Herkese merhaba. Buralarda geziniyordum ve biraz ilgileniyordum ve bana benzer düşünen başka insanları bulmaktan çok mutlu oldum. Sizler bana deli olmadığıma dair umut verdiniz.

Ben bir vücut geliştirmeci ve beslenme fanatiğiyim ve COVID-19 ile bağışıklığa yardımcı olmak için çeşitli takviyeleri çevreleyen birçok söylem gördüm. Sizlere bu ürünlerle ilgili bir kaç tavsiye vermek istiyorum.

Size bunun tıbbi tavsiye olmadığını ve kayıtlı bir diyetisyen veya doktor olmadığımı söylemeliyim. Sadece aptal bir et kafalı.

Düzensiz başıboş konuşmam için özür dilerim, çılgın DEHB’m var. Bunu okunması kolay bir şekilde biçimlendirmek için elimden geleni yaptım.

Bunların hepsi, burada tartıştığım, açıklama ve yanlış anlamaları giderme ile birlikte gördüğüm takviyeler, ayrıca atmış olduğum bazılarının yardımcı olacağına inanıyorum.

1. Çinko. Çinko muhtemelen bağışıklık sisteminiz için en faydalı mineraldir. Görünüşe göre buradaki herkes bunu kabul etmekte hemfikir, yani bu harika. Diğer kullanıcılardan birçok doz tavsiyesi gördüm ve çoğu büyük sağlık kurumuna göre günlük Çinko üst sınırının 40 mg olduğunu açıklığa kavuşturmak istedim. Fazlası sizi hasta edebilir. Burada 100-150+ mg Çinko alan çok sayıda insan gördüm. BÖYLE YAPMA! Takviye yoluyla günlük 50 mg’ı aşmak, aslında bağışıklığınızı engelleyebilir ve size geri tepebilir. Muhtemelen bir kerede 50 mg’ın üzerinde mideniz bulanacak. Her Çinko kullanıcısının, aldığı her 15 mg çinko için 2 mg bakır tüketmesi gerekir. Çinkonuz bir multinin parçasıysa, çoğu zaman bakır eklendiğinden muhtemelen sorun yaşamazsınız. Değilse, vücudunuzdaki Çinko:Bakır oranını korumak için bakır takviyesi almanızı şiddetle tavsiye ederim. Bu oran bozulursa, mide bulantısı, ateş basması, hatta baskılanmış bağışıklık sistemi gibi birçok genel bleh semptomu yaşayacaksınız. Mümkünse, 25/50 mg tabletler olarak biyoyararlanımını artırdığı için ŞELATLI çinko satın alın. 50 mg ise, ikiye bölün. Onları sabah ve gece (Günde 25 mg 2x), 2 mg bakır ile alırdım. Bunlarla da 2mg bakır alın ve her 15mg Çinko için 2mg Bakırı aşmayın. Gerekirse aşağı yuvarlayın. Daha küçük bir insansanız, günde sadece 25 mg alırdım.

2. D Vitamini: Genel sağlık için harika. Çoğu Erkek ve Kadın, günlük doğal sentez yoluyla elde ettiklerinden daha fazla D Vitamini kullanabilir. Vit D yağda çözünür. Yani fazlalık idrarla dışarı atılmaz ve lipid hücrelerinde depolanır. (Aynı şey A, E ve K Vitaminleri için de geçerlidir). NS üst limit günde 4000 IU, bu yüzden bunu aşmayın. Çok fazla D vitamini hemen hemen tüm genel toksisite semptomlarına neden olabilir. (Bulantı, kusma, iştahsızlık, baş ağrısı vb.). Bir kez daha, daha iyi değil. Burada bunun mega dozlarını alan bir sürü insan gördüm, BUNU YAPMA. Yağda çözünen vitaminleri aşırı dozda almayın. C, B, vb. aşırı sinirlenecek. Bu ikisi el ele gittiğinden ve emilimi artıracağından, D vitamininizi alırken Kalsiyum da eklemelisiniz. Biri olmadan diğeri çalışmıyor.

3. C Vitamini: Muhtemelen yediğiniz şeyden fazlasıyla alıyorsunuz. Suda çözünür, bu nedenle vücudunuz ihtiyaç duymadığı her şeyi dışarı atar. Gün boyunca küçük dozlar alarak vücudunuza yüklerdim. Ortalama bir erkeğin yaklaşık 90 mg, kadınlarda 75 mg’a ihtiyacı olduğundan, gerçekten 1000 mg’dan fazla takviye etmenize gerek yok.

4. Quercetin: Çok fazla bir şey bilmiyorum, o yüzden ağzımı bozmayacağım. Tek bildiğim, literatürün umut verici göründüğü.

5. Zerdeçal: Bu iltihaplanmayı azaltır, dolayısıyla vücudunuzun homeostazı korumak için ihtiyaç duyduğu iş yükünü azaltır. Circumin olarak bundan bir şişe, 1000mg zerdeçal almanızı tavsiye ederim.

6. Ashwaghanda: Bu şey harika. Vücudunuzun vücudunuzdaki aşırı kortizolü işlemesine ve yönetmesine yardımcı olan adaptojenik bir bitkidir. Bunun, bu çılgın zamanlarda süper sağlıklı kalmanın potansiyel olarak yararlı olduğuna inanıyorum, vücudunuzun hem iç hem de dış stres faktörlerini verimli bir şekilde ele aldığından emin olmak. Bir şekilde, sadece vücudunuzda çok fazla hasara yol açmayacak. Kortizol öldürür, hepiniz. (Açıkçası bu bitki zihinsel olarak sağlıklı kalma ve stresten kurtulma çabasına ektir. Stresinizi sizin için yönetemez). Şiddetli anksiyetem var ve günde yaklaşık 1600mg alıyorum. Olumsuz etkiler yaşamadan önce 5000 mg’a kadar doz verebilirsiniz. Dozu 2, ideal olarak günde 3 kez bölün. KSM-66 şeklinde satın alın. Kaliteyi garanti eden patentli bir form. Nutricost, Amazon’da KSM-66 satıyor. (Uygun maliyetli kalite için kişisel marka tavsiyem.

Ek olarak, üçüncü taraflarca test edilmiş veya bu etikete sahip takviyeler satın alın (ekteki resme bakın). Bu, gücünü ve kalitesini garanti eder. Mağazadaki çoğu ana marka bu etikete sahiptir. (Doğa Yapımı vb.)

Çoğu takviye sahtedir. FDA hiçbir bok vermez. Sadece ek endüstrisine ve FDA’ya bakın ve kendiniz görün. Çoğu şey düşük dozda, aşırı dozda veya etikette ne varsa kapsülün içinde değil.

r/komplo - Ek Gönderi

23 Comments

1. Nevşehir merkezden ben memo. Merhaba herkese web siten vallaha billaha çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 24-08-2021 18:07:31

2. Bu konu : ” Ek Gönderi ” çok güzel. Merhaba herkese siten cidden ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , hatice – 173

3. Isparta dan kimler var. Ek Gönderi . Selam sayfanız harbiden dikkat çekici, tebrikler , – 397

4. Rize merkezden ben . Merhabalar paylaşım süper ötesi dikkat çekici, twitter da paylaştım 24-08-2021 18:25:55

5. Tokat dan kimler var. Ek Gönderi . merhaba arkadaşlar sayfanız süper ötesi iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 375

6. Siirt dan kimler var. Ek Gönderi . Selamın aleyküm web siten inanki çok hoşuma gitti, teşekkürler , banu – 29

7. Artvin merkezden ben Hasan. Selam siteniz valla hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 24-08-2021 19:23:45

8. Bu konu : ” Ek Gönderi ” çok güzel. Slm web siteniz vallaha billaha iyi, twitter da paylaştım , Gürbüz – 165

9. Diyarbakır merkezden ben doruk. Selam herkese bu web sitesi cidden dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 25-08-2021 09:26:50

10. Merhaba paylaşımınız süper ötesi dikkatimi çekti, tebrikler

11. Bu konu : ” Ek Gönderi ” çok güzel. Selamlar bu web sitesi ciddiyim güzel, twitter da paylaştım , ali – 392

12. Bu konu : ” Ek Gönderi ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımınız harbiden dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , Emine – 354

13. Selam paylaşımın vallaha hayran bıraktı, facebookta paylaştım

14. elif yılmaz Reply

Düzce dan kimler var. Ek Gönderi . Selam herkese sayfanız valla hayran bıraktı, tebrikler , elif yılmaz – 458

15. Bu konu : ” Ek Gönderi ” çok güzel. Merhaba web siten valla çok iyi, teraziye tıkladım , Aylin – 221

16. Kayseri merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar web sitesi inanılmaz mükemmel, sosyal medyada paylaştım 10-09-2021 19:56:37

17. Bu konu : ” Ek Gönderi ” çok güzel. Mrb bu web sitesi vallaha hoşuma gitti, facebookta paylaştım , gaye – 8

18. Merhaba sayfa ciddiyim hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum

19. Burdur merkezden ben banu. Selamlar web siteniz gerçekten ilgi uyandırıcı, tebrikler 16-09-2021 19:31:06

Write A Comment