Önceki yazı. Source Here

Selam Dünya.

Bazılarına bir göz atalım. monolitik hepimizin özlediğine dair işaretler kilitlemek Yeni Normal 2020’ye.

15 Kasım 1997 • Ütopik saflara en son katılan 73 yaşındaki matematikçi ve eski fizikçi Freeman J. Dyson gibi görünüyor ve şu anda Princeton, NJ’deki Gelişmiş Araştırma Enstitüsü’nde fütürolog olarak çalışıyor Bu yüzyılın başındaki bilimsel ütopyacılar gibi Bay Dyson, teknolojinin yeryüzünde bir cennete köprü sağladığını söylüyor.
Petrol kuyularının değil ağaçların yakıt ürettiği, kırsal köylerin başlıca zenginlik kaynağı olduğu ve eski gecekondu sakinlerinin internete bağlı olduğu bir dünya yaratıyor.
Onun vizyonuna göre, doğru yöne işaret edilen yeni teknolojiler, böyle yoksulluktan arındırılmış bir ütopya yaratabilir ve Dünya Bankası’nın ve diğer yararlıların kalkınmayı teşvik etme konusundaki cesaret kırıcı yavaş çabalarını atlatabilir. Source Here

Dyson, güneş enerjisi, genetik ve bilgisayarların bu kutsal üçlüsüne yönelik şu anda ihtiyaç duyulan araştırmanın, “ sosyal olarak adil bir dünya ” yaratmak için üç teknolojinin de birlikte çalışmasını sağlamak için “ güçlü bir etik itme ” olduğunu söyledi.

Ve neden güçlü bir etik itkiye ihtiyacımız olsun?

Tom Siebel: Ne zaman yeni teknolojileri benimsersek, direniş var. İnsanlar bu teknolojilerden korkuyor: işleri tehdit ediyor ve insanlar direniyor. Bu, buhar makinesine, Cakarta Dokuma tezgahına, otomobile, üretim hattına – tüm bu gelişmeler durdurulamazdı. Gutenberg Press, tamam mı? Durdurulamaz gelişmelerdiama birçok işi tehdit ettiler ve birçok insanı tehdit etti. Source Here

Ah. Teşekkürler Tom. Bu bilgilendiriciydi. Keşke Lance B Eliot hakkında bu kadar bilgilendirici ve açık olsaydın (tabii ki arkasındaki kişinin sen olduğunu varsayarak) Eğriyi Düzleştir. # 51. Source Here

Bu bizim başlangıcımızdı. Şimdi gidelim imkansız et konunun.

Bill Gates Ted Talk: Sıfıra İnovasyon.

Birincisi, nüfusumuz var. Bugün dünyada 6,8 milyar insan var. Bu yaklaşık dokuz milyara çıkıyor. Şimdi, yeni aşılar, sağlık hizmetleri, üreme sağlığı hizmetleri konusunda gerçekten harika bir iş yaparsak, bunu belki yüzde 10 veya 15 oranında düşürebiliriz. Ancak orada yaklaşık 1,3’lük bir artış görüyoruz Source Here

Ah, rezil Ted Talk. Biz sadece bu pasajı hatırladık. Ve haklı olarak öyle. Bu korkutucu bir Freudyen dil sürçmesi. Yine de bu aslında öyle değildi Billy Microsoft Gates hakkında konuşmak için oradaydı.

Bugün enerji ve iklim hakkında konuşacağım. Ve bu biraz şaşırtıcı görünebilir, çünkü vakıftaki tam zamanlı çalışmam çoğunlukla aşılar ve tohumlar, en fakir iki milyarın daha iyi bir yaşam sürmesine yardımcı olmak için icat etmemiz ve sunmamız gereken şeyler hakkında.

Oradan yedekleniyor, 2020 karnesi nasıl görünmeli? Yine, iki unsuru olmalıdır. Azaltmaya başlamak için bu verimlilik önlemlerinden geçmeliyiz: Ne kadar az yayarsak, toplam CO2 miktarı o kadar az olur ve bu nedenle sıcaklık o kadar az olur. Ama bazı açılardan, oraya ulaştığımız not, bizi büyük indirime götürmeyen şeyler yapmak, diğerinden sadece eşit veya belki biraz daha az önemli, bu da bunlardaki yeniliklerin bir parçası. atılımlar.

