Dr. Josef Mengele – Musevi Mirası Müzesi direktörü David G. Marwell’in yeni kitabı, kötü şöhretli Nazi doktorunu çevreleyen efsaneye ve efsaneye ışık tutuyor.

Dr.Mengele’nin İftirası Bir Yalan Paketiydi

… eski Yahudi Mirası Müzesi direktörü David G. Marwell’in yeni kitabı, “Ölüm Meleğinin Maskesini Ortadan Kaldırmak” … Joseph Mengele efsanesine birçok revizyonist meydan okuma sunuyor.

Marwell’in çalışması, Mengele’nin bugüne kadar en iyi araştırılmış ana akım biyografisi olarak kabul edilir. İçinde, yalnızca “anılarının” “güvenilmez” olduğu sonucuna varmak için “hayatta kalanların” somut deliller ve birincil kaynaklarla tanık ifadelerine çapraz referanslar verdi. Yani yalan söylüyorlar.

Siyam ikizleri yaratmak için insanları bir araya getirmek, bebekleri tren vagonlarına çarptırmak, erkekleri kıza dönüştürmeye çalışmak – bir laboratuar önlüğündeki bir Alman hakkındaki popüler zihne kazınmış barbarlığın tümü, diye sonuçlandırıyor Marwell, bir paket korkunç aldatmacadan başka bir şey değil.

Kitaba göre, aynı zamanda, örneğin gıda yoksunluğunun insan vücudu üzerindeki etkilerini incelerken, zaman zaman etik sınırları aştı, ancak sözde “Ölüm Meleği”, deneklere üstün konaklama ve ayrıcalıklı muamele sunarak bunu telafi etti. deneyler bitmişti. Yaşayan insanlara herhangi bir bağlamda laboratuar örnekleri olarak bakmak insanlıktan çıkarıcı olsa bile, incelediği ikizlere ve cücelere nazik davranıldı. Genel olarak kitap, Mengele hakkında yaygın olarak bilinenlerin, Yahudi “görgü tanıklarının” post-hoc aldatmacaları doğrulayan “görgü tanıkları” sayesinde doğru kabul edilen söylentiler, romanlar ve Hollywood tarafından inşa edilen kurgu olduğunu kabul ediyor.

Mengele’nin, Marwell’in kendisine itibar ettiği kamptaki ana başarısı, zor koşullarda Auschwitz’de büyük bir tifüs salgınını sınırlamak ve önlemek oldu. Bu, Yahudi ve Yahudi olmayan binlerce hayat kurtardı.

Josef Mengele 1977’de Oğluna “Şahsen Hayatında Hiç Kimseye Zarar Vermedi” Dedi

Josef Mengele’nin oğlu Rolf Mengele, 1977’de Brezilya’da saklanan kötü şöhretli babasıyla nihayet buluştuğunda, babası, sahte suçlayıcılarının kendisine yığıldığı yönündeki tüm yanlış iddiaları açıkça reddetti ve oğlunun böyle bir iftiraya inandığına şaşırdı.

Nürnberg’deki ilk Doktorlar Duruşmasında, Mengele’den bahsedilmedi, hatta o sırada Müttefikler tarafından aranmadı; bu, sözde en ‘kötü şöhretli’ figürü olduğu düşünüldüğünde şaşırtıcıdır. Tüm savaşın “Nazi kötülüğü”.

Ve Mengele’nin iddia edilen suçlarının sözde “tanıkları”, onun sarı veya kahverengi saçlı, mavi veya kahverengi gözleri olup olmadığına bile karar veremedi. Ve suçlandığı suçlar birileri için mantıksız Mengele’nin akademik başarıları ve bilimsel anlayışı.

Ancak oğlu Rolf, Nasyonal Sosyalistlerin asla işlemediği suçlar ve “kan hürriyetleri” için kendilerinden nefret etmek için “denazifikasyon” adı verilen bir süreçle beyni yıkanmış, yenilmiş bir Almanya’da büyüdü.

zengin bir Yahudi, açık artırmada Josef Mengele’nin günlüğünü satın aldı ve bunu kamuoyunun gözünden sakladı; bu, içinde suçlayıcı bir şey olmadığının kanıtıdır çünkü olsaydı, yeryüzünde bilinen her dilde yayınlanırdı.

Dr.Mengele Efsanesi

Dr.Mengele Hakkındaki En Büyük Üç Yalan

1. Gaz odalarında ölümüne çalışamayan mahkumları kınadı

2. İkizlerle acımasız deneyler yaptı.

3. Rastgele mahkumlar üzerinde başka acımasız tıbbi deneyler yaptı

… araştırmasına katılan ikizlerin çoğu [were] savaşta hayatta kalabilen ve daha sonra 1984 yılında, çıkarları için hala kulis yapan bir dernek kurabilen … Organizasyon / müzenin adı “MUMLAR” (Auschwitz Çocukları Nazi Ölümcül Laboratuvar Deneyinden Kurtulanlar). Aslında onlar, onların torunları ve savunucuları, Mengele’nin haksız yere lekelenmiş isminden hala şekelleri tırmıklıyorlar.

… Mengele’nin araştırması sadece davranışsal / gözlemsel çalışmalarla sınırlıydı – cerrahi bir şey değil.

… bu canavarca deneylerin “kurbanları”, bu zalimce prosedürlerin hiçbir işaretini göstermedi. Bu “kurtulanların” iddialarını destekleyecek en ufak bir delil bile yoktu – belge yok, otopsi yok. Hiçbir şey değil!

… Dr. Mengele, zaman zaman tifüs salgınından muzdarip bir kampın baş doktorlarından biri olarak hayat kurtarmak için yorulmadan çalıştı – onları almak değil! Zyklon B “gazı” insanları değil bitleri öldürmek için kullanılan bir böcek ilacıydı. Ayrıca, Mengele ve diğer kamp doktorlarının yetkisi altında, tahmini 3000 Yahudi bebek Auschwitz’de doğdu ve bakıldı … okuyun: Auschwitz Bebek Patlaması

“Dr. Josef Mengele – Musevi Mirası Müzesi direktörü David G. Marwell’in yeni kitabı, kötü şöhretli Nazi doktorunu çevreleyen efsaneye ve efsaneye ışık tutuyor.” üzerine 25 yorum

1. İstanbul merkezden ben Aylin. selamun aleyküm paylaşımınız yeminle hayran edici, sosyal medyada paylaştım 04-09-2020 22:53:25

2. Adıyaman merkezden ben mehmet. Selam herkese sayfa inanki hayran bıraktı, sağolun 09-09-2020 07:11:05

3. Çanakkale merkezden ben Gürbüz. Selamlar sayfanız süper ötesi güzel, sosyal medyada paylaştım 15-09-2020 07:44:42

4. Bursa merkezden ben mehmet. Selamlar sayfan harbiden dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 17-09-2020 10:05:19

5. Elazığ merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm web sitesi harbiden hayran edici, twitter da paylaştım 02-10-2020 10:18:46

6. Kırıkkale merkezden ben ali. Mrb sayfanız inanılmaz hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 02-10-2020 11:22:23

7. Diyarbakır merkezden ben Gürbüz. Selam herkese bu web sitesi harbiden iyi, şukuladım 07-10-2020 22:33:10

8. İstanbul merkezden ben gaye. Selam paylaşımın cidden mükemmel, teşekkürler 17-10-2020 18:32:12

Yorum yapın