Popüler komploların çoğu basit fikirlidir ve daha uygulanabilir bir planla ilgili bazı kavramları açıklayacağım. Bunun gibi bir plan, insan ırkının uzun vadede hayatta kalması için düşünülebilir, bu durumda bana Thanos diyebilirsiniz. Bu, yalnızca kaynaklar için rekabeti azaltma arzusundan veya insanları korkutup maske takma arzusundan dolayı da izlenebilir.

1. Neden bir virüs kullanırdım ve bu virüs nasıl görünürdü?

2. Neden aşı kullanmıyorum.

3. Ülkeler neden beni durdurmaya çalışacak ve neden başarısız olacaklar?

Neden Bir Virüs Kullanırım?

Gezegenin nüfusunu önemli ölçüde azaltmayı seçseydim, AIDS’in havadan gelen bir versiyonunu geliştirmeye çalışırdım. Tedavi edilmeyen HIV, ilk enfeksiyondan sonraki 10 yıl içinde kendisine ev sahipliği yapanların çoğunu öldürebilir. Bunu çarpıcı biçimde daha bulaşıcı hale getirebilirsem, 10 yıl içinde dünya nüfusunun çoğunluğunu %80 oranında azaltma potansiyeline sahip olmasını bekliyorum.

HIV tedavileri oldukça etkilidir, ancak hasta sayısı önemli ölçüde artarsa, hükümetler etkiyi önemli ölçüde azaltmak için gerekli tedavi hacmini üretemez ve dağıtamaz. Nüfus azaltma yöntemi olarak HIV’in bir zayıflığı ve iki güçlü yanı vardır. HIV’in zayıflığı, çok bulaşıcı olmamasıydı. 1981 yılı sonunda ABD’de 270 kişi AIDS’e yakalanmış ve 121 kişi hayatını kaybetmiştir. 1983’ün sonunda 3064 hastalandı ve 1292 kişi öldü. HIV çok bulaşıcı değildi, ancak zayıflığı giderilebilseydi çok önemli olacak iki güçlü yanı var.

Çoğu hastalığın, kurbanın hastalığı başkalarına bulaştırabileceği nispeten kısa bir penceresi vardır. AIDS’in bağışıklık sistemini nasıl etkilediğinden dolayı, taşıyıcı uzun süre bulaşıcı kalabilir. Bu nedenle, daha bulaşıcı hale getirilebilirse, birçok taşıyıcı, günler yerine yıllar boyunca arkadaşlarına ve aileye bulaşabilir. HIV’in ikinci bir gücü de vardır, çünkü başlangıçta enfekte olan kişi sadece grip benzeri semptomlar yaşar ve bazen hiç semptom göstermez. Bu ayrıca taşıyıcıya, durumun doğası hakkında uyarılmadan önce virüsü başkalarına bulaştırması için daha fazla zaman tanır. Basit bir griple kolayca karıştırılabilir. Bazıları, hastalığın gerçek doğası konusunda bir kez uyarıldığında, hastalığı başkalarına bulaştırmamak için motive olabilir. Koyun postuna bürünmüş bu aldatıcı kurt, Ebola gibi çabuk öldüren ve yırtıcı olduğu kolayca görülen bariz bir kurttan çok daha etkili olacaktır.