Bu büyük bir tesadüf değil mi? 2020 karnesinin vadesi doldu ve ardından salgınımız ödevimizi yedi. Yoksa testimizi geçemedik ve salgın gözaltına mı gönderiliyor? Söylemesi zor. Ancak Wild Microsoft Bill’in Gene Drive teknolojisine yatırım yapması, bizi başka bir Ted Talk’ta yaklaşan bir pandemi konusunda uyardığı ve ardından Coronavirus Yarasa keşfine sahip olmaları gerçekten garip. Herşey. İçinde. 2015.

Sıfıra yenilik yaptıktan sonra ne olacak?

Sıfırdan Bire

Peter Thiel. Palantir’i başlatan adam. Bazılarının söylediği her yerde bulunan algoritma Usame Bin Ladin’i buldu. Ayrıca Sıfırdan Bire: Gelişmekte Olan Dünya Nasıl Geliştirilir adlı bir kitap yazdı. İşte Peter haricinde bir röportaj.

GOODWYN: Bu ülkenin teknolojik geleceği konusunda iyimser misiniz yoksa kötümser misiniz? THIEL: Ben, atom dünyasında değil, bitler dünyasında çok fazla ilerleme olduğu görüşünü dile getirdim. Dolayısıyla, enerji, ulaşım ve hatta biyomedikal gibi diğer bazı alanlarda değil, bilgisayarlarda çok fazla ilerleme oldu. Ve umut, ilerlemeyi yeniden hızlandırabilmemiz ve böylece teknolojinin yalnızca bilgisayarlarla eşanlamlı olmamasıdır.. Source Here

Oh. Enerji, ulaşım ve biyomedikalde ilerleme. Ve Bill Microsoft Gates enerji, aşılar ve çevre hakkında konuşuyor. Burada bir konu görmeye başlıyorum, değil mi? Ve bu iplik beni nereye götürdü?

KARDASHEV Ölçeği

Kardashev Ölçeği, güç tüketimlerine ve dolaylı olarak teknolojik ilerlemelerine ve genişlemelerine göre 7 medeniyet düzeyini listeler.. Başka bir deyişle, ölçen ölçek Ütopya’ya doğru ilerliyor.

Biz burdayız.

Tip 0 • Kendi gezegeninin enerjisini kullanan, ancak henüz tam potansiyeline ulaşmayan bir medeniyet.
Tahmin edebileceğiniz gibi, bu bizim eski güzel insan benliğimiz. Şu anda Kardashev Ölçeğinde yaklaşık 0.73’teyiz. Teknolojimizin ne kadar hızlı ilerlediğine ve ne kadar gayretle ürememize bağlı olarak, yaklaşık 100 yıl içinde Tip I’e ulaşacağımız varsayılıyor. Source Here

Birine ulaşmak istiyorlar. Kulağa çok kötü gelmiyor, değil mi? Amaçların araçları nasıl haklı çıkaracağını düşünene kadar.

9-11 Şarbon Saldırıları

Birçoğu aldatmaca olsa bile, çok fazla şarbon mektubu gönderildi. Yine de, bu pek çok insanı korkutmuş, belki de bir mektup yazmaktan çok korkmuş olmalı?

Eylül 2002’de yalnızca ABD’de günde 19 milyardan fazla e-posta mesajı ve milyon anlık mesajın gönderildiği tahmin ediliyordu. 2003 yılında her gün 31 milyar e-posta gönderildi. Büyük bir sıçrama, değil mi? Source Here

Bu, 2001’den sonra gerçekleşen bir toplumsal dönüşümdü, değil mi? Neden buna neredeyse bir başlangıcı diyebilirsin monolitik dönüşüm, bugün hala devam ediyor.

Toplumsal Şok. Teknolojik Dönüşüm. Yeni Normal.

Manşetlerin kilitlenmenin çevreye yardım etmesi tesadüf değil. Ve sonra aynı anda tüm büyük medya şirketleri akış hizmetleri ile ortaya çıktı. Ve ondan önce Rockefeller’ın petrolden çıkmasını sağladık. Suudi Arabistan petrolden çıkıyor. Blackrock’un CEO’su, gezegenimiz için iyi paydaşlar haline gelen şirketler hakkında bir mektup yazdı. WEF, Greta’yı sergiledi Bu ne cüret! Thornburg, Başkan Trump ile birlikte. Paris Anlaşmalarından kim çekildi. Show Business gibisi yoktur. Ve yine de biletleri almamız gerekiyor.

Unutma, bu dama değil. Ve maalesef bu satranç bile değil. Bu, eski Çin oyunudur. Yani tüm hareketlerin birden fazla sonucu vardır.

Sırada ne var? Bariz olanı yoldan çekmeme izin verin. Size bağlı Bay Thiel.

Restoran sektörüne bakarsak, çok rekabetçi bir sektör. Ancak bir açarak para kazanmak çok ama çok zordur. restoran çünkü tüm karlar uzaklaşıyorGoogle gibi bir şirket, Yahoo ve Microsoft’tan kesin bir şekilde uzaklaştığı 2002 yılından bu yana aramada gerçek bir rekabet yaşamamış ve bu nedenle çok karlı bir iştir.

Bunun izole bir örnek olduğunu düşünebilirsiniz, öyle değil. Peter Thiel restoranlardan nefret eder. Muhtemelen birimiz ona et baltası tutarken ve Peter’ın küçük Peter’ını tehdit ederken onu azarladı. Gülmeyin, restoran çalışanları oldukça vahşileşebilir. Güven Bana.

Ve Covid-19’un yayılmasının büyük bir nedeni olarak görünen kaç restoranın kullanıldığı komik değil mi? Büyük kutu mağazaları değil. Ve tesadüfen, Peter küçük Pete tekelleri seviyor. Ayrıca havayollarından da şikayet ediyor. Yeterince para kazanmıyorlar, çok pis rekabet. Ayrıca aşıların yapılmasının ne kadar sürdüğünden de şikayet ediyor. Ve Peter parasını ağzının olduğu yere koyar.

Peter Thiel, ABD güvenlik kurallarından kaçınarak, herpes aşısının açık deniz testine sponsor oluyor Source Here

Aşının arkasındaki itici güç tıbbi olduğu kadar politiktir. Başkan Trump, FDA’nın bazı ilaçları onaylamasını hızlandıracağına söz verdi. İlaç endüstrisi ile derin mali bağları olan FDA Komiseri Scott Gottlieb, tıbbi yeniliklerin zararına tüketici korumasına aşırı öncelik verme onayından önce FDA’yı eleştirdi.

Öte yandan Thiel, düzenlemeleri küçümsemesiyle biliniyor ve defalarca FDA’nın ilerleme yolunda olduğu iddiasını yapmaya çalıştı. Thiel, FDA düzenlemeleri nedeniyle “bugün çocuk felci aşısını icat edemezsiniz” dedi. Source Here

Ve hızlı takip edilen bir sürü aşı yapmadık mı? Warp Hızı Operasyonu falan mı? Ve bir fırtına yaklaşmıyor muydu?

Bu yüzden ve ek bir zaman çizelgesi olmadan, bahse girerim FDA düzenlemelerinin gevşediğini, havayollarının konsolide edildiğini ve restoranlarda yemek yiyeceğini göreceğiz. Muhtemelen otel zincirlerinin de kapandığını göreceğiz. Hastane kapasitelerinin artırılmasına ek olarak, bu otellerin de teslim edeceği şey olabilir. Neden?

Daha az gıda israfı.
Gen sürücü düzenlemesine yönelik azalan düzenlemeler.
Taşıma kapasitesi için artırılmış uçak mevcuttur.
Katastrofik acil durumlar için artan hastane tesisleri.

Ne için? Gelecek. Neden? Hazırlamak. Ne için? Olası bir felaket. Ne felaketi? Bilinmeyen. Olasılıklar arasında Üçüncü Dünya Savaşı, Güneş Patlaması, Manyetik Alan Ters Çevirme, Asteroid Çarpma, Biyomühendislik Salgını yer alır.

Bu yüzden nüfus azaltmanın gerçekçi bir seçenek olduğunu düşünmüyorum. Robotlar seri üretime hazır değil ve bildiğimiz kadarıyla yapay zeka henüz doğru seviyeye ulaşmadı. Bir güneş patlaması meydana gelirse, tüm teknoloji ortadan kalkarak kim yeniden inşa eder? Hatta çoğunu. Ya da bir asteroit insanlığın yüzde ellisini vurup yok eder ve bu üretim aracı? Kim Daha İyi Yapıyor? Bize.

Fakat nüfusun bir felakete rağmen ilerlemesine ne yardım edebilir? Tıbbi tesislerin daha fazla serbest kalmasına ne yardımcı olabilir? Tıbbi hizmetlerin sürekli tıbbi gözetime ihtiyaç duyan hastalara odaklanmaması. Bu acımasız bir düşünce, biliyorum ve yine de yardım edemem ama pandeminin istatistiklerinin neden yaşlılar ve komorbiditeleri olanlara bu kadar ağır geldiğini sorduğumda bu fikri düşünüyorum.

Bir süre önce Ani İklim Değişikliği senaryosu adlı bir makale yayınlamıştım. O yazıda, adında bir strateji vardı. Pişmanlık Yok StratejisiBu, bu stratejilerin ne kadar barbarca olduğuna bakılmaksızın, doktrinin toplumun hayatta kalmasına yardımcı olacak her türlü önlemi kabul etmesi gerektiği anlamına geliyordu. İlk Google logosu, Don’t Be Evil. Yeni Google logosu, Doğru Olanı Yapın. Tesadüf?

Kilitlemeyi çevreyi iyileştirmeye bağlayan stratejinin uygulandığını zaten gördük ve bizi Covid-19’un sürekli olarak değiştiği bir aşamaya giriyor olabilirler. Virüsün mutasyona uğrayıp uğramaması önemli değil, sadece hayatımıza etkileri önemlidir. Sağlık pasaportlarının raporlarını gördük. Ve UBI için sürekli artan çağrılar. Gözetim sistemi ve yaklaşan IoT ile bu iki toplumsal değişim olayını ekleyin ve dördüncü sanayi devriminden sorumlu olanlar tarafından sıkı kontrol altında olan bir geleceğimiz olacak.

Düşündüğüm en büyük soru Covid-19. Bu doğal mı? Bu biyomühendislik ürünü bir silah mı? Yoksa dördüncü devrimi başlatmaya yardımcı olmak ve / veya bizi yaklaşan olaylara hazırlamak için kasıtlı olarak tasarlanmış bir virüs mü? Çünkü bugün ve çağda asla kesin olarak emin olamayız, çünkü gri bir savaşın amacı budur. Muhalefetin olaylara karşı harekete geçmesini önleyin çünkü olayların kaynağı ve niyetinden asla emin olamazlar.

Son düşünceler

Bence tüm bunlar yapay zekaya geri dönüyor. Putin, yapay zekayı kontrol eden kişinin ilk dünya imparatorluğu olacağını söyledi. Ve Peter Thiel, tekilliğin zamanında buraya gelmesini umduğunu söyledi. Sıfırdan bire. Ütopya. Ama ileride bir felaket varsa Yeni Normal Dünya Düzeni Ütopyasından sorumlu olamazsın, değil mi? O halde AI’nın gelmesi ve hayatta kalmanıza yardım etmesi için dua edersiniz, değil mi?

Hepsi göz önünde gizli. Hepsini. Ve sıfırdan bire yolculuk yeni başladı.

Başlar yukarı ve gözler açık.
Sonra konuşuruz.

Author

19 Comments

1. Mrb sayfanız süper ötesi güzel, linkedinde paylaştım

2. Karaman dan kimler var. Eğriyi Düzleştirin. 65. Bill Gates ve Sıfıra İnovasyon. Peter Thiel ve Zero to One. Ütopya. KARDASHEV Ölçeği. Rahat Aşı Yönetmelikleri. Dördüncü Sanayi Devrimi, bir CyberBio Gözetim Durumudur. . Selam sayfan süper ötesi mükemmel, facebookta paylaştım , ali – 320

3. Bu konu : ” Eğriyi Düzleştirin. 65. Bill Gates ve Sıfıra İnovasyon. Peter Thiel ve Zero to One. Ütopya. KARDASHEV Ölçeği. Rahat Aşı Yönetmelikleri. Dördüncü Sanayi Devrimi, bir CyberBio Gözetim Durumudur. ” çok güzel. Selamın aleyküm web siteniz inanki hayran edici, teşekkürler , ali – 168

4. Bu konu : ” Eğriyi Düzleştirin. 65. Bill Gates ve Sıfıra İnovasyon. Peter Thiel ve Zero to One. Ütopya. KARDASHEV Ölçeği. Rahat Aşı Yönetmelikleri. Dördüncü Sanayi Devrimi, bir CyberBio Gözetim Durumudur. ” çok güzel. Selam sayfanız inanki hayran bıraktı, face de paylaştım , – 478

5. Antalya dan kimler var. Eğriyi Düzleştirin. 65. Bill Gates ve Sıfıra İnovasyon. Peter Thiel ve Zero to One. Ütopya. KARDASHEV Ölçeği. Rahat Aşı Yönetmelikleri. Dördüncü Sanayi Devrimi, bir CyberBio Gözetim Durumudur. . Selam sayfanız inanılmaz hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , mehmet – 440

6. Bu konu : ” Eğriyi Düzleştirin. 65. Bill Gates ve Sıfıra İnovasyon. Peter Thiel ve Zero to One. Ütopya. KARDASHEV Ölçeği. Rahat Aşı Yönetmelikleri. Dördüncü Sanayi Devrimi, bir CyberBio Gözetim Durumudur. ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımın vallaha iyi, sağolun , ziya – 34

7. Uşak dan kimler var. Eğriyi Düzleştirin. 65. Bill Gates ve Sıfıra İnovasyon. Peter Thiel ve Zero to One. Ütopya. KARDASHEV Ölçeği. Rahat Aşı Yönetmelikleri. Dördüncü Sanayi Devrimi, bir CyberBio Gözetim Durumudur. . selamun aleyküm siten inan ki hayran edici, tebrikler , ali – 294

8. Erzurum dan kimler var. Eğriyi Düzleştirin. 65. Bill Gates ve Sıfıra İnovasyon. Peter Thiel ve Zero to One. Ütopya. KARDASHEV Ölçeği. Rahat Aşı Yönetmelikleri. Dördüncü Sanayi Devrimi, bir CyberBio Gözetim Durumudur. . Selam herkese web siten cidden dikkatimi çekti, tebrikler , emin – 433

9. Osmaniye merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar web siteniz vallaha çok hoşuma gitti, face de paylaştım 13-01-2021 05:34:21

10. Selamın aleyküm web siten harbiden ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım

11. Selam sayfan harbiden dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum

12. İzmir merkezden ben Aylin. Merhaba paylaşımınız ciddiyim dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 17-01-2021 17:15:47

13. Gürbüz Reply

Bursa merkezden ben Gürbüz. Merhabalar web siten harbiden ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 20-01-2021 17:22:51

14. Tokat dan kimler var. Eğriyi Düzleştirin. 65. Bill Gates ve Sıfıra İnovasyon. Peter Thiel ve Zero to One. Ütopya. KARDASHEV Ölçeği. Rahat Aşı Yönetmelikleri. Dördüncü Sanayi Devrimi, bir CyberBio Gözetim Durumudur. . Mrb web siteniz inanılmaz çok güzel, teraziye tıkladım , ali – 270

15. Bu konu : ” Eğriyi Düzleştirin. 65. Bill Gates ve Sıfıra İnovasyon. Peter Thiel ve Zero to One. Ütopya. KARDASHEV Ölçeği. Rahat Aşı Yönetmelikleri. Dördüncü Sanayi Devrimi, bir CyberBio Gözetim Durumudur. ” çok güzel. Mrb siteniz valla çok hoşuma gitti, face de paylaştım , emin – 95

16. Gürbüz Reply

Kırklareli dan kimler var. Eğriyi Düzleştirin. 65. Bill Gates ve Sıfıra İnovasyon. Peter Thiel ve Zero to One. Ütopya. KARDASHEV Ölçeği. Rahat Aşı Yönetmelikleri. Dördüncü Sanayi Devrimi, bir CyberBio Gözetim Durumudur. . selam arkadaşlar sayfanız inan ki güzel, şukuladım , Gürbüz – 311

17. Bu konu : ” Eğriyi Düzleştirin. 65. Bill Gates ve Sıfıra İnovasyon. Peter Thiel ve Zero to One. Ütopya. KARDASHEV Ölçeği. Rahat Aşı Yönetmelikleri. Dördüncü Sanayi Devrimi, bir CyberBio Gözetim Durumudur. ” çok güzel. Selam herkese sayfanız gerçekten çok hoşuma gitti, şukuladım , – 477

18. Muş merkezden ben mehmet. Selam herkese siten vallaha billaha hoşuma gitti, sağolun 27-02-2021 06:36:10

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link