Daha çok hevesli bir okuyucu olduğum için genellikle buraya yazmam, ancak bu konuda yapmam gerektiğini hissettim.

u/dx03project adlı bir kullanıcı, Bitcoin’in Execs tarafından yaratıldığını ve Satoshi Nakamoto’nun takma adının sadece bir örtbas olduğunu iddia etti. Bağlantı burada bulunabilir.

https://www.reddit.com/r/conspiracy/comments/p4jbtw/satoshi_nakamoto_isnt_some_japanese_guy_hetheyre/

Şimdi, bu kullanıcıya saldırmıyorum, ancak bir blockchain fanatiği olarak, birinin blockchain protokolleri ve Satoshi’nin katkısı için gösterebileceği cehalet düzeyinde daha fazla gücenemezdim. Yorum yapmak istedim ama hepinizin Bitcoin’in ne olduğunu gerçekten anlayabilmesi için daha ayrıntılı bir gönderi yapacağımı düşündüm. ve değil.

“Exec Bitcoin yaptı” veya “bu bir aldatmaca” ifadesi gerçeklerden daha fazla olamazdı.

Bay Nakamoto’nun katkılarının temeli bir para birimi olarak Bitcoin değildir, eğer Bitcoin’in bu kadar olduğunu düşünüyorsanız, o zaman tüm sistemin nasıl çalıştığı hakkında hiçbir fikriniz yoktur.

Satoshi Nakamoto olduğunu şimdi kendini koruyor çünkü TÜM merkezi sistemlerin çöküşüne yol açacak platformu kelimenin tam anlamıyla yarattı. O zaman ne yaptığını bilip bilmediği önemli değil. Yaptığını varsaymaya istekli olurdum ve bu yüzden anonim kalıyor.

Popüler inanışın aksine, en tutkulu geliştiriciler ve programcılar parayı, şöhreti veya serveti umursamazlar. Mark Zuckerberg, “havalı yaptı“Bir girişim sahibi olmak ve bir milyarder olmak. Dünyaya katkıda bulunma tutkusuna kıyasla bu çok abartılıyor. Tutkular ve bu tutkuların peşinden gitme özgürlüğü, dünyanın en büyük ilerlemelerinden bazılarının itici güçleridir.

Açık Kaynak platformları denklemin ilk kısmıydı. Şirketler, kontrolü kullanıcılarına vermekten nefret eder, bu yüzden sadece Windows veya Mac OS görürsünüz – ama asla Linux görmezsiniz. Linus Torvalds ünlü olmayı ya da yarattıklarını ticarileştirmeyi umursamadı. Yine de Linux çekirdeği, diğer ikisinin olabileceğinden daha iyi bir platformdur. Nedeni? Şeffaflık.

Bununla ilgili komik olan şey, Linus’un yarattığı platformların sayısız olmasıdır. Herkes ona para ödemeden ondan çalıyor, çünkü temelde dünyaya bedavaya verdi.

Nakamoto da benzer bir şey yaptı. Beyaz Kitap, eşler arası bir ağda blok zinciri yürütme protokolleri için ayrıntılı komut dosyaları. Laymen terimleriyle, kendi ağında var olan, söz konusu sonucun kalıcı ve değiştirilemez bir şekilde saklanması karşılığında, temelde bir denklemin tamamlanmasına izin veren algoritmayı çözdü.

Ne anlama geliyor? Komut yürütüldüğünde, sonuç kalıcı olarak saklanır. Hiçbir dış faktör olamaz DURMADAN onunla kurcalayın. Bu nasıl alakalı?

Blockchain platformunda geliştirilen her şey, uygun şekilde saklandığındahacklenemez, değiştirilemez veya dünyadaki herhangi bir dış kaynaktan etkilenemez.

Anahtar Örnek #1:

1. WikiLeaks bir TLD’ydi (Üst Düzey Etki Alanı)

2. Tüm üst düzey alan adları, MERKEZİ bir kuruluş olan ICANN tarafından kontrol edilir ve yönetilir.

3. Godaddy, Namecheap, Etc aracılığıyla onlardan satın alınan herhangi bir alan… SİZİN DEĞİL. Asla olmadı ve olmayacak.

4. Adı ICANN’den KİRALAMAK için yıllık bir ücret ödüyorsunuz. Etki alanı üzerinde hala tek sahiplik sahibidirler ve ne isterlerse yapabilirler.

5. Federaller web sitenizi kapatmak isterse, saniyeler içinde kaldırılması için ICANN’e gidebilirler.

6. Bunun nedeni, TLD’lerin mevcut yapısının başka bir yukarıdan aşağıya sistem olmasıdır.

Kendimizi içinde bulduğumuz dünyada bunun nasıl sorunlu olabileceğini görüyor musunuz? merkezileştirilmiş top-down sistemleri bozuk. Nakamoto yanlışlıkla bunu düzeltti. İşte blok zinciri protokollerinin özgür dünyayı değiştirmek için nasıl geliştiğine bir örnek.

Anahtar Örnek #2:

1. Durdurulamaz Etki Alanları, blockchain teknolojisi üzerine inşa edilmiştir.

2. Merkezileştirilmemiş veya ICANN’e kayıtlı DEĞİLDİR.

3. Satın alındığında sıra tamamlanır ve size bir kod verilir.

4. Alan adını veya alanı kiralamazsınız. Bu kod ömür boyu sizindir.

5. Hiç kimse sizin rızanız olmadan onu hareket ettiremez, zarar veremez veya etkileyemez.

6. Bu alan adları, dünyanın her yerindeki tipik sunucularda ÇALIŞMAZ, AWS, Google, ETC…

7. Bu nedenle, hükümetin sitenizi kaldırıp kaldıramayacakları konusunda hiçbir kontrolü yoktur.

Bilgiyi bastırmaya inanan bir dünya için bunun ne kadar sorunlu olduğunu görüyor musunuz?

1. Wikileaks internetin merkezileştirilmiş bir formunda olmasaydı ne olurdu?

2. Dünyanın görmesi için bu sunuculara daha kaç dosya ulaşacaktı?

3. Merkezi olmayan bir platform için ONE PERSON’u yasal olarak nasıl suçlayabilirsiniz?

Merkezi olmayan bir sistem, dünya genelinde mevcut yaşam biçimine doğrudan bir tehdittir. Nakamoto gibi insanlar ANOMALİDİR. Dünya tarihinde hiçbir varlığın DURMADAN 12 yıllık ömrü boyunca trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. Bugün ortaya çıkarsa Nakamoto’nun öldürülme şansı, Assange’ın bir sonrakinden sonraki sonucu kadar muhtemeldir. “Psikolojik Değerlendirme”.

Bitcoin’in kendisi sadece başlangıçtı. Etki alanları, Uygulamalar, NFT’ler ve diğer kullanım durumları sıklıkla genişliyor

NFT’ler hayatımızın geri kalanında bir şeylerin sahipliğini değiştirecek. Sonunda sözleşmeler ve mülkiyet tapuları için kullanılacaklar. Emlak vergisini ödemeyi unutan, taşıtlar üzerinde tapu sahibi olan, varlık ve vasiyetlerini devreden kişilerin sorununu çözebilirler. Liste uzayıp gidiyor. Niye ya? Çünkü Kırılmaz Jetonlar dövülemez. Bir belirteç bir belirteçtir ve bu NFT ile ilgili yalnızca X miktarında belirteç olacaktır. Bu nedenle dijital sanat yükselişte ve VeVe gibi platformlar çekiş kazanıyor. Koleksiyonlar dijitalleşiyor.

