Eğriyi düzleştirin. Bölüm # 41. ABD Donanması Cyberattacks? Çin, Rus ve Amerikan Donanması Gemileri Yanıyor. Bunlar Aşırı Saldırıların Başlangıcı mı? Çin ve Rus savaş gemileri Amerikan Deniz Kuvvetleri Ramming. Güney Çin Denizi’nde Olaylar Yükseliyor.

Önceki yazı

Denizde hepimiz kaybolmuşuz. Olaylar tam önümüzde gerçekleşiyor ve onları hatırlamasak bile fark etmiyoruz bile. Ve bu büyük bir sorun.

Abartıyor muyum. Hayır! Hafızanızın iyi olduğu düşüncesini okuyor musunuz? Muhtemelen. İyi misin? Muhtemelen değil.

Kanıt ister misiniz? Tabii ki. Mükemmel. Kayışın ve sizi bir bilgi denizinde boğulmaktan kurtarmama izin verin.

Deniz Tarafından Dövme.

19 Ağustos 2014 – Bir Shenyang J-11, Güney Çin Denizi’ndeki uluslararası sularda uçan bir ABD Donanması P-8 Poseidon denizaltı savaş uçağı ele geçirdi.
27 Ekim 2015 – ABD’li muhrip USS Lassen, Spratly Adaları’nda ortaya çıkan kara kütlelerinin 12 deniz mili içinde bir dizi “Seyrüsefer Operasyonu Özgürlüğü” dizisinde ilk sırada.

Çoğumuz Güney Çin Denizi’nin bir parlama noktası olduğunu biliyoruz. Birçoğumuz hepimiz bir Gri Bölge savaşına katıldığımızı biliyoruz ve bu Deniz savaşın açık olacağı en muhtemel alan.

Bu devrilme noktasına ne kadar yakınız? Düşündüğümden çok daha yakın.

05 Aralık 2017.
18 aydan uzun süren araştırma, geliştirme ve odak grup testlerinden sonra, Donanma en yeni işe alım sloganını “Deniz Tarafından Dövme” ilan etti.

Verilmiş, yeni bir slogan almak normaldir ve normalde bunun hakkında iki kere düşünmezdim. Ama artık normal zamanlarda yaşamıyoruz, Yeni Normal zamanlarda yaşıyoruz.

Dünyaya yelken açın. Donanmaya katıl.

06 Ocak 2017, 11:59.
ABD, herhangi bir ülkenin en fazla uçak gemisini işletiyor, ancak ilk kez en az 2000’den beri ve muhtemelen İkinci Dünya Savaşı’ndan beri, tek bir ABD gemisi değil, ABD Donanması Business Insider’a doğruladı. ABD, USS Dwight D.Eisenhower’ın Aralık ayı sonuna kadar Irak ve Suriye’de DAEŞ’e karşı bir hava kampanyası yürütmek üzere Basra Körfezi’nde konuşlandırılmasını sağladı, ancak bu taşıyıcı eve döndü 30 Aralık

Bu normal değil. Donanma öyle ısrar ediyor. Yine de o zamanlar Navigasyon Özgürlüğü devriyeleri gerçekleştiriyorlardı. En güçlü geminizin yelkenini istemez misiniz? Bunun yerine hepsi kenetlenmiş durumda. Bana son dakika yükseltmeleri gibi geliyor.

2016 Ağustos.
Bir nükleer balistik füze denizaltısı olan Louisiana ve bir Askeri Sealift Komutanlığı destek gemisi olan Eagleview, Washington Eyaleti kıyılarındaki Juan de Fuca Boğazı’nda rutin operasyonlar yürütürken çarpıştı. Hem Eagleview hem de Louisiana’nın gövdelerinde hasar vardı. Kimse yaralanmadı.
2017 Mayıs.
60-70 metrelik Güney Koreli balıkçı teknesi, kruvazör uluslararası sularda rutin operasyonlar yürütürken liman tarafında güdümlü bir füze kruvazörü olan Lake Champlain ile çarpıştı. Kimse yaralanmadı. Balıkçı teknesi mürettebatı daha sonra balıkçı gemisinin radyoya sahip olmadığını, bu yüzden Donanma, Donanma dedi.
2017 Haziran.
USS Fitzgerald, yedi denizciyi öldürmek için bir Filipin konteyner gemisiyle çarpıştı. Ardından, sadece iki ay sonra, USS John S. McCain Liberyalı bir ticari gemiyle çarpışarak 10 denizciyi öldürdü. ABD Denizcilik Enstitüsü’nün bir parçası olan USNI News’in editör yardımcısı Megan Eckstein, Ulusal Ulaştırma Güvenliği Kurulu’nun USS McCain çarpışmalarına dokunmatik ekranlarla karıştırılan bir dümencinin neden olduğunu bulduğunu söyledi. Gemiyi yavaşlatmak istiyordu, ancak bunun yerine keskin bir sağ dönüş yaptı. https://www.marketplace.org/shows/marketplace-tech/for-u-s-navy-destroyers-old-controls-might-be-safer-than-new-tech

Bunlar çok kısa bir zaman diliminde çok fazla kaza. Belki de Deniz Kuvvetleri’ndeki tüm Yeni Normal eğitim prosedürleri denizcileri çalıştırmaya hazırlıksız bırakıyor? Ya da belki bir rakip ya da rakiplerin Gri Bölge taktiklerinin bir parçası mı?

2017 Şubat.
Ayrıca, filonun gemilerini düzeltmek için yeterli para yok ve çalışmaya ihtiyaç duyan gemilerin birikmiş işler büyümeye devam ediyor. Revizyonlar – Donanma konusundaki “kullanılabilirlik” – iptal ediliyor ya da erteleniyor ve gemiler geldiğinde yeniden takılması gerekiyor.
Yakıt Doldurma ve Kompleks Yenileme.
RCOH, ABD Donanması’ndaki nükleer motorlu uçak gemilerine yakıt ikmali ve yükseltme sürecidir. Bazı uçak gemilerine güç veren nükleer reaktörler, nükleer yakıtlarını tipik olarak 50 yıllık kullanım sürelerinin yarısında tüketir. Taşıyıcılar emekli olmadan önce çok uzun süre dayanabildikleri için, kullanılabilir ömürlerini uzatmak için bir RCOH ile doldurulur ve yenilenirler. Aynı zamanda bir gemiye yakıt ikmali yapılırken, kırık, aşınmış veya eski parçaların onarıldığı veya değiştirildiği ve sistemlerin modernize edildiği karmaşık bir revizyon verilir. Modernizasyon tipik olarak geminin muharebe sistemlerinin ve savaş söndürme yeteneklerinin yükseltilmesini içerir, iç dağıtım sistemleri yükseltilir ve geminin kalan operasyonel hizmet ömrü boyunca gelecekteki yükseltmelere izin verilir. Bir uçak gemisinin büyüklüğü ve sahip olduğu sistem ve alt sistem sayısı göz önüne alındığında, bir RCOH son derece karmaşık, maliyetli (birkaç milyar dolar) ve zaman alıcıdır. Her RCOH’nin 46 ay sürmesi planlanmaktadır.

Filoları düzeltmek için para yok. Bok. Belki ABD kayık veya Viking Longboats’a dönecek? Belki de donanmalarını aynı anda geliştirmeye başlayan diğer ülkelerden borç alabilirlerdi.

2018 Ocak.
Yapım Aşamasındaki Tüm Yeni Uçak Gemileri.
Kraliyet Donanması, iki gemiden oluşan bir kuvveti alan planlarına devam ediyor. İlk taşıyıcı, HMS Kraliçe Elizabeth, 2017 yılında hizmete girdi ve 2020’ye kadar hazır olması gereken hava kanadını oluşturacak F-35B Ortak Saldırı Savaşçılarını bekliyor. İkinci taşıyıcı, Galler Prensi HMS, Aralık 2017 sonunda inşaat iskelesi 2019’da deniz denemelerine tabi tutulacak.
Uzun bir uçak gemisi gücü, Hint Donanması şu anda bir taşıyıcı INS INSramaditya yelken. İkinci bir gemi olan Yerli Uçak Gemisi-1 (IAC-1) 2005 yılında inşaata başladı. Gemi yakın zamanda INS Vikrant olarak adlandırıldı ve 2020’de tamamlanması bekleniyor.
2017’nin sonlarında, Japon haber kuruluşları Tokyo’nun iki Izumo sınıfı helikopter muhripi Izumo ve Kaga’yı F-35B Ortak Saldırı Savaşçısı’nı uçuracak şekilde değiştirmeyi düşündüğünü bildirdi. Çin’in Senkaku Adaları ve Doğu Çin Denizi üzerindeki Japon hava sahası üzerindeki baskısı ve bölgedeki havaalanı sıkıntısı neden olarak gösterildi.
2017’de İtalyan savunma müteahhidi Fincantieri, yeni bir amfibi saldırı gemisi olan Trieste’nin yapımına başladı.
Güney Kore’nin tam uzunlukta bir uçuş güvertesi olan bir amfibi hücum gemisi var, Dokdo, 2007 yılında Kore Cumhuriyeti Donanması’na işletmeye alındı. İkinci uzun planlı bir gemi olan Marado, nihayet 2017’de inşaata başladı. Üçüncü bir gemi olan Baengnyeong, projelendirildi ancak henüz inşaatına başlamamıştır. Aralık 2017’de Japonya gibi Güney Kore de F-35B’yi Dokdo sınıfı gemilerinden uçurmakla ilgilendiğini bildirdi. Japonya’nın gemileri gibi, Dokdo gemileri de bu dönüşümü gerçeğe dönüştürmek için kapsamlı iyileştirmelere ihtiyaç duyacaklar.](https://www.popularmechanics.com/military/navy-ships/g15873277/aircraft-carrier-construction-roundup-2018/)

Hmmm, denizde parti yapıyor muyuz? Olmalıdır. Açık düşmanlıklara dönüşmek üzere olan bir savaşa gidemedik, değil mi? Bu delilik! Kimse ABD olmadan savaşa girmezdi ve filolarını tamir etmek için yeterli paraları yok, bu yüzden hepsi limandalar, değil mi?

Parayı takip et.

18 Kasım 2019
Ülkenin uçak gemilerinin yarısından fazlası şu anda konuşlandırılmaya hazır değil, çünkü devasa gemiler çeşitli onarım veya test durumlarında Virginia kıyı şeridinde oturuyorlar.
Luria tarafından Donanmanın “taşıyıcımızı korumak için ihtiyacınız olan tüm kaynaklara” sahip olup olmadığı sorulduğunda Moore yanıt verdi: “Biz varız.” “Amiral Moore hiçbir şeye ihtiyacı olmadığını söylediğinde oldukça şok oldum. Neredeyse sandalyemden düştüm, ”dedi Luria, duruşmadan haftalar sonra yapılan bir röportajda. “İlk defa kimsenin ihtiyaç duymadığını söylediğini duydum başka herhangi bir şey.”

NE! Hallelujah, parayı buldular! Cennetten yağmış olmalı! Ya da birileri Pentagon’daki kanepeleri kontrol etti ve 9 / 11’den 21 trilyon doları kayıp yastıklar altında buldu. (Gülmeyin, bu oyun çok uzun süredir devam ediyor, bu yüzden hiçbir şey beni bu noktada şok edemez.)

