Kategoriler
Genel

Eğri # 22’yi düzleştirin. Tekno-Askeri karmaşık kanıt, Çin ile Hibrit Savaş, Neil deGrasse Tyson ve yağmur asteroitleri yağıyor. Ana olay Yok Olma Olayıdır ve hepsi bağlantılıdır.

Daha fazla burada.

Sıkıldın mı? Olmamalısın. Çünkü eğer öyleyse, bazı masa oyunları oynayabiliriz. Bunlar, gözle görülür bir şekilde gizli tutulan şeyleri tam olarak anlamak için harika oyunlar.

Öyleyse, beyaz tavşanı delikten ve içinde bulunduğumuz yeraltı dünyasına, kim olduğumuzu ve şu anda nerede olduğumuzu unutturmak için tasarlanmış olanı takip edelim.

ABD, Çin ve Rusya, toplumlarını bir bütün olarak işlemek için tarıyorlar. Çin’de buna Askeri-Civilan füzyonu denir. Ancak Sivil-Askeri Füzyon stratejisi şu anda her yerde var.

Daha ileriye gitmeden önce, anlamanız gereken başka iki terim daha var: Gray Zone ve Hybrid Warfare.

Karma Savaş.

Hibrit savaş çatışma çalışmalarında ortaya çıkan ancak kötü tanımlanmış bir kavramdır. Çok alanlı bir savaşla mücadele yaklaşımının bir parçası olarak geleneksel olmayan yöntemlerin kullanılmasını ifade eder. Bu yöntemler, açık düşmanlıklara girmeden rakibin hareketlerini bozmayı ve devre dışı bırakmayı amaçlamaktadır. Kavram oldukça yeni olmakla birlikte, etkileri ve sonuçları genellikle bugün manşetlerde. Rusya’nın Ukrayna’ya yaklaşımı bu savaş biçiminin bir örneğidir. Dezenformasyon, ekonomik manipülasyon, vekillerin ve ayaklanmaların kullanımı, diplomatik baskı ve askeri eylemler dahil olmak üzere çeşitli faaliyetler içermektedir.

Gri Bölge.

Hibrit savaşla ilgili olarak, siyasi savaş terimi genellikle ulusal amaçlara ulaşmak için fiziksel çatışmanın gerisinde kalacak şekilde kullanılan gücü ifade eder. Böyle bir savaş, gri bölge çatışmalar, yani operasyonların savaş eşiğini açıkça geçemeyeceği anlamına gelir. Bunun nedeni uluslararası hukukun belirsizliği, eylemlerin ve atıfların belirsizliği veya faaliyetlerin etkisinin bir yanıtı haklı çıkarmak.

Bu şu anda önemli bir konu ve hangi terimlerin kullanıldığı önemli değil, bu bizim gerçekliğimiz.

2017 ABD Ulusal Güvenlik Stratejisi ve 2018 Ulusal Savunma Stratejisinin kamuya açık özeti, temel bir tema üzerinde anlaşıyor: Amerika Birleşik Devletleri, özellikle Rusya ve Çin olmak üzere çeşitli rakiplerle yoğun bir stratejik rekabet dönemine giriyor. Üst düzey ABD savunma yetkililerinden gelen çok sayıda açıklama, bu rekabetin öncelikle büyük savaş eşiğinin altında – gri bölge olarak bilinen rekabet spektrumunda oynanmasını beklediklerini açıkça ortaya koyuyor. Psikolojik savaş, siyasi sistemlerin çöküşü ve gizli paramiliter ve bilgi operasyonları gibi taktikler uluslararası çatışma ve rekabette yeni fenomenler olmamasına rağmen, analizimiz Rusya ve Çin’in uyguladığı bazı taktiklerin şekil ve etki bakımından nispeten yeni olduğunu göstermektedir. Dahası, gri bölge zorlama yöntemleri Rusya ve Çin arasında önemli ölçüde değişiklik gösterir ve ABD’ye yönelik tehdit kapsamının yanı sıra potansiyel yanıt türlerinin de farklılaştırılmasını gerektirir. Her iki sorun da ABD ve müttefik çıkarları için, özellikle de zaman içinde teknikler ve teknolojiler geliştikçe, stratejik bir tehdit oluşturmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri ve müttefikleri, modayı bir kenara bırakıp, tehdit tehdidiyle henüz başa çıkmadı. etkisiz hale getirme veya geri alma stratejisi.

Ve savaş alanı açıkça tanımlanmadığında, her şey savaş alanına dönüşür. Bunu anlamak şart. Savaşmak için savaş ilan etmek zorunda değiller. Şu andan itibaren okuduğunuz her şey savaştan ve kimin yarar sağlayacağından incelenmelidir. Qui Bono.

Gray Zone taktiklerini kullanarak bir Hibrit Savaşla nasıl savaşıyorsunuz? Herkesi savaş çabasına sokuyorsun.

Tahtaya zaten itiraz ettim. Askeri ve istihbarat altyapısını geliştirmek için DoD ile birlikte çalışıyorlar.

Ve işte burada pano? 24 Ekim 2017.

Yönetim Kurulu üyeleri

Eric Schmidt – Başkan Örn. Google Başkan.

Reid Hoffman LinkedIn kurucu ortağı.

William H. McRaven, emekli ABD Deniz Kuvvetleri dört yıldızlı amiral, en son ABD Özel Harekat Komutanlığı dokuzuncu komutanı olarak görev yaptı.

Walter Isaacson, Aspen Enstitüsü eski Başkanı ve CEO’su, CNN’in başkanı ve CEO’su ve Time’ın yönetici editörü olarak.

Jennifer Pahlka, Amerika için Kod’un kurucusu ve İcra Direktörü.

Milo Medin, eski NASA bilim adamı, Google’da kablosuz hizmetlerin mevcut başkan yardımcısı.

Marne Levine, 2014’ten beri Instagram’ın baş işletme görevlisi (COO).

Dr. McQuade doktora derecesine sahiptir. ve B.S. dereceleri Carnegie Mellon Üniversitesi’nden fizik. Doktorasını aldı. çekicilik kuark üretimi üzerine Fermi Ulusal Hızlandırıcı Laboratuvarı’nda yapılan araştırmalar için deneysel yüksek enerjili fizik.

Adam Grant, Şu anda Pennsylvania Üniversitesi Wharton School’da profesör olan Amerikalı psikolog ve yazar.

Richard M. Murray, Sentetik biyolog ve Caltech, California’da Thomas E. ve Doris Everhart Kontrol ve Dinamik Sistemler ve Biyomühendislik Profesörü.

Cass Sunstein, Amerikan hukuk bilgini, özellikle anayasa hukuku, idare hukuku, çevre hukuku ve hukuk ve davranışsal ekonomi alanlarındadır. 2009-2012 yılları arasında Obama yönetiminde Beyaz Saray Bilgi ve Düzenleyici İşler Ofisi’nin yöneticiliğini yaptı.

Danny Hillis, paralel bilgisayarlara ve yapay zekadaki kullanımlarına öncülük eden Amerikalı bir mucit, girişimci ve bilim adamıdır. Paralel bir süper bilgisayar üreticisi olan Thinking Machines Corporation’ı kurdu ve daha sonra Walt Disney Imagineering’de arkadaş oldu. Son zamanlarda, Hillis disiplinler arası bir mühendis, bilim adamı ve sanatçı grubu olan Applied Minds and Applied Invention’ı kurdu. MIT Medya Laboratuarı’nda misafir profesördür.

Eric Steven Landermatematikçi ve genetikçi, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde (MIT) Biyoloji Profesörü ve Harhead Tıp Okulu’nda Sistem Biyolojisi Profesörü, Whitehead Enstitüsü’nün eski üyesi ve MIT ve Harvard Geniş Enstitüsü’nün kurucu direktörüdür. ABD Başkanı Barack Obama’nın Bilim ve Teknoloji Danışmanları Konseyi eş başkanıydı.

Jeff Bezos, Amazon’un kurucusu, CEO’su ve başkanı.

Neil deGrasse Tyson Amerikalı astrofizikçi, kozmolog, gezegen bilimci, yazar ve bilim iletişimcisidir.

Bir araştırma makalesi 2017’de bir stratejimiz olmadığını belirtiyor. Bu kurul 2017’de çalışıyordu. Bir kez daha zamanlama tesadüf değil. Savaştayız ve uzun zamandır varız.

Kurul üyelerini düşünelim.

Google ve Instagram / Facebook, Aspen Enstitüsü var. Dijital bilgi / dezenformasyon alanını temsil ederler.

Hukukçu bilim adamlarımız var. Yasalara uyulduğundan emin olmak için orada değiller, yasaların değiştirildiğinden emin olmak için oradalar.

Biyologlarımız var. En az 2016’dan beri sürmekte olan Biyo-Savaş için varlar (size başka bir gönderide göstereceğim. Perspektifinizi değiştirdiğinizde bilgi oradadır) ve giderek daha da kötüye gidiyor.

Amazon’umuz var. Büyük bir şirketin asla nasıl para kazanamayacağını hiç merak ettiniz mi? Girişim Kapitalistlerinin bunu her zaman yaptığını düşünüyor musunuz? Yoksa bu uzun vadeli bir stratejik plan mıydı? Hangi plan (ve muhtemelen Walmart bir noktada da eklenmişti) bu muydu? Ulusal etkin bir tedarik zincirini kurmak ve işletmek. Kendilerini çevrimiçi mağazalar olarak görmüyorlar, kendilerini tedarik zinciri lojistik uzmanları olarak görüyorlar.

Sonra nükleer fizikçiler, kozmologlar ve NASA bilim adamlarımız var.

Bunlar üç büyük kırmızı bayrak. Demek istediğim bunlar çok büyük. İlk başta uzay alanında tam spektrum hakimiyeti için orada olduklarını düşündüm. Merhaba Spaceforce. Ve sonra olmadığını anladım. Ve bu farkındalık beni çekirdeğime sallıyor.

Uzay. Ama bu sadece uzaydan gelen tehditler değil, itiraf edelim, uzaydan gelen doğal tehditlere sahibiz. Kısa süre önce aramızla ay arasına futbol büyüklüğünde bir asteroit geldi. Sadece bizi geçtikten sonra gördük. Her şey yolunda, değil mi? MSM’deki yakın karşılaşmaların raporlarını ve hatta YouTube’daki kayıtlarını görmemek için güncel olaylardan isteyerek kaçınmalısınız.

Size soruyorum, eğer bu sadece ulustan ulusa melez bir savaşsa ve tek tehdit birbirinden kaynaklanıyorsa, niçin komitede Neal Tyson DeGrasse var?

Mart 2012’de Tyson, Amerika Birleşik Devletleri Senato Bilim Komitesi önünde ifade verdi ve şunları söyledi:

Şu anda, NASA’nın yıllık bütçesi vergi dolarınızdaki yarım kuruş. Bunun iki katı için – bir dolarlık bir kuruş – ülkeyi somurtkan, huzursuz bir ülkeden, ekonomik mücadeleden bıkmış, 20. yüzyılın doğum hakkını yarının hayalini geri kazandığı bir ülkeye dönüştürebiliriz. Space Chronicles: Ultimate Frontier ile yüzleşme kitabında, insanları Mars’a götürmek gibi büyük ve hırslı uzay araştırma projelerinin, Birleşik Devletler federal hükümetinden uygun finansmanı almak için muhtemelen bir tür askeri veya ekonomik şoföre ihtiyaç duyacağını savunuyor.

Bu, orduyu öldürmede daha iyi yapmak isteyen biri gibi gelmiyor, değil mi?

Daha sonra 2018’de, Savaşın Aksesuarı: Astrofizik ve Ordu Arasında Konuşulmayan İttifak adlı bir kitap yazıyor.

Garip bir tesadüf, değil mi?

Ama hala geçmiş olaylarla hizalanan güncel olayları anlamamla ilgili bir sorunum vardı. Çevre sorunlarımız insan yapımı mı, doğal mı yoksa her ikisi de mi? Manyetik alan zayıflaması ne durumda ve bu tüm tabloyla nasıl bütünleşiyor? Ne sıklıkta artan asteroitler? Biraz buz devri ne olacak? Bir Carrington etkinliği mi? Birkaçımızın işaret ettiği gibi, güneşten bir mikro nova patlaması? Tüm bunlar, Küresel Teknolojik Hegemonik İmparatorluk kurmak için savaşan üç ana güç arasında yürütülmekte olan bir Hibrit Savaş ile aynı zamanda mı oluyor?

Ekolojik felaketlerin önümüzde ortaya çıkmasının etkilerini anlamıyorlar mı, yoksa görmüyorlar mı ve Doğal Kaynakların kontrol altında tutulmasını istiyorlar. Ama sonra Neil DeGrasse Tyson’a geri dönersin, neden orada?

Ve 1986’da Reagan ile şu anki paradigma değişimi neden başladı ve uzaylılarla ilgili konuşması aynı yıl Tiananmen Meydanı’na ve Berlin Duvarı’nın düşmesine neden oldu?

Hepsi nasıl birbirine bağlanır? Ne yazık ki millet, öyle. Bu yüzden birbirimize karşı çıkmamıza izin verdiler, çünkü hepimiz aynı bulmacanın parçalarını görüyoruz, ancak bu parçaları bir araya getiremiyoruz.

Bu eğitimsiz hipotezi olabildiğince açık bir şekilde oluşturmaya zaman ayıracağım. Bunun ne kadar süreceğinden emin değilim. Bu bulmacanın daha küçük kısımlarını, yaptığım gibi yayınlamaya devam edeceğim, size gelecek hakkında bilgi vermek için puanları birleştirirken hediyemizin daha fazla netliği için.

Bugün çıkış yapmadan önce, çok net bir noktaya değinmek istiyorum. Okuyucuların% 99,9’u cesaret verici olsa da motivasyonumu güçlendiriyor olsa da, belki de mesajlar veya yorumlardan beş veya altı yorum yapılmış. Bir ya da iki uzunluk hakkında yorum yaparken, birkaçı açık troller.

Bu yorumlar çabaladığım kamuoyunun farkındalığını azaltmıyor veya zayıflatmasa da, söylememe gerek duyuyorum, görüşleriniz beni caydırmıyor ve beni de etkilemiyor. Bu eğlence değil. Bu yaratıcı bir yazı değil. Ben var olmayan bir model oluşturmuyorum. Bu devam eden araştırma siyasi pedofiller ve uzaylıları içermiyor. Doğru olanların olasılıklarını kabul etmeye istekli olsam da, bunların şu anda ve bir süre sonra (umarım çok daha sonra) bize yardımcı olacağını düşünmüyorum. Bu mesajları ciddiye alsanız da almasanız da benim kontrolüm dışında. Bu gönderiler uzun mu? Evet. Olmalılar. Her şeyin nasıl bağlandığını ve arkasındaki nedeni göstermenin başka bir yolu yoktur. En azından bunları günde beş ila altı saat harcadım çünkü normalin gittiğini ve bu bizim Yeni Normalimiz olduğunu anladım. Ekonomik yararları için bizi kontrol etmeye çalışmadığını, kitleleri kontrol etmeye ve kontrol etmeye çalışmak için bizi uyarıyor ve karıştırıyorlar, böylece dirgenleri tutup adalet arayışı için gelmiyoruz.

Yorumlarda iyi tavsiyelerde bulunup TL: DR yapacağım. Bazılarının zaman kısıtlamaları olduğunu anlayamıyordum ve ben de ağırlayacağım. Bu tavsiye için teşekkür ederim.

Son bir kez. Bu görevler konusunda ciddiyim ve bazen kendimi, bilişsel önyargılarımı güçlendirerek bilişsel uyumsuzluğumu hafifletmek için apofeni çekmediğime ikna etmek zorundayım. Ve dürüst olmak gerekirse, umarım yanılıyorum. Eğer değilse, o zaman bazılarının okuduğunu, anladığını ve harekete geçtiğini bilmek beni rahatlatıyor.

Haklı olup olmadığımı bilmiyorum, ama eğer öyleyse Tanrı bize yardım eder.

Kendine iyi bak. Dikkatli ol. Farkında olun ve hazırlıklı olun.

Sonra konuşuruz.

“Eğri # 22’yi düzleştirin. Tekno-Askeri karmaşık kanıt, Çin ile Hibrit Savaş, Neil deGrasse Tyson ve yağmur asteroitleri yağıyor. Ana olay Yok Olma Olayıdır ve hepsi bağlantılıdır.” için 8 yanıt

Gümüşhane merkezden ben Emine. Selamın aleyküm siten inanılmaz çok iyi, linkedinde paylaştım 24-06-2020 15:55:05

Bitlis merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm paylaşım inan ki dikkatimi çekti, tebrikler 28-06-2020 04:48:25

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir