“Elitler” tam olarak kimlerdir ve nasıl çalışırlar?

Elbette bilmiyoruz. Sadece spekülasyon yapabiliriz. Ancak perde arkasında milletimiz üzerinde ezici etkiye sahip kişilerin olduğunu iddia etmek gerçekten bir komplo değil – bunu kanıtlayabiliriz.

Çin gibi ülkelerde – sahnenin arkasındaki siyah takımların kim olduğunu aşağı yukarı biliyorsunuz. Xi Jinping’in neredeyse diktatörlük gücü var, seçimler hileli ve dikkat eden herkes bunu biliyor. Çin’deki bazıları için devlete güvensizlik doğaldır. Diğerleri için, kayıtsızlık ve milliyetçilik oyunun adıdır – ancak özgürlüğe veya hukukun üstünlüğüne benzeyen herhangi bir şeye sahip olduklarını düşünmeleri için kendilerini aldatmaları gerekmez.

Çin’de yuvarlak bir masada oturan ve ulusun yönünü belirleyen bir grup Elit yok. Aksine, perde arkasında pek çok güç mücadelesi ve kontrol için mücadele var. Xi, gücü korumak için tasfiyeler ve uydurma yolsuzluk suçlamaları kullanıyor – biraz Mao’nun yaptığı gibi. Ancak yeterince derinlemesine bakarsanız, ulusu yöneten güçler için (hem kendi çıkarları için hem de ülkenin çıkarları için. Emperyalist hırslar vb.)

Rusya biraz benzer, onlar doğrudan bir oligarşi. Putin, Xi’ye benzer yöntemler kullanarak zirveye çıkıyor, saygı kazanarak / güvenlik güçlerini ve mahkemelerini vb. Kullanarak Rusya’nın oligarklarıyla boğuşuyor.

ABD biraz farklı. Oyları aktif olarak sayan bir demokrasimiz var, halkın vali seçme, açıkça protesto etme (en azından Rusya / Çin’de yapabileceklerinden daha fazla) – ve muhalefet fikirlerini çevrimiçi olarak açıkça tartışan bir demokrasimiz var. ABD’de muhalefet adayları o kadar kolay susturulmuyor. Tüm sistemi, her mahkemeyi, kendi oy pusulalarını sayan her yerel hükümeti, sağlam doktrin üzerine kurulmuş bir ülkede çalışıyor.

Trump Won – ve var olduğuna inanma eğiliminde olduğumuz daha büyük “Elitler” grubunun bir parçası gibi görünmüyor. Kazanmasını istemediler ama o kazandı. Trump kesinlikle bir aziz değil, ancak bu “Trump gibi veya nefret etmek” ile ilgili değil.

QAnon, “elitlerin” ne olduğunu ve kim olduklarını açıklamaya yönelik boş bir girişimdir. Fox News ve uçamayan kuşun oligark-Cumhuriyetçi kanadının göreceli onayına rağmen, bunun bir tür partizan silahından başka bir şey olmadığı şüpheli.

Demokrasimiz başka şekillerde manipüle ediliyor. Medyayı reklamlarla dolduran, medyayı yürüten oligarklar, monolitik platformlarıyla teknoloji şirketleri, lobiciler, oligarkları için istedikleri yasaları satın almak için başka türlü bağımsız politikacıları satın alan lobiciler aracılığıyla olabilir. Adayları bastırmak için kapsayıcı güce sahip büyük siyasi partiler ( tamamlayınız kontrol – Clinton’ın DNC’ye bir ölçüde hile yapması gibi) Böl ve fethet, üretilmiş ırksal gerilimler, partizan propaganda vb. Bu varsayım altında, şu sonuca varabiliriz: teorik olarak çıkarlarımız için yeterince eğitimli ve birleşmiş bir nüfus için mümkün

Putin, ülkemizin “perde arkasındaki siyah elbiselerle” yönetildiğini söyledi. dır-dir Rusya’nın kara davası, ancak eski bir KGB ajanı ve Rusya’nın mevcut “diktatörü” olarak, ulusların nasıl yönetildiğini bizden daha fazla biliyor.

Peki bu insanlar kimler ve Amerikan İmparatorluğu’ndaki üst, görünmez güç kademeleri nasıl çalışıyor? Olduklarını biliyoruz biraz birleşmiş (Xi ve muhalif yetkilileri aynı parti ve hükümet binasını işgal ederken ve Putin, onun yerine geçmek isteyen oligarklarla birlikte bazen aynı yemek masasında otururken)

Çoğunun Epstein ile tanıştığını ya da onu bir partide gördüğünü biliyoruz. Bazıları, ultra zengin bir partide tıngırdayan şarap kadehlerinin arasındaki fısıltılar dışında onu pek bilmiyor / umursamıyordu. Elitlerden nefret ediyorum, ancak bu “kulüpte” herkesin bir sübyancı olduğunu varsaymak çok zor. Ama birkaçı.

Bu ultra basitleştirilmiş, siyah-beyaz “yeni soğuk düzen” komplosunda hepsinin birleştiğine inanmak zor. Ulusal ya da dünya hakimiyetinin gözünde ellerini ovuşturan şeytani bir katmanda kesinlikle oturmuyorlar. Çin’de, Rusya’da ve hatta Nazi Almanya’sında işler böyle değil. İnsan doğası hala burada geçerlidir.

Nasıl bölünürler? Seçkinler / oligarklar kendilerini “o tarafta” (muhtemelen bu grup içinde mücadele edilen güçle) demokratlarla aynı hizaya mı getiriyor ve Cumhuriyetçilerle aynı mı? Sırf her bir taraf hedeflerine en çok fayda sağlayabileceği için mi? Onları biliyoruz yapmak bazen ortak hedeflere doğru çalışır, Amerikan halkını evrensel olarak siken herhangi bir iki partili girişime bakın. Ve daha fazla güç için hızla birbirlerini arkadan bıçaklayacaklarını biliyoruz.

““Elitler” tam olarak kimlerdir ve nasıl çalışırlar?” üzerine 17 yorum

1. Elazığ merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm paylaşımınız yeminle hoşuma gitti, teraziye tıkladım 19-08-2020 22:04:10

2. Van merkezden ben Gürbüz. Selam herkese sayfa vallaha çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 26-08-2020 18:50:40

3. Sakarya merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm paylaşımınız inanılmaz çok güzel, teşekkürler 03-09-2020 15:57:27

4. Amasya merkezden ben ali. Selam web sitesi ciddiyim çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 07-10-2020 10:54:44

5. Bu konu : ” “Elitler” tam olarak kimlerdir ve nasıl çalışırlar? ” çok güzel. Merhaba herkese web sitesi vallaha dikkat çekici, sağolun , ali – 330

Yorum yapın