnek olarak bir model kullanalım:

Ortalama işçi ücreti: 40.000 (ortalama çok daha yüksek ama cömert oluyorum).

Çalışılan yıl: 40

CPP kesintisi: Her maaştan% 5,45 (şu anda 1 Mart 2020 itibariyle).

Kanada’da ortalama emekli maaşı ödemesi: Kanada hükümeti web sitesine göre 679,16 / ay. Bu 8149,92 / yıl

Bir kişinin 82 yaşına kadar yaşadığını varsayarsak (Google’a göre ortalama yaşam süresi): yani 82-65 = 17 / yıl * 8149,92 / yıl = 138.548,64 ABD doları

Bunu elde etmek için maaşınızın% 5,45’ine katkıda bulunmanız GEREKİR. Yılda az 40 bin kazanırsan. Hükümet, PARANIZ İÇİN YATIRIMDA kabaca% 2,4’lük bir GETİRİ sağlıyor. 40 yıldan fazla çalışırsanız veya 40 binden fazla kazanırsanız, bu daha da düşüktür.

Para nereye gidiyor? Uyanmak. Bir hisse senedinin ortalama getirisi% 10’dur. Makul bir yatırım yok, bu yüzden kesinlikle zayıf, bu kadar kötü getiri sağlıyor.

Hükümet, her CPP yatırımında ortalama% 6 ROI yaptıysa (bu, kötü ROI’ye çok vasattır). Kanada’daki vergilendirilebilir her yetişkin için CPP’yi İKİ KEZ fazla ödeyebilecekler ve yine de ömür boyu idari harcamalarda (kişi başına) yaklaşık 27.500 dolar kalacaktır.

Para nereye gidiyor? Emekli maaşını karşılamak için Kanada’ya MASS göçmenliği getiriyorlar. Bu bir yalan.

Author

12 Comments

1. Bu konu : ” Doğum Oranlarını Değiştirmek İçin Göçmenlik Bir Aldatmacadır Ve Bunu Kanıtlayabilirim (Kanada) ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımınız valla çok güzel, facebookta paylaştım , ziya – 397

2. Bu konu : ” Doğum Oranlarını Değiştirmek İçin Göçmenlik Bir Aldatmacadır Ve Bunu Kanıtlayabilirim (Kanada) ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siten vallaha billaha iyi, facebookta paylaştım , doruk – 321

3. Bu konu : ” Doğum Oranlarını Değiştirmek İçin Göçmenlik Bir Aldatmacadır Ve Bunu Kanıtlayabilirim (Kanada) ” çok güzel. Selamın aleyküm web siten harbiden çok iyi, sosyal medyada paylaştım , ahmet – 193

4. Bu konu : ” Doğum Oranlarını Değiştirmek İçin Göçmenlik Bir Aldatmacadır Ve Bunu Kanıtlayabilirim (Kanada) ” çok güzel. Slm web siten inanki çok güzel, facebookta paylaştım , – 181

5. Bu konu : ” Doğum Oranlarını Değiştirmek İçin Göçmenlik Bir Aldatmacadır Ve Bunu Kanıtlayabilirim (Kanada) ” çok güzel. Mrb bu web sitesi inanılmaz çok iyi, şukuladım , Hasan – 261

6. Bu konu : ” Doğum Oranlarını Değiştirmek İçin Göçmenlik Bir Aldatmacadır Ve Bunu Kanıtlayabilirim (Kanada) ” çok güzel. Selam herkese web siteniz vallaha billaha hoşuma gitti, saolun , mehmet – 214

7. Kırıkkale dan kimler var. Doğum Oranlarını Değiştirmek İçin Göçmenlik Bir Aldatmacadır Ve Bunu Kanıtlayabilirim (Kanada) . Selamlar sayfa harbiden hayran bıraktı, facebookta paylaştım , emin – 457

8. Kocaeli dan kimler var. Doğum Oranlarını Değiştirmek İçin Göçmenlik Bir Aldatmacadır Ve Bunu Kanıtlayabilirim (Kanada) . Merhaba herkese paylaşım yeminle iyi, linkedinde paylaştım , ziya – 452

9. Bu konu : ” Doğum Oranlarını Değiştirmek İçin Göçmenlik Bir Aldatmacadır Ve Bunu Kanıtlayabilirim (Kanada) ” çok güzel. Mrb bu web sitesi inanki dikkatimi çekti, sağolun , – 227

10. Eskişehir dan kimler var. Doğum Oranlarını Değiştirmek İçin Göçmenlik Bir Aldatmacadır Ve Bunu Kanıtlayabilirim (Kanada) . selam arkadaşlar siten inanki ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım , ali – 226

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link