Kategoriler
Genel

En Büyük Komplo Dintir

Kimseyi incitmemeyi umuyorum, ama garip bulduğum şey modern dinin komplo alemlerinde sayılmadığı. Hristiyan anlatısını oluşturmak için manipüle edilen birçok şeyi bilsek de.

Son 100 yılda, antik tarih hakkında bildiğimizi düşündüğümüz her şeyi ve aslında insan hikayesini dikkat dağıtan birçok eser ve antik alan kurtarıldı. Göbekli Tepe’nin ortaya çıkarılmasından, eski anıtların yeni tarihine kadar, yeni keşfedilen meteor etkileri olan Ölü Deniz Parşömenlerinin bulunması, inşaatları sırasında insanların üretebilecekleri olmayan eserlere kadar.

Son zamanlarda bu konulara çok ilgi duyuldu ve daha fazla insan harika sorular soruyor. Araştırmamda dünya dinlerinin kökenleri hakkındaki görüşümü açıkça etkileyen üç şey var. Sümer, ölü deniz parşömenleri ve putperestlik.

Sümer bilinen en eski gelişmiş medeniyettir. Ve Ölü Deniz Parşömenleri eski bir kutsal kitaptır. Bu konulara baktığınızda, şimdi gördüğümüz bu dinler ile çeşitli dinler arasında benzerlikler olduğu açıktır. Sümer’in yaratılış hikayesi ve Enoch kitabı benzer kavramları kavrar. örneğin, insanların genetik manipülasyonu, tufan ve bir noktada tanrıların veya meleklerin yeryüzündeki insanla yürüdüğü fikri. Enoch kitabı, İncil’deki Genesis kısmının ilham kaynağı olarak çok fazla lanse edilmiştir. Her ne kadar çoğu İncil’den çıkarıldı ve sadece Enoch’un tanrı ile yürüdüğü anlamına gelen bir cümle ile kaldı. Hangi önemli bir iddia kabul ediyorum, ama üzerinde daha fazla yok. Artık putperestlik hakkında daha fazla şey biliyoruz. Gündönümü ne kadar önemli, yıllar boyunca putperest ritüelleri, hristiyanlığın yükselişine uyum sağlamaya nasıl dönüştü, örneğin, Kış Gündönümü aslında Noel olmak ve evinizde bir ağaç bulundurma fikri yaklaşmakta olan hasat mevsimi fikrini kutlamak değildi. İsa’ya ibadet etmek. Ayrıca kralların ve yöneticilerin ilahi hak fikri nedeniyle Hıristiyanlığın yayılmasına yardım ettiklerini biliyoruz, ki bunlar kralların fikrini çok sevecektir. Kim tam bir güce sahip olduğunuzu ve dünyaya liderlik etmek için tanrı tarafından seçildiğini söylemek istemez.

Asıl mesele şu ki, yıllar boyunca bize anlatılan hikayeyi seyrelten çok şey bildiğimizde, din nasıl bir komplo olarak kabul edilemez. İnsanlar orijinal kavramları olmayan bir İncil’e nasıl ibadet edebilirler. Bu, nesiller boyunca zamana uygun olarak değiştirildi ve Hıristiyanlık öncesi tarih dikkate alınmayan birçok kavramın nasıl olduğu.

Eğer daha önce çatışan fikirler olduğu için bunlardan bazılarına bakmanızı tavsiye ediyorum.

“En Büyük Komplo Dintir” için 10 yanıt

Kahramanmaraş merkezden ben ziya. selam arkadaşlar paylaşımınız valla ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 14-05-2020 12:01:45

Ardahan merkezden ben banu. Selam herkese paylaşımın vallaha billaha mükemmel, tebrikler 14-05-2020 15:34:39

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir