Düz Görüşte Gizlenmiş: Irkçılık, Beyaz Üstünlük ve Yasa Uygulama Alanında Aşırı Sağ Militanlık

https://www.brennancenter.org/our-work/research-reports/hidden-plain-sight-racism-white-supremacy-and-far-right-militancy-law

“Kolluk kuvvetlerindeki sistemik ve örtük önyargıları ele alma çabalarının, kolluk kuvvetlerindeki açık ırkçılık devam ettiği sürece, ceza adaleti sistemindeki ırksal eşitsizlikleri azaltmada etkili olma ihtimali düşüktür. Bunun olduğunu kanıtlayacak çok sayıda kanıt var.

2017’de FBI, beyaz üstünlükçülerin 2000’den bu yana diğer tüm ev içi terörist kategorilerinden daha fazla ölüme neden olan “kalıcı bir ölümcül şiddet tehdidi” oluşturduğunu bildirdi. Endişe verici bir şekilde, dahili FBI politika belgeleri, yerel terörizm vakalarına atanan ajanları da Beyaz üstünlükçü ve araştırdıkları hükümet karşıtı milis gruplarının genellikle kanun uygulayıcı yetkililerle “aktif bağlantıları” vardır.

Şiddet yanlısı beyaz üstünlükçü ve hükümet karşıtı milis gruplarına bağlı silahlı kolluk kuvvetlerinin Amerikan toplumuna verebileceği zararlar abartılamaz. FBI’ın kolluk kuvvetleri ile bu şüpheli terörist gruplar arasındaki bağlantıları kabul etmesine rağmen, Adalet Bakanlığı’nın beyaz üstünlük yanlısı polis memurlarını tespit etmek veya devriye gezdikleri toplulukların güvenliğini ve sivil haklarını korumak için tasarlanmış bir ulusal stratejisi yoktur.

Açıkçası, kolluk kuvvetlerinin yalnızca küçük bir yüzdesinin beyaz üstünlükçü grupların aktif üyeleri olma olasılığı yüksektir. Ancak kolluk kuvvetleri bünyesinde açık ve açık ırkçılığın kanıtlarını bulmak için FBI terör soruşturmalarında toplanan gizli istihbarata erişime gerek yok. 2000 yılından bu yana, beyaz üstünlükçü gruplarla veya aşırı sağcı militan faaliyetlerle bağlantılı olduğu iddia edilen kolluk kuvvetleri, Alabama, California, Connecticut, Florida, Illinois, Louisiana, Michigan, Nebraska, Oklahoma, Oregon, Teksas, Virginia, Washington, Batı’da ifşa edildi. Virginia ve başka yerlerde. Araştırma kuruluşları, ırkçı, doğuştan yanlısı ve cinsiyetçi sosyal medya faaliyetlerine katılan yüzlerce federal, eyalet ve yerel yasa uygulayıcı yetkiliyi ortaya çıkardı ve bu da açık önyargının çok yaygın olduğunu gösteriyor. Bu memurların ırkçı faaliyetleri genellikle kendi departmanlarında bilinir, ancak yalnızca kamu skandallarını tetiklerse disiplin cezası veya işten çıkarılma ile sonuçlanır. “

“Düz Görüşte Gizlenmiş: Irkçılık, Beyaz Üstünlük ve Yasa Uygulama Alanında Aşırı Sağ Militanlık” üzerine 18 yorum

1. Kütahya merkezden ben mehmet. Selam herkese web sitesi ciddiyim çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 31-08-2020 03:25:54

2. Burdur merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar sayfan gerçekten dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 31-08-2020 07:58:41

3. Antalya merkezden ben ali. Selamlar web siten ciddiyim çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 03-09-2020 23:17:45

4. Burdur merkezden ben Gürbüz. Selam herkese web siteniz ciddiyim dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 09-09-2020 02:41:53

5. Bingöl merkezden ben Gürbüz. Selam herkese bu web sitesi valla güzel, sosyal medyada paylaştım 17-09-2020 21:28:50

6. Rize merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm bu web sitesi süper ötesi ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 26-09-2020 19:28:03

7. Kırıkkale merkezden ben ziya. Merhaba web sitesi gerçekten dikkat çekici, linkedinde paylaştım 02-10-2020 09:47:51

8. Bilecik merkezden ben gaye. Selam web siteniz vallaha çok iyi, teşekkürler 02-10-2020 11:20:41

9. Kütahya merkezden ben doruk. Selam herkese paylaşım süper ötesi iyi, teraziye tıkladım 19-10-2020 05:31:10

Yorum yapın