Neden Aşı Kullanmam

Yeni veya yeni bir hastalığı dünyaya yaymak için aşı kullanmamamın birçok nedeni var. Her şeyden önce, varsayımsal olarak düşünelim, bazı ülkelerden nüfus azalması amacıyla aşı yoluyla bir hastalığı dağıtmak için benimle işbirliği yapmalarını isteyeceğimi düşünelim. Belirli bir ülkedeki bir kişi bile, başka bir ülkenin sadece plana uyuyormuş gibi davranabileceğini düşünecek kadar zekiyse; o zaman bunu başkalarına iletirler ve güven eksikliği nedeniyle takip etmezler. Rusya’da birisi şu soruyu kendine sorabilir; Ya Çin, on yıl boyunca nüfusunun çoğunu öldürecek formülü dağıtıyormuş gibi yaparsa. Çin, Ukrayna veya başka herhangi bir büyük ülke bunu yapmazsa, o zaman nüfusumuz azalırken onlarınki sabit kalır. Bu, nihayetinde, biz kendi kendimize yaptığımız soykırımın çılgınlığına düşerken, ülkemizin kolay yenilgiye karşı savunmasız kalmasıyla sonuçlanacaktır. Ülkeler arasında böyle bir planı kolaylaştırmak için yeterince güven yok. İkinci bir neden, muhtemelen bana geri dönülebilecek gereksiz etkileşimleri eklemesi olabilir. Aşı kullanmanın stratejik bir hata olmasının başka bir nedeni daha var. Acemi bir suikastçı bile, seçtikleri hedefi silerken kendi adına kayıtlı bir silah kullanmaması gerektiğini bilir. Aşı kullanmak ruhsatlı bir silah kullanmak gibi olurdu, basit ve aptalca bir hata, imalatçıları bir hedef haline getirecek ve muhtemelen bana da geri dönebilir. Mümkün olduğunca az insanı dahil etmek ve virüsü önemli bir dağıtım potansiyeli olan bir yere dağıtmak çok daha basit olurdu.

Ya bir günah keçisini etkili bir şekilde çerçeveleyecek bir durum yaratabilir ya da onu kendi arka bahçeme bırakabilirdim çünkü kimse bunu kasıtlı olarak eve bu kadar yakın bir yerde bırakmamı beklemiyordu. Yorgunluk eninde sonunda tedbiri alacak ve benim belirlediğim kaderin kaçınılmazlığına teslim olmaya sevk edecek.

Ülkeler Neden Beni Durdurmaya Çalışsın?

Ülkelerin beni durdurmaya çalışmasının birçok nedeni var ama tabii ki asıl sebep sadece kendini koruma. Uzun vadeli sonuçları düşünebilen biri, hükümetler virüsü durdurmaya çalışmazlarsa, sonunda o kadar çok kişinin öldüğü bir noktaya ulaşacaklarını ve vatandaşların onlara sırt çevireceğini bilir. Başlangıçta sadece seçimleri bahşiş bırakmak yeterliydi ama sonunda isyanları ve ayaklanmaları tetiklemek için yeterli olacaktı. Liderliğin psikopatlardan mı yoksa azizlerden mi oluştuğu önemli değildi. Bir psikopat gücü elinde tutmak isterken, bir aziz daha iyi bir toplum için çaba gösterir. Bu sonuç, yalnızca olup bitenlerin sonuçlarını anlayamayacak kadar saf olanlar tarafından gözden kaçırılacaktır. Bu saflık düzeyi kitleler arasında yaygın olabilir, ancak seçkinler arasında yaygın olmayacaktır.

Hükümetler Beni Nasıl Durdurmaya Çalışacaklar ve Neden Başarısız Olacaklar?

Her hükümet, gücü elinde tutmak ve düşman ekonomilere karşı savunmasız olmaktan kaçınmak için bir yarış içinde olduklarını anlayacaktır. Ben doğayla birlikte çalışarak aşıları ve tedavileri atlama olasılığı olan değişiklikler yaparken hükümet aşılar ve tedaviler yapmaya çalışacaktı. Hükümetler tam olarak ne olduğunu açıklamak için motive olmayabilirler çünkü ortaya çıkan panik sadece süreci hızlandıracaktır. Ayrıca, dünyadaki etkisini önemli ölçüde azaltacak kadar hızlı bir aşı yapıp dağıtmaları da olası değildir. Pratik önleyici tedbirlerle virüsün yayılmasını durdurmaya çalışabilirler, ancak konağının kalan ömrü boyunca bulaşıcı kalabilen aerosol haline getirilmiş bir virüsün durdurulması imkansız olurdu. HIV’in aerosol haline getirilmiş bir versiyonu, uzun süreler boyunca başkalarına bulaşma kabiliyeti korunurken yapılamıyorsa; o zaman önleyici tedbirlerle durdurmak mümkün olabilir, ancak olası değildir. İnsanlık ilerledi ama değişmedi. Tehlikelere ve uyarılara rağmen, sonunda İkarus’un güneşe çok yakın uçmasını sevecekler ve böylece seçimlerinin sonuçlarından kaçamayacakları bir noktaya gelecekler.

Bu elbette tamamen teoriktir ve zayıf teorileri bir karşılaştırma süreciyle ortaya çıkarmak amacıyla yazılmıştır.

21 Comments

1. Tekirdağ dan kimler var. Dünyanın Nüfusunu Azaltma Planım ve Neden Onu Durduramazsınız? . Slm siteniz inan ki çok iyi, sosyal medyada paylaştım , Aylin – 53

2. Mersin merkezden ben banu. Mrb bu web sitesi yeminle hoşuma gitti, face de paylaştım 22-08-2021 11:08:19

3. Karaman dan kimler var. Dünyanın Nüfusunu Azaltma Planım ve Neden Onu Durduramazsınız? . selamun aleyküm web siten valla hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , ali – 248

4. Selam herkese siten ciddiyim çok güzel, face de paylaştım

5. Kırşehir dan kimler var. Dünyanın Nüfusunu Azaltma Planım ve Neden Onu Durduramazsınız? . Merhaba sayfan harbiden dikkatimi çekti, sağolun , ali – 394

6. elif yılmaz Reply

Muş merkezden ben elif yılmaz. Merhaba paylaşımınız vallaha billaha mükemmel, sağolun 23-08-2021 01:36:53

7. Selamın aleyküm paylaşımınız gerçekten güzel, saolun

8. Aydın merkezden ben Hasan. Selam paylaşımın vallaha çok hoşuma gitti, face de paylaştım 25-08-2021 04:30:48

9. selamun aleyküm siteniz inan ki dikkatimi çekti, face de paylaştım

10. Bu konu : ” Dünyanın Nüfusunu Azaltma Planım ve Neden Onu Durduramazsınız? ” çok güzel. Merhaba paylaşımınız gerçekten güzel, teraziye tıkladım , – 490

11. Merhabalar web sitesi harbiden hayran edici, linkedinde paylaştım

12. Karabük merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar web siteniz süper ötesi hayran edici, teşekkürler 27-08-2021 20:17:18

13. Kahramanmaraş merkezden ben ali. Selam herkese siteniz yeminle iyi, şukuladım 31-08-2021 18:01:25

14. Bu konu : ” Dünyanın Nüfusunu Azaltma Planım ve Neden Onu Durduramazsınız? ” çok güzel. Selam herkese sayfan vallaha billaha dikkatimi çekti, teşekkürler , memo – 240

15. Sivas merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar sayfan ciddiyim ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 07-09-2021 17:51:56

16. selam arkadaşlar paylaşımınız cidden çok hoşuma gitti, tebrikler

17. Bu konu : ” Dünyanın Nüfusunu Azaltma Planım ve Neden Onu Durduramazsınız? ” çok güzel. Slm web siteniz süper ötesi güzel, saolun , memo – 112

18. Bu konu : ” Dünyanın Nüfusunu Azaltma Planım ve Neden Onu Durduramazsınız? ” çok güzel. Slm sayfanız yeminle çok iyi, linkedinde paylaştım , ali – 191

19. Amasya dan kimler var. Dünyanın Nüfusunu Azaltma Planım ve Neden Onu Durduramazsınız? . Selamın aleyküm siteniz vallaha billaha hoşuma gitti, facebookta paylaştım , ziya – 497

Write A Comment