18 Temmuz 2017.
Bir grup siber güvenlik araştırmacısı, belirli gemilerin uydu anten sistemlerinin yapılandırılmasının onları saldırılara açık bıraktığını ve olası sonuçlarının şaşırtıcı olduğunu keşfederek çevrimiçi bir gün geçiriyor. Söz konusu sisteme erişen ve çok eğimli olan herkes, bir geminin GPS koordinatlarını manuel olarak değiştirebilir veya hatta yeni bellenim yükleyerek teknenin navigasyon sistemini tamamen kaplayabilir. Ve neden kimse bunu yapmak isteyesin ki? “Next gen boat ransomware ?,” güvenlik araştırmacısı x0rz ile Twitter doğrudan mesajı üzerinden Mashable önerdi. Askeri özel harekat mı? Somalili korsanlar 2.0 mı? “
24 Ağustos 2017.
Donanmanın bu yılki 4. kazası, ABD savaş gemilerini hedef alan hackerlarla ilgili endişeleri artırıyor.](https://www.businessinsider.com/hacking-and-gps-spoofing-involved-in-navy-accidents-2017-8)

Hadi ama, askeri gemilerde bilgisayarları hacklemek mi? Gerçekten mi? Dikkat edin, pandemiyi düzelttikten sonra Bill Gates’in Amerikan Donanması için yeni bir Anti-virüs programı üzerinde çalışmasına ne kadar bahse girmek istiyorsunuz?

Hack Saldırıları Geri Dönüyor.

3 Nisan 2019.
Şahin “rotadan saptı” ve takımın Ingalls’da yapım aşamasında olan güdümlü bir füze muhripi olan Delbert D. Black’in yanında bir test mavnası vurdu. Mavna sonra muhrip vurdu.](https://www.dailypress.com/business/shipyards/dp-nws-ingalls-mishap-20190422-story.html)
9 Temmuz 2019.
ABD Sahil Güvenlik New York Limanı’na Gidince Gemi Uyarısı Verdi Cyberattack tarafından Hit.

Uhm. Hayır! Burada hiçbir şey olmuyor. Sakin kalın ve devam edin. Bundan sonra sadece düzgün yelken.

Belki John McAfee’yi Aramalıyız

2019.
Mart ayında yayınlanan Deniz Kuvvetleri Siber Hazırlık Değerlendirmesi, sistemdeki zayıf noktaları ve kalıcı delikleri Deniz Kuvvetleri ve Deniz Piyadeleri varlığına “varoluşsal bir tehdit” olarak nitelendiren zorlu bir eleştiri sundu. 80 sayfalık değerlendirme, Donanmanın “siber kuşatma” altında olduğu ve şu ana kadar başarısız olduğu sonucuna vardı. BT sistemlerini güvence altına alıyor.
4 Aralık 2019.
Yine de insansız sualtı araçları (UUV), siber savaş saldırıları, insansız hava araçları (İHA) ve hipersonik silahlar uçak gemisini yapıyor giderek savunmasız.

Bana paranoyak deyin, ama bu gerçek bir savaş gibi görünmüyor ve panik yapmamızı istemiyorlar mı? Önümüzdeki birkaç yıl içinde bir salgın hastalığa yakalanırsak, gerçekten çılgın bir paranoyak olacağım. Herkesin yaşadığı bu Covid-19 aldatmaca gibi değil, değil mi? Bunun gerçek bir yolu yok mu? Ama belki? Sadece belki? Düşünelim? Bizi korkutmadan askeri teçhizatta dolaşmanın iyi bir yolu olurdu. Veya bir biyo-silah olabilir. Veya doğal kaynaklar için savaşa girmek üzere olduğumuz çevresel çöküşü maskelemek için kullanılabilir. Hayır. Bu çılgınca konuşma. Savaşta değiliz.

GTA: Gri Bölge Deniz Savaşları Sürümü.