Şu anda müzisyenlere ustaları üzerinde sahiplik sağlamak için kullanılan bu NFT sistemini geliştiriyorum. Müzik endüstrisinin çehresini sonsuza kadar değiştirmek için yaptığım şey, onun katkısı olmadan mümkün olmazdı. Çıkardığı, satın aldığı veya sahip olduğu partilerden para kazanacak mı? Kesinlikle. Ama bu adam bilgi için asla bir kuruş ödemedi. Onu gerçek bir kahrolası kahraman yapan da bu. Tüm bilgilerin özgür, ham ve kesilmemiş olması gerektiğine dair aynı inancı paylaşıyorum. Aaron Swartz’ın yaptığı gibi. Bilgi, organize düşünceden başka bir şey değildir. Asla vergi vermemelisin çünkü biz günde binlerce düşünceyi bedavaya düşünüyoruz.

Bu yüzden lütfen, övgü almadan dünyayı değiştiren adama saygısızlık etmeyin. Zirvede 1,2 trilyon dolar değerinde bir varlık yaratmış olmak için nasıl bir adam olmanız gerektiğini biliyor musunuz? Eğer öyleyse, bu, birisinin yapmaktan veya yaratmasından hoşlanmadığı bir şeyden onu sorumlu tutabileceği anlamına gelir.

Herhangi bir büyük boy politikacı ya da güçlü kişi o boku anında yerdi. Sizce Warren Buffet neden Bitcoin’den nefret ediyor? Çünkü Nakamoto’nun 12’de yaptığını, 9 sayfalık bir PDF’den başka bir şey olmadan yapması hayatının 90 yılını aldı… Berkshire Hathaway’in Piyasa Değeri Vs. Warren’ı en çok kızdıran şey zaman çizelgesidir. Satoshi’nin adını bilmediğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Neredeyse zamanın 1/9’unda tüm hayatı boyunca yaptığı işten daha değerli bir varlık yaratan internet zorbasının adını tam olarak biliyor.

2025 yılına kadar Bitcoin dünyanın en değerli varlığı olacak. Sonunda, 7,3 trilyonluk tüm küresel petrol ticaretinden daha değerli olacak. Seçkinler buna dayanamıyor çünkü kontrol edemiyorlar. Bitcoin dolardan daha değerli. Neden biliyor musun? Çünkü bir Bitcoin’i taklit edemezsiniz. İstediğiniz zaman yazdıramazsınız. FED, “birkaç trilyon daha dolaşıma sokalım ve bizim için biraz basalım” diyemez. Arz, talep ve değerleme, kurcalanmasın veya kişisel kazanç için kullanılmasın diye sisteme gömülüdür.

Bu onlar için büyük bir sorundur, bu yüzden ellerinden geldiğince düzenlemeye çalışacaklardır. Tek sorun? Blok zinciri protokolleri çoğunlukla açık kaynaklıdır ve hepsi hemen hemen merkezi değildir. Bu devrim, internetin çalışma şeklini değiştirmenin yolunu açıyor.

Aynı zamanda, birinin rekor sürede böyle bir varlık yaratabilmesi ve onların aptal, ritüel, şeytani yarak emme maskaralıklarının bir parçası olmaması onları kızdırıyor.

Tüm bu farklı servetleri denemek ve biriktirmek için birden fazla nesil ve sayısız yıl harcadığınızı, merkezi yapılar ve güç sistemleri inşa ettiğinizi, yalnızca dövüşe bile katılmayan bir adam tarafından bir boks maçında kıçınızı yenmek için harcadığınızı hayal edin.

Görünmez adam eğlenceli olduğunu düşündüğü için kıçıma tekmeyi bastıysa, “tutkunun temelleri”, ben de çok kızacaktım. Bunu özleyenlere nasıl açıklarsın?

——————

“Aman Tanrım, tatlım neden tutuklandın?! Neler oluyor?!”

* New Yorker / Mobster İtalyanca sesini girin

“Tatlım, yemin ederim, lokantada oturmuş günlük gazetemi okuyordum, sonra birdenbire kahrolası altın dişim yerinden fırladı ve zincirim kapıldı. Kafam o kadar sert geri döndü ki kayropraktik bir düzeltme gibi hissettim ve ben Doktorun ofisinde olduğumu hatırlamıyorum, lanet olası bir çörek yediğime yemin edebilirdim.

Başımı kaldırdığımda, oldukça geniş omuzlarla uzaklaşan garson dışında lokantada tek ben varım. Yani, ne yapayım?

Bana böyle saygısızlık ettiği için onu dövdüm. O bacakların arasında gizlice bir gaga olduğunu biliyordum. Doğuştan bir kadının defans oyuncusu omuzları ve böyle vuruşları olamaz.

Bana hiç vurmadığı ortaya çıktı. Kamera sebepsiz yere kıçımı dövdüğümü gösteriyor. Onun yüzünden midem bulanıyor. Ben, kral, kıçıma lanet rüzgardan dayak yedim…

İyi haber şu ki, öyle oldu ki garson kadın kılık değiştirmiş.. Bu, aile içi şiddetle suçlanmıyorum, sadece saldırı anlamına geliyor.

Özür diledim, sonra tekrar yanılmasın diye beyefendiye duruşuyla bir şeyler yapmasını tavsiye ettim. Tanrı Toni veya Donnie’nin başına böyle bir şey gelmesin, yani… Çocuğu vururlardı.

Ama her neyse bebeğim, bir çimdik atmam lazım.. 2 dakika sonra çıkacağım”

——————

Zenginlerin, kendi yarattığını iddia etmeyen bir adam tarafından internette aldıkları kıç boğmacasına hiçbir açıklaması yok.

Yani evet..

• Bitcoin = Blok Zinciri

• Blockchain = Merkezi Olmayan (çoğu kısım için)

• Ademi merkeziyetçilik = Kontrollü yukarıdan aşağıya güç yapılarının imhası

• Bu yapıları yok etmek = Özgürlükleri kullanmak için yeni bir platform yaratmak

Platform güçtür. Varlık bir izleyici ister. Platformlar, bir varlığın izleyicileriyle iletişim kurmasını sağlar. Büyük bir mevcudiyete sahip bir platformdaki herkes güce sahiptir. Platform sansürlenebildiği için bu güç elinden alınabilir. Sansürlenemeyen bir platformda bulunuyorsanız, anlatı için tehlikeli hale geldiniz.

Seçkinler için en büyük tehdit aslında sistemlerin ademi merkezileşmesidir, çünkü birinin anlatıya karşı çıkmasını sansürleyemezseniz veya belirli bir sistemi kontrol etmeyi bırakamazsanız, şimdi tüm saçmalıkların arasında özgürce hareket edebilecek bir muhalefet yaratmış olursunuz. kusuyorlar.

Eğer büyük Exec gerçekten Bitcoin’i yarattıysa, o zaman bize onlarsız var olan tamamen yeni bir güç ekosistemi yaratma teknolojisini verdiler demektir. Amaçları merkezileşmeyse, bu mantıklı değil.

Bitcoin bizim dostumuzdur demiyorum. Bu sadece bir para birimi. Dostumuz blok zinciri teknolojisidir. Blok zincirini sansürleyemezsiniz. Büyümesini durduramazsınız. Eşler arası bir şey üzerinde gücünüz olamaz. Kelimenin tam anlamıyla insanlar için, insanlar tarafından yaratıldı. Sahibi övgü almadan o kadar güzel yapılmıştı ki onu alkışladım.

Keşke aynı erdemlere sahip olsaydım, ama koca bir ağzım var ve bok karıştırmayı seviyorum.

Her neyse… Bu benim Ted konuşmam.

