Dr. Charles Lieberman (tutuklandı), Ron Fouchier PhD ve Dr. Frank Plummer (merhum) arasında daha derin bir bağlantı var mı?

Sanırım bu üçü Çin Bin Yetenek programının bir parçası olabilir veya başka bir şekilde bağlantılı olabilir. Lieberman kesinlikle bunun bir parçasıydı. Daha fazla araştırmaya ihtiyaç var, ancak onların atılımlarının COVID oluşumunun yolunu açtığını hissediyorum. İşte şu ana kadar alıntılar ve kaynaklarla elde ettiklerim.

Sıvı bir şişede asılı duran ve sıvı bir masaüstüne döküldüğünde kendi kendine birleşen bir bilgisayar hayal edin. Bilim kurgu gibi mi geliyor? Hyman kimya profesörü Charles Lieber, araştırmacıların zaten küçük mantık devreleri ve hafıza yarattığı laboratuvarında bunu gerçekleştiriyor … ¹

“Gelecekte gerçekten devrim yaratmanın yolu,” diyor, “tamamen farklı bir yaklaşım benimsemek: aşağıdan yukarıya bir şeyler inşa etmek.” Bunu en küçük yapı taşlarından başlayarak yaptı – birkaç bin dolar değerinde ekipmanla bir tezgah üzerinde nispeten ucuza üretilebilen teller sadece üç nanometre.

Daha şimdiden laboratuvarı sadece 10 atom çapında bir transistör üretti.

“Normalde bir transistörün yüzeyine bağlanan bir molekülün büyük bir etkisi olmaz,” diye açıklıyor, “ancak üzerinde yüklü bir proteinin, yüzeyin büyük bir bileşen olduğu çok küçük bir şeye geldiğini hayal edin. bu yüklü vücut yukarı kalkar ve transistörü biyolojik veya kimyasal olarak değiştirir. Özünde, bir proteine, nükleik aside veya başka bir şeye sahip olduğunuzda elektriksel olarak tespit edebilirsiniz. ” Oluşturduğunuz şey bir sensördür.

Lieber şu anda prostat kanserinin erken teşhisi için nanotel sensörleri için bir “kavram kanıtı” üzerinde çalışıyor. Prensip olarak, aynı anda bir milyar şeyi, hatta bir bireyin DNA’sındaki varyasyonları bile tespit etmek için santimetre kare bir çip tasarlayabileceğinizi söylüyor.

Bir lisans öğrencisi bu fikri daha da ileri götürüyor ve biyolojik bir hesaplama arayüzü oluşturmak için çalışıyor.

Lieber’ın yüksek lisans öğrencilerinden biri, ışık kaynakları ve dedektörler oluşturmak için nanotelleri birleştirdi.

Lieber, işlevi kesintiye uğratmadan hücre zarlarına nüfuz etmek ve içlerini araştırmak için kullanılabilecek kadar küçük bir transistör yarattı. Transistör, kıvrımın yanında, saç tokası şeklinde, lipit kaplı bir silikon nanotelde bulunur. Ölçeği, organeller ve aktin filamentleri gibi hücre içi yapılara benzerdir.²

Bakterilerle ve hatta kanserle savaşacak antikorlar üretmek için bir bağışıklık hücresine sinyal gönderebildiğinizi hayal edin. Bu kurgusal olasılık, virüs boyutunda biyo uyumlu bir transistörün geliştirilmesiyle artık gerçeğe bir adım daha yaklaştı.²

Bu nano ölçekli yarı iletken anahtarlar, tek tek hücrelerle iki yönlü iletişim sağlamak için bile kullanılabilir.²

Nano ölçekli bir cihazın gerçekten canlı bir organizma ile iletişim kurabildiği biyolojik bir arayüz tasarlamak, başından beri açık bir hedef olmuştur … ²

