Dünya Ekonomik Forumu

Neden Dünya Ekonomik Forumu hakkında kimse konuşmuyor – NGO, nihai hedefi “kamu-özel ortaklıkları” nı vurgulayan çok taraflı bir uluslararası yönetim sistemi ve ekonomi politikası ile kamu ve özel sektördeki küreselci elitlerden oluşuyor. KOBİ’ler karantina kısıtlamaları nedeniyle boğulduğundan, girişi engelleyecek ve rekabeti engelleyecek hiçbir yurt içi sınırdaş yok. Bu, şu anda Covid-19 salgını, sistemik sosyal eşitsizlik ve tabii ki iklim değişikliğinden kurtulmanın tek yolu olarak küresel ekonomimizin ve yönetimimizin Büyük Sıfırlanmasını savunan organizasyondur. Ekim 2019’da Bill Gates ile birlikte kötü şöhretli Event 201’i birlikte barındıran aynı organizasyon. O zamandan beri, Covid test sonuçlarını doğrulamak için önerilen Covidpass’ı ve nihayetinde diğer şeylerin yanı sıra seyahat için erişim izni verilmesi gereken aşılama kayıtlarını kullanıma sunan aynı kuruluş.

Ancak bu, küreselci tercihlerini gizlemek için hiç çaba sarf etmedikleri için buzdağının sadece görünen kısmı. Bildirgelerinde oldukça iyi ifade edilmiş. Gerçekten dehşet verici olan şey, politika hedeflerinin ne kadar kapsamlı ve birbiriyle bağlantılı olduğudur. Kademeli değişimi beklemiyorlar, kritik bir kütleye ulaşıldığında bu hızlı ve geniş kapsamlı olacak. Şans eseri, küreselci yanlısı Biden’in başarılı yeminlerinin ardından Ocak 2021’de Büyük Sıfırlama Zirvesi’ne ev sahipliği yapacaklar. Bu, istenen sonuçları uygulamak için çarkları gerçekten harekete geçirdiklerinde olacak. Neyin gerçeğe dönüştüğünü görmek istedikleri çok açık bir şekilde ifade edildiği için web sitelerine göz atmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Bir süredir bu bilgiyi sindiriyorum ve neredeyse hiç çentik yapmadım. Ancak bu kısa sürede, özellikle halihazırda sürmekte olan girişimlerle ilgili bir çift belirledim.

Bunlar, geleceği şekillendirmekle ilgili birçok platformdan biri olan Medya, Eğlence ve Kültürün Geleceğini Şekillendirme platformları altındadır.

Halihazırda uygulanmakta olan ilk iki girişim, United for News ve Global Alliance for Responsible Media’dır. Birincisi, United for News, kurumsal sponsorları, görmezden geldiğimiz sahte haberlere kıyasla yaygın olarak güvenilir olarak görülen yerel istasyonlarla doğrudan eşleştirerek bize yerel düzeyde güvenilir ve kaliteli haberler sunmayı amaçlamaktadır. Bu girişimin ne kadar ileri gittiği ve yerel düzeyde haberleri ne düzeyde manipüle edebilecekleri belirsizdir. Ancak eve bu kadar yakın olabilmek, merkezi planlama etkililiğinin karmaşıklığından ve istenen sonuçlara olan bağlılığından bahseder.

Kısa süre önce hayata geçirilen bir sonraki proje, Google ve Microsoft gibi teknoloji devlerinin yanı sıra, tüketiciler için daha sorumlu bir dijital ortam yaratmayı amaçlayan BP’den GSK ve Mastercard’a kadar büyük reklam ve endüstri birliklerinin ortaklığı olan Global Alliance for Responsible Media oldu. Hedefleri, nefret söylemi, zorbalık ve dezenformasyondan dijital güvenliği sağlamak için ortak bir süreç ve araçlar oluşturmaktır. Özellikle çocukların çevrimiçi avlanmadan korunmasıyla ilgileniyorlar, ancak birazdan bu konuya biraz daha dalacağım. Ve tabii ki kişisel verilerimizin korunduğundan ve yalnızca verildiğinde sorumlu bir şekilde kullanılacağından emin olabilecekleri yeni yöntemler uygulamak istiyorlar. Uzun lafın kısası, niyetleri, kabul edilebilir içerik için çok daha katı yönergeler ve uygunluğu sağlamanın bir yolu ile dijital ortamın elden geçirilmesidir. Ve en önemli öncelik olarak tüketici verilerinin korunması ve kullanımı üzerinde gözetim. Bu birliklerin neden yardım etmeyi kabul ettiklerine dair hiçbir fikrim yok ..

İncelediğim son politika girişimi, aynı dijital güvenlik ortamı hedefi kapsamına giriyor. Ve eğer düşündüğüm şey buysa, en rahatsız edici olabilir. Yalnızca dijital ortamı yapılandırmaya ve tüketicilerin içerik paylaşıp bağlanmaları için güvenli bir alan yaratmaya kararlı değiller, ayrıca #DQEveryChild dedikleri 8-12 yaş arası çocuklar için dijital okuryazarlığa yönelik özel olarak tasarlanmış bir girişim kurdular. Bu girişim kapsamında, çocuklara “dijital kullanıma hazır” olmaları için ihtiyaç duyacakları çeşitli becerileri öğretmek için 8 haftalık bir “çocuk dostu sosyal medya” programı kurdular. Dünyanın dört bir yanındaki 145.246 çocuk ve ergenden toplanan verilere dayanan, çocukların çevrimiçiyken ne kadar güvende olduklarını izlemek için oluşturdukları bir dizinin sürekli izlenmesini teşvik ediyorlar. Ve ebeveynlere, çocuklarının bu programı tamamladıktan sonra cep telefonlarına sahip olacak şekilde uygun şekilde donatılacağına dair ince bir öneride bulunun. Bu, çocuklardan hesap oluşturmalarının istendiği ve dijital parmak izlerinin oluşturulduğu kayıt sayfasından hemen önce. Anladığım kadarıyla bu program, web kamerası yetenekleri gerektiren unsurlara sahip. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, DQ Institute’un ABD merkezli bir kar amacı gütmeyen şemsiyesine rağmen, çevrimiçi programın yazılımı Singapur’daki bir LLC’ye kayıtlıdır ve bu nedenle onların yargı yetkisine tabidir. Dünyanın her yerinden çocukları aktif bir şekilde takip ediyorlar ve izliyorlar, yanlış ellerde bulunan istismar potansiyeli ne olabilir?

Umarım tüm bunlar hakkında yanılıyorumdur. Umarım bunun doğru olabileceği ihtimalini düşünmek delidir. Ama ekmek kırıntıları, gitmek istemediğim yöne doğru gitmeye devam ediyor. Dominolar düşmeye devam ediyor. Öyleyse, Amerika son domino. Sizi ve beni ilgilendirmeyen yeni bir dünya düzenine son direniş. Ve bu domino her geçen gün daha fazla çöküşe doğru ilerliyor. Tam istedikleri gibi.

“Dünya Ekonomik Forumu” üzerine 22 yorum

1. Bayburt merkezden ben gaye. selam arkadaşlar siteniz valla hayran bıraktı, twitter da paylaştım 07-09-2020 17:34:45

2. Kırklareli merkezden ben Aylin. Selam herkese siteniz ciddiyim dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 09-09-2020 12:15:43

3. Muş merkezden ben ahmet. Merhaba bu web sitesi süper ötesi mükemmel, face de paylaştım 02-10-2020 09:52:09

4. Artvin merkezden ben mehmet. Merhaba web siteniz gerçekten çok hoşuma gitti, tebrikler 02-10-2020 11:20:55

5. Kırklareli merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar web siteniz ciddiyim çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 06-10-2020 03:06:29

6. Çankırı merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar web siten cidden dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 09-10-2020 19:58:29

7. Bu konu : ” Dünya Ekonomik Forumu ” çok güzel. selam arkadaşlar web siten gerçekten iyi, şukuladım , gaye – 4

Yorum yapın