Dünya çapında hükümetler işsizler için çılgın yüksek sübvansiyonlar sağlıyor ve aynı anda işletmelere yeniden açılabileceklerini söylüyorlar. Ancak, işsizlik ödemeye devam ediyorlar ve bunun üzerine bir sübvansiyon sağlıyorlar. Bunun etkisi, hükümetlerin, devlet çalışanlarının normal işe alınması dışında etkin bir şekilde aktif bir işveren haline gelmesidir. Bu, azalan işgücü arzının ve aynı zamanda işgücü piyasasının tüketicisi olarak hareket etmenin tuhaf bir kesitidir. Ancak net etki, WalMart, Amazon, Kroger, restoranlar vb.’den çok daha büyük bir düşük maaş ölçeğinde bir işveren olarak hareket etmeleridir.

Bu, çalışanların çoğu otelcilikte ve asgari ücret aldıkları diğer işlerde işe geri dönme arzusunu ortadan kaldırmıştır. Ancak bu, çalışmaya devam etmesi beklenen temel çalışanlar olarak sınıflandırılanları hariç tutar. Şirketler esasen çalışanlarına işsizlik maaşları üzerinden primle işe geri dönmeleri için rüşvet vermeye zorlandıklarından hospo ve perakende maaşlarında büyük bir sıçrama görüyoruz (ücretsiz 13 dolar alabildiğiniz zaman 14 dolara çalışır mıydınız?).

Bazı hükümetlerin bu eyleminin iki alana odaklandığına inanıyorum:

1. İnsanları hayatta tutalım ve temel yaşam masraflarını karşılayabileceklerinden (takdire şayan) emin olalım.

2. Orta vadede genel emek arz eğrisini değiştirmesine izin verilen sis perdesinin sağladığı mantığı kullanın. Artık bunu yasalar aracılığıyla manuel olarak yapmakla ilgili zorlu konuşmaları ele almak yerine “ekonomiyi” suçlayabiliriz. Enflasyon devam ederken, yaşanabilir ücretlerle uyumlu hale getirmek için bir kereye mahsus bir ayarlama yaparak yakalama oynayabiliriz. Bunun kanıtı, mantıklı olduğu zamanın ötesinde (yani birkaç ay önce) ekstra yardımların ödenmeye devam etmesidir.

Uzun vadeli bir soru, bu, insanları daha fazla barmenlik veya taşıma masaları yapabildikleri için gerekli görülen işlerden uzaklaştırma etkisine sahip olacak mı? Bu bazı ucube bilimi düzeyinde kasıtsız sonuçlar.

29 Comments

1. Antalya merkezden ben Hasan. Merhaba herkese bu web sitesi inanki dikkat çekici, face de paylaştım 15-05-2021 10:13:08

2. Gürbüz Reply

Selamlar web siteniz vallaha billaha hayran edici, linkedinde paylaştım

3. Afyon merkezden ben mehmet. selamun aleyküm sayfan vallaha iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 15-05-2021 10:52:01

4. Şanlıurfa merkezden ben hatice. Mrb paylaşımınız valla hoşuma gitti, saolun 15-05-2021 10:52:02

5. Kars merkezden ben Emine. Selam herkese paylaşımınız harbiden hayran edici, face de paylaştım 15-05-2021 10:52:19

6. elif yılmaz Reply

Şırnak merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar web sitesi vallaha dikkat çekici, facebookta paylaştım 15-05-2021 18:08:45

7. Kahramanmaraş dan kimler var. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, asgari ücreti yapay olarak şişirmek için COVID’i bir bahane olarak kullanıyor . merhaba arkadaşlar bu web sitesi vallaha mükemmel, teraziye tıkladım , ahmet – 280

8. Şırnak dan kimler var. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, asgari ücreti yapay olarak şişirmek için COVID’i bir bahane olarak kullanıyor . Selamlar paylaşımınız gerçekten iyi, tebrikler , memo – 406

9. Düzce merkezden ben Hasan. merhaba arkadaşlar sayfan inanılmaz hayran bıraktı, twitter da paylaştım 18-05-2021 09:43:38

10. Bu konu : ” Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, asgari ücreti yapay olarak şişirmek için COVID’i bir bahane olarak kullanıyor ” çok güzel. Merhaba herkese web sitesi valla çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , ali – 80

11. İzmir merkezden ben gaye. Selamlar sayfan inan ki çok güzel, face de paylaştım 22-05-2021 23:29:52

12. Bu konu : ” Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, asgari ücreti yapay olarak şişirmek için COVID’i bir bahane olarak kullanıyor ” çok güzel. Merhaba herkese siteniz inanki dikkatimi çekti, tebrikler , doruk – 274

13. Slm sayfanız inan ki dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum

14. Bu konu : ” Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, asgari ücreti yapay olarak şişirmek için COVID’i bir bahane olarak kullanıyor ” çok güzel. Merhaba herkese web siten harbiden dikkat çekici, teşekkürler , Hasan – 478

15. Slm bu web sitesi inanılmaz ilgi uyandırıcı, sağolun

16. Amasya dan kimler var. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, asgari ücreti yapay olarak şişirmek için COVID’i bir bahane olarak kullanıyor . Mrb sayfa yeminle çok güzel, twitter da paylaştım , gaye – 141

17. Kırıkkale merkezden ben gaye. Selamlar sayfan cidden çok güzel, sağolun 12-06-2021 23:03:18

18. Bu konu : ” Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, asgari ücreti yapay olarak şişirmek için COVID’i bir bahane olarak kullanıyor ” çok güzel. Selam web siten valla çok güzel, teşekkürler , doruk – 417

19. Bu konu : ” Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, asgari ücreti yapay olarak şişirmek için COVID’i bir bahane olarak kullanıyor ” çok güzel. Selam sayfanız gerçekten hoşuma gitti, teşekkürler , – 212

20. elif yılmaz Reply

Selamlar siteniz gerçekten hayran bıraktı, saolun

21. Edirne dan kimler var. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, asgari ücreti yapay olarak şişirmek için COVID’i bir bahane olarak kullanıyor . Merhabalar web sitesi inan ki çok iyi, teşekkürler , ali – 452

22. Mardin dan kimler var. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, asgari ücreti yapay olarak şişirmek için COVID’i bir bahane olarak kullanıyor . Merhaba paylaşımın yeminle hayran edici, twitter da paylaştım , ali – 375

23. Bu konu : ” Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, asgari ücreti yapay olarak şişirmek için COVID’i bir bahane olarak kullanıyor ” çok güzel. Selamlar web siteniz ciddiyim mükemmel, sosyal medyada paylaştım , mehmet – 379

24. Giresun dan kimler var. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, asgari ücreti yapay olarak şişirmek için COVID’i bir bahane olarak kullanıyor . selam arkadaşlar sayfa cidden çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , ahmet – 410

25. İzmir dan kimler var. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, asgari ücreti yapay olarak şişirmek için COVID’i bir bahane olarak kullanıyor . merhaba arkadaşlar web siteniz vallaha billaha hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , Emine – 55

26. Giresun merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar sayfanız harbiden ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 17-07-2021 18:39:22

27. Artvin merkezden ben hatice. merhaba arkadaşlar sayfan inanılmaz iyi, saolun 20-07-2021 23:27:01

28. Burdur merkezden ben . Slm siteniz inan ki dikkatimi çekti, şukuladım 23-07-2021 19:17:26

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link