Kategoriler
Genel

Dünyanın son olaylarındaki sembolik paralellikler.

Bunu okumadan önce söylemek istiyorum, lütfen mevcut olayların nedenlerini veya iç işleyişini bilmeyi veya gerçekleşen şeyleri haklı çıkarmaya çalışmadığımı unutmayın. Sadece güncel olaylar sırasında ortaya çıkan sembolizmde bazı korelasyonlara dikkat çekmek istiyorum. Hadi gidelim:

Boğa Gem️ İkizler going️ gidiş olayları bu gerçekten önemlidir. Bu zaman çizelgesi COVID-19 tarafından rahatsız edildi.

Floyd’un videosunu filme alan kızın adı Darnella Frazier. Darnella, buğday gibi görünen zararlı bir otun adı olan Darnel’in kadınsı formudur. Aynı zamanda “gizli” anlamına gelen eski İngilizce kökleri vardır. Frazier, Fransızca için çilek, Fraise, Venüs için kutsal kelimesinin bir çeşididir. Ayrıca Chauvin, El Nuevo Rodeo kulübünde tesadüfen çalışan 17 yaşındadır.

Belediye Başkanı Jacob Frey, Minneapolis belediye başkanı – Jacob bir melekle boğuşan İncil’den bir figür. Ayrıca ikiz kardeşi var. Frey, İskandinav doğurganlık ve güneş ışığı tanrısıdır. Kız kardeşi Freiyja, aşk, doğurganlık, savaş ve ölüm tanrıçasıdır. İsimleri “Cuma” gününe verilen kelimenin temelini oluşturur. Tanrıça Freyja’nın Yunanca ve Roma eşdeğeri, Latince “Veneris” (İspanyolca-viernes, Fransızca – Vendredi, İtalyanca-Venerdì, Rumence – vineri) kelimesinin de bulunduğu Afrodit ve Venüs’tür.

Maya Santamaria- Kutsal MARY kabaca tercüme etsin. Maya Santamaria’nın “la raza” veya “yarış” adlı bir radyo istasyonu var ve hem Floyd hem de Chauvin kulübünde “el Nuevo rodeo” veya “yeni rodeo” olarak çalıştı. Unutmayın, sıradan Amerikan yerel dilinde, “rodeo” terimi, zekâ veya beceri gerektiren bir tür etkileşime atıfta bulunmak için kullanılır. Örnek: “Bu rodeoda ilk defa değil”.

İspanyol Amerika’da rodeo, vaqueroslar tarafından sığırları yeni meralara taşımak, farklı çiftlik sahiplerine ait sığırları ayırmak veya katliam (matanza) için hazırlık yapmak gibi çeşitli amaçlarla toplamak için kullanılan süreçti. Sığırları ayırmak için her yıl yapılan rodeolar, tüm mülkiyet sorunlarına karar veren “Juez del Campo” (âlemin hakimi) tarafından denetlendi. ♉️

Ölümlerin aynı yerde Canavarın Kalbindeki Kukla tiyatrosu adı verilen bir sahne sanatları tiyatrosu da var. Bu tiyatro, her yıl bir Mayıs Günü geçit töreni / festivaline şenlik ateşleri, maskeli geçit törenleri, dev kuklalar ve direği dansları düzenler. Canavarın kalbi, geleneği canlı tutmak için mücadele ediyor ve COVID-19 yardımcı olmadı.

1 Mayıs festivalinin kökenlerinde sığır ve diğer pastoral hayvancılık kurbanları da dahil olmak üzere Flora, Ceres, Dionysius, Afrodit’e (Venüs, sabah yıldızı) ibadet vardır.

Bu festivallerden birine Maiouma deniyordu. John Malalas’ın 6. yüzyıl tarihlerine göre Maiouma, “her üç yılda bir düzenlenen ve Orgies, yani Dionysos ve Afrodit’in Gizemleri” olarak bilinen “gece dramatik bir festivaldi” ve ” “Mayıs-Artemisios ayında kutlanıyor”. Bu süre zarfında, hükümet tarafından otuz günlük “tüm gece sürgünleri” festivalini kapsayacak meşaleler, ışıklar ve diğer masraflar için yeterli para ayrıldı. 1 Mayıs, iktidar gezegeni / savaş tanrısı Mars’ın doğumunu da kutluyor.

Bu kutlamalar arasında, doğumda edinilmiş zararlı ruhların yeni doğmuş bir çocuğu, çocuğun etrafında sihirli bir sınır turu izleyerek elde edilen lustratio adlı tören de vardı. Bu tören, nesneleri, şehirleri, orduları, binaları arındırmak için de yapılabilir ve çoğu zaman bir mülkiyete ve hatta kurbanlara veya domuzlara, koçlara veya boğalara ihtiyaç duyulur. Hayvan ikiye bölünür ve zıt yönlere atılır. ♊️

Gal kültüründe, 30 Nisan akşamı, yaz mevsiminin başlangıcı olan Beltane (“şanslı ateşe dönüşür”) kutlamasıydı. İlk olarak MS 900 yılında onaylanan kutlama, yaz meralarına taşınırken büyük ölçüde sığırları ve diğer hayvancılığı kutsamak için ateşin sembolik kullanımına odaklandı. 18. yüzyıldan beri, birçok Roma Katoliği Mayıs ve Mayıs Günlerini Kutsal Bakire Meryem’e çeşitli Mayıs sadakatleri ile gözlemlemiştir. Joseph’e başka bir ziyafetin yerini alan bu tarih, 1955 yılında Papa Pius XII tarafından Mayıs Günü komünist Uluslararası İşçi Bayramı kutlamalarına bir karşı olarak seçildi.

Hem Avrupa hem de Kuzey Amerika’da gözlemlenen en iyi bilinen modern Mayıs Günü gelenekleri, direğin etrafında dans etmeyi ve Mayıs Kraliçesi’ni taçlandırmayı içerir.

Chauvin’in boynu Floyd’un boynunda olan görüntüsü, suçlanmış bir ikilik tasviri yarattı. Güç beyaz bir adam ve onun çizme altında siyah bir adam. Işıklar gözlerinden “yardım, anne, nefes alamıyorum” diye bağırdıktan sonra dizleri ezilmiş bir zenci adamın boynunda olan beyaz bir polis. Bir erkeğin, gururlu bir güç göstergesinde boğulmasını sağlayarak bir erkeğe kasten zarar verdiği iddia edilmesini korumak için verilen yetkili güç. Bu (travmatize edici) görüntü, bu salgın sırasında nüfusun üzerine koyduğu sınırların simgesidir ve iplerine bağlananları çaresiz kılar. Görüntü aynı zamanda Saint George’a ejderhayı öldürmekle paralellikler çiziyor, burada Saint George, bir köyü su zehirleyerek ve hastalık getirerek kötü bir ejderhaya kurban olarak sunulan bir prensesi kurtarıyor. George, ejderhayı boynundan tasma kementlemek için prensesin kemerini kullanıyor. Prenses daha sonra ejderhaya hükmeder ve şehre getirir, burada St.George, krala şehir Hıristiyanlığa dönüşmeyi kabul ederse ejderhayı öldüreceğini söyler. Kabul ederler ve St.George ejderhayı öldürür. Ejderhanın katledildiği yer, tüm hastalıkları tedavi edebilecek kutsal su çeşmesi içeren Saint George ve prenses Kutsal Meryem’i onurlandıran bir kilise için bir şantiye olarak hizmet etti.

Ve diğer bazı şeylere girelim. Ortağı Grimes (daha sonra tüm bunlara nasıl bağlandığı hakkında çok şey yazabileceğim) ile dünyaya bir erkek bebek karşıladıktan sonra, SpaceX’in Elon Musk ve NASA Artemis’in bir parçası olarak ejderha 2 adlı uzaya bir roket fırlattı adı Yunan ay tanrıçası, Apollo’nun ikiz kız kardeşi, güneş tanrısı, önceki uzay misyonları adını aldı. ♊️ “Bir sonraki kadını ya da bir sonraki adamı aya inmek” için bir program (Donald Trump özellikle hedefin ayda bir Amerikalı kadın elde etmek olduğunu belirtmesine rağmen), özel şirketlerin bir ay ekonomisi kurmaları için bir koloni oluşturma ve Mars’ı kolonileştirmek için.

Bugün gerçekleşen dolunaydaki ay tutulması çilek ay veya gül ay olarak adlandırılır, her ikisi de Afrodit için kutsal olan veya Venüs, genellikle sabah yıldızı olarak adlandırılır.

Buna ekleyebilir veya bir hata gördüğünüz yerde düzeltebilirsiniz. Tüm bunları bir kerede, iç kısımların kopyalandığını / yapıştırıldığını açıklayan bazı bölümlerle yazdım, bu yüzden oldukça karışık.

“Dünyanın son olaylarındaki sembolik paralellikler.” için 27 yanıt

Trabzon merkezden ben doruk. Selamın aleyküm web siten vallaha dikkat çekici, sağolun 06-06-2020 16:38:53

Niğde merkezden ben ziya. Merhaba herkese web siten ciddiyim dikkat çekici, şukuladım 18-06-2020 15:31:59

Bursa merkezden ben Gürbüz. Selam herkese sayfan valla dikkat çekici, linkedinde paylaştım 28-06-2020 04:26:34

Edirne merkezden ben banu. selamun aleyküm siteniz harbiden hoşuma gitti, teraziye tıkladım 29-06-2020 04:36:32

Denizli merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm paylaşımınız gerçekten dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 03-08-2020 17:49:12

Düzce merkezden ben banu. Merhaba herkese web sitesi inanılmaz hoşuma gitti, teşekkürler 09-08-2020 15:50:58

Tunceli merkezden ben Emine. Selamlar paylaşımınız süper ötesi hoşuma gitti, tebrikler 28-08-2020 13:23:52

Gaziantep merkezden ben gaye. selam arkadaşlar paylaşımınız vallaha billaha mükemmel, şukuladım 08-09-2020 23:49:45

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir