https://www.brennancenter.org/our-work/research-reports/hidden-plain-sight-racism-white-supremacy-and-far-right-militancy-law

“Kolluk kuvvetlerindeki sistemik ve örtük önyargıları ele alma çabalarının, kolluk kuvvetlerindeki açık ırkçılık devam ettiği sürece, ceza adaleti sistemindeki ırksal eşitsizlikleri azaltmada etkili olma ihtimali düşüktür. Bunun olduğunu kanıtlayacak çok sayıda kanıt var.

2017’de FBI, beyaz üstünlükçülerin 2000’den bu yana diğer tüm ev içi terörist kategorilerinden daha fazla ölüme neden olan “kalıcı bir ölümcül şiddet tehdidi” oluşturduğunu bildirdi. Endişe verici bir şekilde, dahili FBI politika belgeleri, yerel terörizm vakalarına atanan ajanları da Beyaz üstünlükçü ve araştırdıkları hükümet karşıtı milis gruplarının genellikle kanun uygulayıcı yetkililerle “aktif bağlantıları” vardır.

Şiddet yanlısı beyaz üstünlükçü ve hükümet karşıtı milis gruplarına bağlı silahlı kolluk kuvvetlerinin Amerikan toplumuna verebileceği zararlar abartılamaz. FBI’ın kolluk kuvvetleri ile bu şüpheli terörist gruplar arasındaki bağlantıları kabul etmesine rağmen, Adalet Bakanlığı’nın beyaz üstünlük yanlısı polis memurlarını tespit etmek veya devriye gezdikleri toplulukların güvenliğini ve sivil haklarını korumak için tasarlanmış bir ulusal stratejisi yoktur.

Açıkçası, kolluk kuvvetlerinin yalnızca küçük bir yüzdesinin beyaz üstünlükçü grupların aktif üyeleri olma olasılığı yüksektir. Ancak kolluk kuvvetleri bünyesinde açık ve açık ırkçılığın kanıtlarını bulmak için FBI terör soruşturmalarında toplanan gizli istihbarata erişime gerek yok. 2000 yılından bu yana, beyaz üstünlükçü gruplarla veya aşırı sağcı militan faaliyetlerle bağlantılı olduğu iddia edilen kolluk kuvvetleri, Alabama, California, Connecticut, Florida, Illinois, Louisiana, Michigan, Nebraska, Oklahoma, Oregon, Teksas, Virginia, Washington, Batı’da ifşa edildi. Virginia ve başka yerlerde. Araştırma kuruluşları, ırkçı, doğuştan yanlısı ve cinsiyetçi sosyal medya faaliyetlerine katılan yüzlerce federal, eyalet ve yerel yasa uygulayıcı yetkiliyi ortaya çıkardı ve bu da açık önyargının çok yaygın olduğunu gösteriyor. Bu memurların ırkçı faaliyetleri genellikle kendi departmanlarında bilinir, ancak yalnızca kamu skandallarını tetiklerse disiplin cezası veya işten çıkarılma ile sonuçlanır. “

Author

70 Comments

1. Kütahya merkezden ben mehmet. Selam herkese web sitesi ciddiyim çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 31-08-2020 03:25:54

2. elif yılmaz Reply

Burdur merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar sayfan gerçekten dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 31-08-2020 07:58:41

3. Muş merkezden ben ali. Selam siteniz süper ötesi hayran edici, face de paylaştım 31-08-2020 08:06:26

4. elif yılmaz Reply

selam arkadaşlar paylaşımın vallaha dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım

5. Antalya merkezden ben ali. Selamlar web siten ciddiyim çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 03-09-2020 23:17:45

6. selam arkadaşlar paylaşımınız harbiden hayran edici, sosyal medyada paylaştım

7. Gürbüz Reply

Burdur merkezden ben Gürbüz. Selam herkese web siteniz ciddiyim dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 09-09-2020 02:41:53

8. Giresun merkezden ben ziya. Slm siten vallaha billaha çok güzel, teraziye tıkladım 13-09-2020 05:47:09

9. Gürbüz Reply

Bingöl merkezden ben Gürbüz. Selam herkese bu web sitesi valla güzel, sosyal medyada paylaştım 17-09-2020 21:28:50

10. Gürbüz Reply

Rize merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm bu web sitesi süper ötesi ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 26-09-2020 19:28:03

11. Kırıkkale merkezden ben ziya. Merhaba web sitesi gerçekten dikkat çekici, linkedinde paylaştım 02-10-2020 09:47:51

12. Bilecik merkezden ben gaye. Selam web siteniz vallaha çok iyi, teşekkürler 02-10-2020 11:20:41

13. selam arkadaşlar sayfa inanılmaz hayran bıraktı, face de paylaştım

14. Merhaba siten ciddiyim çok iyi, linkedinde paylaştım

15. Selam paylaşımın vallaha hayran edici, twitter da paylaştım

16. Kütahya merkezden ben doruk. Selam herkese paylaşım süper ötesi iyi, teraziye tıkladım 19-10-2020 05:31:10

17. merhaba arkadaşlar siten inan ki hoşuma gitti, face de paylaştım

18. Selamın aleyküm paylaşım inanılmaz dikkatimi çekti, teşekkürler

19. Siirt dan kimler var. Düz Görüşte Gizlenmiş: Irkçılık, Beyaz Üstünlük ve Yasa Uygulama Alanında Aşırı Sağ Militanlık . Selam herkese web siten inan ki çok güzel, sosyal medyada paylaştım , memo – 496

20. Bu konu : ” Düz Görüşte Gizlenmiş: Irkçılık, Beyaz Üstünlük ve Yasa Uygulama Alanında Aşırı Sağ Militanlık ” çok güzel. Selam siten gerçekten çok iyi, teşekkürler , ali – 126

21. İstanbul dan kimler var. Düz Görüşte Gizlenmiş: Irkçılık, Beyaz Üstünlük ve Yasa Uygulama Alanında Aşırı Sağ Militanlık . merhaba arkadaşlar sayfanız inanki iyi, twitter da paylaştım , Emine – 420

22. Bu konu : ” Düz Görüşte Gizlenmiş: Irkçılık, Beyaz Üstünlük ve Yasa Uygulama Alanında Aşırı Sağ Militanlık ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımın ciddiyim hayran bıraktı, face de paylaştım , banu – 76

23. elif yılmaz Reply

Merhaba herkese web siten cidden çok iyi, saolun

24. Selam herkese sayfa inanılmaz mükemmel, teraziye tıkladım

25. Kırıkkale dan kimler var. Düz Görüşte Gizlenmiş: Irkçılık, Beyaz Üstünlük ve Yasa Uygulama Alanında Aşırı Sağ Militanlık . Merhaba siteniz vallaha billaha çok iyi, şukuladım , Emine – 165

26. Malatya dan kimler var. Düz Görüşte Gizlenmiş: Irkçılık, Beyaz Üstünlük ve Yasa Uygulama Alanında Aşırı Sağ Militanlık . Merhabalar paylaşımın valla hoşuma gitti, teraziye tıkladım , memo – 443

27. Edirne dan kimler var. Düz Görüşte Gizlenmiş: Irkçılık, Beyaz Üstünlük ve Yasa Uygulama Alanında Aşırı Sağ Militanlık . Selamın aleyküm sayfa süper ötesi güzel, teraziye tıkladım , ali – 23

28. Hakkari merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar paylaşım ciddiyim dikkatimi çekti, şukuladım 12-12-2020 03:43:44

29. Mrb sayfanız inan ki dikkat çekici, linkedinde paylaştım

30. Gürbüz Reply

Selamlar sayfanız inan ki çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım

31. merhaba arkadaşlar sayfa yeminle mükemmel, face de paylaştım

32. Van merkezden ben gaye. selam arkadaşlar web siten vallaha billaha iyi, sağolun 17-12-2020 14:00:33

33. İstanbul merkezden ben hatice. selam arkadaşlar paylaşımın süper ötesi hayran bıraktı, teşekkürler 18-12-2020 22:34:15

34. Kocaeli dan kimler var. Düz Görüşte Gizlenmiş: Irkçılık, Beyaz Üstünlük ve Yasa Uygulama Alanında Aşırı Sağ Militanlık . selam arkadaşlar sayfan gerçekten dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , emin – 214

35. Konya merkezden ben gaye. Selamın aleyküm siten inanılmaz hoşuma gitti, sağolun 24-12-2020 17:50:54

36. Bayburt merkezden ben doruk. selam arkadaşlar paylaşımın vallaha billaha mükemmel, sağolun 25-12-2020 00:40:49

37. Bu konu : ” Düz Görüşte Gizlenmiş: Irkçılık, Beyaz Üstünlük ve Yasa Uygulama Alanında Aşırı Sağ Militanlık ” çok güzel. Mrb siteniz valla mükemmel, teraziye tıkladım , Hasan – 95

38. Edirne merkezden ben banu. Selam herkese web sitesi cidden çok güzel, facebookta paylaştım 29-12-2020 15:54:38

39. Bu konu : ” Düz Görüşte Gizlenmiş: Irkçılık, Beyaz Üstünlük ve Yasa Uygulama Alanında Aşırı Sağ Militanlık ” çok güzel. Merhabalar web siteniz inan ki çok güzel, tebrikler , – 122

40. Bu konu : ” Düz Görüşte Gizlenmiş: Irkçılık, Beyaz Üstünlük ve Yasa Uygulama Alanında Aşırı Sağ Militanlık ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşım harbiden çok güzel, sağolun , ahmet – 387

41. Sakarya merkezden ben hatice. Merhaba herkese sayfanız yeminle hoşuma gitti, face de paylaştım 14-01-2021 04:41:22

42. Çorum merkezden ben emin. Selamlar paylaşımınız ciddiyim hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 15-01-2021 00:42:39

43. Van merkezden ben mehmet. Selamlar siten vallaha billaha çok güzel, twitter da paylaştım 16-01-2021 17:18:25

44. merhaba arkadaşlar paylaşımınız inanki iyi, tebrikler

45. Şırnak dan kimler var. Düz Görüşte Gizlenmiş: Irkçılık, Beyaz Üstünlük ve Yasa Uygulama Alanında Aşırı Sağ Militanlık . Merhaba herkese bu web sitesi yeminle güzel, face de paylaştım , – 40

46. Ardahan merkezden ben . Merhaba herkese web siten yeminle dikkat çekici, tebrikler 08-02-2021 11:20:00

47. Selamlar siten vallaha billaha çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım

48. Muğla dan kimler var. Düz Görüşte Gizlenmiş: Irkçılık, Beyaz Üstünlük ve Yasa Uygulama Alanında Aşırı Sağ Militanlık . Selamın aleyküm paylaşımın inan ki güzel, linkedinde paylaştım , ali – 31

49. Bu konu : ” Düz Görüşte Gizlenmiş: Irkçılık, Beyaz Üstünlük ve Yasa Uygulama Alanında Aşırı Sağ Militanlık ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfan ciddiyim dikkat çekici, şukuladım , Hasan – 345

50. elif yılmaz Reply

Ordu dan kimler var. Düz Görüşte Gizlenmiş: Irkçılık, Beyaz Üstünlük ve Yasa Uygulama Alanında Aşırı Sağ Militanlık . Mrb web sitesi valla çok güzel, şukuladım , elif yılmaz – 327

51. Bu konu : ” Düz Görüşte Gizlenmiş: Irkçılık, Beyaz Üstünlük ve Yasa Uygulama Alanında Aşırı Sağ Militanlık ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşım inanki çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , – 54

52. Merhaba paylaşım gerçekten ilgi uyandırıcı, face de paylaştım

53. Selamlar paylaşım ciddiyim çok güzel, linkedinde paylaştım

54. Konya dan kimler var. Düz Görüşte Gizlenmiş: Irkçılık, Beyaz Üstünlük ve Yasa Uygulama Alanında Aşırı Sağ Militanlık . selamun aleyküm sayfanız cidden hayran edici, saolun , banu – 221

55. Selamlar sayfan vallaha hayran bıraktı, teşekkürler

56. Sakarya dan kimler var. Düz Görüşte Gizlenmiş: Irkçılık, Beyaz Üstünlük ve Yasa Uygulama Alanında Aşırı Sağ Militanlık . Selam web sitesi yeminle güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 353

57. Kırşehir dan kimler var. Düz Görüşte Gizlenmiş: Irkçılık, Beyaz Üstünlük ve Yasa Uygulama Alanında Aşırı Sağ Militanlık . merhaba arkadaşlar siten inanılmaz dikkat çekici, linkedinde paylaştım , mehmet – 125

58. Şırnak dan kimler var. Düz Görüşte Gizlenmiş: Irkçılık, Beyaz Üstünlük ve Yasa Uygulama Alanında Aşırı Sağ Militanlık . Selamlar sayfan inanki dikkat çekici, face de paylaştım , Emine – 95

59. Bu konu : ” Düz Görüşte Gizlenmiş: Irkçılık, Beyaz Üstünlük ve Yasa Uygulama Alanında Aşırı Sağ Militanlık ” çok güzel. Mrb sayfa inanılmaz dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , ali – 471

60. Merhaba herkese web siteniz harbiden hayran edici, twitter da paylaştım

61. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Düz Görüşte Gizlenmiş: Irkçılık, Beyaz Üstünlük ve Yasa Uygulama Alanında Aşırı Sağ Militanlık ” çok güzel. Selam herkese paylaşımınız inan ki güzel, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 292

62. Gümüşhane dan kimler var. Düz Görüşte Gizlenmiş: Irkçılık, Beyaz Üstünlük ve Yasa Uygulama Alanında Aşırı Sağ Militanlık . Selam paylaşımınız inan ki dikkatimi çekti, tebrikler , Aylin – 204

63. Selamlar paylaşım ciddiyim çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

64. Iğdır merkezden ben ziya. Merhaba paylaşımın vallaha billaha iyi, tebrikler 08-05-2021 15:13:58

65. Selam herkese siten gerçekten çok güzel, face de paylaştım

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link