04 Ekim 2018.
ABD, Çin savaş gemileri Güney Çin Denizi’nde çarpışma metre içinde sızdırılmış resimleri göstermek.](https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.stripes.com/news/report-chinese-military-expert-calls-for-prc-navy-to- ram-us-savaş gemileri-in-itiraz suların-1.560438 ve ved = 2ahUKEwi-1ebyn-vqAhWcmHIEHclYCCAQFjARegQIBRAB ve USG = AOvVaw1E6kgg4vPVKf6l2Rpu3UAm)
7 Haziran 2019.
Rusya ve ABD savaş gemileri neredeyse Doğu’da çarpışıyor Çin Denizi. 10 Ocak 2020.
Rus gemisi ‘agresif yaklaşıyor’ Donanma muhrip Arap Denizi.

Dünya Deniz Kuvvetleri’nin Ekmek ve Sirklerimizde tampon tekne oynamaya başladığını bilmiyordum. Bu bir ton eğlenceli olmalı, değil mi? İnsanların cephelerde sevdiği gergin denizcilerimiz yok, değil mi? Lanet olsun, burada da Frontline çalışanları var! Bu garip.

Gevşek Dudaklar Yanık Gemileri.

12 Aralık 2019
MOSKOVA – Perşembe sabahı kuzey liman kenti Murmansk’taki rıhtımda onarım yaparken, Rusya’nın tek uçak gemisi olan kuşatılmış Amiral Kuznetsov’da büyük bir yangın çıktı. Rus medya organları, yangın kontrol ekiplerinin yangını tutmak ve söndürmek için mücadele ettiğini bildirirken, kalın duman dumanlarıyla çevrili geminin dramatik videoları sosyal medyada çoğaldı.
14 Aralık 2019.
Yakıcı Rus Taşıyıcısı ABD Donanması Tersanelerinde Gerçekleşebilir, Çok. USS Miami’nin dışında geçen ay 11 ABD’li denizci kritik bir Marine-toting mini taşıyıcı olan USS Iwo Jima (LHD 7) yangında yaralandı. USS Oscar Austin (DDG 79) de Kasım 2018’de ateş aldı ve onarımlar gemiyi filonun dışında tutacak neredeyse iki yıl.
11 Nisan 2020.
Siyah dumanın Çin’in Şanghay’daki ilk saldırı gemisinden çıktığı görülüyor. ABD Donanması’nın Amerika Sınıfı saldırı gemilerine benzeyen yeni Type-075 gemisi, helikopterleri ve hoverkraftları amfibi inişleri desteklemek.
12 Temmuz 2020.
21 San Diego’daki bir deniz gemisinde meydana gelen patlama ve yangından sonra yaralandı.](https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://amp.cnn.com/cnn/2020/07/12/us/ship-explosion-san-diego-naval- baz / index.html ve ved = 2ahUKEwiGyozwouvqAhVJoHIEHciuBiUQFjADegQIAhAB & USG = AOvVaw25V7JqL2GPQFG5qEHh6QKW & ampcf = 1)

Gevşek bir pyromaniac olmalı! Ve teknelerden nefret ediyor! Sanırım bazı insanlar teknelerin yanmasını izlemek istiyor.

Nereden Başladığımız.

Bu savaşın uzun zamandır açık bir şekilde gizlendiğini yazdım. Ve o sahip. Orta Doğu, Çin’i enerji kaynaklarından engellemek ve nadir toprak elementlerine erişmekle ilgiliydi. Çin’de zaten nadir toprak elementleri var, ancak petrole ihtiyaçları var. Güney Çin Denizi’ni kontrol etmek onlara bir tampon bölge ve yağ verir, bu paranın karşılığını verir. Bir özel için iki gibi.

Güney Çin Denizi potansiyel olarak enerji açısından zengin bir su çeşididir ve 200’den fazla araziye ev sahipliği yapar. Yaklaşık 3.4 trilyon dolarlık küresel deniz yollarına açılan bir kapıdır. ticaret yıllık olarak geçer.

Ve Afrika.