… ekibi, saç tokası nanotelini yağlı bir lipit tabakasıyla kapladığında (hücre zarlarının yapıldığı maddenin aynısı), cihaz, hücrelerin virüsleri yutmak için kullandığı bir işlem olan membran füzyonu yoluyla kolayca hücreye çekildi. bakteri.²

Lieber, bu yenilik önemli, çünkü insan yapımı bir yapı bir virüs veya bakteri kadar küçük olduğunda, biyolojik yapıların yaptığı gibi davranabileceğini gösteriyor.²

sadece nöronlar, kalp hücreleri ve kas lifleri içindeki aktiviteyi ölçmek için değil, aynı zamanda tek bir hücre içindeki iki farklı sinyali aynı anda ölçmek için de kullanılabilir – belki hücre içi organellerin işleyişi, yani hücrelerdeki fonksiyonel birimler. enerji üretin, proteinleri katlayın, şekerleri işleyin ve diğer kritik işlevleri yerine getirin²

Bir transistör aynı zamanda bir voltaj darbesinin uygulanmasına da izin verdiğinden, bu tür cihazlar bir gün Parkinson hastaları için hibrid biyolojik-dijital hesaplama veya derin beyin stimülasyonu sağlayabilir veya bulunduğu noktada bilgi işlemeyi gerektiren bir protez için bir arayüz görevi görebilir. sahibine eklenir.²

[Lieber states] “Ölçeği küçültüldüğünde, dijital ve canlı sistemler arasındaki fark bulanıklaşıyor, böylece kulağa bilim kurgu gibi görünen şeyler yapma fırsatına sahip oluyorsunuz – insanların sadece hayalini kurduğu şeyler.” ²

2017’de Leiber ve ekibi, bir hayvanın beynine veya retinasına enjekte edebilen, nöronlara bağlanabilen ve hücreler arasındaki elektrik sinyallerini izleyebilen esnek 3 boyutlu nanoteller ağını başarıyla oluşturdu.

… Lieber, geçenlerde Amerikan yetkilileri tarafından gizlice bir Çin ajanı olduğu için suçlandı. ³

… GreatGameIndia tarafından yapılan araştırma, Lieber’in tam anlamıyla virüs aktarıcıları üzerinde çalıştığını gösterdi … ³

Daha da endişe verici olan şey, federal savcılar tarafından yayınlanan yeminli ifadede, Leiber’in Harvard ve Wuhan Insitute of Technology arasında “elektrikli araçlar için yüksek performanslı nanotel bazlı lityum-iyon pillerin gelişmiş araştırma ve geliştirmesini gerçekleştirmek üzere bir anlaşma imzaladığını belirtmesidir. “… Bir nanobilimci ve Lieber’ın eski öğrencisi şöyle diyor:” Charlie’yi piller veya nanotel piller üzerinde çalışırken görmedim. ” Aslında, tüm araştırma kağıtlarında ve patentlerinde “piller” veya “araçlar” dan hiç bahsedilmiyor.

Sadece araştırması Çin’i bu fütüristik teknolojide önemli bir oyuncu haline getirmekle kalmaz, aynı zamanda Çin’in Biyolojik Hakimiyet hedefine doğru da ileriye doğru bir adım olur.

… Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı (DoD) nanoteknoloji araştırmalarının en büyük destekçilerinden biridir. Nanoelektronik ve nanomalzemeler ile ilgili çeşitli araştırmalara yüz milyonlarca dolar fon sağladılar. Teknoloji, ordunun askerleri kimyasal ve biyolojik saldırılara karşı korumak için kullanabileceği nanosensörler ve nano kaplamalar oluşturmaya yardımcı olabilir.

COVID-19 araştırmasının anahtarı olan bir başka bilim adamı Hollandalı bilim adamı Ron Fouchier’dir. Fouchier, Viroscience alanında tartışmalı bir figürdür. Dünyanın en ölümcül virüs türünü yarattı ve araştırması, bu tür deneyleri fondan kurtarmak ve kapatmak için küresel bir tartışmaya yol açtı. Uzmanlar, yasal olarak, bu tür deneylerin yalnızca küresel bir salgına değil, aynı zamanda biyo-terörizme de yol açabileceğine dair endişelerini dile getirdiler. Ancak Ron Fouchier, COVID-19 araştırmasının da anahtarıdır. GreatGameIndia’nın raporunun yayınlanmasından bir hafta sonra hayatını kaybeden Kanadalı bilim adamı Frank Plummer’a gönderilen Suudi Arabistan’dan kaçırılan SARS Coronavirüsünü izole etti.

1. https://harvardmagazine.com/2001/11/liquid-computing.html

2. https://harvardmagazine.com/2011/01/virus-sized-transistors

3. https://www.google.com/amp/s/greatgameindia.com/chinese-agent-charles-lieber-his-virus-transmitters/amp/

“Dr. Charles Lieberman (tutuklandı), Ron Fouchier PhD ve Dr. Frank Plummer (merhum) arasında daha derin bir bağlantı var mı?” üzerine 18 yorum

1. Sakarya dan kimler var. Dr. Charles Lieberman (tutuklandı), Ron Fouchier PhD ve Dr. Frank Plummer (merhum) arasında daha derin bir bağlantı var mı? . Selam herkese siteniz harbiden çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , doruk – 143

2. Bartın merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar siteniz yeminle iyi, linkedinde paylaştım 25-12-2020 02:40:36

3. Siirt merkezden ben doruk. Mrb siteniz inanılmaz iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 25-12-2020 11:14:21

4. Çorum merkezden ben gaye. Merhaba herkese web sitesi süper ötesi çok iyi, şukuladım 05-01-2021 19:12:46

5. Bu konu : ” Dr. Charles Lieberman (tutuklandı), Ron Fouchier PhD ve Dr. Frank Plummer (merhum) arasında daha derin bir bağlantı var mı? ” çok güzel. Selam sayfanız harbiden dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , mehmet – 318

6. Bu konu : ” Dr. Charles Lieberman (tutuklandı), Ron Fouchier PhD ve Dr. Frank Plummer (merhum) arasında daha derin bir bağlantı var mı? ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfan inanki güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 199

7. Hakkari dan kimler var. Dr. Charles Lieberman (tutuklandı), Ron Fouchier PhD ve Dr. Frank Plummer (merhum) arasında daha derin bir bağlantı var mı? . Merhaba web sitesi harbiden ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , elif yılmaz – 456

8. Gümüşhane merkezden ben Emine. Selam herkese bu web sitesi süper ötesi hayran bıraktı, twitter da paylaştım 27-01-2021 03:05:59

9. Artvin dan kimler var. Dr. Charles Lieberman (tutuklandı), Ron Fouchier PhD ve Dr. Frank Plummer (merhum) arasında daha derin bir bağlantı var mı? . Slm siteniz vallaha billaha dikkatimi çekti, tebrikler , emin – 361

10. Karaman dan kimler var. Dr. Charles Lieberman (tutuklandı), Ron Fouchier PhD ve Dr. Frank Plummer (merhum) arasında daha derin bir bağlantı var mı? . Merhabalar web sitesi harbiden çok iyi, teşekkürler , – 425

11. Bitlis merkezden ben ziya. Merhaba herkese sayfan ciddiyim dikkat çekici, face de paylaştım 13-02-2021 14:39:48

12. Trabzon merkezden ben Emine. Merhaba herkese bu web sitesi inan ki hoşuma gitti, twitter da paylaştım 17-02-2021 12:45:20

13. Afyon dan kimler var. Dr. Charles Lieberman (tutuklandı), Ron Fouchier PhD ve Dr. Frank Plummer (merhum) arasında daha derin bir bağlantı var mı? . Merhaba bu web sitesi inan ki hayran edici, face de paylaştım , Emine – 397

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link