23 Comments

1. Bursa dan kimler var. Elit, Hükümet ve Olan Güçler İçin En Büyük Tehdit. . Selam web sitesi süper ötesi hayran bıraktı, saolun , Emine – 41

2. Kahramanmaraş merkezden ben hatice. Selam herkese web siteniz inan ki güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 15-08-2021 13:36:52

3. Bu konu : ” Elit, Hükümet ve Olan Güçler İçin En Büyük Tehdit. ” çok güzel. Selamlar web siteniz gerçekten ilgi uyandırıcı, sağolun , emin – 127

4. Bu konu : ” Elit, Hükümet ve Olan Güçler İçin En Büyük Tehdit. ” çok güzel. Slm web siten vallaha billaha çok iyi, saolun , ahmet – 245

5. Bu konu : ” Elit, Hükümet ve Olan Güçler İçin En Büyük Tehdit. ” çok güzel. Merhaba web siteniz yeminle çok iyi, sosyal medyada paylaştım , – 358

6. Bu konu : ” Elit, Hükümet ve Olan Güçler İçin En Büyük Tehdit. ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfa inanılmaz dikkat çekici, sağolun , mehmet – 363

7. Kayseri dan kimler var. Elit, Hükümet ve Olan Güçler İçin En Büyük Tehdit. . Merhaba herkese sayfanız süper ötesi mükemmel, face de paylaştım , Emine – 20

8. Gürbüz Reply

Ordu merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar siteniz vallaha billaha iyi, face de paylaştım 17-08-2021 23:32:38

9. Bu konu : ” Elit, Hükümet ve Olan Güçler İçin En Büyük Tehdit. ” çok güzel. Slm sayfan inanki çok iyi, sosyal medyada paylaştım , memo – 478

10. Sakarya dan kimler var. Elit, Hükümet ve Olan Güçler İçin En Büyük Tehdit. . Merhaba paylaşımınız valla ilgi uyandırıcı, teşekkürler , ali – 280

11. Bu konu : ” Elit, Hükümet ve Olan Güçler İçin En Büyük Tehdit. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siten cidden hayran bıraktı, twitter da paylaştım , ziya – 384

12. Ankara dan kimler var. Elit, Hükümet ve Olan Güçler İçin En Büyük Tehdit. . Selamlar sayfanız inanki dikkat çekici, linkedinde paylaştım , hatice – 177

13. Konya dan kimler var. Elit, Hükümet ve Olan Güçler İçin En Büyük Tehdit. . Merhaba herkese sayfa inanılmaz iyi, şukuladım , hatice – 494

14. İzmir merkezden ben ziya. Selamın aleyküm web siteniz ciddiyim hoşuma gitti, tebrikler 31-08-2021 18:13:12

15. Zonguldak dan kimler var. Elit, Hükümet ve Olan Güçler İçin En Büyük Tehdit. . Selam herkese bu web sitesi inanılmaz çok iyi, facebookta paylaştım , gaye – 369

16. Kahramanmaraş merkezden ben banu. selamun aleyküm siten inanki mükemmel, face de paylaştım 07-09-2021 22:40:10

17. Bu konu : ” Elit, Hükümet ve Olan Güçler İçin En Büyük Tehdit. ” çok güzel. Slm siten gerçekten hayran bıraktı, şukuladım , ali – 332

18. Kırklareli merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar web siten vallaha çok güzel, teşekkürler 09-09-2021 06:20:07

19. Bu konu : ” Elit, Hükümet ve Olan Güçler İçin En Büyük Tehdit. ” çok güzel. Selam web siten ciddiyim mükemmel, linkedinde paylaştım , memo – 252

20. Karaman merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar web siteniz valla ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 11-09-2021 07:25:50

21. Trabzon dan kimler var. Elit, Hükümet ve Olan Güçler İçin En Büyük Tehdit. . Selamlar web sitesi süper ötesi çok güzel, şukuladım , mehmet – 316

22. Selamın aleyküm web siteniz süper ötesi iyi, linkedinde paylaştım

23. elif yılmaz Reply

Çankırı merkezden ben elif yılmaz. Mrb sayfan valla hayran edici, sosyal medyada paylaştım 24-09-2021 17:37:19

Write A Comment