Yani bu, İsrail çevrelerinde bir tür söylenti olan bir şey.

Bazı geçmişlere göre Hamas, habersiz olanlar için Gazze’de askeri örgüt ve hükümdardır.

Sorun olmalarının nedeni Gazze’nin çok yoğun olması ve bombalanmasının gereksiz can kaybına yol açması, gerilla savaşı tarzlarında kullandıkları bir gerçektir, çoğunlukla yeraltına inen “Gazze Metrosu” adı verilen devasa bir dizi ile hareket ediyorlar. Sürekli geliştirdikleri ve kazdıkları tüneller.

Dün geceye gelmeden önce, sabah İsrail medyası olası bir kara harekatının yaklaştığını haber vermeye başladı.

Bu, Hamas için kötü bir şöhrete sahip çünkü piyade ile savaşırken, daha sonra esir takaslarında vb. Kullanılan askerleri kaçırma şansları çok yüksek, bu onların İsrail ile ilişkilerinde temel para birimidir.

Gün boyunca bununla ilgili daha fazla haber vardı, güçler sınıra taşındı, rezervlerin toplanmasıyla ilgili haberler vb., Her şey bir kara istilası gibi görünen şeye işaret ediyor.

Son olarak, IDF resmi sözcüsü dünyaya İsrail’in Gazze’nin enklavına doğru ilerlemeye başladığını duyurdu, o sırada internetten haber veren çeşitli Gazze telgraf kanallarını, çitin üzerinden gelen tankların videolarını ve birçok iddiayı kontrol ediyordum. İsrail Silahlı Kuvvetleri şu anda Gazze’de, vs vs, herkes işlerin batacağından emindi.

O anda birkaç şey oldu, Hamas bütün gün buna hazırlanıyor, basın açıklamaları vs. yapıyor, beklediler, küçük bir bombardıman, işgalin ne başlaması gerektiğine işaret ediyor ve onların silahlarını kullanarak savaşçılarını gönderdiler. Kara kuvvetleriyle savaşmaya başlamak için metro tünelleri cepheye.

Ancak, kimseyle tanışmadılar, bunun yerine, 160 uçak o sırada havadaydı ve hepsi aynı anda istihbarat hedeflerini ve altında tünellerin olduğunu bildikleri alanları yıkmak için bunker-buster bombalarını kullanmaya başladılar (aslında yapabilirsiniz bugün fotoğraflarda çok sayıda krater görün, sokağın ortası gibi garip yerlere çok sayıda bomba düştü, vb.)

Hamas aldatıldı, aniden tüneller çöküyor, savaşçılar tünellere diri diri gömülüyor.

2 saat sonra aslında Gazze’de kimsenin olmadığını anladılar, Gazan kanallarına oldukça kızdılar lol ve resmi sözcüsü kafalarının karıştığını söyledi, bu da kulağa biraz saçma geliyor.

Sonrasında ise şu anda Hamas dün geceden sonra çok fazla roket fırlatmıyor, gerçek bir onay ya da kendi tarafındaki eylemde gözle görülür bir düşüş dışında herhangi bir şey yapmıyor.

Her neyse, bu benim komplo teorim, muhtemelen IDF’nin Hamas’ın ajanlarını hedef almasına ve bölgedeki sivillerin çoğundan kurtulmasına yardımcı olan çok ilginç bir askeri manevra.

Ted Talk’uma geldiğiniz için teşekkür ederim

Author

33 Comments

1. Giresun dan kimler var. Dün gece Hamas aldatıldı . Merhaba herkese paylaşımınız yeminle çok güzel, face de paylaştım , doruk – 81

2. Bu konu : ” Dün gece Hamas aldatıldı ” çok güzel. Selam herkese sayfanız cidden güzel, face de paylaştım , hatice – 100

3. Çorum merkezden ben Emine. selam arkadaşlar siteniz vallaha çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 14-05-2021 10:18:45

4. Muğla merkezden ben mehmet. Selam herkese sayfanız ciddiyim çok hoşuma gitti, face de paylaştım 14-05-2021 15:01:32

5. Karaman dan kimler var. Dün gece Hamas aldatıldı . Merhabalar web siten cidden dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , Aylin – 418

6. Bolu dan kimler var. Dün gece Hamas aldatıldı . Selamlar sayfa gerçekten güzel, şukuladım , Hasan – 351

7. Kırıkkale dan kimler var. Dün gece Hamas aldatıldı . Selamın aleyküm web siten vallaha ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , doruk – 156

8. Hatay merkezden ben banu. Merhaba siteniz cidden dikkat çekici, facebookta paylaştım 18-05-2021 18:32:04

9. Uşak dan kimler var. Dün gece Hamas aldatıldı . selam arkadaşlar paylaşımınız yeminle dikkatimi çekti, face de paylaştım , emin – 58

10. Gürbüz Reply

Karaman dan kimler var. Dün gece Hamas aldatıldı . merhaba arkadaşlar paylaşım inanılmaz dikkat çekici, şukuladım , Gürbüz – 473

11. Gürbüz Reply

Trabzon merkezden ben Gürbüz. Selam herkese paylaşım inan ki güzel, twitter da paylaştım 21-05-2021 03:22:11

12. Gürbüz Reply

merhaba arkadaşlar paylaşımınız valla güzel, sosyal medyada paylaştım

13. Sakarya dan kimler var. Dün gece Hamas aldatıldı . merhaba arkadaşlar web siteniz cidden dikkat çekici, linkedinde paylaştım , ali – 195

14. elif yılmaz Reply

Batman dan kimler var. Dün gece Hamas aldatıldı . Slm web sitesi gerçekten hayran bıraktı, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 230

15. Ağrı merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar paylaşım inanki dikkat çekici, tebrikler 02-06-2021 20:24:23

16. Ankara dan kimler var. Dün gece Hamas aldatıldı . Merhaba paylaşım cidden çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , memo – 479

17. Bu konu : ” Dün gece Hamas aldatıldı ” çok güzel. Selamlar web sitesi inan ki çok hoşuma gitti, tebrikler , emin – 384

18. Hakkari dan kimler var. Dün gece Hamas aldatıldı . Merhabalar bu web sitesi vallaha dikkat çekici, tebrikler , hatice – 194

19. Konya merkezden ben . Selamın aleyküm web siten gerçekten ilgi uyandırıcı, tebrikler 16-06-2021 23:18:19

20. elif yılmaz Reply

Malatya merkezden ben elif yılmaz. Mrb paylaşımın ciddiyim çok iyi, saolun 22-06-2021 22:02:23

21. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Dün gece Hamas aldatıldı ” çok güzel. merhaba arkadaşlar bu web sitesi gerçekten hayran bıraktı, şukuladım , Gürbüz – 12

22. Kahramanmaraş merkezden ben Aylin. Merhaba siteniz valla ilgi uyandırıcı, teşekkürler 27-06-2021 14:01:39

23. İzmir merkezden ben ali. Slm siteniz süper ötesi çok güzel, sosyal medyada paylaştım 28-06-2021 04:12:08

24. Selam sayfa cidden ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım

25. Bu konu : ” Dün gece Hamas aldatıldı ” çok güzel. Merhaba paylaşım inanki çok güzel, saolun , hatice – 230

26. Çorum dan kimler var. Dün gece Hamas aldatıldı . Selam herkese sayfa ciddiyim mükemmel, saolun , emin – 75

27. Bu konu : ” Dün gece Hamas aldatıldı ” çok güzel. selamun aleyküm bu web sitesi gerçekten çok güzel, teraziye tıkladım , doruk – 165

28. Bolu dan kimler var. Dün gece Hamas aldatıldı . Selamın aleyküm sayfan yeminle dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , ziya – 319

29. Iğdır merkezden ben ali. Slm siteniz vallaha güzel, sosyal medyada paylaştım 15-07-2021 10:02:06

30. Bayburt merkezden ben doruk. Slm web siten vallaha billaha dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 21-07-2021 17:48:30

31. Bu konu : ” Dün gece Hamas aldatıldı ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa harbiden hayran bıraktı, saolun , memo – 169

32. selamun aleyküm web siten harbiden dikkat çekici, tebrikler

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link