12 Haziran 2019.
Çin’in ulusal enerji şirketleri, denizaşırı yatırımlarının çoğunu Afrika’ya kanalize edecek diğer kıta.

01 Mart 2005.
Venezuela, Kolombiya, Brezilya, Bolivya, Peru ve diğer Latin Amerika ülkelerindeki petrol endüstrileri Çinliler için yarışmacı olarak ortaya çıktı enerji.

2005? Ne? Neden Irak Savaşı ve Afganistan’dan kısa bir süre sonra. Batı hala bu yüzden mi orada? Hayır. Ve belki Çin, yaklaşan savaşa yakıt bulmak için onlara yardım etmek için başka ülkelere yatırım yapıyor?

Başlıkları okuyun. Güney Çin Denizi’nde geçen hafta neler olduğuna bakın. Eğer bu bir şekilde kötüleşmezse, ne kadar kötüye gideceğini söyleyemez. İnsanların benden cevap istemeye devam ettiğini biliyorum, ama size hangi cevapları verebilirim? Uzun menzilli grev yeteneği çağında yapabileceğiniz tek şey hazır olmak. Çanta topla. Yemek yiyin. Benzin tankınızı dolu tutun. Ekstra yakıt alın ve elinizin altında tutun.

En azından biraz biber web sayfasını okuyun. Ne hakkında konuştuklarını biliyorlar. Gerçekten bu kıyamet günü eğlence şovlarının hiçbir sebep olmadan popüler hale geldiğini düşünüyor musunuz? Hükümet, sivil acil durumlarda hazır olmanız konusunda sizi uyardı. Acil durum uyarı sistemini 2018’den beri test ediyorlar. Afet tatbikatlarını artırıyorlar. Bunu ciddiye al ve onun patlaması için dua et. Belki olur. Ama bu çok önemli değil gibi omuz silkme. Ve yazmak için daha çok bekliyorum, umarım düşünülemez durumda hazırlıklı olmak için davamı güçlendirmeye devam edebilirim.

Çünkü düşünülemez Yeni Normal’imizde düşünülemez görünmüyor.

Başınızı ve gözlerinizi açık tutun.
Sonra konuşuruz.

“Eğriyi düzleştirin. Bölüm # 41. ABD Donanması Cyberattacks? Çin, Rus ve Amerikan Donanması Gemileri Yanıyor. Bunlar Aşırı Saldırıların Başlangıcı mı? Çin ve Rus savaş gemileri Amerikan Deniz Kuvvetleri Ramming. Güney Çin Denizi’nde Olaylar Yükseliyor.” üzerine 25 yorum

1. Trabzon merkezden ben gaye. Selamın aleyküm siteniz vallaha billaha hayran edici, tebrikler 29-07-2020 04:33:49

2. Afyon merkezden ben ziya. Selam sayfanız valla çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 05-08-2020 20:09:15

3. Bayburt merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar web sitesi cidden dikkat çekici, face de paylaştım 06-08-2020 19:08:51

4. Muğla merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm paylaşım inanılmaz güzel, teraziye tıkladım 23-08-2020 04:44:54

5. Zonguldak merkezden ben Aylin. Selam herkese web sitesi ciddiyim güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 27-08-2020 21:55:26

6. Bingöl merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar paylaşımınız valla dikkat çekici, teşekkürler 31-08-2020 13:36:05

7. Amasya merkezden ben ziya. Selam web siten harbiden mükemmel, facebookta paylaştım 08-09-2020 14:59:46

8. Erzincan merkezden ben mehmet. Merhaba herkese siten vallaha billaha dikkat çekici, face de paylaştım 27-09-2020 18:23:42

9. Ağrı merkezden ben ahmet. Merhabalar web siten ciddiyim çok güzel, linkedinde paylaştım 03-10-2020 03:08:26

10. Muş merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm sayfanız vallaha billaha hayran edici, teraziye tıkladım 06-10-2020 13:59:35

Yorum yapın