Kategoriler
Genel

Elitler tarafından daima dikkat etmeniz gereken bazı manipülasyon şekilleri

Medyayı elitlerin ağızlığı olarak görüyorum ve çoğu manipülasyon biçiminden sorumlular, ancak istihbarat kurumları da kendi rollerini oynuyorlar (ve aslında 5. noktada geçiyorlar). Bu ajanslar (polis dahil) seçkinleri korumak ve statükoyu korumak için varlar.

1. Derneğe göre suçluluk – Muhtemelen bir hareketi bugünlerde itibarsızlaştırmanın en kolay yolu, onu halkın kötü olduğu düşünülen gruplarla ilişkilendirmektir. Bu tipik olarak Naziler, KKK ve beyaz süpremacistler olsa da, geçmişte komünistler listede yer alacaktı. “Rus botları” daha yeni bir örnektir. Buna bir örnek, isyanların ilk gerçekleşmeye başlamasıydı – seçkinler onları durdurmak istedi ve isyanların beyaz süper üstünlükçiler olduğu mesajını itmeye başladılar, ancak videolarda tüm ırklardan insanların bunu yaptığını açıkça görebiliyordunuz. Bu durumda başarısız oldular ve hemen vazgeçtiler. Birisi bir platformda göründüğünde veya sevmediği biri tarafından röportaj yaptığında bunu daha küçük ölçeklerde görürsünüz – aniden röportaj yapılan kişi sadece konuştukları için gözden düşülür.

2. Kiraz toplama – Bu komplolarda çok yaygın. Noktaların bir listesine bakacak ve en zayıf olanı seçecek ve lazer ışını gibi odaklanacaklar. Eğer bir noktayı çürütürlerse, aniden geri kalan noktalar önemsiz hale gelir (bakınız: Pizzagate ve bu pizza dükkanına odaklanma). Daha kötüsü – komployu tartışan hiç kimse bu noktayı zorlamasa bile, başka bir şey ifade etmek için bir noktayı çarpıtabilir (hatta tamamen telafi edebilir). Bu tek nokta çözüldükten sonra, tüm komplo gözlerinde çürütülür ve sonsuza dek böyle denir.

3. scapegoating – Bu çok ince ve sadece son birkaç yılda bunun farkına vardım. Bir sorun için suçlanacak tek bir kişi bulacaklar – ve genel olarak sorun, büyük ölçüde suçlanacak büyük organizasyonlarla toplum düzeyinde büyük bir sorun olacak. Ancak medya, insanlara nefret etmesi ve çok daha fazla sorumluluk paylaşan gruplardan uzak durması için acımasızca bir kişiye odaklanacak. Bir örnek, salgının başında maskeleri istifleyen ahbap veya tuvalet kağıdı biriktiren insanlardan biri olabilir. Daha tartışmalı bir örnek Martin Shkreli olurdu – kongre hemen hemen tüm büyük ilaç şirketlerinin yaptığı bir şey yapmak için peşinden gitti. Aradaki fark cezalandırıldı ve asla olmayacaklar. Ancak herkes Martin’den nefret eder ve büyük ilaç hakkında gerçekten düşünmezler, bu yüzden görev kendi bakış açılarından başarılmıştır.

4. Yanlış bayraklar – Genellikle 2 ve 3 noktalarının birleşiminden oluşurlar – kelimenin tam anlamıyla kendileri için bir şeyler oluştururlar ve bir hareketi temsil ettiğini iddia ederler. Örneğin. spec ops adam protesto başlangıcında vitrinler smashing, trafik protesto “doktorlar” sahte videoları … bir şey (ne olduğunu hatırlayamıyorum), vb Medya çok daha açık gibi görünüyor bunu son zamanlarda yapmakla ilgili. Rağmen Tonkin Körfezi olayı muhtemelen en rezil olan (en azından ABD tarihinde)

5. Süzülme – Bu genellikle istihbarat teşkilatlarının daha çok düşünülmüş halidir. Acenteleri hareketlere sızmak ve onları içeriden yok etmek ya da iktidar pozisyonlarına girmek ve hareketin yönünü değiştirmek için eğitecekler. Bunun en çılgın örneği Alaycı Kuş Operasyonu CIA hemen hemen her büyük medya kuruluşuna sızdı. Bunu bıraktıklarını iddia ettiler, ancak bence daha ince hale geldiler (ve daha az ince, çünkü TV uzmanlarının bazıları tam anlamıyla bir parti hattı işleten ajans operatörleri). Daha yıkıcı örnekler 1960’larda sivil haklar gruplarına, sol örgütlere ve hatta UFO araştırma gruplarına sızmaktır. İkincisinin durumunda, aslında bir tane devraldı ve dağıttılar ve birkaç on yıl boyunca topladıkları tüm malzemeleri ele geçirdiler

“Elitler tarafından daima dikkat etmeniz gereken bazı manipülasyon şekilleri” için 8 yanıt

Afyon merkezden ben ziya. Selamın aleyküm sayfanız gerçekten dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 26-07-2020 08:16:48

Çanakkale merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar sayfan cidden ilgi uyandırıcı, tebrikler 29-07-2020 17:58:30

Hakkari merkezden ben doruk. selam arkadaşlar siten inan ki çok iyi, linkedinde paylaştım 03-08-2020 16:03:02

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir